PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farları açınca içinde ünlem olan sarı ışık yanıyor.

eko74
25/06/2009, 19:10
arkadaşlar farlar açıkken bu ışığın yanması nırmal mi..Yada bu ne hatası ki?

mustafaf
25/06/2009, 19:16
park ampullerını kontrol edın.muhtemelen bırısı patlamıstır...

utku952
25/06/2009, 19:32
plaka aydınlatma ampullerinde bile veriyor hatayı onlarada bakın...

eko74
25/06/2009, 20:21
bende korktum walla önrmli bişey war diye...

JASMINE
25/06/2009, 22:53
Arkadaşlarında dediği gibi ampullerden biri patladığında bu uyarı çıkıyor.

Desolator
26/06/2009, 01:08
Aynı problem bizde de olmuştu..Anlamadık ilk başta daha dogrusu ampullerle ilgili oldugunu anladık ama tam olarak ne oldugunu anlamamıştık. Sonra servise götürdük. Ampullerdede bişi yokmuş..Bilgisayara baglayıp ayarladılar hemen..bi dahada çıkmadı sonra.

blue
26/06/2009, 10:27
geçmiş olsu ekrem;
kardeş içinde ünlem olan üçgen uyarı lambasının ampullerle bir alakası yok elektrik arıza lambası farklı bir lamba bir ampul resmi çıkıyor elektrik arızası yada patlamış ampulde.senin ikaz lamban başka bir arızadan dolayı en kısa sürede bir servise git ECU den hata kodlarına baksınlar.

mustafaf
26/06/2009, 10:51
geçmiş olsu ekrem;
kardeş içinde ünlem olan üçgen uyarı lambasının ampullerle bir alakası yok elektrik arıza lambası farklı bir lamba bir ampul resmi çıkıyor elektrik arızası yada patlamış ampulde.senin ikaz lamban başka bir arızadan dolayı en kısa sürede bir servise git ECU den hata kodlarına baksınlar.

ewt dogru soyluyorsun abı.bız karıstırdık sanırım.bu durumda en kısa surede servıse basvurması gerekıyor...

https://img209.imageshack.us/img209/7886/ariza.jpg

utku952
26/06/2009, 13:05
benim o hatayı ampulleri deiştirerek çözmüştük ama ilginç ark ın dediği gibi yanlış anlamşz heralde. yazılım dan olabilir.

mustafaf
26/06/2009, 13:44
kullanma kılavuzunda dıyorkı;
"bazı tıplerde, ampul agrızasında da bu ısaret cıkar."
arkadasda belırtmıs, farları acınca uyarı cıkıyor dıye :S ılgınc bır durum ama bana hala ampullerın bırınde problem var gıbı gelıyor...

Erdem Bozdağ
26/06/2009, 14:00
ben angellerı taktıgımda sol sinyal ampülünü takmayı unutmustu usta direk üçgen çıkmıştı takınca geçti hemen :)

eko74
26/06/2009, 16:32
Evet ben başka içinde ünlem çıkan ışık yoktur diye öyle yazmıştım :)..Bendeki yanan işık tam orta üstte ve dış lamba arızası şeklinde gözüken...Yani lamba arızası gibi gözüküyor ama yerini tesbit edemedim birtürlü...

ABNEW
26/06/2009, 17:02
Işığı açınca ilgili uyarı göründüğüne göre sorun dış ampullerde (park,fren,sis,sinyal, plaka) Eğer ışık kapalıyken de görünseydi bu durumda yağlama sistemiyle ilgili bir sorun olabilirdi...

mustafaf
26/06/2009, 17:42
Evet ben başka içinde ünlem çıkan ışık yoktur diye öyle yazmıştım :)..Bendeki yanan işık tam orta üstte ve dış lamba arızası şeklinde gözüken...Yani lamba arızası gibi gözüküyor ama yerini tesbit edemedim birtürlü...

normal ampuller, park ampullerı, sınyaller, park ampullerı, plaka aydınlatması, arka ampuller, arka stoplar, gerı vıtes lambası, sıs farları bunların hepsını kontrol ettınmı ?

erdiyilmaz
26/06/2009, 18:53
Bende o sari unlem isigi yandiginda, yol bilgisayari ekraninda da "Check tail lights" (Arka-kuyruk lambalarini kontrol et) ya da "Check front lights" seklinde bir ibare cikiyor.

On ya da arka ampullerin hepsini sinyal ve frenlere varasiya kontrol ediyorum ancak hepsi saglam. Yazilim guncellemeyle hallolacagini dusunuyorum.

mustafaf
26/06/2009, 19:17
Bende o sari unlem isigi yandiginda, yol bilgisayari ekraninda da "Check tail lights" (Arka-kuyruk lambalarini kontrol et) ya da "Check front lights" seklinde bir ibare cikiyor.

On ya da arka ampullerin hepsini sinyal ve frenlere varasiya kontrol ediyorum ancak hepsi saglam. Yazilim guncellemeyle hallolacagini dusunuyorum.

ınsanın aracı dynamıc olunca, dılı bıle farklı oluyo :) lanet olsun actıve aldıgım gune :D :D

Ziyaretçi047
26/06/2009, 19:29
Az para verdiğini unutma cicim.

batuhann80
26/06/2009, 21:57
ınsanın aracı dynamıc olunca, dılı bıle farklı oluyo :) lanet olsun actıve aldıgım gune :D :D
:D:D aynen...
ama bu bir sey degiştirmiyor mustafam...
hala gıcık oluyorum...5 sene olayına...:D:D

eko74
26/06/2009, 22:44
Galiba buldum. Arka plaka ampulu 2 taneymis birtanesi yanmiyo. Umarim bu yuzdendir. Acaba kendim halledebilirmiyim...

ABNEW
27/06/2009, 00:58
Evet Ekrem Bey, park ampulleri de uyarı verdiriyor.Eğer daha önce değiştirme yaptıysanız halledebilirsiniz.Ancak hiç denemediyseniz bence serviste yaptırın...

SerhanOz
27/06/2009, 07:46
yakın zamanda far ampullerini degistirdiniz mi?
takılan ampuller farklıysa ondan da verebiliyor

mustafaf
27/06/2009, 08:43
:D:D aynen...
ama bu bir sey degiştirmiyor mustafam...
hala gıcık oluyorum...5 sene olayına...:D:D

2 sene 5 sene :D :D mılletın arabası konusuyor, bız hala ısaret dılıyle anlasıyorus :D:D

drama
28/06/2009, 20:19
Galiba buldum. Arka plaka ampulu 2 taneymis birtanesi yanmiyo. Umarim bu yuzdendir. Acaba kendim halledebilirmiyim...
Kesin ondandır, bende de aynısı olmuştu.

utku952
10/07/2009, 02:54
ya bende bi sorun oldu şimdi. arka sağ park ynamıyor ama kadran da uyarı da vermiyor daha önce plaka ışığına bile verirdi nasıl bişey bu ya??

eko74
10/07/2009, 11:40
Bendede şöyle tuhaflık oldu...Plaka lambası arızalıyken yanıyodu fren sensörü arızalı (yani frene basınca lamba bi yanıyo bi yanmıyo)yanmıyo sizca hangisi daha önemli!!!!!!!

utku952
10/07/2009, 13:52
siz servise göturmeniz lazım inş yazılım hatasıdır...

fatihhhh
13/07/2009, 09:58
ya bu ampülleri biz kendimizz değiştiremezmiyiz acep?
benim da sol park ve sol plaka ampüllerim yanmıyor.
bende de o uyarı çıktı fün.
15 tl el emeği istediler, bende şehirler arası yolculuğa çıkmak üğzere olduğumdan kalsın dedim artık. ama bugün yarın yaptırcam artık.

theblight
13/07/2009, 14:03
Üçgen eşliğinde "Check the running lights" yazıodu benim yol bilgisayarında 2 park ampülümde patlaktı biraz arayınca bulmuştum.Insan başına ilk kez geldiğinde baya şaşırıyo ama basit bir arıza Allah büyüğünden saklasın.

fluent
16/07/2009, 21:52
bENDE çıkıyo aynı hata lambası yanıyo, fakat farları kapatıp açtığım zaman, ya da kapalıysa açıp kapadığım zaman kayboluyo

drama
17/07/2009, 14:08
Bendede şöyle tuhaflık oldu...Plaka lambası arızalıyken yanıyodu fren sensörü arızalı (yani frene basınca lamba bi yanıyo bi yanmıyo)yanmıyo sizca hangisi daha önemli!!!!!!!

Aynen bende de öyle olmuştu. İki park lambasından biri gidince uyarı vermiyor.

Genius
19/07/2009, 18:53
Stop lambasının ampulünü led olanları ile değiştirdikten sonra her frene basınca bu ünlem çıkıyor. zaten yol bilgisayarında da sebebi yazıyor.

fatihhhh
20/07/2009, 08:19
ben serviste değiştirdim
işlem sırasında izledim,
değiştirmek çok kolaymış

kaptan_ahab
07/03/2010, 20:18
Bendede aynı sorun angel leri taktıktan sonra başladı ve hala var

ABNEW
07/03/2010, 22:41
Bendede aynı sorun angel leri taktıktan sonra başladı ve hala var

Demir, Junyan Marka farlardan bahsediyorsan normal şartlarda bunlar arıza ışığı yakmaz.Ben 1 sene kadar sorunsuzca kullandım...

kaptan_ahab
14/03/2010, 13:55
Üstad gündüz sorun yok ancak parkları yaktığınız anda işaret çıkıyor ve yb check running uyarısı veriyor,kontrol ettim ancak bütün farlar çalışıyor durumda,acaba sislere yada plakalığa takılan orjinal olmayan bir ampül volt farkından dolayı bunu yaparmı?

ABNEW
14/03/2010, 17:34
Üstad gündüz sorun yok ancak parkları yaktığınız anda işaret çıkıyor ve yb check running uyarısı veriyor,kontrol ettim ancak bütün farlar çalışıyor durumda,acaba sislere yada plakalığa takılan orjinal olmayan bir ampül volt farkından dolayı bunu yaparmı?

İrfan, junyanın uzunu, kısası, parkı kesinlikle arıza ışığı yakmaz.Hata başka ampullerden kaynaklanıyordur (Park, sis, plaka...)

kaptan_ahab
17/03/2010, 15:40
İrfan, junyanın uzunu, kısası, parkı kesinlikle arıza ışığı yakmaz.Hata başka ampullerden kaynaklanıyordur (Park, sis, plaka...)
Arda bey, arka sisleri yaktığınızda sizlerde tekmi çiftmi yanıyor, beyaz geri vites lambası yanındaki kırmızı bölüm sisleri yakınca yanıyormu.Bir sorum daha olacak.Park stop ve plakalık gibi yerlere orjinal lambası dışında takılan led veya beyaz ampüllerde bu tür bir ikaz lambasını yaktırırmı.

sowhat788
17/03/2010, 15:52
Arda bey, arka sisleri yaktığınızda sizlerde tekmi çiftmi yanıyor, beyaz geri vites lambası yanındaki kırmızı bölüm sisleri yakınca yanıyormu.Bir sorum daha olacak.Park stop ve plakalık gibi yerlere orjinal lambası dışında takılan led veya beyaz ampüllerde bu tür bir ikaz lambasını yaktırırmı.

Geri vites yanında sis lambası yok,reflektör yeri orası (arkasıda kapalı ) ama sis lambasına çevirebilirsiniz (original sisden kaçak alırsınız arıza lambanızda yanmaz )

ABNEW
17/03/2010, 22:00

İrfan, Mustafa nın dediği gibi sis farlarının durumu,

Orijinal dışı lamba veya ledler arıza ışığı yakabilirler...

GP COSKUN
17/03/2010, 23:15

ön parklara dahi arkası plastik ampüllerden taksanız arıza lambasını yakabiliyor
orjinalin dışındaki bir ampül koyduğunuzda arıza lambası yakması çok olası bir sorun
gp lerimiz bu konuda biraz seçici maalesef her şeyi sevmiyooo

zammuray
09/03/2011, 09:02
Aynı hata ile karşılaştım. Yol bilgisayarı arka sis lambası hatası uyarısı verdi. Servis sis lambasını değiştirdi. Sarı üçgen içindeki ünlem ışığı bu işlem sonunda kayboldu

cnykrdnz
20/05/2011, 19:03
bende de var bu durum acaba xenonlarla ilgili olabilir mi?

okaya
21/05/2011, 15:13
Arkadaşlar ampul takarken dikkat edin pilastik gövdeliler arıza ışığını söndürmüyor.bendede arıza olmuştu çok aradım baktım ampullerin hepsi yanıyo ama stop lambasının ampulleri hem park hemde stop olduğu için ampulun içinde çift tel var ancak firene basınca belli oluyo onu şöför göremiyor tabi