PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lassa impetus revo

siyah rüzgar
29/06/2009, 12:19
185/60/15 lassa impetus revo taktırıcam son kararımı bu lastikte kıldım. ama sizlerede danışmak istedim. sizce nasıldır bu lastik bunun yerine er 300 alacaktım ama daha pahalı geldi o

ocean_1919
29/06/2009, 16:21
Ben nisan sonunda 185/65/15 ölçüsünde taktım. Yerli malı yurdum malı olsun dedim:) Lastiğin kötü bir yanını görmedim şimdilik güzel. Fiyat olarak ne istiyorlar?

siyah rüzgar
29/06/2009, 17:28
benim lastiğin liste fiyatı 160 tl ama ben lassadan bir tanıdık sayesinde 110 tlye alıcam

zaimkaan
29/06/2009, 17:43
185/60/15 lassa impetus revo taktırıcam son kararımı bu lastikte kıldım. ama sizlerede danışmak istedim. sizce nasıldır bu lastik bunun yerine er 300 alacaktım ama daha pahalı geldi o

ben lassanın kış lastiğini almıştım snoways era. Çok memnun kaldım. O dönemde bu lastiği incelemiştim gerçekten güzel lastik. Ben de lastiklerimi değiştirince almayı düşünüyordum, fakat pazar günü lastikle ilgili problem yaşadım ve acil lastik almam gerekti. Açık lassa bayi bulamadım bir türlü, Aklımda olan diğer lastiği Dunlop SP SPORT 01'i satın aldım. 185x60x15.
tanesini 145 liradan aldım. Nitrojen basımıda hediye. İlk izlenimlerim olumlu, testlerde de iyi sonuçlar veriyor. Ama lassa da karar verdiysen bence düşünmeden al derim. gerçekten oda güzel lastik.

Yarasa
29/06/2009, 17:48
Bugün Bridgestone ER300 aldım 195/55/16 ölçülerinde.
Sizin ölçülerin fiyatlar daha düşük.
Tanesini (4 adet aldım) 225TL ye aldım karttan tek çekim.
Size verilen fiyat, liste fiyatıysa ondan baya bi düşüyor bayiler.
Benimde aklımda Lassa vardı ama benim ölçülerde yok maalesef.
Çok düşünmeyin bence. 1 ayı geçti benim belkide lastik maceram. Sonunda aldımda kurtuldum :)

ms777
29/06/2009, 21:44
İmpetus serisi lastik kullanmış biri olarak, ilk 5000-10000 km de çok güzel performansı var ama çabuk bayatlayan bir lastik, performansı çok düşüyor.

mustafaf
30/06/2009, 09:39
cevremde lassa hakkında hıc sıkayet duymadım ama, kullanmadıgım ıcın kesın bırsey solemem yanlıs olur...

siyah rüzgar
30/06/2009, 11:02
bayiler çok fazla indirim yapmıyorlar yinede lastik başı 45 tl gibi bir indirim aldım. yaklaşık benimde bir aydır sürüyor lastik maceram :) herhalde bugün taktırırım.

Yarasa
30/06/2009, 11:16
Valla Adem kardeş fazla uzatma sonra bıktırıyor :)
O mu bu mu derken kafa iyice karışıyor.
Maslak sanayide gitmediğim yer kalmamıştı ama almadan geri çıktım :)
Ayrıca şuanda bridgestone da kampanya var. 4 lastik alana kask termos hediye :D

Ogulcan.Öğüt
30/06/2009, 11:36
Turanza er300 ü kesinlikle tavsiye ederim bende 195/55/16 Var cok memnunum lastiklerden.

batuhann80
30/06/2009, 12:54
hayırlı olsun diyelim kullanınca kendiniz en dogru kararı verirsiniz.
benim fikrim lassa almamak daha iyi olur...

fatihhhh
30/06/2009, 14:04
lassa alırsan mutlaka buraya izlenimlerini yaz.
bende alcam, birilerinden tawsiye bekliyorum. senin faydan olmuş olur.
hayırlı sürüşler.

siyah rüzgar
30/06/2009, 14:44
valla arkadaşlar çok araştırdım pirelliden ,goodyeardan ve uzak doğu lastiklerinden uzak dur dediler. michelin çok pahalı herkez onu al diyor ama bütçe meselesi er 300 istiyordum ama bana lastik baiına 30 tl fark oluyor lassa impetus revo ürünü lassanın en son çıkardığı ürün lassadan tanıdık bir müdürle görüştüm şu ana kadar bir şikayet almadıklarını bu ürünle ilgili turanzaya muadil olarak üretilen bir lastik olduğunu söyledi.

siyah rüzgar
30/06/2009, 23:15
sonunda gidip taktırdım. umarım pişman olmam:) taktırdığım yer istanbulun en byük bayilierinden biriydi elemanları çok güzel bir lastik aldığımı pişman olmayacağımı sölediler arkasındanda bir güzel rot balans yapıldı canavar gibi oldu. kısacası keyif almaya başladım artık çukurlarda dan dun sesler duymuyorum :)

PLaTiNuN
30/06/2009, 23:16
Hayırlı olsun güle güle kullan abi kazasız belasız inşallah...

ocean_1919
30/06/2009, 23:17
benim lastiğin liste fiyatı 160 tl ama ben lassadan bir tanıdık sayesinde 110 tlye alıcam
Fiyatı güzel vermişler. Ben 120 den almıştım. Fiyatına göre bence en kalitelisi budur. Yokohama yı çok tavsiye etmişlerdi ama Türkiye yollarına göre lassa daha dayanıklıdır diye düşünüyorum. Asfaltlarımız çoğu yerde bozuk.

siyah rüzgar
30/06/2009, 23:30
takan ustada aynı şeyi söyledi yollar bozuk herkez micheline gidiyor ama yollarımızı kaldırabilecek bir lastik değil. lassa hem yerli bri mal buranın şartlarına göre üretiliyor dedi.

unutmadan termos kaskımıda verdiler :D:D

ocean_1919
30/06/2009, 23:34
Bana termos falan vermediler:ohmy0000: istesemmi acaba? ama tanıdık falan değil ekstra birşey olmuştur belki size. Ben sadece kolonya parfüm arası bişi aldım.:whip0000:

fatihhhh
01/07/2009, 09:18
öffff...
kullanım kitapcığına göre;
lassada bizim lastiklerle uyumlu 2 ebat (175/65/r15 ve 185/65/r15)
ve 4 model (atrakta 84T, miratta 88T, impetus revo 88H, impetus revo 88V) var.
ben 90 km yi geçmeyen standart bir sürücüyüm.
haliyle standart bi binek otomobil lastiği arıyorum.
lassalardada standart olarak atrakta ve miratta var.
yüksek performans lastiği sınıfında ise impetus var.
ben aynı zamanda çooooooook sessiz bi lastik arıyorum.
şimdi;
lassanın en son ürünleri impetuslar, bu standartlara göre daha mı sessizdir?
yada en son çıkması demek en sessiz demek değilmidir?
acep hangisi daha sessizdir?
bu konuda lassa alan arkadaşlar tam olarak ebatları ve modeli de yazsalarda, bi de sessizliklerinden bahsetselerde bizlere faydası olsa?
şimdiden çok teşekkür ederim,
hoşkalın.

Delidavsan
01/07/2009, 09:38
valla arkadaşlar çok araştırdım pirelliden ,goodyeardan ve uzak doğu lastiklerinden uzak dur dediler. michelin çok pahalı herkez onu al diyor ama bütçe meselesi er 300 istiyordum ama bana lastik baiına 30 tl fark oluyor lassa impetus revo ürünü lassanın en son çıkardığı ürün lassadan tanıdık bir müdürle görüştüm şu ana kadar bir şikayet almadıklarını bu ürünle ilgili turanzaya muadil olarak üretilen bir lastik olduğunu söyledi.

Goodyear icin katiliyorum. Hydragrip serisi 4 mevsim lastikler taktiktan 1 gun sonra pisman oldum. Yol sesi 2 - 3 kat artti aracin. Allahtan sattim araci :)

tomypenev
01/07/2009, 10:58
sonunda gidip taktırdım. umarım pişman olmam:) taktırdığım yer istanbulun en byük bayilierinden biriydi elemanları çok güzel bir lastik aldığımı pişman olmayacağımı sölediler arkasındanda bir güzel rot balans yapıldı canavar gibi oldu. kısacası keyif almaya başladım artık çukurlarda dan dun sesler duymuyorum :)

hayırlı olsun adem kardeş.
ilerleyen günlerde lastikle ilgili yorumlarını yazarsan yeni lastik alacak olan bizlere yardımcı olursun :)

neşeli günler..

siyah rüzgar
01/07/2009, 14:57
teşekkür ederim tomy şimdilik çok memnunum yeni olduğundanmıdır nedir bilmiyorum ama memnunum.

fatih bana söylenen uygun ebat 185/60/15 o yüzden bunu aldım. ayrıca atacra ve miratta sınıflarında sessizlik seni pek tatmin edici olmayacaktır. ayrıca günümüz yollarında her bölgedeki asfalt kalitesi ses olayında biraz cnını sıkabilir. ama impetus revo lassanın en son ürünü.

eğerki lastik alacak arkadaşlar var ise ben bayiyle konuşurum gerekli indirimi yaptırmaya çalışırım.

fatihhhh
01/07/2009, 16:48
bizim kitapçıklarda
ya 175/65/r15
yada 185/65/r15
diye yazıyor ama.
sahi zahmet olmazsa bi sorsana, belki alcak olan başka arkadaşlarda olur, belki makul bi indirim olur...vs

siyah rüzgar
01/07/2009, 17:42
ben sormasına sorarım arkadaşlar bana taleplerini iletirlerse yardımcı olurum ama istanbul dışındasınız nasıl olacak bu işlemler.

ocean_1919
02/07/2009, 00:41
bizim kitapçıklarda
ya 175/65/r15
yada 185/65/r15
diye yazıyor ama.
sahi zahmet olmazsa bi sorsana, belki alcak olan başka arkadaşlarda olur, belki makul bi indirim olur...vs
Ben çok düşündüm 175/65/15 =185/60/15 oluyor hesaplama cetvellerinde. Ancak kitapçıkta 185/65/15 demiş bende buna uydum. Açıkçası 65 yanak gürültüyü emer diyede düşündüm. Nasipse bugünlerde uzun yolda deneme şansım olacak lastikleri.

tomypenev
02/07/2009, 11:20
bizim kitapçıklarda
ya 175/65/r15
yada 185/65/r15
diye yazıyor ama.

evet evet, lastik alacak arkadaşlar var :)

195/55/15 düşünüyorum ben. toptan alımlarda iskonto olabilir belki değil mi ;)

siyah rüzgar
02/07/2009, 12:34
ben gerekeni konuşurum tomy buluşmamız var cumartesi akşamı gel sende bana sadece lastik isteyenler kesin bildirmeliki ona göre adetli konuşayım.

defeat
03/07/2009, 01:32
Goodyear icin katiliyorum. Hydragrip serisi 4 mevsim lastikler taktiktan 1 gun sonra pisman oldum. Yol sesi 2 - 3 kat artti aracin. Allahtan sattim araci :)
Hydragrip 4 mevsim kategorisinde bir lastik değildir,bilginize.

cemsent
19/07/2009, 18:45
arkadaşlar merhaba,
uzun zamandır grandepunto forumlarına girmiyordum. bugun biraz bakayım dedim. gerçekten çok güzel bilgiler var.

öncelikle impetus revo hakkında görüşlerimi yazayım.
bu lastik ilk çıktığında çok araştırıp, iyice pazarlık yapıp almıştım.
karşıyaka girişi alaybeyde kadir lastikti. tanesi 110 liraydı(sanırım).

öncelikle sessiz bir lastik olarak hakkını vermek lazım. orjinal dunlop lastikleri virajlarda deli gibi ötüyordu. bu lastik gerçekten çok sessiz. sıcak havalarda virajlara limitlerde girdiğinizde ve kaymaya başladığınızda ancak ötüyor.

yol tutuş başarılı ancak çok başarılı değil. düz yolda problem yok. ancak virajlarda arkadan kayma yaşatıyor..

aşınma. 10000 km civarında yaptım. lastiği yakından incelediğimde kenarlarda aşınma olduğunu rahatlıkla görebiliyorum. daha önemlisi izmirin yolları malum bozuk. sağ ön lastiğin kenarlarında bir kaç tane yırtık oluştu. hava kaçırma yok ama yırtıklar çok belli. umarım ciddi sorun çıkartmaz bana.

lastik dışında sola çekme problemim var. garanti kapsamındayken iki farklı serviste bu sorunu dile getirmeme rağmen sorun çözülememişti. şimdi garanti de bitti. bir ara cepten yaptıracaz artık. önce öndüzen, rot balans ve jant doğrultma işlemi yaptırıcam. (orjinal jantlarımız saç olduğu için çabuk eğriliyor).eğer sorun düzelmezse city motoru vb. girişicez artık.

direksiyon derisinde soyulma var. nişanlıyken sağ taraf soyuluyordu. düğünden sonra sol taraf soyuluyor. vites kolu da soyuldu.

sağ sis farımı kırmışlar. elinde ikinci el satan arkadaş var ise uygun fiyatı olursa alabilirim.

sevgiler...