PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima açikken kalkişda gelen ses

zetalpzet
28/05/2009, 15:50
arkadaşlar aracım 1.3 multijet 75 hp.farkettimki klima açıkken kalkış da ve 2. vitesde araçdan uğultu sesi geliyor.aracın motor gücü düşük olduğu için normal olduğunu düşündüm.sizde de aynı durum oluyor mu yorumlarınızı bekliyorum

istugu
28/05/2009, 17:17
Aynı uğultu bendede var. Ancak neden olduğunu bilemiyorum. Aydınlatacak arkadaşlara teşekkürler. Ama sanki daha çok gaza çok yüklenmeden kalkarken bu ses fazla geliyor. Motor güçsüz kaldığı için olabilir mi acaba :)

Ziyaretçi047
28/05/2009, 18:01
Hepsinde var kronik sorun diyebilirsiniz. Kaldırırken arabayı klima kompresoru susuyor sonra tekrar çalışıyor onun sesi.

GooSe
28/05/2009, 18:19
Arkadaşlar aynı ses bendede var motorun güçsüz gelmesiyle alakalı değil. Benim aracım 90 lık. Daha bugün serviste yağ değiştirirken söyledim bu tiplerde normal diyorlar kayıştan kaynaklandığını düşünüyorum unu servise söyldiğimde aracınız 2 yaşında alternatör kayışı e****iş olabilir dedi oda 270 tl hayır ben bu servislerin sorun kabullenmiş olmalarını anlamıyorum o zaman bende kabulleneyim verdiğim parayı bu modellerde para az bu kadar çıkıyor şeklinde :)

byasin
28/05/2009, 18:26
Aynı hepsinde var bu ses...;)

velovis_
15/06/2009, 12:33
ben aracımı alalı 1 hafta oldu kırmızı ışıkta beklerken sesi farkettim belirli aralıklarda uğultu şeklinde geliyodu serviste fanın sesi olduğu söylendi

cpeloo
15/06/2009, 21:37
ya fan dediniz aklıma geldi arkadaşlar.arabayı stop ettirip indiğiniz zaman motor soğutma fanı sizde calişmaya devam ediyor mu? benim araçta artık bu soğutma fanının olmadığına inanmaya başlıyorum...geçen gün peugot 206 sı olan bi arkadaşım aractan indi ve fanı wuuuu!!! diye sogutmaya başladı 5 dk sonra da durdu.ben ne kadar uzun yol yaptıysamda bu sesi hiç duymadım!!!.