PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni GP birkaç teknik konu

PuntoMan
22/06/2009, 00:39
Merhaba,
Ben de yeni Puntoculardanım. :sevgi:

Arabanın el kitapçığını yarısına kadar falan okudum ama aslında daha fazla kurcalayarak birçok şey öğrendim :)

Teknik olduğunu düşündüğüm birkaç konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum

1. Araba boşta ve mesela düz bir yolda kırmızı ışıkta beklerken sanki ara ara biraz fazla titriyormuş gibi geldi. Klima falan da kapalı tabii :) Bu normal mi, neden olabilir acaba?

2. Anlayamadığım bir noktada, ön konsoldaki merkezi kilit ile bütün kapıları kilitledim, ama arka kapılar dahil her kapı -ben kapı kilitlerini yine aynı butonla açmadığım halde- içerden direk açılıyor. E, o zaman merkezi olarak kilitlemenin ne manası kaldı?

3. Bir de bu vites değiştirme devirleri konusunda herkesten birşey duyuyorum. :agiskavgasi: Fire Dynamic 1.4 77HP benzinli için kaç devirde vites değiştirmek en ekonimik olur?

Teşekkürler.

Ah-MeT
22/06/2009, 00:46
öncelikle aramıza hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun.

1nci ve 3ncü şık ile ilgili bir fikrim yok :)

2 İçerden açılması gayet normal bir durum, dışardan açılmıyor kapkaç vs... önlemek için

fatihhhh
22/06/2009, 10:53
2. madde: deadt lock die tabir edilen, malesef bizim puntişlerde olmayan bi özellik yanılmıyorsam.

tklx
22/06/2009, 15:01
Yanlis hatirlamiyorsam, kullanim klavuzunda, "deadlock yapmak icin anahtardaki kilitleme dugmesine iki kere basin" diyordu, ama sanirim dynamiclerde yok bu ozellik, emotionlarda var mi acaba?

ABNEW
22/06/2009, 17:11
Hoşgeldin Puntoman,

1-Araç boştayken duyulan ya da hissedilen titreşim muhtemelen radyatör fanından kaynaklanıyordur.
2-İçerideki merkezi kilit tuşu kapıların sadece dışarıdan açılmasını engellemekte.
3-Vites değiştirme devri, kullanıma, ve eğime göre değişebilir.Bence ortalama olarak 3000d/d beklenebilir.Bu yokuş çıkarken 5000 devirlere, inerken de 1000-2000 devrilere düşebilir.

HugemaN
22/06/2009, 17:14
Hoşgeldin Puntoman,

1-Araç boştayken duyulan ya da hissedilen titreşim muhtemelen radyatör fanından kaynaklanıyordur.
2-İçerideki merkezi kilit tuşu kapıların sadece dışarıdan açılmasını engellemekte.
3-Vites değiştirme devri, kullanıma, ve eğime göre değişebilir.Bence ortalama olarak 3000d/d beklenebilir.Bu yokuş çıkarken 5000 devirlere, inerken de 1000-2000 devrilere düşebilir.

+1 :)

HasanAliz
22/06/2009, 21:37
Yanlis hatirlamiyorsam, kullanim klavuzunda, "deadlock yapmak icin anahtardaki kilitleme dugmesine iki kere basin" diyordu, ama sanirim dynamiclerde yok bu ozellik, emotionlarda var mi acaba?

bu fonksiyon bütün GP.lerde var. anahtardan 2 defa kapı kapama tuşuna bastığınız deadlock oluyor yani kapılar içeridende açılmıyor. ama bu durum araç içinde insan varken kesinlikle yapılmaması gerekli olduğu da not olarak düşülmüştür. deadlock amacı araç içerisinde kimse yokken ( yani uzun süreli park halindeyken) camı dışardan kıran kötüniyetli bir kişinin kapıları içeriden de açıp rahatlıkla araç içine girmesini engellemektir.

xcruelx
23/06/2009, 09:37
bu fonksiyon bütün GP.lerde var. anahtardan 2 defa kapı kapama tuşuna bastığınız deadlock oluyor yani kapılar içeridende açılmıyor. ama bu durum araç içinde insan varken kesinlikle yapılmaması gerekli olduğu da not olarak düşülmüştür. deadlock amacı araç içerisinde kimse yokken ( yani uzun süreli park halindeyken) camı dışardan kıran kötüniyetli bir kişinin kapıları içeriden de açıp rahatlıkla araç içine girmesini engellemektir.
Yeni starjet dynamik alıp ask ve co pilot paketi ekletitğim halde yok. Nasıl oluyor bu sitede bir çok arkadaş bu özeliğin yoklugunundan sikayetci iken siz hepsinden var diyorsunuz. Nasıl aktif ettiniz yada nasılş çalıştırdınız.? Bende aynı işlemi yapıyorum ama kesinlikle bir şey olmuyor. ayrı yeten kitapcıgından bile bazı grande puntolarda yazıyor.

smartmavi
23/06/2009, 10:29
Yeni starjet dynamik alıp ask ve co pilot paketi ekletitğim halde yok. Nasıl oluyor bu sitede bir çok arkadaş bu özeliğin yoklugunundan sikayetci iken siz hepsinden var diyorsunuz. Nasıl aktif ettiniz yada nasılş çalıştırdınız.? Bende aynı işlemi yapıyorum ama kesinlikle bir şey olmuyor. ayrı yeten kitapcıgından bile bazı grande puntolarda yazıyor.

merhaba,

ask ve co-pilot paketine neler dahil, bilgi verirseniz sevinirim.

eminb
23/06/2009, 13:44
Merhaba ,
Bende de Co pilot var, co pilotda Park sensörü,Hız sabitleyici,Yagmur sensorü ve bagajda 12 V çakmak girişi(araç minibar için vb.) var.Ama Ask bilmiyorum.Güvenlik ile ilgili herhalde.