PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi acil yardım :(

omurkuru08
07/06/2009, 17:00
arkadaşlar uzun süredir siteye giremiyordum malum öss den dolayı... nese konu biraz karışık ama yardımcı olacak bu işten anlayacak arkadaşlar çıkacağına eminim. araç kia sportage biz bu araca 1 subwoofer amfi +4 adet compenant taktırmak istiyoruz. aracın boyutlarını göz önüne alarak önerilerinizi dört gözle bekliyorum.... aklımızdan geçen subwoofer KICKER CVX 154 SUB BAS (https://www.safkanpandizot.com.tr/?urun-detay_270_KICKER_CVX_154_SUB_BAS.html) ancak compenant ve amfi ile ilgili hiç bir bilgim yok. bu arada subwoofer için de farklı iyi modeller varsa onlara da bakabiliriz.açıkçası gidip elektronikçilerde kazıklanmak ta istemiyorum. yorum ve görüşlerinizi en kısa sürede bekliyorum şimdiden herşey için teşekkür ederim...

ferojan
07/06/2009, 19:25
https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/11477-fiyat-dustu-son-500-tl-satilik-muzik-sistemi-gp-den-sokuldu-ikinci-el-hasarsiz.html

ilgin çekerse bak kardeşim.

Genius
07/06/2009, 20:56
Sportage gibi bir araç için zaten en az 15inch olması lazım. RMS 4 ohm.da 1000 watt diyor. demekki 1000 watt civarında mono bir anfi alman gerekiyor. Kapılara koyacağınız 2 takım kompenant içinde 75-100 watt gücünde kompenant kullanabilrsiniz. bunları beslemek içinde 4X75 yada 4X100 4 kanal bir anfi almanı tavsiye ederim. Tabi bu kadar güçlü bir sistem içinde en az 2 farad kapasitör gerekiyor. 4 awg kablo kiti ile güzel bir sisteminiz olur. şimdiden güle güle kullanın...

omurkuru08
08/06/2009, 14:32
çok teşekkürler engin abi peki marka ve model olarak tavsiye edebilirmisin? msjını bekliyorum abi şimdiden teşekkür ederim...

Genius
11/06/2009, 23:50
benim compenant anfim Rockford, subwoofer için Kicker anfi kullanıyorum. Bu iki markayı gözün kapalı alabilirsin ;)

omurkuru08
12/06/2009, 17:06
ilgin için gerçekten teşekkürler abi

01 GrandePunto 909
21/06/2009, 01:34
Slm arkadaşım daha dün componentleri inceliyordum bende bir arkadaşım için sistem krokisi hazırladım componentler arasında fiyat ve kalite olarak en iyi performansı sunabilecek JBL in P6560 die bir modeli dikkatimi çekti JBL in GTO serisi gibi olduğunu sanmıyorum çünkü P serisinde SW de performans oldukça iyiydi düşüncem complarında iyi bir performans sergileyeceği 2ohm da 90watt RMS 94db güç veriyor. Fiyat olarak düşüncem ise 280TL civarına mısır çarşısı piyasasında bulabileceğin. Bunları beslemek için anfi ise Magnat Edition Four Limited 'in 2ohm da 4*110RMS lik olanı (2 çeşidi var seri numarası bulamadım) bunu da 310 TL civarına alabileceğin kanaatindeyim. Bir çok karşılaştırma yaptım bahsettiğim complara en uygun anfi bunu buldum. Ben aracımda complar için Magnat RX 44 kullanıyorum gerçekten çok memnunum markadan anfi olarak tavsiye ederim. Kaliteli bişey almaya kalktığın zaman mono anfilerde fiyatlar biraz yüksek. Fiyatları gördükçe insanın bası biraz küçültesi geliyor. Sana tavsiye edebileceğim tek şey aldığın anfi güçlü basını yükleyebilecek güçte olsun yoksa aldığın SW nin gerçek gücünü hiç bir zaman alamazsın. Benim arkadaşım için seçtiğim SW ve anfisi ise JBL P1222 basa Sound Magus un X402 anfisiydi küçültmek istersen aklında bulunsun. Media Markt ta standda var sesi duy derim. :) Düşüncelerim işine yararsa dinlemek isterim. Sistemi dizdirmeyi düşündüğün bir yer yoksa yardımcı da olurum. Sonradan iyi ses alamayınca söktürüp tekrar başkasına dizdirmek hoş olmuyor çünkü.

01 GrandePunto 909
21/06/2009, 01:44
Önerdiğim SW ve anfinin fiyatı ise tahmini olarak 580 civarına patlıcaktır. Verdiğim fiyatlarla almak senin pazarlık gücüne de bağlı tabiki :D ayırdığın bütçe daha genişse kendi basına uygun bir anfi alman tabiki daha iyi olacaktır.