PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anfiye şase ?

imdesign
05/06/2009, 12:52
arkadaşLar maLum dün anfimi yaktım montajı yapan arkadaşLar ben şahidim çok profesyoneL tesisat çektiler ama ...
sormak istediğim şu kontak kapaLı iken anfi de kapaLı kontak açıkken anfi de açıLacak şekLi buLamadıLar teyibin her yanını öLçtüler ama her tarafından (kontak açık ve kapaLı iken) 12v. geLdiğini söLediLer? tesisat yapan arkadaşLar siz nasıL yaptırdınız bu düzeni benim anfiye anahtar konmuştu kapanıp açıLması için siz de ki sistem nasıLdı?? peşinen teşekkürLer

mustafaf
05/06/2009, 13:08
aynı sıkıntı ben ses sıstemını yaptırırkende vardı.bıldıgım kadarıyla, kontaga baglayamıyorlar anfıyı.bende ve bırcok Grande Punto kullanan arkadasımda, anfıyı ayrı bır dugme ıle baglamıslardı...

Ziyaretçi047
05/06/2009, 13:37
Benimkinde hiç bu muhabbet bile olmadı. Kontak olmadan da kullanıyorum anfiyi sistemi vs...

imdesign
05/06/2009, 14:14
Benimkinde hiç bu muhabbet bile olmadı. Kontak olmadan da kullanıyorum anfiyi sistemi vs...
yok anLamadın ortak ben kontağa göre oLuyormu diye sordum kontak açıLdığında anfide açıLacak kapanınca anfide kapanacak yoksa benimkide sürekLi açık bu arada uzun zaman oLdu görüşemedik hayırdır bir uğraş içindesin sanırım neLer yapıon gene GP ne :)

Ziyaretçi047
05/06/2009, 20:48
Yok ya pek uğraşmıyorum okul felan dolayısıyla.

OzzY
06/06/2009, 21:23
biraz ilginç bu olay bende benzer sorunu bluetooth kit takarken yaşadım ya hiç çalışmıyodu yada hep çalışıyodu bi kabloyu kesip diğerinin yanına takarak sorun çözüldü(kit üzerinden) birde aklıma şöyle bişey geldi :) çakmaktan paralel çekerek deneyebilirsiniz :)

Summanus
07/06/2009, 01:08
teybin arkasında şablondan bakarak otomatik antenden anfinin açma kapamasına elektrik kablosu çekersen, kontak açılınca anfin açılacaktır. kontak kapalı olsa dahi teybi açtığın zaman yine anfin açılır ve teybi kapattığın zaman anfi kapanır. tesisatçına söylersen halleder. teybin otomatik anten bağlantısı üzerindeki şablonda mevcut.

Genius
07/06/2009, 21:02
anfiyi açan kabloya 'remote' kablosu denir. Teyp açıldığında bu kablo vasıtası ile anfi tetiklenir ve sistem açılır ;) lazım olan kablo kitini satıyorum bilginize...

https://www.sahibinden.com/13207613 (https://www.sahibinden.com/13207613)

ayrıca şase almak başka bir terimdir. İase anfinin güç devresinin tamamlanması için gerekir. Aküden (+) alınır, diğer uçta arabanın metal bir yerine bağlanır. Şase kablosu mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır ve bunun için arka emniyet kemerlerinin şaseye bağlantığı vidaları kullanabilir.

OzzY
07/06/2009, 23:20
anfiyi açan kabloya 'remote' kablosu denir. Teyp açıldığında bu kablo vasıtası ile anfi tetiklenir ve sistem açılır ;) lazım olan kablo kitini satıyorum bilginize...

https://www.sahibinden.com/13207613 (https://www.sahibinden.com/13207613)

ayrıca şase almak başka bir terimdir. İase anfinin güç devresinin tamamlanması için gerekir. Aküden (+) alınır, diğer uçta arabanın metal bir yerine bağlanır. Şase kablosu mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır ve bunun için arka emniyet kemerlerinin şaseye bağlantığı vidaları kullanabilir.
neden diye sorsam abi :D

imdesign
08/06/2009, 09:37
benim teyibimde otomatik anten diye bişey yok diye biLiyorum ben ?? tesisatçım teyibin her tarafını öLçtü ancak her tarafından 12v. gwLdiğini söyLedi hatta bi kaç bişey yaptı sigortayı yaktı bu arada direksiyonun aLtında da sigorta kutusu oLduğunu öğrendim :) Engin abi isim yazarken yanLış yazdım evet akLıma iLgiLi konu oLarak o geLdi evet şaşe kabLom çok kısa emniyet kemerinin civarında bir yer var oraya bağLandı 5 cm. kısa oLmasının sebebi ise şaseyi uzun çekersek araba insanı çarpıyor diye biLiyorum tam açıkLayamadım ama araç ile temas ettiğimizde eLektirik çarpıyormuş gibi oLuyor dimi?

Genius
12/06/2009, 00:21
Uzun kablodaki direnç sorunu motor sesini almanıza sebeb olabilir. Ne kadar fazla direnç o kadar az kalite bir şase demek. Aracın her bölgesindeki direnç farklıdır. Sonuçta alternetörden, klimaya kadar her türlü elektrik ile çalışan parçalar hoparlörlerde duyduğunuz gürültüye sebep oluyor. Buna benzer olarak aküden sonra kullanılan sigortanında 18 inch'den daha yakın bir yere konumlandırılması gerekiyor.