PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol sesi müzik sesini bastırıyor. Ne yapabilirim?

fatihhhh
25/05/2009, 09:59
yol sesi müzik sesini baskılıyor,
müziğin sesini açarsamda, bu sefer ben müzik sesinden rahastsız oluyorum.
bu durum için ne yapabilirim?
müzik sesi fazla boğuk gibi(bas tan tiz den çok anlamam ben)
mesela daha daha ince müzik sesi yapsak(tiz oluyor sanırım) bu durumda faydası olurmu? bu müzik sisteminde nasıl yapılır?....vsvsvs.
bu konuda yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

erhan
25/05/2009, 10:29
bizim teyplerde yol gürültüsüne göre müzik sesinin otomatik ayarlandığı bir özellik var ancak nasıl ayarlanır bilmiyorum. birde yol sesinden aşırı rahatsızlık duyuyorsan. araç altı izalasyon yapan yerlerle bir görüş derim tabi bir de lastiklerini az ses yapan kaliteli bir lastikle değiştirmen gerekir sanırım.

zetalpzet
25/05/2009, 13:27
teyp açıkken audıo ya da sound yazan yere gir.radyo ayarlama tuşları ile menüde gezebilirsin,burdan trablee ile bass ayaları ile sesi ayarlayabilirsin ayrıca speed menüsünde hıgh konumuna getirirsen araç hızlandıkca teyp sesi otomatik artar

siromar
25/05/2009, 14:39
Bunun tek çözümü izolasyon bence , benim gibi aşırı muzik sesinden rahatsız oluyorsan bu sesi izolasyonla onleyebilrsin.

anvil
25/05/2009, 15:16
yol sesinden çok yüksek hızda rüzgar sesi çok fena.

Ziyaretçi047
25/05/2009, 15:58
Ehehehe. Kaliteli bir ses sistemi, her derde deva :)

memox
25/05/2009, 16:04
izolasyon yapılsada bozuk yoldaki (mıcırlı gibi olan asfalttaki) yol gürültüsünün azalacağını zannetmiyorum. Çünkü bu gürültü arabaya iletilen titreşimden oluşuyor, izolasyon ile lastikten gelen sesi belki azaltabilirsin ama o tütreşimi engelleyemeğin için araba yine gümbür gümbür ötmeye devam edecektir.. ancak daha iyi bir süspansiyon sistemi ile düzelir heralde ama oda sonradan yapılacak şey değil gibi geliyor bana.