PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol bilgisayarı (Ice on road)

opn21
28/06/2009, 21:39
2007 gp dualogic araç yol bilgisayarı ingiliazce türkçe olmuyormuş., bazen hatta son zaman larda sık sık hava 25-30 derece ice on road diye yanıp sönüyor yol bilgisayarı.
ne iş anlamadım. yardımcı olacak arkadaşlara şimdidden teşekkürler salamlar saygılar...

sxax
28/06/2009, 21:45
possible ice on road ibaresi sıcaklık 3 derecenin altına düştüğünde ekranda görünen bir ibaredir. yolda buz olabilir anlamında bir uyarıdır.

ABNEW
28/06/2009, 22:11
Hayri, Suatın da belirttiği gibi ice on road uyarısı sıcaklık 3 derece ve altına indiğinde görülür.Sen de bu uyarı çıktığına göre ya sıcaklık sensöründe ya da yol bilgisayarında problem var...

kukart
28/06/2009, 22:13
Hayri, Suatın da belirttiği gibi ice on road uyarısı sıcaklık 3 derece ve altına indiğinde görülür.Sen de bu uyarı çıktığına göre ya sıcaklık sensöründe ya da yol bilgisayarında problem var...

yadaaaaaaaaaa
çok soğuk bir yerdesin haziranın göbeeende :)

opn21
29/06/2009, 21:49
hocalarım çok sağolun ama dediğim gibi haziranda dışarda 30 derece sıcaklık var, kışın vaybe yol bilg. yolda buzlanma olur diye uyarıyor diyodum yazında aynı hızda uyarılara devam ediyor.sıcaklık sensöründe mi var yoksa yol bilgisayarındamı var bilmiyorum. bakım için gidicem lpgye geçmeden birde ön kaputta bi açıklık var benim araçta orası neden açık onuda anlayamıyorum. neyse araç elimde kalmadan bi gideyim ben servise.