PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka sis (ler)

kukart
25/05/2009, 20:41
Nette araba ilenalarına bakarken bu araca rastladım..
arka kedi gözümü derler ona, sanırım arka sislere bağlamış
bu mümkünmüdür, (bu arada orjinalinde arka sis tek ve solda)
eğer mümkünse frenlere veya arka lambalarla yanar hale dönüşrülebilirmi?
bilen deneyen varmı?

https://foto.arabam.com/ikincielfoto2008/IlanFotograflari/2009/05/20/2137116/5_image_for_silan_2137116_800x600.jpg

Ah-MeT
25/05/2009, 20:59
kedi gözlerinin oldugu yer yanıyor ama sis yanmıyor, iptalmi etti acaba...
Tabiki bağlanabilir, arka sisten devre alınıp her iki kedi gözün oldugu yere. ama kedi gözünün şeffaflığı resimdeki kadar iyimi acaba kedi gözünün oldugu yere yeni cam takmışta olabilir...
Normal tek yanarken bile arkadakinin gözünü çok alıyor ikisi birden yanınca dusunemiyorum:)

Siz frenlere bağlamayımı dusunuyorsunuz resimdeki gibi 2 tarafta yanacak şekilde buda mümkündür Oto elektrikci stoplardan devre alıp resimlerde yanan yere(kedi gözlerin oldugu kısıma) bağlayarak olabilir...

Ziyaretçi047
25/05/2009, 21:32
En güzeli tek sise flashlight. Düşünmüyor değilim ferrari hesabı.

Buremir
25/05/2009, 21:36
resimdeki araçta açık olan birşey yok
yani resmi çekerken parlamış herhangi birşey bağlamamış

kukart
25/05/2009, 22:32
.....

Siz frenlere bağlamayımı dusunuyorsunuz resimdeki gibi 2 tarafta yanacak şekilde buda mümkündür Oto elektrikci stoplardan devre alıp resimlerde yanan yere(kedi gözlerin oldugu kısıma) bağlayarak olabilir...
frenler veya normal fren basmadan da yanan, ne denir ona bilemiyorum :( normal kırmızı lar işte...
tabi dediğiniz gibi çok parlama yaparsa hafif karartılabilir ;)

resimdeki araçta açık olan birşey yok
yani resmi çekerken parlamış herhangi birşey bağlamamış
Resmi kendime netten araç ararken ilanda gördüm, dediğin gibi de olabilir ama bana kalırsa bağlanmış bişeler, parlama da olsa bence iyi fikir bağlanabilir...

Bu arada geçenlerde kırmızıda GP nin arkasında dururken aklıma geldide;
bizim arçlarda geri vites lambası altta olması bi handikap bence, tamam kullanıcı için iyi, aydınlatması falan fakat arkanızda duran arç eğer yakın mesafe durmuşsa sizin geri vitese taktığınız algılması zor olacaktır (ışığı görmesi neredeyse imkansız) zaten araçlarımızın burnunu görebilmemiz biraz zor..
gerçi "ben geri vitese takınca arkamdaki beni görmesede olur" diyebilirsiniz "ben görüyorum ya yeter" de diyebilirsiniz ama bildiğiniz gibi bazen trafikte birkaç cm- m falan geri gitmemiz gerktiğinde arkadaki ile papaz olabiliyoruz ;)
(bunu niye anlattımsa :) )

kukart
25/05/2009, 22:41
ya bu 2. el siteleri bi cevher ne modifiyeler var...
buda gezinirken gördüm belkide sitemiz üyelerindendir ama ben yeni gördüm
aracın önüne fena bi değişiklik ;)..
https://image4.sahibinden.com/photos/025/big_11962942_969599_6h5k025.jpg
https://image4.sahibinden.com/photos/900/big_11962942_969599_mjoe900.jpg

https://image4.sahibinden.com/photos/746/big_11962942_969599_fgyt746.jpg

Buremir
25/05/2009, 22:48
bu aracı nerde gördünüz ve plakası bellimi ??

kukart
25/05/2009, 23:03
bu aracı nerde gördünüz ve plakası bellimi ??
Hayırdır?
mavi araç üstteki:
Fiat Grande Punto 1.3 Active - 21.850 TL - İzmir - Araba.Com (https://www.araba.com/2027413.html)

alttaki siyah araç:
Tofaş - Fiat > Punto > Grande 1.4 Starjet Dynamic > 30,000de 2006 model GP- dikkat çekmek isteyenlere... #11962942 - Sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/30_000de_2006_model_gp-_dikkat_cekmek_isteyenlere_-89WQQaXQQ11962942WQQpXQQdisplayitem?source=promoti on_flash)

Buremir
25/05/2009, 23:36
siyah araç nurgül yeşilçay'ın kardeşinin arabasının aynısı da acaba satıyor da benim heberim mi yok diye merakettim

OzzY
26/05/2009, 01:48
bence flashtan dolayı parlamış ama yapmak mümkün tabii...

mustafaf
26/05/2009, 08:49
resımdekı aracın kedı gozlerı, fotograf makınesının ısıgı yuzunden parlamıs.bence bır yere felan baglı degıl...

femoli
26/05/2009, 09:29
arkadaşlar reflektörün içine lamba bağlamak mümkün değil, olsa bile ışık verecek bir bölgesi yok anca oraya farklı bir şey kestirip taktırması lazım bu sadece flash etkisi ile parlayan reflektör...

Bu arada nurgül yeşilçayı tanıyormusun buremir:w00t2000:

vedatx
26/05/2009, 10:43
ilk fotodaki araçta hiç bir şey yok foto makinesinin flashı açık oldugu için parlamış.
Fakat istenilirse oto elektrikçiye şöyle bişey yaptırılabilir.

Geri vitese 5-21w ampul takılır
sisdeki ampul 5w a düşürülür.
geri vitesin 5w ı ile sisin 5w ı müşterek bağlanır. ve böylece sisler acıldıgında sagda 5w solda 5 w ampul yanar. yeri vites kullanılırken 21 w yanar.
ve kırmızı şeffaf folyo ile geri vitesin üzerini kaplarsanız. ikiside kırmızı yanmış olur.
Ben bu şekilde yaptım çok hoş oldu. tavsiye ederim.

cgty
26/05/2009, 10:44
o siyah puntodaki ön tampon, bursa melisette var.. 500 küsürdü fiyatı sanırım. ayrıca onu herhangi bir kaportacıya giderseniz üst ızgara ve alt ızgara arasındaki gölgeyi kestirerekte yaptırabilirsiniz.

Buremir
26/05/2009, 21:26
arkadaşlar reflektörün içine lamba bağlamak mümkün değil, olsa bile ışık verecek bir bölgesi yok anca oraya farklı bir şey kestirip taktırması lazım bu sadece flash etkisi ile parlayan reflektör...

Bu arada nurgül yeşilçayı tanıyormusun buremir:w00t2000:

evet tabii ki tanıyorum:) neden ?

ferojan
27/05/2009, 12:36
Geri lambasının iptali olmadan (geri vites ve sis) olarak sol daki sis lambasından elktrk alıp role ile birlikte bağladıktan sonra arka sisler çift oluyor. Sonraki işlem kırmızı folyo ile beyaz olan geri lambası kaplanıyor. Arka firen lambasından hat alıp sislere aktarılıyor ve sisler kapalı iken fene basıldığında firen lambalaarıyla birlikte sislerde yanıyor. Bunu bütün oto elektrikçileri yapıyor.

Role bağlanması mecbur bağlanmaz ise sislerin solu çok canlı sağı ise sönük yanıyor ve en önemlisi göstergedeki ünlem işaretini yakıyor. Ünlemin yanmaması için role mecburi.

rolenin fiyatı 30 ve 60 arasında değişiyor. işçilik kablo v.s ise 30 lira civarında.

Reflektör yerine konulmak isterse arka kısımdan delik açılıyor metal bir sargı ve duy bütün işi tamamlıyor ama fiyatta değişiyor tabiki karlıkçıya gidilip delik delinmesi ve arka tamponun sökülmesi gerekiyor.

Önceki aracıma yaptırırken fotolarını çekmiş olsaydım eğer resimlerinide koyardım.

as-5-as
31/05/2009, 00:44
slm arkadaşlar ben bu arka kedi gözlerine led döşedim amacım frenlere ve parklara bağlamak idi fakat çok meşagatli ve sabır iseyen bir iş bu yüzden bende sadece parklara bağladım yapacak arkadaşara tavsiye çok güzel duruyor normal 12 v ampul kullanmayın led daha güzel duruyor

pdr42
31/05/2009, 01:30
bence o yansıma değil. her iki farada bakın kırmızı ısık huzmesi geliyor yansımada olacak bi durum degil bu

vedatx
31/05/2009, 09:45
ben kesinlikle yansıma oldugunu düşünüyorum. Cnk flash açık olarak fotograf cekilmiş. bence bi deneyin fotograf makinesi ile sonucu görüceksinizdir.

tutkuaydin41
10/02/2011, 19:18
konuyu hortlatıyorum ama
bnde bu arka reflektorlere sısten ek almak ıstıyorum konu kısa surede kapanmıs ama arka sısı ıptal edıp reflektorlerın yanmasını ıstıyorum bu mümkünmü yapanlar wardır muhtemelen bi yardımcı olurmusunuz..??
Resimdeki gibi..

EvoKoray
10/02/2011, 19:34
konuyu hortlatıyorum ama
bnde bu arka reflektorlere sısten ek almak ıstıyorum konu kısa surede kapanmıs ama arka sısı ıptal edıp reflektorlerın yanmasını ıstıyorum bu mümkünmü yapanlar wardır muhtemelen bi yardımcı olurmusunuz..??
Resimdeki gibi..

o resimdeki bana flaşın yansımasıyla reflektörlerin parlaması gibime geldi :)

Du Hast
10/02/2011, 22:10
arka sislerin yanması için kısa farların yanması gerek
kısa farlar yanında haliyle stoplarından yanması gerek
resimde stoplar yanmıyor haliyle arka sislerinde yanması gibi durum olmaz
resimde flash patlayınca reflektörler yansıma yapmış o kadar.
---

benim aklıma şey geliyor

sağdan direksiyon olan puntoların geri vites lambaları sol tarafta kalıyor. ingiltereden sol tarafın alt stop takımı getirtsek geri vites lambaları sağlı sollu olmuş olur ama bu sefer arka sis iptal olmuş olacak.
arka sis içinde reflektörün altına lamba yerleştirmek gerekecek
bence hoş olur

izoci
10/02/2011, 22:16
sn planı yapmışsın ztn:D:D:D

tutkuaydin41
10/02/2011, 23:17
abiler resımdekı parlıyo ben bunu gercekte nasıl uygularm dıye soruyorum size..

izoci
10/02/2011, 23:23
bnde böle ztn..

GP COSKUN
11/02/2011, 00:32
bende de reflektörlerin içi led döşeli ve bagajda modül var açtığım zaman f1 arabası gibi çakıyor
hatta alp kubilay ben ilyas
hepimizinki böle tuncay kardeşimiz yaptı
yaptırmak isteyen olursa yardımcı oluruz

tutkuaydin41
11/02/2011, 10:31
bende de reflektörlerin içi led döşeli ve bagajda modül var açtığım zaman f1 arabası gibi çakıyor
hatta alp kubilay ben ilyas
hepimizinki böle tuncay kardeşimiz yaptı
yaptırmak isteyen olursa yardımcı oluruz
abi koyulmaz fılan dıyolarda yapılması zor bı ıslemmı her elektrıkcı yaparmı onu sımdı burdan oraya gelmek baya bi zor :)