PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen okuyun İlginizi çekecektir mutlaka...Araç boyalı çıktı!

tempesty
03/03/2007, 13:48
.............

punto-wrc
03/03/2007, 14:05
Geçmiş olsun.... İşte hakkını aramak die bunun derim... Bu yolda kolaylıklar dilerim.. Allah kimsenin hakkını kimseye yedirmesin inş...

Little F.K
03/03/2007, 14:07
Kötü bir durum ama heralde ben arabayı direk atardım kapılarına.Sonuçta boyalı araba piyasada çok.Ben ikinci el bile boyalı araba hiç almadım bugüne kadar.Ama hakkınızı sonuna kadar kovalayın çok büyük bir ayıp bence.

Bu arada özel mesaj a gerek yok konu gerektiği ilgiyi görür sitede.Zamanla görüceksiniz zaten :)

Tekrar Hoşgeldiniz

dagored
03/03/2007, 14:08
geçmiş olsun umarım mahkeme istediğin gibi sonuçlanır...

Linos
03/03/2007, 14:10
Hakkını çok iyi aramış ve neticeye ulaşmışsın! Tebrik ederim; bilinçli tüketici böyle olur ;)

ABNEW
03/03/2007, 14:24
Geçmiş olsun.Şöyle bir düşününce gerçekten çok kötü bir durum bayi için.İnsanımızın hiç kimseye güveni kalmadı maalesef.Yine de haklılığının kanıtlanması bir parçada olsa sevindirici; Hoşgeldin aramıza...

Auto engineeR
03/03/2007, 14:35
geçmiş olsun.
bak şu üstünotonun yaptığına..
hakkını çok güzel aramışsın :)

pdr42
03/03/2007, 14:46
kardes geçmiş olsun seninle ayrıyyeten goruselim

Gkhan
03/03/2007, 14:51
Geçmiş olsun.Bidaha dava aç gerekirse :)

erdiyilmaz
03/03/2007, 14:52
seLamLar siteye önceLikLe hoşgeLdiniz;

biLinçLi bir tüketicinin nasıL oLması gerektigine örnek bir davranış sergiLemişsiniz. buradan yakLaşık 90 kusur ankara üyesinin bir çoğu'nun arabası üstün otodan, umarım onLar da dikkat etmişLerdir araçLarının sağına soLuna.
kronik şikayetLer her zaman var ve aynı parçaLar, tıkırtı burcu vs. aşagı yukarı hepimizin yeniden eLden geçti, bahane oLarakta, itaLyadaki yoLLarın, türkiye'ye göre düz oLması gibi saçma sayıLabiLecek bir sebep gösteriLdi.
ancak başınızdan her ne geçerse geçsin Grande Punto'Larımızı seviyoruz.

KeyifLi forumLar 8O

x-troy
03/03/2007, 15:07
geçmiş olsun kardeşim, hakkını güzel aramışsın gerçekten. böyle bir olayıda ben duydum burda. arabayı kamyondan indirirken hafifçe sürtmüşler ve boyamışlar,,,-fiat değil- adamın satarken haberi olmuş. işte türkiye maalesef. demek ki 0 araba alırken bile baktıracaz desenize:akuma: :akuma:

Sezgintr
03/03/2007, 15:38
Geçmiş olsun. Ama Fiat bu ne yapar ne eder kendini haklı çıkartır.

oceanos
03/03/2007, 15:39
öncelile selam,hoşgeldin Tempesty..benzer olay benim başıma da geldi..99 da aldığım sıfır ford focus tam 5 yıl sonra satmak istediğimde ford bayiinde,hiç kullanım süresince boya atılmamasına rağmen sağ kapı sağ ön kaporta ve sağ ön çmurlukta boya kalınlığı tesbit edildi.Dava için çok geç bir zaman..sen şanslısın..insan en çok enayi yerine konulmayı hazmedemiyor..ancak bundan sonra bilirkişi gözetiminde inceleyerek araba alcağım..sana geçmiş olsun..umarım sonuç istediğin gibi olur.

matrox
03/03/2007, 16:00
arkadaşım geçmiş olsun hakkını aramanda çok güzel aynı olay az daha bizim başımıza geliyordu
istanbul gayrettepede bir tofaş bayii var adını bilmiyorum küçükm arkadaşım daha iyi biliyor yine vals mavisi ve 95 bp starjetti o araba küçükm arkadaşıma alacaktık sonra fiyat çok uygun geldi bizde kıllandık biraz dikkat ettiğimizde arabanın sol tarafında boya olduğunu farkettik hatta boya kalınlığıda fazlaydı son anda vazgeçtik
küçükm arkadaşım olayı daha ayrıntılı biliyor
alırken bayiye güvenmeyip ciddi anlamda incelemek gerekiyor
sanki ikinci el araba alıyoruz ne hallere düştük ya :(

yeniden geçmiş olsun arkadaşım

femoli
03/03/2007, 16:14
valla arkadaşım hakkını araman çok iyi bunuda en iyi yollarla üstüne gitmişsin
araçların çoğu nakliye esnasında sürtme vurma gibi durumlarda satışa çıkmadan önce tamir edilip boya yapıldığını biliyordum am abu tip ürünler daha makul fiyatlarla müşteriye bildirerek satıldığını bilyordum geçmiş olsun

PuNToGiRL
03/03/2007, 16:41
geçmiş olsun arkadaşım
hakkını araman ço kgüzel bişey gerçekten
bizim puntonun 3 kez değişti tıkırtı burcu.
bu tip bi olay bizim yakınımızın başına gelmişti
jip almıştı bi süre sonra ufak bi sorun için servise gitti
ustalar ön kaportanın tamamen boyandığını farketmişler. meğer jip tırdan inerken bi kazaya uğramış . o da hakkını aradı epey uğraştı hatta mehkemelik durumlar olmuştu sonra sonuca bağlandı. böyle şeyler oluyo işte .
bu arada aramıza hoşgeldin arkadaşım..

tempesty
03/03/2007, 16:50
evet bende daha önce bu tür şeyler olduğunu duymuştum ama kendi başıma gelebileceği hiç aklıma gelmezdi gerçektende..demekki artık sıfır araç alırken bile kontrol ettiricez arkadaşlar ne günlere kaldık yani..belki aracı ilk aldığımda farketseydim yenisiyle tekrar değişmesini talep ederdim ama bunun için çok geç kaldık sonuçta şu an sadece 3000 lira tazminat alabilicez sanırım. :(

smtg
03/03/2007, 17:08
dostum hakkını aradığın için seni tebrik ederim.. hepimize örnek olması gereken bir durum.. keza ben kapı kolu ayarı için 2 kere servise gittim.. bu kadar beceriksiz ve kapasitesiz servisler var malesef..

Lewent
03/03/2007, 17:09
Öncelikle geçmiş olsun ahpap, ayrıca aramıza hoş geldin...
Bu Spor Paket hakkında bi şeyler söylemek istiyorum: Serwisten daha önce aldığım bilgiye göre, arabayı alırken seçtiğin paketler dışındakiler sonradan uygulanamıyor! Fakat Pedal we Ayak Dayama ile Eşik Çıtaları aksesuar olduğu için bunlar yapılabiliyor, ben yaptırdım...

tempesty
03/03/2007, 17:11
çok teşekkür ederim lewent banada aynen böyle dediler...yani arabayı alırken seçtiğin paketler dışındakiler sonradan uygulanamıyor !! ben böyle saçma bişey görmedim..eywallah herkese sağolun arkadaşlar ilginize çok teşekkür ediyorum.

Gajiin
03/03/2007, 17:39
vallahi ilginç bi durum. öncelikle bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim tüketici haklarını kullanarak sonuç almış olman çok yerinde bi davranış. sonuçta 3000 ytl tazminata hükmetmiş ilk derece mahkemesi. ve bu miktara dava açılırken ki talebin doğrultusunda dava tarihinden itibaren da kanuni faiz işletilecek. sonuçtan memnun olmadığını ve temyiz aşamasında 5000 ytl tazminata hükmedilmesi gerektiği savıyla kararı temyiz edeceğini söylemişsin ancak kanımca takdir edilen 3000 ytl gayet yerinde. zaten mahkeme bu miktarı bilirkişi raporu doğrultusunda takdir ettiği için temyiz mercii olan Yargıtay'da da bu tespitin değiştirilme ihtimali yok denecek kadar az. yerinde olsam hiç uğraşmaz kararı doğrudan takibe koyardım.
tekrar geçmiş olsun...

Ryu
03/03/2007, 17:55
öncelikle hoşgeldin. geçmiş olsun servislere güvensizliğim bi kaç kat daha arttı. heleki arabasını üstünden almış biri olarak. çok yerinde hareket edip hakkını almışsın tebrik ederim.

tempesty
03/03/2007, 18:14
vallahi ilginç bi durum. öncelikle bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim tüketici haklarını kullanarak sonuç almış olman çok yerinde bi davranış. sonuçta 3000 ytl tazminata hükmetmiş ilk derece mahkemesi. ve bu miktara dava açılırken ki talebin doğrultusunda dava tarihinden itibaren da kanuni faiz işletilecek. sonuçtan memnun olmadığını ve temyiz aşamasında 5000 ytl tazminata hükmedilmesi gerektiği savıyla kararı temyiz edeceğini söylemişsin ancak kanımca takdir edilen 3000 ytl gayet yerinde. zaten mahkeme bu miktarı bilirkişi raporu doğrultusunda takdir ettiği için temyiz mercii olan Yargıtay'da da bu tespitin değiştirilme ihtimali yok denecek kadar az. yerinde olsam hiç uğraşmaz kararı doğrudan takibe koyardım.
tekrar geçmiş olsun...

gajiin arkadaşım ilgine çok teşekkür ederim..ben aslında temyize falan gitmeyi değilde duruşma günü avukatım vasıtasıyla sadece bu tutara sözlü ve yazılı olarak itiraz etmeyi düşündüm..yani eğer hakim bu itirazı kabul etmeyip 3000 liraya hükmederse ona da razı olucam ben yalnızca şansımı deniyim demiştim :)

önceleri ben mahkeme ilk başladığında 5000 lira talep etmiştim fakat bilirkişiler araçtaki değer kaybını 3000 lira olarak takdir edince rapor bu şekilde geldi bende o yüzden buna boyun eğmek istemedim..paraya da gerçekten pek ihtiyacım olmadığı için bunlarla sonuna kadar uğraşıyım yıpratıyım istiyorum ben cezalarını çeksinler şeklinde yani.

PredatoR
03/03/2007, 18:21
hoşgeldin dostum. geçmiş olsun ayrıca. bende hakkımı tam anlamıyla arasam arabanın için tüm haliyle ayıplı. tavan döşemesi bozuktu deiştirildi. direksiyonu 10bin bakımda deiştirecekler. inat ediolar o zamana kadar düzelir diye. direksiyonun alt tarafında olan kontak anahtarı sokulan yerdeki plastik çizik. benim şöför koltugunun dikişinde bozukluk var.... :)

tempesty
03/03/2007, 18:27
kardeş seninkiler ufak şeyler gibi gözüküyor ama ayrıntılara dikkat eden tonla para veripde araba alan herkes için önemlidir..biraz uğraşırsın zaman ve para harcarsın ama hakkını aramanı öneririm elbette kolay gelsin. :)

Bülent A.
03/03/2007, 19:16
Öncelikle aramıza hoşgeldin.
Bilinçli bir tüketici olmandan dolayıda kutluyorum.
Ama maalesef zaman zaman bir çok firmadan aynı şekilde şikayetler artmaya başladı.En son duyduğum bir Alfa 159 un 2 parçasında boya olmasına rağmen satılması.Fakat şöyle birşeyde varki dedikleri gibi belirli bir mikron aralığı normal karşılanıyor.Bu Alfada yapılan araştırmaya göre Fabrikadan zaten bu şekilde geldiği idi.
Fakat aracın sahibi aracını iade ederek yenisini almış.Diğeride 2.000 km de satılmay bekliyor.
Yani zaman zaman oluyor bu tarz şeyler.Ama aracını iade ederek yenisini alman daha iyi bir çözüm gibi geliyor bana.

tempesty
03/03/2007, 19:32
teşekkür ederim bülent kardeşim çok uğraştım çok araştırdım araçta insan sağlığını ve hayatı tehlikeye sokucak herhangi bir durum olmadığı sürece arabanın sıfırıyla değişmesine hüküm veremiyorlarmış..ancak aracı bayii den ilk teslim aldığımız anda farketmiş olsaydım eğer o zaman dediğin gibi yenisiyle değişim yapabilirdik belkide.ben boya olayını farkettiğimde çok geç kalmıştım araç nerdeyse 1000 kmye dayanmıştı maalesef :ok:

uzman
03/03/2007, 19:45
geçmiş olsun, yine erken farketmişsin ve hakkını arıyorsun,ya daha sonra helede aracı satarken ortaya çıksaydı,o zamanki insan psikolojisini düşünmek bile istemiyorum,geçen süreçle birlikte hakkını da arayamazdın.bu nedenle şansızken,şanslı olduğun bile düşünülebilir.

OzzY
03/03/2007, 20:29
hoşgeldin. bence aracın değiştirlmesi için dava açmalıydın....
vuruk yoksa neden boyanmış????
geçmiş olsun

tempesty
03/03/2007, 20:32
teşekkür ederim ozzy kardeşim çok uğraştım çok araştırdım araçta insan sağlığını ve hayatı tehlikeye sokucak herhangi bir durum olmadığı sürece arabanın sıfırıyla değişmesine hüküm veremiyorlarmış..ancak aracı bayii den ilk teslim aldığımız anda farketmiş olsaydım eğer o zaman dediğin gibi yenisiyle değişim yapabilirdik belkide.ben boya olayını farkettiğimde çok geç kalmıştım araç nerdeyse 1000 kmye dayanmıştı maalesef :( sanırım çizmişler yada sürtmüşler bir yere o yüzden bir kat boya atmışlar bilemiyorum ki bende hayırlısı..

Misafir2
03/03/2007, 20:54
gerçekten senı kutlarım kardeş

tempesty
03/03/2007, 21:38
sağolun arkadaşlar artık sıfır araba alırken bile birisine göstermek lazım :)

jeoenis
03/03/2007, 22:01
Geçmiş olsun. hakkını güzel aramışsın. (Benim arabada Üstün otodan )

tempesty
03/03/2007, 22:20
aman abi napalım araba alıyoruz bu bisiklet değilki :)

yasayanadam
03/03/2007, 22:31
Wallahi seninkide kötü şans,kıllandım şimdi bende bi götereyim bari:confused: bazen bu firmalar fena saçmalıyorlar..

nasrettinhoca
03/03/2007, 22:38
Bu boya kalınlığını ölçen alet pahalı birşey mi?Nerelerde bulunur?:icon_smile_screwy:

tempesty
03/03/2007, 22:41
hocam bu alet genelde her yerde olmaz ama fiat servislerinin hepsinde olabileceğini tahmin ediyorum..yine belki bazı 2. el araba alırken kontrol ettirmek için gidilen oto test bilgisayarlı test dükkanlarında falan vardır..

Gajiin
03/03/2007, 22:45
ben de nasıl bi şans varsa her sattığım arabaya bakmaya gelen elinde bu aletle gelir. bi bende yok sanıyodum bende...

jeoenis
03/03/2007, 23:25
hocam bu alet genelde her yerde olmaz ama fiat servislerinin hepsinde olabileceğini tahmin ediyorum..yine belki bazı 2. el araba alırken kontrol ettirmek için gidilen oto test bilgisayarlı test dükkanlarında falan vardır..

hocam peki sen nereden kontrol ettirdin. Bende kontrol ettiriyim hoş benimki koyu renk, olsa farkedilirdi herhalde.

tempesty
03/03/2007, 23:42
hocam alete falan gerek yok zaten aracını kontrol ettirmek istiyorsan eğer iyi bir kaporta boya ustasına göstersen kendileri çıplak gözle hemen anlıyorlar..:ok:

vedat73
03/03/2007, 23:45
gecmis olsun arkadas aramiza hosgeldin motor modife yapmak istersen bana direkbir mesaj yazabilirsin su an ben benimkini yapiyorum 90ps den 110 ps cikacak ve en fazla 100 km 1 litre fazla yakacak diye garanti verdi aldigim yer bu da bence deger ilgisi olan arkadaslara duyuru

tempesty
03/03/2007, 23:50
abi motor modifiye hiç düşünmüyorum teşekkür ederim araba 16 valf bile değil zaten 8 valf ve 77 hp..bu durumda harcıyacağım paranın kazanacağım +beygir saygısına değeceğini zannetmiyorum saniyelerle yada 1-2 araba mesafesi farklarla oynamaya değmez bence pilot değilizki :)

vedat73
03/03/2007, 23:53
gecmis olsun arkadas aramiza hosgeldin insallah her sey umdugun gibi olur modife deyince motora birsey yapmak istiyorsan yardimci olabilirim ben kendi aracima 90ps den 110 ps yükseltecek bir chip(steuergäret) takacagim yarin geldi bugün daha baglayamadim ama aldigim yerden bana garanti verdiler 20 ps yükselecek ve yakiti da en fazla 100 km 1 litre artacagini söylediler ve bunu bana yazili olarak verdiler ilgisi olan arkadaslar bana msaj yasin yardimci olmaya ugrasirim selamlar

vedat73
03/03/2007, 23:56
silindiydi ben mesaj gitmedi diye tekrar yasdim neyse kendine iyi bak tekrar aramiza hosgeldin

ErdeM53
04/03/2007, 00:13
Çok geçmiş olsun. Tabikide spor paketi adı altındaki bahsettiğin bütün parçaları serviste taktırabilirsin. Hatta fiat servislerinde bunlarla ilgili ayrı bi katalog bile var.

microab
04/03/2007, 00:44
Haklı davandaki başarıdan dolayı kutlarım.
Aramıza hoş geldin kardeşim...

kucukm
04/03/2007, 01:22
eylul ayinda zincirlikuyu birmottan acik mavi renkli konfor+spor paketli bir GP almaya karar vermistik(95beygir dinamik), bana sadece on kaputta nokta cokugu oldugu soylenmisti ve bunu gordum. buna ragmen almaya karar verdim. bu yuzden fiyatta indirim yaptılar. sonra ben bazı yerlerde boya izleri gordum. bunlar ne diye ısrar edince, boya olcen alet ile boya kalınlıgını test ettiler; Boyalı oldugu ortaya cıktı. fabrikadan boyle gelmiş dediler. Ben bu palavraya inanmadım.
Insanın inanası gelmiyor fabrikadan boyle mal cıkacagına.
kaputta kucuk bir cokuk ayrı,komple boyalı olması apayrı!!!!!!Hertarafı boyalı.
Bazen nakil sırasında kaza yapıyorlar sonra bayi de bir sekilde elinden cıkarmanın yoluna bakıyor..

KESINLIKLE Sıfır araba bile olsa her tarafını incelemek lazım...

kalın saglıcakla,

akin78
04/03/2007, 09:59
Hoşgeldin aramıza ve geçmiş olsun.

ghost rider
04/03/2007, 11:11
aramıza hoşgeldin arkadaşım,bilinçli bir tüketici öğrneyi göstermişsin ve sonuna kadar gitmişsin bu çok hoş,artık eski müşteri portresi yok Türkiyede ,bunuda böylece satıcı firmalar görüyorlar ve bu tip hareketler onların daha dikkatli ve hassas yaklaşmalarına neden olacaktır.Tekrar dan tebrikler ve kazasız belasız sürüşler dilerim..

Misafır
04/03/2007, 11:54
öncelikle geçmiş olsun dilerim.
bilinçli bir tüketici olman ve de hakkını arama anlamında çaba sarfetmen gerçekten de hem örnek hem de takdire layık bir davranış.

yanlız, sonradan eklenmediği söylenen donanımların hepsini ekleyebilirsin.
kim söylediyse halt etmiş.
gerek pedal seti ve ayak dayama, gerek spoiler, gerekse marşpiyel gibi aksesuarlar vb. aksesuarlar tabi ki sonradan araca taktırılabiliyor.
böyle saçma birşeyi ilk defa duyuyorum doğrusu.
bu konu ile ilgili olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağımıza şüphen olmasın.

tekrar aramıza hoş geldin.

PuNToGiRL
04/03/2007, 12:17
birazönce puntodan bişey almaya çıktım dışarı. amcanın teki bana bu araba seninmi dedi kızgın kızgın. evt amca benim dedim. sen başına belamı aldın dedi, fiat araba aldın dedi :)
ben şok oldum bişey diyemedim geçti gitti hala konuşuyodu ve fiata küfretti :)

shoparr_
04/03/2007, 12:25
birazönce puntodan bişey almaya çıktım dışarı. amcanın teki bana bu araba seninmi dedi kızgın kızgın. evt amca benim dedim. sen başına belamı aldın dedi, fiat araba aldın dedi :)
ben şok oldum bişey diyemedim geçti gitti hala konuşuyodu ve fiata küfretti :)

Eskiler çok çekti aslında amcam biraz haklı ancak artık değişti fiat.Özellikle pazarlama anlayışı,hizmet anlayışı eskisi gibi değil.Elbetteki arada çürük elmalar çıkabiliyor.Önyargının aksine kesinlikle için rahat olsun.Biz Opel i de gördük.sikayetvar.com da corsa(eski) ya yazılanları okudukça fiat'a biraz daha sıcak bakıyor insan.

PuNToGiRL
04/03/2007, 12:31
ben yandım sende kendini yakmışsın güzel kızım dedi :)
ben bişey diyemedim çok şaşırdım çünkü. ehehehe

nyesilyurt
04/03/2007, 22:21
merhaba.yeni okudum yazını. üzüldüm.mahkeme konusunda sonuna kadar haklısın.umarım kazanırsın.ürünün yenisiyle değiştirilmesi talebinde bulunman daha mantıkılı bence.grande punto kullanıcısı ve bir tüketici olarak yanında olduğumu bilmeni istedim..

tempesty
04/03/2007, 22:54
araç değişimine hüküm vermiyorlar bu gibi durumlarda..sadece satılan mal insan hayatını tehlikeye sokacak bir ayıp taşıyorsa o zamıan değişim oluyormuş benimkinde sadece boya çıktı yani zararsız görüyorlar ve yalnızca aracın uğradığı değer kaybını karşılıyorlar...ilginiz ve desteğiniz için cvp gönderen tüm arkadaşlara hürmetlerimi iletmeyi bir borç bilirim eywallah :)

CaGRi
04/03/2007, 23:47
walla çok geçmiş olsun.böyle tatsız olaylarda olmuyor değil. paketlere gelincede bence boşu boşıuna gidip orjinallere fazla para vermektense git kendi zevkine uyan daha kaliteli malzemleri daha ucuza al derim.

onderak
05/03/2007, 00:19
geçmiş olsun dilyip tebrik ediyorum bu olayın peşine düştüğün için, duyarlı olmak hepimizin görevi, onda para ödeyip, keriz yerine konmamak lazım, bööle bi olaya göz yumdukları için de fiat türkiyeyi ve bayiyiy kınıyorum.

lithium
05/03/2007, 12:13
hoşgeldin, helal olsun, geçmiş olsun:)

kara yılan
06/03/2007, 00:26
aramıza hoşgeldin takma kafana fazla ve hakkını araa

pdr42
06/03/2007, 07:13
daha once ben galride calsımıstım lisedeyken aracları yıkar cekerdik. ozamanlar bende sıfır bi aracı cok hafif ama vurmustum. noldu tabiki gittik yaptırdık sonrada sıfır diye satıldı.. olabiliyo yani bunlar ben bile benim arabamdan kusku duyarım bazen

ferruh25
17/03/2007, 12:10
böyle şeyler sıkça duyulmaya başlandı Sana mücadelen de başarılar aslın da bu tür durumlar da bizler de tepki koymalıyız

brucella
02/05/2007, 00:48
üstün otomativde orjinal spoiler ve marşpiyerlerin cok benzer bir tipi var geçen gitttiğimde bi arabaya takıyorlardı. boya olayına gelince cok geçmiş olsun

Halook!!!
09/05/2007, 21:38
Benim aracımda da boya ile ilgili bir sorun oldu aslında.Arabayı yıkatırken bir anda farkettim ki arka tamponun ortasında bir siyahlık var.Nedir bu diye baktığımda gördüm ki boya düşmüş ordan ve biraz daha inceleme yaptığımda burada rütuş yapılmış olduğunu gördüm.Hemen arabayı aldığım yere götürdüm ve durumu bildirdim.Bunun arabanın yüklenip boşaltılması esnasında oluşmuş olabileceğini ve sonrasında da rütüş yapılmış olduğunu söylediler.Araba 1 gün serviste kaldı ve bu sorunu tamamen hallettiler ve tamponu boyadılar.Tamponu süper bi şekilde yaptılar ve teslim ettiler.Aslında bu ufak hasar görme durumuna kızmıştım biraz ama daha sonra tamponu "0" gibi yaptıklarından dolayı bu sinirim geçmiş bulundu...

TEZEL PUNTO 45
09/05/2007, 22:03
oncelıkle hosgeldın abı gecmıs olsun boyle durumlar benı cok uzuyor ne yapabılırsınkı olan olmus ben bıryerden duymustum renault clıo modelı alan bır musterı arabasını gelmesını beklerken araba test edılırken bu hanı arabaların altından kaldırarak alt tarafa bakılıyorya o ısı yaparken servıste araba 5 metre yukseklıkten asgıya hızla dusmus ama makına bozulmus herhalde arabayı yukarı kaldıran makına bozulmus araba dusunce arabanın tamponları falan kırılmıs baya hasar olmus bır sure sonra bayı arabayı yaptırıp boya atıp musterıye vermek ıstemıs arabanın fıyatını 22 mılyar dedıyse bılmıyom artık kac para musterı arabayı almaya geldıgınde arabayı 3 mılyar azaltmıslar o yuzden musterı takılmıs ve arabayı gostermeye gıttıgınde herseyın farkına varmıs ve aynen senın yaptıgın gıbı abı dava acmıs ve kazanmıs tekrara gecmıs olsun abı

tempesty
05/09/2007, 21:38
Son zamanlarda bu tür şeyler yine gündeme geldiği için yeni giren arkadaşlarda okuyabilsin diye konuyu hortlatıyorum arkadaşlar :)

3 mart tarihliymiş ya hey gidi günler hey :)

karamanasif
06/09/2007, 11:06
merhaba tempesty.
Senin davan sonuçlandımı?Karar ne oldu?Aldınmı parayı?

Little F.K
06/09/2007, 16:13
Araba işi biraz şans işi bana göre.Arabayı alıp yıllarca sadece yağını suyunu koyup yıllarca binenler varken,ben gibi 7.ayda arabayı satanlarda oluyor.

Bora abi umarım sende hakkını alırsın.

ABNEW
06/09/2007, 17:57
merhaba tempesty.

Parayı aldı ve araç modifiyesi için çoktan harcadı bile:)

memat
06/09/2007, 18:30
merhaba tempesty.

o parayla arabayı müthiş yaptı dinamik görünümlü aktif oldu arabası (doğan görünümlü şahin gibi:D:D)

femoli
06/09/2007, 18:34
o parayla arabayı müthiş yaptı dinamik görünümlü aktif oldu arabası (doğan görünümlü şahin gibi:D:D)
ehheuuuehhhheuhuehue müthiş benzetme olmuş doğan görünümlü bora :P:P:P:P:P

misafir3
06/09/2007, 18:49
cok ilginç bi olay farklı ama burası herkesin bildigi gibitürkiye böle seylerin olması cok normal bisey ama hakkını aramanda cok güzel taktir edici....herzam bu şekilde davranmak lazım ..

tempesty
07/09/2007, 00:10

Kıskanmayalım memetcim üstelik aynısından belkide daha güzeli sende de var :) hem araba dynamici bile geçti resmen emotion oldu ve klima kumandalarını görmezsen eğer mümkün değil anlayamazsın active olduğunu :)
Yinede bazen trafikte dikkat çekiyor olmasından nedense rahatsızım tabi..:ninja000:

ehheuuuehhhheuhuehue müthiş benzetme olmuş doğan görünümlü bora :P

Sen soytarılık yapma len hemen her pasa kafa uzatıyorsun ordan vermem paralarını bak :) yarısını sana harcadım zaten olm :devil:

ms777
27/09/2008, 11:25
Aynı durum bizimde başımıza geldi, babam eski arabamızı sattığımız galeriye gittiğinde galericinin gözüne bizim ön sol çamurluk takılır ve boya olabileceğini söyle sonra boya ölçüm cihazıyla ölçtüğümüzde ön sol çamurlukta 600 mikron metre boya olduğunu gördük. Hemen konya koyuncu bayisine gittik önce kabul etmediler, sonra ölçüm yaptıklarında onlarda durumu fark ettiler sonra kabul etmediler bu burda boyanmadı dediler bizde doğal olarak istanbul fiat müşteri hizmetlerini aradık, yapılan incelemeler sonunda tofaş bu araç bizim burda boyanmamıştır koyuncu servisinde boyanmıştır muhattabınız orasıdır dedi (sanki koyuncuyu ben tofaş bayisi yaptım sorumlukluktan kaçma zihniyetine bakın ne kadar kötü bir anlayış) koyuncuda durumu kabul etti meğersem sehbaya sürtüp boyamışlar arabayı ( o zaman bilmiyor muydunuz demezler mi adama) sonra gel git yapılan görüşmeler sonucunda uzatılmış garanti ve üste bir miktar para alarak uzlaşmak durumunda kaldık. Mahkeme 2 sene sürdüğü için tedirgin bir şekilde arabaya binmeyi göze alamadık doğrusu ve arabayı değiştirin teklifi yaptığımızda üste para istediler, daha sonra eşten dostan benzer şeyler dinledim diğer tüm otomobil bayileri araçları hiç bir ek ödeme istemeden yenisiyle değiştirmişler. Evet araba çok güzel ama hizmetler kötü fiattan soğudum bir daha asla.

asimov
01/10/2008, 16:04
benzer bir durumdabende oldu.mayıs ayında stw focus almayı düşündüğüm zaman ankara tur otoda sağ arka çamurluk ve sağ arka kapıda boya var demişlerdide sinirden kudurup soluğu ağaçlı fiat bayide almıştım.bana fabrikanın belirli orana kadar boya hatasını telafi için rötuş yapma hakkı olduğunu,bu araba için kimsenin sonradan boyanmış diye yazı veremeyeceğini söylemişlerdi.biz boyasak boya kalınlığını bu kadar ince yapamayız demişlerdi.(diğer yerler 70 mikron,sağ çamurluk ve kapı 140 mikron çıkıyor.)aksilik 15 gün geçmeden arkadan vurdular ve diğer taraftaki yani sol arka çamurlukta büzüşme oldu ve değiştirildi şimdi oras 400 mikron çıkıyor.anladığım kadarıyla fabrikada buralara 2.kat boya atılmış(70+70=140 mikron)ama neticede arabayı satmak istediğinizde buralarda boya var deyip düşük fiyat vermeye çalışıyorlar.siz ne kadar anlatmaya çalışsanızda sinir shibi olup çıkıyorsunuz.tempesty senin boyalı çıkan punto da mı vals mavisiydi?kırmızı yazıyor ama resimde vals mavisi görünüyor.acaba vals mavisine has bir şeymi?diğer vals mavisi puntosu olanlardanda boya kalınlığını ölçtürüp bakanlar varsa cevap yazarlarsa sevinirim

ms777
11/10/2008, 12:34
benzer bir durumdabende oldu.mayıs ayında stw focus almayı düşündüğüm zaman ankara tur otoda sağ arka çamurluk ve sağ arka kapıda boya var demişlerdide sinirden kudurup soluğu ağaçlı fiat bayide almıştım.bana fabrikanın belirli orana kadar boya hatasını telafi için rötuş yapma hakkı olduğunu,bu araba için kimsenin sonradan boyanmış diye yazı veremeyeceğini söylemişlerdi.biz boyasak boya kalınlığını bu kadar ince yapamayız demişlerdi.(diğer yerler 70 mikron,sağ çamurluk ve kapı 140 mikron çıkıyor.)aksilik 15 gün geçmeden arkadan vurdular ve diğer taraftaki yani sol arka çamurlukta büzüşme oldu ve değiştirildi şimdi oras 400 mikron çıkıyor.anladığım kadarıyla fabrikada buralara 2.kat boya atılmış(70+70=140 mikron)ama neticede arabayı satmak istediğinizde buralarda boya var deyip düşük fiyat vermeye çalışıyorlar.siz ne kadar anlatmaya çalışsanızda sinir shibi olup çıkıyorsunuz.tempesty senin boyalı çıkan punto da mı vals mavisiydi?kırmızı yazıyor ama resimde vals mavisi görünüyor.acaba vals mavisine has bir şeymi?diğer vals mavisi puntosu olanlardanda boya kalınlığını ölçtürüp bakanlar varsa cevap yazarlarsa sevinirim

100-180 micron metre boya kalınlığı normal bir değer ama boya iyi atılmış olmayabilir ton farklılığı olabilir buda garanti kapsamına girmesi gerek bir kalite kontrol problemi sanırım fiatın kailte güvence sistemini gözden geçirmesi gerek.