PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakalık sökme işlemi

berkeraaa
31/05/2009, 23:57
Arkadaşlar aracımla yaklaşık yarım saattir uğraşıyorum ancak şu plastik plaka korumalığını çıkartamadım.Kırmak istemiyorum bu lanet şey nasıl çıkıyor yerinden :poster_s:

kara kız
01/06/2009, 00:00
önce plakayı çıkartıyosunn daha sonda vidaları bukadar basıt..bi tornavida al ve plaka ile plastık arasına sokuver zaten plaka yerınden cıkacaktırr

berkeraaa
01/06/2009, 00:07
gidip deniyorum hemen :D teşekkürler...

femoli
01/06/2009, 09:13
Plakalığın altında iki adet tırnak var önce onları çıkartıp plakalıı aşşağıya doru itip yerinden çıkar sonra civataları sök...

luleburgazli
22/04/2011, 15:56
konuyu hortlatayım...

arlkadaşlar ben önceki araçlarımda tesisat olduğundan vızıldamasın diye hemde görsel anlamda hep silikonla yapıştırdım ama sökmeye kalktığımda bi dünya sıkıntı yaşadım silikonda...
şöyle bir düşüncem var ama malzemeyi nerden temin edicem bilemiyorum bulamıyorum...

plakayı direk arabanın gövdesine değil plakadan 1 cm e yakın daha büyük bir paslanmaz parça bulup onu yine vidayla söktüğüm plakaların vida deliklere takıp plakayı bu paslanmaz malzemenin üzerine silikonlamak bmw lerde felan görüyorum ayrıca bende plakaların o siyah çerçevesini keserek küçültücem yani standarttan küçük olacak böylece 53 cm değil 51-52 cm felan düşücek boyu ve yüksekliğide düşmüş olacak yine kenarları kesince... lütfen banada bir yardım ediverin...