PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lekeler :(

byasin
07/06/2009, 14:52
Arkadaşlar malum aracımı 2. el aldım koltuklar çok kirliydi halı yıkama makinesiyle yıkadım koslayla beraber bozulma felan yapmadı ama lekeler çıkmıyo :( acaba kılıfı söktürtsem makinede 30 da yıkatsam o lekeler çıkar mı ki bu arada kılıf orjinal fabrika çıkışı yani sökülür mü onuda bilmiyorum :(

anvil
07/06/2009, 16:41
makinada temizleyen var

https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/11202-gp-orjinal-koltuklarin-kilifini-cikarip-yikadik-ve-taktik-resimli.html

ama yok ben uğraşamam dersen sonax gibi firmalarda da temizlettirebilirsin

OzzY
07/06/2009, 18:47
kavaklıdere otoya uğra derim

femoli
08/06/2009, 09:38
Ağır lekeler çamaşır makinesindede çıkmaz bir leke uzmanına gitmen gerekir ..

Kavaklıdereye bir uğra derim..

anvil
08/06/2009, 09:39

leke uzmanı filan reklam gibi konuştun femoli :D

femoli
08/06/2009, 09:45
leke uzmanı filan reklam gibi konuştun femoli :D
Çokmu reklam izlemişim nedir .. Serpil adam ,mumoş, cırtcı abla ,pembe güç :D:D:D

byasin
08/06/2009, 09:53

tmm abi şu öss yi bi halledeyim bol bol boş zamanım olcak ;) 1 haftam kaldı çok sıkıldım artık :)

theblight
13/06/2009, 01:12
Eğer kendin halletmek istiyorsan ben sana kendi yöntemimi tavsiye edeyim ben meguiar's ın All Purpose Cleaner diye bir ürününü açık 1 litre olarak satın aldım 17,5TL idi izmirde.Bu ürün konsantre ve genel temizlik malzemesi lekelerin durumuna göre 1 e 4 ten 1 e 10 a kadar sulandırarark kullanabiliyorsun.Pazardan da bir fırça aldım 1TL ye :) ama fırça çok sert olmasın bu önemli.
Karışımı yapıp boş cif kutusuna koydum önce bütün koltuğa fıslatıp bir kaç dk bekledim sonra biraz daha fıslattım fırçaya da fıslattım başladım nazikçe fırçalamaya arkasından mikrofiber bezle o ıslaklığı da alabildiğim kadar aldım ve arabayı kurumaya bıraktım.Leş gibi olan koltuklarım tertemizdi.
Ben uğraşıcam diyorsan bu yöntemi deneyebilirsin.
Sınavında da başarılar diliyorum :)
Bak hepsiburada.com da var benim fırçanın aynısı fiyatı daha pahalı ama örnek olsun diye veriyorum

Hepsiburada.com : KOLTUK,DÖŞEME,TABAN HALI TEMİZLEYİCİ ÖZEL FIRÇA 090287 | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/koltukdosemetaban-hali-temizleyici-ozel-firca-090287/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otm090287)

byasin
13/06/2009, 10:13
Çok teşekkürler abi ;) Zaman çok deneyeceğim ;)

theblight
13/06/2009, 14:32
Rica ederim aklına takılan sormak istediğin birşey de olursa çekinmeden mail atabilirsin site aracılığıyla şu sıra pek vakit bulup foruma giremiorum çünkü pm atarsan göremeyebilirim ;)

akrepanaroma
03/01/2010, 21:41
merhaba benim de lekeler konusunda bir problemim var. yeni bir araba kokusu aldım. onu da şaşkınlık işte kaloriferin hava veren kısımlarına sıktım kokuyu yaysın diye. 3 gün sonra baktım beyaz beyaz lekeler oluşmuş. ıslak bezle, kolonyalı mendille sildim geçmedi. ne olmuş olabilir. bir de göz önünde olduğu için sinir bozucu oluyor. o kısımlar değiştirilir mi? ya da tekrar siyah yapılır mı?aşağı yukarı kaça patlar? sanayide hallolur mu? bi yardım edin ha grande punto dostları...

gurik
04/01/2010, 15:11
değiştireceksiniz başka çare yok.

Kriminal
12/01/2010, 13:04
leke çıkarıcılarla cıkar kımyasalları bulasmıs oraya