PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 vites

ZAK1980
09/06/2009, 21:35
arkadaslar arabam yenı 1 haftalık daha 3 kez kullandım 62 km de 1-2-3-4-5 vıteste gecıs sorunu yok 3ten 2 ye alır ıken sankı gecmıyor ne bır ses var ne baska bısey debrıyajada sonuna kadar basıyorum gecerken.aksam bır tanıdıga denettırdım hersey mukemmel gecıslerde sorun yok ben aldım arabayı 3 ten 2 ye attım gecmedı tanıdık ıse arabanın hılzı oldugunu (55-60 KM) hızı dusurdugumde (hafıf fren+debrıyaj)vıtese gececegını soyledı bende bu sefer oyle yaptım hafıf fren debrıyaj yaptım hız 40-50 falan dustu sorunsuz yag gıbı gecıyor surtalı ıken vıtes 3 ten 2 ye gecmıyor gerı vıtesın mandalına basmadıgınızda gerıye gecmıyor ya aynen oyle tabıkı 3 ten 2 ye alırkende araba yıgılmıyor hızı dusurdugumde ıse sorunsuz gecıyor fıkırlerınız nedır .bırde arabayı sasmaz ustunden aldım ıllakı orayamı goturmem gerek tunalıya gıtsem garantı kapsamında sıkıntı cıkarmı

Stalker
09/06/2009, 21:46
Garanti kaspsamında istediğin yere götür sorun olmaz hatta Tunalıdaki Kavaklıdere servisinden başkasına gitmek istemezsin sonra :)

Bahsettiğin durum benim araçta da başlarda olmuştu, aracı kullandıkça vites ufaltma (özellikle 2) rahatlıyor ama hiçbir zaman 5ten 4e atarken gibi olmaz hele birde hızlı giderken atarsan. Bence aracı biraz daha kullan herhangi bir iyileşme olmazsa o zaman bi göstert, aracın daha çok yeni.

xcruelx
09/06/2009, 23:32
Garanti kaspsamında istediğin yere götür sorun olmaz hatta Tunalıdaki Kavaklıdere servisinden başkasına gitmek istemezsin sonra :)

Bahsettiğin durum benim araçta da başlarda olmuştu, aracı kullandıkça vites ufaltma (özellikle 2) rahatlıyor ama hiçbir zaman 5ten 4e atarken gibi olmaz hele birde hızlı giderken atarsan. Bence aracı biraz daha kullan herhangi bir iyileşme olmazsa o zaman bi göstert, aracın daha çok yeni.
Aynen katılıyorum. Birde hızlı iken devir yüksek ise vites dişli atlatırken düşük dişli büyük dişliye göre daha hızlı döneceğinden vites e geçmeme si normal. hızı düşürünce o yüzden geçiyor. Öyle geçmiyo gibi olurkez azıcık fren e dokun tık diye gecer.

Fuzuli
10/06/2009, 00:23
Bir önceki devir saati konunuzda bir şey yazmıştım...
3000 ve yüksek devirlerde mümkünse bir düşük vitese almayın diye...
55-60 km gibi bir süratte 2. vitese düşme ihtiyacınızı ben anlayamadım...