PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vida yuvarlanma sesi!!!

lonewalker
22/06/2009, 16:25
Arkadaşlar merhaba!!!
Öncelikle böyle yararlı bir sitenin falliyete geçmesi bir nimet kesinlikle. Sayenizde arabamdaki bir çok problemin çözümünü buldum. Ve hatta geçen hafta arabamın direksiyon mili, sinyal ünitesi ve debriyaj ünitesi değişti. Şimdi sanki sıfır araba kullanıyorum.

Ve fakat; servisteki eksperin bir türlü çözemediği bir problem de yaklaşık 3 aydır ön kapıdan mı, göğüsten mi geldiği anlaşılamayan bir vida yuvarlanma sesi... yapılan her manevrada, bozuk satıhlı yollarda, kısa turlu manevralarda bile çıldırtan vida yuvarlanma sesi... Bulunamıyor arkadaşlar. başına gelen ve çözebilen var mı??

Yardımlarınızı bekliyorum...

ABNEW
22/06/2009, 17:06
Efe, havalandırma borularında ya da öndeki havalandırma kanalında vida ya da başka bir parça olabilir.Öyle bir yuvarlanma sesi ancak dashboardun içinden gelebilir bence...

xcruelx
23/06/2009, 09:17
Efe, havalandırma borularında ya da öndeki havalandırma kanalında vida ya da başka bir parça olabilir.Öyle bir yuvarlanma sesi ancak dashboardun içinden gelebilir bence...
Kesinlikle katılıyorum. Yaprak yada dalda girmiş oalbilir çıtırtı sesi gibi geliyorsa. Benim eski arabamda olmuştu kafayı yicektim en sonunda yaprak çıktı.

lonewalker
23/06/2009, 11:47
Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim. bu havalandırma borularını kendim temizleyemem herhalde değil mi?
Servise gitmekten tiksinir oldum. Artık servis lafı duyduğumda ürperiyorum. mümkünse kendim halletmek isterim...

berkeraaa
23/06/2009, 15:48
Servislere her ne kadar çok uğramak istemesekte oradaki ustalar sizin belki 15 dk da sökeceğiniz boruyu uygun malzeme ve el alışkanlığı ile 1 dk da sökebilirler.Siz o boruyu temizlemek için tel , su vb maddelere ihtiyaç duyarken onlar kompesör ile havayı basarlar ve işi bitirirler.Yani servise gitmek her zaman sizin için daha iyi olacaktır.Siz yeterki uygun , kaliteli servisi bulun.Özellikle Ankara da gidilebilecek kaliteli servisler mevcut...Eğer kesinlikle servis olmaz istemiyorum diyorsanız ŞAŞMAZ oto sanayii sitesine uğramanız yine sizin için daha iyi sonuçlar ortaya çıkartabilir...

Arrow_hit
23/06/2009, 21:40
ya malzemeden de kaynaklanıyor :S

lonewalker
24/06/2009, 09:42
Ben şu sıralar ne yazık ki Eskişehir'deyim ve daha bir süre burada olacağım. Burada da yoğun ısrarlardan sonra problemlerim çözüldü. Bir de servis o kadar enteresan ki benim gidebileceğim gün cumartesi öğleden sonra ve onlar saat 14.30'da kapatıyorlar. Hafta içi gün içinde de fırsat bulamıyorum.çünkü yoğun çalışıyorum. esasında arabanın bir çok problemiyle ben ellerimle uğraşıp hallettim. Bunda bu forumun da çok faydası var. ama bu problemi yaşayan biri henüz olmadığı için açıkçası serviste yanlış birşey yapılır diye çekiniyorum.