PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 Multijet güç artırmak adına bir kaç soru!

Mr.Punto
29/06/2009, 14:20
arkadaşlar arabamın performansından memnumum ama fazlasınada hayır demem, bunun için sizden varsa varsayımlarla değilde birebir deneyimle fikir verebilecek arkadaşlara sormak istiyorum.

1)downpipe,cat iptali,son susturucu değişiminden kayda değer bir fark elde eden varmı?

2)açık performans tipi filtre kullanan varmı? varsa markası,modeli? değerlendirmesi

3)powebox tarzı güç unitleri değilde chip kullanan varmı? düşüncesi?
ve ayrıyeten ülkemizde custom chip tuning yapan varmı? yani bizim araçlar için? varsa adana'da varmı?

4)benim 1.3 multijetim 75 hp olanı, acaba araçıma 90hplerde yer alan değişken ayarlı turbo taktırmak mümkünmü,münkünse gerekli olan parçalar nelerdir?

5) bir ingiliz arkadaşki bu çok çocuk gibi geliyor bana bir forumda yukardaki 4unu uyguladğını ve aracının 127hp ye ulaştığını var saymış, söylediğine göre bizim araçlara uygun açık filtre tek bmc'de cda diye bir şey varmış oda onu kullanmış, downpipe,cat iptali ve son susturusu markasız custom 60mm boruymuş,chip tuning ise hazır bir chipmiş ve danimarkadan 400 dolara almış ki oda 20hp garantiliyormuş ve en son abartısı ise ford focus tdci yın 109 hp olan versiyonundan bir turbo kullanmışki oda 90hplerde olduğu gibi değişken geometrili turboymuş ve 90hplerdekinden daha büyükmüş! sizce bunlar doğru olabilirmi? arkadaşın bahsetiğine göre bunların hepsine toplam 1000 dolar kadar para harcamış ve aracı son derece hızlı,seri ve normal yakıt yiyormuş,anlatğına göre aracını gps in takıldığı bir aygıt ile 0-100 ölcümü yapmış ve 9 sn lik bir değer kaydetmiş son hızıda düzde eskiden 176(110 mil)ken şimdi 208(130mil)miş! sizce bunlar atmasyon olabilirmi? çünkü ben böyle sonuçlar elde etmek için 1.5 milyarımı vermeye razıyım ztn garantim bitmiş

utku952
29/06/2009, 17:42
Adana dan CİHAN size yardımcı olacaktır... eğer 1500 liraya bu guç alınıyosa seri üretim e başlarız :)

Ziyaretçi047
30/06/2009, 01:24
Sırayla cevap veriyorum.

1) Downpipe bizim araca gereksiz bence değmez, cat iptali işe yarar rahatlatır. Susturucu koymaman veya sadece 1 tane koyman ve geniş boru kullanman yarar sağlar. Birkaç beygir kazanabilirsin. Rahat ve istekli devirlenme cabası.

2) Açık filtre hiçbir işe yaramaz, kutu içinden de verim alan beğenen yok, debimetre sorunu yaşayan var o yüzden sürekli orjinal temiz kullanmak iyi seçenek gibi duruyor.

3) Kaliteli bir yazılım ile 30hp ve 70nm tork alman mümkün. Ben bu işi yapıyorum benimle görüşebilirsin.

4) Değişken geometrili turbo taktığın zaman bu turbonun değişken geometrisini kim ayarlayacak? Aracın beyninde böyle bir sistem yoksa sanmıyorum ki çalışsın. Ha bu sistem beyinle alakasız otomatik çalışıyorsa takabilirsin ama hiç sanmıyorum.

5) Doğrudur yanlıştır diyemem zaten gözümle görmeden bir şey demek istemem. Ama fazla abartı olduğu gerçek.

Grande Punto | Bravo - Cihan's gpGaraj (https://forum.grandepuntotr.com/vbgarage.php?do=view&id=250)

Şuradan garajıma girip bakabilir ve benim aracıma yaptıklarımı okuyabilirsin.

Son olarak 1500 ytl ye bu işlerden anca 2 sini yaptırırsın.

Yorum yazan arkadaş için : Seri üretime felan başlanmaz, herkes bir şeylere sahip olmak ister ama para harcamaya gelince fikirler değişir.