PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt Garantisini Bitirme

Refiner
18/06/2009, 17:26
Merhaba,

arabamda şimdiye kadar opet 95 veya buabilirsem katkılı 95 oktan benzin kullanıyordum. ama her zaman shell ilk tercihim olmuştur. acaba yakıt garantisini boşverip shell'den benzim almak riskli olur mu?
arabanın garantisi olduğu için ekstra yakıt garantisine gerek kalacağını düşünmüyorum.
sizin görüşleriniz nedir?

HasanAliz
18/06/2009, 21:03
iyide shellden alsanız kim bilecek ki? nasıl tebsit edecekler

llcemll
18/06/2009, 21:06
opet kartı aldıqını her yakıt alısverısnde ısletıosunuz duzenlı olarak aldıqını tespıt edılırse garantı dewreye gırıo yanı arada bı 10 20 lık shellden alsanız onu farketmezler ama sureklı degıl ıhtıyac durumunda

Refiner
18/06/2009, 23:53
sistemin işlmemesi o şekilde, onu biliyorum.
yakıt garantisinden nedeniyle herhangi bir arıza yaşayıp da opetten masrafını alan var mı acaba? veya benzin nedeniyle çıkan arızalar normal garanti kapsamında olmuyor mu?
asıl merak ettiğim konular bunlar.

Stalker
18/06/2009, 23:55
Yalan işler bu işler, tr de kaç tane buna benzer durum olmuş ki olsa yakıt güvencesi olmayan herkes mağdur durumda mı kalıyor...tamamen pazarlama tekniği diyorum.

erhan
19/06/2009, 10:30
pazarlama tekniğinin yanında dizel araçlarda yakıttan dolayı pompalarda meydana gelen zararın tutarı çok büyük oluyor. bu nedenle firmalar kendilerine bağlı olan yada anlaşmalı oldukları benzin istasyonundan sürekli olarak motorin alınması durumunda ve bunun ispatlanması halinde pompa arızalarını garantiden değişiyorlar. ayrıca her akaryakıt firmasının kullanmış olduğu marker denilen madde farklı olduğundan aracın deposundaki marker kontrol edilmek suretiyle yakıtın hangi firmanın bayisinden alındığının tespiti mümkün.

ancak son zamanlarda petrol firmalarının uyguladığı politika gereği sorunlu yakıt satan firma kalmadı sanırım. bunun yanında bayilerin el altından getirdikleri kaçak yakıtları bayiliğini yaptıkları petrol firması adı altında piyasaya sürmektedirler. bu motorinlerin içerisinde bulunam katkı maddeleri de zamanla pompaya zarar vermektedirler. buda araç sahiplerine büyük külfet doğurmaktadır.

bu sebepten dolayı alınacak akaryakıtın alındığı ve kilometrenin işletilmesi suretiyle bir nevi kendinizi koruma altına almış oluyorsunuz. bana kalsa bende shell den almak isterim

usermm1
19/06/2009, 10:46
ben arabayı alırken, o uygulama sadece dizeller için demişlerdi. benzinlilerde sıkıntı yokmuş.

BSK
19/06/2009, 11:26
Opet 10 depodan sonra garanti veriyor oda her yakıt alışta km falan işletmek suretiyle 10 depoyu tamamlarsan ve bir daha başka biryerden almazsan yakıt sistemi garantisine kavuşuyorsun. Ne mi oldu hiç opetten almadım. Ümitköydeki Ağaçlı shell hizmet açısından çok iyi hep oradan alıyorum.