PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalışmıyor...

Reddline
03/03/2007, 21:10
arkadaşlar aracım bazen yerli yersiz marş bastığımda çalışmıyor. marş motoru çalışıor ama gaz almıyor. tekrar denediim de çalışor servise söledim bir kaç kere denedi çalıştı tabi serviste :S bişii yok dedi. sık yaparsa getirirsin dedi. aynı problemi yaşayan var mı?

Mısafır
04/03/2007, 01:49
anahatarin sifresinden olabilir/// yada benzin pompasindan//

Blade
04/03/2007, 09:21
ayno sorun çok yakın arkadaşımın astrasında olmuştu neticede aynı motoru kullanıyolar o da 1.3 turbo 90 hp...çözene kadar 6 ay geçti.kızdırmalardan enjektörlere her şeyi değiştirdiler olmadı özellikle soğuk havalarda ve sabah ilk çalıştırmada oluyorsa büyük ihtimalle marş motorundan olabilir...

volkanmet86
04/03/2007, 11:21
arkadaşlar aracım bazen yerli yersiz marş bastığımda çalışmıyor. marş motoru çalışıor ama gaz almıyor. tekrar denediim de çalışor servise söledim bir kaç kere denedi çalıştı tabi serviste :S bişii yok dedi. sık yaparsa getirirsin dedi. aynı problemi yaşayan var mı?

arakadaşlar marş motoru basıyormuş. becnde ateşleme sisteminde bi problem olabilir. bu güne kadar hiç dizelim olmadı ama benzinli de aynı problem olsa distirübütör veya buji lerde sorun var derdim.....:ok:

Ziyaretçi047
04/03/2007, 12:46
astra dizellerin yarısından çoğunda o problem var ilginize...

volkanmet86
04/03/2007, 15:05
astra dizellerin yarısından çoğunda o problem var ilginize...

astra nın motoruyla bunun ki aynıydı sanırsam teknik olarak?

Ziyaretçi047
05/03/2007, 00:42
benziyorlar fakat aynı değiller. grande punto dizellerde soğukta ve sabah çalışmama sorunu nadirdir. ama astra dizeli olan çok kişide bu problemi duydum.

brvhgt
05/03/2007, 00:47
arkadşın astrada vardı 2 3 ay uğraştı orabura derken zorla marş motorunu değiştirdiler opellerde bu sorun var kötüsü şuki opel değiştirmemek için eli,nden geleni yapıyor

ufuk
05/03/2007, 22:12
aynı sorun benim aracımdada olmuştu hattaha sakaryada bu yuzden arabamı çekerek servise götürdüler bana dedikleri akuden marş motoruna giden kablonun yerine tam oturmadığı için iletmesi gereken amperin düşük gitmesinden kaynaklanıyomuş o kabloyu yerine oturtular şuan için bi problem yok canavar gibi maşallah :)

CAGLARKA
05/03/2007, 22:47
bence sorun olmayabilir bende ilk defa dizel kullanmaya başladım gp ile. benzinliye benzemiyo. marşa basarken benzinliye göre biraz daha geç alıyo 1 sn falan daha geç bırakırsan marşa basmayı problem kalmaz diye zannediyorum. bende ilk başta hemen bırakıyodum çalışmıyodu ikinci defa basıyodum. bence bide böyle dene

Ziyaretçi047
06/03/2007, 00:57
yok o direk ateşleme sistemi ile alakalı. babamda 1.4 tdi var. elimi kontağa deyirince çalışıyor nerdeyse. bu kadar hızlı ateşleyen başka bir araba görmedim.