PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ...::Mazda RX-8 foLyo iLe değişen rengiyLe tek oLma özeLLiği taşıyor::...

imdesign
12/06/2009, 16:13
Adana da bir Modifiye sitesinden aLıntıdır. Kayserimiz modifiyede meğer neymiş de haberimiz yokmuş :)

aracın resimLeri için Link:
PROJECT Web Site By MMPowerGarage.com (https://www.mmpowergarage.com/projed.asp?id=4)

Uzun süredir yakından takip ettiğimiz bir araç olan Mazda RX-8, Kayseri'nin en ünlü firmalarından olan MMPOWER'ın tecrübesi ile hazırlandı. Firmanın kendi internet sitesi olan Sie sehen hier eine soeben freigeschaltete Homepage adlı sitenin galeri bölümüne girdiğinizde Mazda bölümünde yer alan aracın resimlerini incelerseniz, iki renk seçeneği üzerinde modifiye işlemlerinin gerçekleştiğini göreceksiniz. Orijinal renk üzerinde yapılan modifikasyonlar çok ciddi projeler aslında. Baştan aşağı hazırlanmış turbolu motoru, kaliteli jantları ve orijinal tamponları ile araç zaten fazlasıyla ses getiren bir otomobil olmuştu. Birçok otomobilde gösterdikleri titiz çalışma ve başarılı sonuç veren projelerinden dolayı Kayseri'nin en ünlü garajlarından olma özeliğini elinde bulundurması fotoğraflarını incelediğiniz RX-8 ve galeride yer alan otomobillerden fazlasıyla anlaşılıyor.

Firma sahibi Mustafa İLHAN’ın kendi çektiği Mazda RX-8 bize göre en gözde otomobiller arasında çoktan yerini aldı. Çünkü en gözde otomobiller arasında yer almasını sağlayan parçalara göz attığımızda kaliteden ödün verilmemiş orijinal parçalar ile bambaşka bir otomobil yaratılmış. Çok akıllıca seçilen beyaz renk folyo ile kaplandıktan sonra işlemler bunlarla sınırlı kalmamış. Seçilen RH Crossline Yellow 20 inç jantlar görsellikte en büyük koz olarak kullanılmış. Çoğu beyaz araçta göremediğimiz hep klasik takılan ayakkabılar Kayserili RX-8’i farklı kılan bir diğer işlem. Nedeni ise mmpower garajına bakın bu lafıma hak vereceksiniz. Her araç kendi klasmanında o kadar iddialı ki sırasıyla dergimiz sayfalarında yer alacakları günü iple çekiyoruz.

Beyaza dönmeden önce gri halindeyken turbo olan RX-8, performansı ile de göz dolduran bir canavardı. Atmosferiğe geri dönmeden önce kullanılan parçalar modifiye listesini kabartacak cinsten. Şimdide boş görünüyor zannetmeyin. Sabırsızlanmadan hemen modifiye listesine bir göz atalım. AEM air intake sistem, Koni sertlik ayarlı amortisörler, H&R DTM racing spor yaylar, Borla Cat-back egzoz sistemi en önemli detaylar. Giydirilen ayakkabıları kaplayan lastikler ise Nankang markasından tercih edilmiş. Önler 225/25-20 arkalar ise 255/30-20 ebatında... Aracın orijinal renginde yapılan işlemler daha iştah kabartıcı. Greddy markasından tercih edilen motor parçaları kaputun altında çok ciddi bir emeğin yattığının habercisi. Kısaca bahsetmek gerekirse Greddy spec Mitsu t618Z turbo, Front mount intercooler, Cast iron manifold, Cast iron downpipe, Hks Blow off valve ve yine Greddy imzalı turbo timer, egzoz sıcaklık ve turbo basınç göstergeleri bunlardan bazıları.

Türkiye’ de nadir RX-8lerde kullanılan orijinal body kiti, ön tampon altı spoileri, yan çamurluk ızgaraları ve spoileri yapılan küçük ama etkileyici değişiklikler olarak sıralanıyor. Hem marka ve model, hem de uygulanan işlemlere bakılacak olursa Mmpower herkesin konuşacağı bir otomobili kendi kadrajlarıyla sayfalarımıza taşıdı. Kayseri’ den otomobil yayınlamaya önümüzde ki aylarda devam edeceğiz. Bizi izlemeyi ve Kayseri’ nin en başarılı garajı Mmpower’ı takip etmeyi unutmayın.

(https://forum.grandepuntotr.com/Mazda%20RX-8%20folyo%20ile%20de%C4%9Fi%C5%9Fen%20rengiyle%20t ek%20olma%20%C3%B6zelli%C4%9Fi%20ta%C5%9F%C4%B1yor %E2%80%A6)

femoli
12/06/2009, 16:15
link açmıyorrrr..

imdesign
12/06/2009, 16:19
ben açıyorum :S

imdesign
12/06/2009, 16:21
burda bie jant beğendim 16'' TFT modeL 5 bacak çok harika bişeydi 4 jant 1.600 demişti :S

tombalak
18/06/2009, 01:04
linki bende açamadım....

anlgnydn
25/06/2009, 11:16
linkte sorun yok açılıyor.
bnm sorcagım bu carbon fiber folyoyu nerden nasıl temin ederiz bnde kaportaya düşünüyorumda.

ms777
25/06/2009, 11:29
Karbon fiber olarak parçaları değiştirmedikten sonra, fiziksel açıdan sanırım bir fayda sağlanmaz burda görsel bir hileye başvurmuşlar :)

ABNEW
25/06/2009, 12:17
linkte sorun yok açılıyor.
bnm sorcagım bu carbon fiber folyoyu nerden nasıl temin ederiz bnde kaportaya düşünüyorumda.

Anıl, internetteki modifiye mağazalarında var.Kaput kaplama ya da karbon kaput kaplama olarak geçiyor.Fiyatı sanıyorum 100TL ye yakındı...

anlgnydn
25/06/2009, 12:36
Anıl, internetteki modifiye mağazalarında var.Kaput kaplama ya da karbon kaput kaplama olarak geçiyor.Fiyatı sanıyorum 100TL ye yakındı...

peki bunu reklamcıda carbon fiber folyo yaptırıp arabaya uygulayamayızmı

ABNEW
25/06/2009, 14:28
Bak onu bilmiyorum Anıl.Reklamcılara bir sormak lazım.Ancak dediğim gibi kaput kaplama pahalı bir malzeme değil.Tahminim 70-80TL ye hallolur.

numan
25/06/2009, 14:36
Güzel araç aslında bende carbon düşünüyorum ama nasıl olur bilmemki boyaya zarar vermesin.

anlgnydn
25/06/2009, 14:41
şimdi bunu gerceğini yaptırmaya çalışırsak 800-1000tl arası değişiyor ama gercek ve kaliteli bir karbon kaput istiyosan.
ama bnm düşüncem carbon fiber görünümlü bir folyo yaptırıp yada alıp kaputa uygulamak.folyonun bi zarar görücegini düşünmüyorum zararı olsa suandaki butun taksiciler folyo kaplama yapmaz.
Arda abi dediğin gibi aksesuarcılarda var 80 ila 100 arası aama bi reklamcıyla yapabiliosak ona yaptırıp ona uygulatmak 20-30tl'yi geçmez gibi gelio bana.reklamcı yapamam derse alıp taktırcaz artık aksesuarcıda.

imdesign
25/06/2009, 17:11
Burda carbon uyguLama oLayı görseL oLarak kuLLanıLmıştır!
Araca biLdiğimiz normaL bir carbon foLya değiL özeLLikLi bir foLyo kapLanmıştır!
ve bu yüzden araç iLk oLma özeLLiğini koruyor!
son oLarak normaL bir carbon foLyo m2 si 100 tl ye yapıLıyor

EviLDoeR
25/06/2009, 18:06
o kadar askerlik yaptım kayseride bir kere göremedim güzel modifiyeli bir araba şimdi aradan 1 yıl geçti gördüklerime bakıp iç çekiyorum :)

anlgnydn
25/06/2009, 18:30
yanlız bnm bildigim kadarıyla bursa ve kayseri türkiye'de modifiye konusunda başı çekenlerden.
bnm gördügüm en iyi modifiyeli arabalar ya bursa yada kayseriden çıkıyor.

yerliplaka34
26/06/2009, 01:03
karbon folyo hepsiburdada var 70 lira profosyonellik gerektirmeyen bi uygulama en azında bnm için kendine güvenen kolayca uygular diye düşünüyorum..

imdesign
26/06/2009, 10:06
Evildoer askerLiğini nerede yaptın zincirLikuyuda mı?
eğer o civarLarda yaptıysan görmen biraz mümkün değiL :D
kayseride ben beni biLdim biLeLi 200 ü geçkin modifiyeLi araç vardı ama GÖRSEL heLe benim takLa attığım BMW yi görseydinizzz :D
Yeni yeni Motor - görseL modifiyeye giriLdi yeni açıLan garajLarımızda her türLü motor performans modifiye yapıLmakta vede en kaLiteLisi oLduğu içinde birazcık pahaLı :)

bodrumlu48
30/06/2009, 00:16
gayet başarılı bi araç olmuş

hotflush
06/07/2009, 15:15
açamadım meraktayım

imdesign
06/07/2009, 15:20
açamadım meraktayım
PROJECT Web Site By MMPowerGarage.com (https://www.mmpowergarage.com/projed.asp?id=4)
bir daha dene