PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Titreme

muusti
20/05/2009, 22:50
arkadaşlar araçta titremeler başlaı.seyir halindeyken hız ne olrda olsun araç titriyor ve hızlanmakta eskiye nazaran geç kalıyor.sizce sorun ne olabilir.

Ziyaretçi047
20/05/2009, 23:13
Debriyaj seti gibi duruyor.

z_ygt
20/05/2009, 23:20
Devir yükselip gitmemesi debriyajı işaret ediyor.Ama giderken titremesi ilginç.Titremeyi kalkışlarda daha çok yapıyordur herhalde.

muusti
21/05/2009, 00:06
hayır kalkışta yapmıyor.hareket halindeyken sürekli titiyor.ve eskiye nazaran devir yükseldikçe normalden dha fazla ses veriyor.servise götürcem.bakalım ne diycekler.sizlerlede paylaşırım.

ben genelde vitasi boşa alıp duruyorum.vites kaçta olursa olsun.acaba bundan mı kaynaklnıyor diye düşünüyorum.bunun skıncaı olabilir mi sizce

femoli
21/05/2009, 09:46
Aracınızı en kısa zamnda bir rot balascıya götürün ..

buraktii
21/05/2009, 15:14
selam benim ki si ilk çalışmada motor çalışırken rolantada sayarken tekleme yapıyor 10 000 bakıma soktuğumda söyledim ama sonra bakarız dediler acep nedendir

HasanAliz
21/05/2009, 21:32
ilk soran arkadaşımızın bence ilk iş rot-balansa gitmesi lazım. daha sonra debriyaj vs baktırabilir.

birde arabayı boşa alıp duruyorum demişsiniz. yanlış ve tehlikeli bir iş yapıyorsunuz.
fren+debriyajla durmanız gerekli. araç boşta durmaya çalışarak fren mesafesini 2 kat daha fazla arttırıyorsunuz.

cantekin
21/05/2009, 22:56
selam benim ki si ilk çalışmada motor çalışırken rolantada sayarken tekleme yapıyor 10 000 bakıma soktuğumda söyledim ama sonra bakarız dediler acep nedendir
bendede aynı problem var rölantide titreme yapıyor.servise götürdüm ateşleme sisteminde problem yok mekanik bir arıza var motoru sökmemiz lazım dediler bende razı olmadım.2 gün sonra başka servise soracam.

muusti
21/05/2009, 23:31
bugün baktıranadım.yarın baktırcam.görüşleriniz için teşekkür ederim.dizel araç kullanırken nelere özellikle dikkat etmeliyim.daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için.tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

ABNEW
22/05/2009, 00:09
Mustafa, direksiyondaki titremenin kaynağı balanstır muhtemelen.Performans kaybının ise hava filtresi, kurumlanma gibi basit nedenleri de olabilir,

Motor soğukken yüksek devirlere çıkılmamalı ve motoru durdurmadan yarım dakika kadar beklenmeli, yağ değişimine dikkat etmek gerekli...

muusti
22/05/2009, 00:26
sağol arda.yarın anlıycaz bakalım derdi neymiş puntonun.

muusti
22/05/2009, 22:35
bugün baktırdım.debriyajda sorun çıktı.servise gitmedimsanayide hallettiler problemi.ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.haaa bi de arkadaşlar siz dizelde yakıtı nerden alıyorsunuz.benden önceki arkadaş sürekli po dan almış ama ben opet i tercih ediyorum.