PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dialogİc Vİteste Sorun

BRACAL07
22/12/2006, 12:58
merhaba arkadaşlar ;

aracımı 25 Kasım da almıştım yeni araba almanın sevinci ile gezerken 26 Kasım Pazar akşamı arkadaş ile buluşmaya gittik trafikte seyrederken vites kutusu ışığı yanmaya başladı ve yol bilg.ekranında görülen '' check transmission hand see book '' yazdı , aktarma ile ilgili bi problem olduğunu anladım fakat problem olmayacağını ve bir servise götürmem gerektiğini düşündüm ama bu uyarıyı servis e gidene kadar verir diyerekten arkadaşı almak için eve ulaşmıştım aracı stop ettim ve bir daha calıştıramadım :(( arac bir günlük yolda kaldık 444 lü numarayı aradık yol yardımı geldi bişey yapamam servise cekilmesi gerek dedi ve çekici geldi birmot küçükyalı ya çekildi arac..2 gün orada kaldı ..uzak yola gideceğim için bu sorunun tekrar edip etmeyeceğini sordum kesinlikle olmayacak merak etmeyin denildi..ben aracı salı günü aldım ..perşembe günü sabahı işe gelirken 2.köprüde aynı hatayı verdi ve arac manuel kullanımda 3 den 4 e gecmedi soluğu zincirlikuyu birmotda aldım ..saolsun Selçuk bey Teknik servis uzmanı arac ile ilgilendi sorun aracın yazılımında olduğu ve yeni bir sorun olduğu italya dan güncel yazılımın gelmesi gerektiğini bildirdiler bana yeni arac tahsis ettiler 12 gün serviste kaldı .. 1 aralıkta verdim 12 aralıkta aldım yazılım güncellendi şimdilik sorunum yok ..dıalogıc vitesi olanlara duyurulur..

Gianfranco
22/12/2006, 13:04
Oncelikle gecmis olsun. Buyuk bir sorunu halletmissin. Servisin sana arac tahsis etmesi o servisin musteriye verdigi onemi gosterir. Cunku cogu servis bole bir hizmet vermiyor. Bende gecen gun Birmot'a gittim. Birmot Zincirlikuyudaki Selcuk Bey gercekten musterileri ile cok ilgili. Bende bundan sonra Zincirlikuyu Birmot'a aracimi goturucem.

Mısafır
22/12/2006, 13:06
tesekkurler paylasım ıcın, ben hıc sevemedım bu otomatık ısını ama
sımdıye kadar gıttıgım servıslerın ıcınde en ıyı bırmot zıncırlıkuyu...

arkadaslar memnun kaldıgımız servıslerı odullendırmek ıstıyorsak
bakımlarımızı orda yaptıralım ;)

BRACAL07
22/12/2006, 13:23
arkadaşlar ben aracı birmot küçükyalıdan aldım fakat işime yakınlığı dolayısıyle servis konusunda zincirlikuyu birmot dan özellikle Selçuk bey den memnun kaldım Servisler konusunda da Birmot Zincirlikuyu yu yazacağım..Küçükyalıdan ziyade Zincirlikuyu yu tavsiye ederim bu kadar sorun yaşamış birisi olarak..:)

BRACAL07
22/12/2006, 13:30
bu arada söylemeyi unuttum yol bilgisayarında bu '' check transmission hand see book '' sorun olduğunu gören dıalogıc sahibi arkadaşlar aracınız kesinlikle stop etmeyiniz gidebildiğiniz en kısa servise yönelin aracı stop ettiğinde calışmıyor !!

PredatoR
22/12/2006, 18:12
Bendede dualogic var ve bence çok dandik :) yarı otomatikler hakkaten iyi olmuyormuş. ben begenmedim şahsen... bende çıkmadı öyle bir sorun umarımda çıkmaz...

OzzY
22/12/2006, 18:31
Bendede dualogic var ve bence çok dandik :) yarı otomatikler hakkaten iyi olmuyormuş. ben begenmedim şahsen... bende çıkmadı öyle bir sorun umarımda çıkmaz...
ne açıdan beğenmedin biraz açarmısın...

PredatoR
22/12/2006, 23:36
1 ve 2 vites aralıgında araba çok sarsıyo ve toparlayamıyo. yokuşta anca 6-7 saniye sonra küçültüyo çok yavaşlıyorum
P olmaması en büyük sorun bu çok uyduruk bi şanzıman firmalar bunu çok ucuza mal ediyo ondan getiriyolar bunu ve fiat utanmadan buna 3 milyar opsiyon koyuyo...

Mısafır
23/12/2006, 02:55
sarsması noormal dusuk hacımlı motor oldugu ıcın otomatık bukadar oluyor anca...

PredatoR
23/12/2006, 12:05
sarmasını geçtim diğer durumlarda çileden çıkarıyor insanı

OzzY
23/12/2006, 13:51
P olmaması normal çünkü bu sistem elektrikli manuel şanzıman ve bence gayet başarılı dayımda corsa var 1.3 dizel otomatik gayet memnun(aynı motor aynı şanzıman) sarsıntı vs yaşamadım ben yani anaormal bi sarsıntı yok.
yokuşta geç küçültmesinde şöyle bi durumla karşılaştım. dik yokuşta 1 e almazsa yani otomatikte olursa 2de çıkmaya çalışıyomuş çıkamıyınca 1 alıyomuş sonra tekrar 2ye bu şekilde saçmalıyomuş

eğer bu tarz durumlardan bahsediyosan bence normal

Mısafır
23/12/2006, 17:34
BRACAL07 le guzel bı tesaduf bırmot zıncırlı kuyuda karsılastık
sohbet ettık ;)

emre
23/12/2006, 23:59
10 kasımda aldım arabamı duallogic araba çatır çatır çalışıo umarımda hiç bozulmaz ayrıca beni hiç rezil etmedi seviom ben arabamın herşeyini :D

Gianfranco
24/12/2006, 00:14
10 kasımda aldım arabamı duallogic araba çatır çatır çalışıo umarımda hiç bozulmaz ayrıca beni hiç rezil etmedi seviom ben arabamın herşeyini :D

Aman nazar degmesin.

BRACAL07
25/12/2006, 08:49
merhaba ,
emre nazar değmesin seninkine diyelim ,kimsenin aracına nazar değmesin istiyruz benimkisi kısmetsizlik , bu arada exenjıu ile cumartesi karşılaştık zincirlikuyu birmotda Selçuk bey ile sohbet ederken konu forumdan acılınca konuya gireyim dedim , sohbet ettik tanıştığıma memnun oldum , exenjıu nazar değmesin yol canavarına :)

BRACAL07
25/12/2006, 08:59
aracın 2.vitesten 1.vitese geçmesi özellikle yokuş yukarı cıkmaya başlamışsa sıkıntı yaşıyor arac, dediğiniz gibi 2ile cıkmak istiyor 2-3 sn sonra 1 e alıyor ama o durumda arac ne yapacağını kestiremiyor ,ben o durumu bildiğim için o durumdan çnce manuel e alıp o sıkıntıdan kendim vitese gecirerek kurtuluyorum manuel e almak en güzeli bilhassa yokuş yukarı durumlarda ama uzun yolculuklarda araba sollamalarda büyük keyif frenden ziyade gazı cok iyi kullanmak gerekiyor uzun yollarda , özellikle sollamalarda gaz vererek bir alt vitese gectikten sonra yapmak gerekiyor sollıyım gaz veriyim olmuyor...

Mısafır
25/12/2006, 09:18
amin kimseninkine nazar deymesın...

Akincl
25/12/2006, 11:04
Yarı otomatik şanzıman için 2.300ytl fark bence de biraz fazla.

bu tip şanzımanların hepsinde yokuşta 1 ve 2. vites bocalaması olabiliyor.

tek çözüm manuelde kullanmak.

hillholder ın da tutma yeteneği tahminimden yüksek çıktı.8O

heartfever
25/12/2006, 11:21
şimdi şanzıman sorunu bende de ilk aldığımda oldu. ama acemilikten kaynaklanan bişeydi bu. çünkü adam beyne bağladı ve frenle gaza aynı anda basılmış dedi. ve doğruydu. debriaj alışkanlığımdan birkaç defa aynı hatayı yapmıştım. araç üst viteslere çıkamıyordu. o halde servise gittim. ama kendiliğinden düzeldi. bir defa da geri viteste oldu. onda da kalkışta 2. viteste yürüttüm aracı hata uyarısı verdi hemen akabinde geri vitese takınca birkaç kez stop etti. yani problem sürücüden kaynaklanıyor. alışınca ve bu tip hatalarda sorunla karşılaşılacağı öğrenilince sorun kalmıyor. ayrıca rampalarda kalkışlarda önce yavaş gidiyor doğru ama bu her dizelde böyle zaten. otomatik vites olunca otomatikmen uçacak sanılmasın araç. rampa sollamalarda aracın manueldeki hakimiyetinize yakın bir şekilde kullanılması tecrübe kazanıldıkça gelişiyor. önce arabaya gaz verilerek uygun devre gelmesini sağlayıp sonra sollayın. şanzıman bence çok iyi ayarlanmış farzedinki beşinci viteste giderken normal şekilde giderken hızlanmaya devam edin araç 6 ya yükseltiyor vitesi ama aynı şekilde 5 de giderken araca biraz abartılı gaz verin 4 e takıp roketliyor. inanın ben hayret ediyorum bu duruma resmen akıllı bir beyin var ve bu durumda ne yapmak istediğiniz seziyor gibi geliyor bana. eylülden beri bir dualogicli kullanıcı olarak ilk baştaki acemilik hatasından başka aracımda bir olumsuzlukla karşılaşmadım, gayette iyi gidiyor.

Mısafır
25/12/2006, 11:29
hill holder ultra super mega bısıı....

BRACAL07
25/12/2006, 13:07
hill holder aracta gercekten cok iyi , heartfever ında dediği gibi akıllı bir beyin var gibi , yokuş yukarı giderken 2 den 3 e gecmiyor devirli cıkıyor yokuş aşağıya inerken MSR devreye gidiyor ve çoğu otom vites yokuş aşağıya inerken aracınız 2.viteste falan ise veya durmaya yakın 40 km civarında ise rölantiye alıyor fakat dualogic kompresör yapıyor bu da cok güzel bi özellik heartfever a bi sorum var aracın otom.olduğu için soruyorum frenlerinde durmaya yakın cızırtı şeklinde ses sende de var mı

Bülent A.
25/12/2006, 13:53
E o zaman dualogic süper bişiiii

heartfever
25/12/2006, 15:15
yok benim aracın hiç bir yerinden ve frenlerinden cızırtı gelmiyor

heartfever
25/12/2006, 15:27
evet süper gerçekten. şimdi benim çevremde bazı tipler var. dualogic vites almak istediğimde ne yapacan onu yok çabuk bozulur yok karı arabası yok ilerde düz araba kullanman gerekse süremezsin gibi bi sürü safsata söylediler. şimdi aracımla biraz gezince ne rahatmış ya deyip otomatik vitesli araç bakmaya başladılar. bir de güvenlik paketinden bahsederken onlara hillholder falan var işte yokuşta kalkış desteği diyorum onu bile ne gerek var usta adam yokuşta kalkar gibi saçma sapan konuşmalarla geçiriyorlar. araç sürmekle canbazlık yapmayı eşdeğer görüyorlar. araba hayımızı kolaylaştırmak için değil mi? o zaman en kolay nasıl kullanılıyorsa öyle olmalı bence.

BRACAL07
25/12/2006, 17:05
bu frenden ses gelme işi ile ilgili o zaman ben servistekileri zorlıyım bakalım teşekkürler..

dttafo
09/01/2007, 23:23
Dualogic vites tipini kullananlar yaşadıkları sorunları,memnun olmadığı tarafları yazabilirlermi acaba?benzin sarfiyatı içinde bir kaç cümle yazarlarsa sevinirim.

dttafo
11/01/2007, 22:10
yokmu hiç dualogic kullanan arkadaşlar

microab
11/01/2007, 22:13
2 arkadaş var sanırım dualogic kullanan,üyeler kısmından bakarak araç özelliklerinden Özel mesajda yazabilirsin,belki burayı kaçırabilirler...

emre
11/01/2007, 22:22
var ben varım daha hiç problem yaşamadım çok şükür ayrıca manuel kadar performanslı yanlız bildiğin otomatikler gibi deil biras daha dikkatli kullanmak gerekio okadar ben çok memnunum

PredatoR
29/01/2007, 19:21
valla arkadaşlar bende bi sorun var. yokuş aşagı giderken. frene basılı tutarak iniyorum.trafik yavaş akıyor tabii. sonra ışık yandıgında trafik hareketleniyor. gaza basıyorum gaz yemio araba. 1'de gösterio vitesi ama boşta gibi full gaz yapsamda gitmiyor. sonra vitesi kendim 2'ye atıp tekrar 1'e atıyorum o zaman oluyor. bi hata adı yazmıştı ama hatırlayamadım.

negative
30/01/2007, 17:43
bnce bi srvise göster derim teknik bir arıza olabilir

PredatoR
30/01/2007, 18:09
serviste yapmıyorki aynı arızayı. çıkıyoruz elemanla gene yapmıyor. deliricem

microab
31/01/2007, 01:42
https://arabam.ekolay.net/testDetay.aspx?id=396
26.01.2007 tarihli
Arabam com dandik sayılabilecek bir test yapmış 8S ,belki fayda görürsünüz.

Donanım son derece başarılı denmiş fakat verilen not sadece 7...Daha ne yapılması bekleniyor acep...

Auto engineeR
31/01/2007, 01:48
bence yorumlar gayet yerinde gerçekçi yapılmış..
ben yorumlara aynen katılıyorum

ama standart donanım olayını abartmışlar :D

emre, buarada arabanın ağırlığını 1145 demişler..
benimki 1130 olduğuna göre otomatik şanzuman farkı 15 kg :)

microab
31/01/2007, 01:51
Son derece başarılı denen donanım a 7 vermiş--ben oraya takılmış durumdayım...
Ortalama dediğin frene 6 veriyorsan son derece başarılı dediğin donanım 7 den fazlasını hak ediyor...

Auto engineeR
31/01/2007, 01:53
ewet puanlamada haklısın

microab
31/01/2007, 01:57
o 15 kilogram 3 kapı--5 kapı farkı değilmi yahu :icon_confused:

Auto engineeR
31/01/2007, 01:59
haaa bak onu atladım :D
doğru arabayı alırken görmüştüm o farkı ii söledin :)

negative
31/01/2007, 11:31
valla abi sn ısrar et biraz servisteki adamlara arıza ondada yapana kadar dolaşın :) belki naz yapıyordur kerata

PredatoR
31/01/2007, 14:10
bence donanıma 5-6 ,frene 7-8 vermeliydi.

BRACAL07
31/01/2007, 17:26
Biraz gec kaldım ama benim kullandığım dualogıc te problem cıkmıştı linki aşağıda okuyabilirsin , sağolsun Zincirlikuyu Birmot servisi problemi çözdü şimdiye kadar sorunla karşılaşmadım karşılaşmakta istemem ..şimdilik herşey güzel gidiyor , aractan memnunum
https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=119&page=1

Ziyaretçi047
14/02/2007, 04:35
arkadaşlar otomatik viteslerinizi kullanırken lütfen dikkat ettim. farkettim de dizel otomatik arkadaşlar hep sorun yaratmış. 1. 2. vites sorunu. lütfen arabanızı iyi tanıyın. dizel motor yokuş çıkarken 1'e atmayı her zaman son çare olarak düşünür. bunun vitesle alakası yok. ben manual vites kullanıyorum ve en dik yokuşları bile 2 ile rahat çıkıyorum neden? çünkü aracım dizel. gazı bıraksam bile 800 devir 2. viteste araba tırmanıyor. motor soğuk değilse araba sönmez neden? çünkü dizel? benzinli olsa anası ağlar ama dizele bişe olmaz. dizel motorunuza biraz güvenin. baktınız yokuşa geldiniz gazı biraz artırın aracın 1 e düşmesini beklemeyin. gazı köklerseniz zaten power devreye girip vitesi 1 e takacaktır. power yok mok demeyin power modu işte. gaza hafif basarsanız araç 1800 1900 derken turboyu yakalar yine 1 e atmak zorunda kalmaz. en doğrusu baktınız yokuşa giriyorsunuz girmeden önce gaza basın ve arabanın gücünü biraz artırın yokuşa da öyle girin. yokuştayken de biraz basarsınız bişeycik olmaz. benzinli değil bu yokuşta gücü kaybolmaz. tork konuşur. dediğimi deneyin bana geri dönün.

BGRAYS
19/02/2007, 15:56
eski bi konuyu hortlattım kusura bakmayın da 1.4 77ler 1.3 90larda mevcut otomatik sunu sormak istiyorum

1)1.4 77 olupta otomatik olan var mı? memnun mu?

2)dynamic emotionlarda opsiyon peki activelerde de opsiyon mu ?

BRACAL07
19/02/2007, 17:00
dediğin gibi 1.4 77 Fire ve 1.3 MJ 90 PS de
active dynamic emotion larda opsiyon mevcut

BGRAYS
19/02/2007, 17:02
saol 8O

SANtO
09/03/2007, 23:05
Arkadaşlar merak ettim acaba dualogic kullanıcıları şanzımanlarından memnun mu? gerçi forumda pek bu konuyla ilgili sorun göremedim ama. bi ara bende test ettimde hoşumada gitmişti. bide bu şanzıman fiesta daki gibi sorun çıkarıyormu acaba?

microab
09/03/2007, 23:59
Arkadaşım konunu birleştirdim buradan devam edebiliriz...

SANtO
10/03/2007, 00:07
eyvallah microab.

Ziyaretçi047
10/03/2007, 00:20
ben de diyorum ne oluyor bu konu nerden çıktı ne oldu vs :D

karakayaaykut
14/03/2007, 21:09
arkadaşlar ben yeni üyeyim
adım aykut bende 1.4 77 dualogic kullanıcısıyım ve şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadım.herkesin anlattığı gibi bayırda vites değişimleri kötü basit bir şanzıman ve 2.300 ytl peh!

SANtO
14/03/2007, 21:41
hoşgeldin dostum. anladığım kadarıyla en iyisi bayırda vitesi manuel moda almak.

karakayaaykut
14/03/2007, 22:14
hoşbulduk sagol bende zaten 2 haftadır manuel kullanıyorum bakalım ne olacak ama böyle daha iyi bayırda kalmıyorum en azından

karakayaaykut
14/03/2007, 22:14
santo senin gp otomatik mi?

Ziyaretçi047
14/03/2007, 22:31
bence aracınızı iyice kurcalayın. gaz tepkilerini felan tam çözün bayırda o şekil bir stil tercih edin.

SANtO
14/03/2007, 22:44
yok abi ben geçen nisanda aldım. o zaman dualogic yoktu daha. ama test ettim dizel olanı.
bide bişey dikkatimi çekti; corollanın mmt sinide test etmiştim. onda ayağımı frenden kaldırınca hafif hafif kavrıyodu ve hareket emeye başlıyodu. puntoda ben gaza dokununcaya kadar kavrama yapmadı. ee böyle olunca ayağını çok iyi ayarlamak gerekiyo. yoksa aniden fırlıyo valla. park ederken çok zorlandım birden kaçıveriyo. toyota da yarı otomatik şanzıman ama demekki kavrama yazılımı farklı.

kuzgun2000
11/05/2007, 08:44
Bende de otomatik var 1 den 2 ye geçerken tıırtı gibi ses geliyor halen anlamış değilim sizce normal bir durum mu arkadaşlar. Servise gitmeme gerek varmı? Kafayı yiycem araba daha yeni alalı 2 hafta oldu.

kuzgun2000
11/05/2007, 08:44
Bende de otomatik var 1 den 2 ye geçerken tıkırtı gibi ses geliyor halen anlamış değilim sizce normal bir durum mu arkadaşlar. Servise gitmeme gerek varmı? Kafayı yiycem araba daha yeni alalı 2 hafta oldu.

kuzgun2000
11/05/2007, 10:02
Dualogic Sorunlar Ve Sesler

kuzgun2000
11/05/2007, 10:03
Bende de otomatik var 1 den 2 ye geçerken tıırtı gibi ses geliyor halen anlamış değilim sizce normal bir durum mu arkadaşlar. Servise gitmeme gerek varmı? Kafayı yiycem araba daha yeni alalı 2 hafta oldu.

alpy
11/05/2007, 16:54
1.geri vitese takarken bazen gıjjjlama sesi gelip uyarı tonuyla birlikte bosa atiyor.
2. yokus cıkarken devrini yaklamadan 2 geciyor tekrar 1 almak ıcın beklıyor yokusta gene aynı olay devam edıyor tabi 2 vites devrini yakalamadigi surece
3. vites gecisleri yukari dogru cok hızlı oluyor fakat vites kucultmesi o kadar hızlı olmuyor ornek: duz yolda ilerlerken yokusa geldiginde afallıyor araba

dreamerdaddy
11/05/2007, 17:00
Bana tavsiye etmemişlerdi fiatta duologic vitesi kullananların birinci sıkıntısı vites geçişleri oluyor..

TEZEL PUNTO 45
11/05/2007, 17:50
valla benım annemede soledıler ama vaz gectı otomatık vıtes almaktan ama yalnız sorunları için degıl hayatında hıc kullamadıgı için almadık

alpy
12/05/2007, 11:08
Arkadaslar geri vitese alırken bazen gıjlama sesi oluyormu sızın araclarda yoksa bana ozel bir olay mı bu :bur2:

microab
12/05/2007, 11:22
Otomatik vites problemlerini içeren başlıklar birleştirildi...

karakayaaykut
08/06/2007, 01:16
arkadaşlar benim dualogicte sanki bir sorun var..Şöyleki; otomatik viteste bir problem yok fakat manuel kullanırken vites yükseltirken örneğin 1 den 2 ye alırken ben 2 ye alıyorum o 1 e alıyor tekrar 2 ye alıyorum o tekrar 1 e alıyor..devrinide alıyor araba 3000de 4000de 5000de hatta 2000-2500 bile denedim aynı şeyi yapıyor...bazen hiç yapmıyor.böyle sorunlar yaşayan varmı arkadaşlar gp dualogic olanlardan???yorumlarınız neler?acaba yazılım konusumu?

Bugün Servisi Aradim Randevu Aldim Pazartesi Bakalim Ne Olacak

BRACAL07
11/06/2007, 09:13
merhaba aykut , bu problemin yazılım konusu ile ilgili büyük bir ihtimalle , servis yazılımı yükleyecektir , ben senin dediğin problemle karşılaşmadım önemli olan yolda kalmaman , bu şanzımanla ilgili kafaya takılan problemleri hemen servise sorup bilgi almak lazım ,genel herkes için söylüyorum , bu sorun cok önemli değil deyip ertelememek lazım başka sorunları tetikleyebilir , vites değişimi ile ilgili bi sıkıntı oluyor mesela fren sensörlerindeki bi sıkıntıdan deniyor , araç elektronik dikkat etmek lazım

ozgurakin
13/11/2007, 23:45
Merhaba,
Yeni üyeyim, Mayıs 2007 yılından beri 1.4 Fire Dualogic kullanıyorum. Vitesten müthiş memnunum. Normal vitesin gücünü ve otomatik vitesin rahatlığını yaşatıyor. Şehir içinde Eco seçili olarak kullanıyorum, bu surumda 2000 devir civarında vites değiştiriyor, tabii bunu gaza az basıyorsan yapıyor. Yani gazı köklemişsen yüksek devirlere çıkıyor.
Rampa çıkarken duruma göre eco dan çıkarmak işe yarıyabiliyor. Ev otoparkından çıkmak için bir rampa geçmem gerekiyor, yukuşun sonuna doğru gazı azalttığım zaman vitesi 2 ye atıyor ve tabii çekemeyince duruyor ve vites 1 e geçiyor. Genelde rampa çıkarken manuel e alıyor, çıktıktan sonra da tekrar oto ya geçiyorum.
Park etmeye açılmak biraz zaman aldı, hill holder olmadığı için hafif rampada park etmek biraz zor. Alışınca fren ve gaz ile idare etmeye başlıyorsunuz.

2 hafta kadar önce beyinde bir sorun oldu, vites değiştirmeleri arasında gaz kesmediği için araba yüksek devirlere çıkmaya başladı. Ben de manuel kullanıma alıp vites değiştirmeden ayağımız gazdan hafif kaldırarak kullanmak zorunda kaldım. Motoru durdurup tekrar çalıştırdığımda sorun kalmamıştı.
Bugün de "Check Transmission see handbook" mesajı verdi, hemen sonra da normale döndü. Bu arıza nedir diye ararken de bu siteyi buldum. Avusturyadaki bir setede bu hatanın fren kontrol switch inden olduğunu buldum. Vites uyarı ışığı yanmaya devam ederken motoru durdurmuş ve tekrar çalıştıramamış.
Bu hata sizlerin de başına geldi mi?

Uzun bir mesaj oldu, ilk mesaj kusuruma bakmayın...

birotteau
15/11/2007, 16:09
Merhaba,
Ben geri vitese gecislerde sorun yasiyordum, sorun giderildi, garanti kapsaminda bence en ufak sorunda bile yetkili servisi ihmal etmeyin.
Herkese selamlar
ahmet

mandacı
15/11/2007, 18:15
valla arkadaşlar bende otomatik vites aracımı aldıktan iki ay sonra vites kutusuna giden inçe bir hortum var o patladı götürdüm değiştirdiler aradan iki ay sonra araç 4 ten 5 ne manuelde nede otomatikte gecmedi servise çektim ve şanzımanın üzerinde bulunan robotu değiştirdiler ve allaha şükür birdaha herhangi bir sorunla karşılaşmadım yazın neredeyse her hafta sonu uludağa 4-5 kişi cıktık gayet rahat ve zevkliydi o sorun hariçinde ben gayet memnunum saygılar

mehalpkar
10/12/2008, 16:42
Merhabalar...Bende de aynı sorun var. Arabayı yeni almıştım. 3 günlük arabaydı. Yokuş aşağı inerken bir gün, 'vites kutusunu kontrol ettirin. Kitağçığa bakın.' uyarısı ile karşılaştım. Önemsemedim. Biraz gittikten sonra bir daha verdi. Yandı sonra söndü. Ben de 3 günlük arabayı servise götürdüm. İskenderun Fiat servisinde Özcan usta diye biri baktı arabaya. soket gevşemesi olmuştur dediler. Arabayı aldılar. İncelediler, yapacaklarını yaptılar. Ustanın kendi de arabayı aldı dolaştı biraz. Sorun yok şimdi dedi. Aldım arabayı. Yaklaşık aradan 6 gün felan geçti. Aynı uyarı ibaresi gene çıktı ekranda. Bence de bendeki sorun yazılımdan kaynaklı sanırım. Bu ne iştir anlamadım. Ya bu olacak ya da Fiat bana yenisini verecek. Başka seçenek yok...!

GUL
12/12/2008, 00:08
Aynı hatayı bende almıştım... check transmission see hand book hatası FREN SENSÖRÜNDEN kaynaklı bir hata...Aracımda Fren sensörü değiştikden sonra hatayı tekrar almadım...

karakayaaykut
21/12/2008, 17:58
Arkadaşlar öncelikle merhaba...
Ben arabamdan soğudum açıkçası..Bundan yaklaşık bir ay önce falan arabadan dizel araba gibi ses gelmeye başladı ara ara,önemsemedim o kadar fakat çoğalmaya başladı ve 3 aralıkta servise götürdüm aracı baktılar adı servis ya yetkili ya güya!!!Yetkili serviz demek her konuda bilgili insan demek değil midir arkadaşlar?
Demekki öyle değilmiş servisin koyduğu teşhis otomatik viteste bir problem olduğu,daha sonra parça beklemeleri için bayramdan sonraki haftaya gün verdiler..(Sağolsunlar ilgileniyorlar ama konusunda bence yetkili değiller) Neyse gittim 2 gün araç serviste kaldı abi biz çözemedik biryerden uzman gelecek dediler iyi dedim..Daha sonra birkaç parça ve debriyaj setini değiştirdiklerini söylediler ve bu cumartesi aracı öğlende teslim ettiler sende test et ve pazartesi görüşelim diye..C.tesi arabayı alıp dolaştım bi 10 km falan bi problem yok fakat bugün 500 metrelik yola gittim eve geldim arabayı çektim evin önüne fakat vitese girmiyor araç ne geri ne ileri!servisi aradım aracı cektiler yarın bakalım ne olacak?Vites iyi ki yolda giderken kilitlenmedi verilmiş sadakam varmış...
Herkese kazasız arızasız sürüşler...

mimarchi
21/12/2008, 19:18
Merhaba,
Bende duologic vites araca sahibim.daha önce hiç araç kullanmayan biri olarak arabaya başta kesin zarar vermişimdir.Ancak yinede dediğiniz bu sorunların hiçbiri ile karşılamadım.Ama dendiği gibi araç vites degiştirmeleri yawaş oluyor...Araba iyice bagırmadan 1 den 2 ye geçiremiyor vitesi,yokuşlardaki sıkıntılar malum...Araç gerçekten iyi yakıt tüketimine sahip,benzin dayanmıyor resmen.Bu ay arabayı ilk alırken eco tuşunu şehir dışına çıkınca kullanın dedikleri halde eco tuşunda kullanmayı deniyorum(yokuşlarda degişiyorum)bakalım yakıt tüketimim ne oranda degişecek...Ha birde silecekleri anlamıyorum.Kesikli çalıştırdıgm zaman bi arka silecekler kesintisiz çalıştı,daha sonra denediğimde hiç çalışmadı :)

Buremir
21/12/2008, 20:18
Merhaba,
Bende duologic vites araca sahibim.daha önce hiç araç kullanmayan biri olarak arabaya başta kesin zarar vermişimdir.Ancak yinede dediğiniz bu sorunların hiçbiri ile karşılamadım.Ama dendiği gibi araç vites degiştirmeleri yawaş oluyor...Araba iyice bagırmadan 1 den 2 ye geçiremiyor vitesi,yokuşlardaki sıkıntılar malum...Araç gerçekten iyi yakıt tüketimine sahip,benzin dayanmıyor resmen.Bu ay arabayı ilk alırken eco tuşunu şehir dışına çıkınca kullanın dedikleri halde eco tuşunda kullanmayı deniyorum(yokuşlarda degişiyorum)bakalım yakıt tüketimim ne oranda degişecek...Ha birde silecekleri anlamıyorum.Kesikli çalıştırdıgm zaman bi arka silecekler kesintisiz çalıştı,daha sonra denediğimde hiç çalışmadı :)

kesikli konumunu anlamadım arka silecek devamlı çalışır zaten birde ön sileceğiniz açık konumda ise geri vitese taktığınızda arka silecek otomatik olarak yine çalışır