PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anfi hakkında

xtremetrx
20/05/2009, 21:14
arkadaşlar bu anfi ve hoparlör watt hesabı nasıl oluyor.

örneğin aracımızdaki orjinal hoparlörler 40 watt buna 150 wattlık anfi takabilirmiyiz.

xtremetrx
21/05/2009, 14:31
arkadaşlar yardımcı olacak kimse yokmu

ferojan
21/05/2009, 14:36
150 wattlık anfiyi taktırdığına değmez be kardeşim sol taraf plastik aksamları sökülecek koltuklar kalkacak aküden elektrk alacaklar anfiyi bagaja koyacaklar tesisat kabloloarı çekecekler şase almak için aracı delecekler teybini sökecekler ler ler ler ler ler ler ler.... çook uzun iş anfikablosu falan filan işçilik sinyal düşürücü derken fiyatına 150tl+işçilik koyacaklar hiiç bulaşma derim bence. yaptıracaksanda adam akıllı bişi yaptır. 150 w lık anfiye orjinalleri bağlarsan belli bi zamandan sonra patlamaya yırtılmaya başlar. sanırım bu cvp yeterli lur:) Yinede sen bilirsin

xtremetrx
24/05/2009, 13:42
teşekkürler cevap için..

c3s0
27/05/2009, 14:03
Hoparlörlerin Bir giriş Gücü var birde giriş gücüne karşı verdiği çıkış gücü. normalde atıyorum kapılardaki 40w çıkış veriyorsa 20w gibi bir değerle hoparlöre giriş yapmak lazımdır gibi. Gerçek değeri 150w olan anfi ön hoparlörler için baya kuvvetlidirki orjinal 40w a bağlanırsa hoparlörü anında patlatır. : )

medxr
28/05/2009, 15:15
Tesisat işi gercekten hem kafa yorucu, hem ugrastırıcı, hem arabayı yorucu, hem de maliyetli bir iş.
Ama gel gelelim tesisat kurulduğunda alacağın haza, işte mastercard reklamındaki gbi paha biçilemes:) abarttım bıraz ama anlayın işte.Çelik in 1996 daki albümünü 320 kbps olarak indirdim ve bugun aracımda dinledim gercekten mest oldum..İşin özü ses konusunda hassasiyetiniz varsa sistem tavsıye ederım.Ama yüksek seslere cıkmayı dusunmuorsanız, örneğin eşiniz hoslanmıorsa, bebegınız varsa vs vs tesisat yerine teybı yada hoparlorlerı degıstırın sadece yanı memnun degılsenız orjınal sıstemden..

AC2315
29/05/2009, 20:03
Arkadaşlar ben de tesisat düşünüyordum fakat vazgeçtim. Birsürü uğraşmak lazım. Bana en iyisi hoparlörleri değiştirmek gibi geliyor. Sizce hangi marka ve model daha iyi olur. Dört kapıyı değiştirmek ne kadar tutar sizce, İyi bir marka ve model için. Bir de birisi hayrına bilgi versin kompanent , kicker nedir ya. Tweter takan arkadaşlar, araçların neresine monte ettiriyorlar bunları. Ben aracı delip biçmekten yana olmadığım için soruyorum.

c3s0
30/05/2009, 09:51
Dostum GP nin üzerindeki ana-üniteyi (teybi) değiştirmedikten sonra hoparlörleri değiştirmenin pek faydası olacağını zannetmiyorum. Neden dersen zaten orjinal hoparlörler o teype uygun şekilde seçilmiş durumdadır. He değiştirirsen ne olur daha tok veya farklı tonlarda ses elde edebilirsin belki denemek lazım, ama çok fazla bir şeyler beklememek mantıklısı.
Komponente gelince twiter + Hoparlör + crossover (bobin+kondansatörlü bişi) üçlüsünden oluşuyor. Anfinin ses çıkışları crossoverlara giriyor. Buradan hoparlör ve tweetera gitmesi gereken frekans aralığındaki sesler süzülerek gönderiliyor. Anfi kullanmadan komponent bağlamanın bir anlamı yok.
Kicker ise bir oto ses simtemlerinde bir markadır. Nasıl pioneer, sony, jvc... vs varsa.
Tweeter takan arkadaşlarda kapılardaki mevcut tweeter kısımlarını kullanmışlardır. Tabi isteğe göre değişik yerlerede takılamaz diye bir şey yok : )
Umarım yeteri kadar aydınlatıcı olmuşumdur.

ferojan
30/05/2009, 10:50
https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/11477-fiyat-dustu-son-500-tl-satilik-muzik-sistemi-gp-den-sokuldu-ikinci-el-hasarsiz.html

Merak ettiğin takımlar bunlar arkadaşım. incelersin

https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/11477-fiyat-dustu-son-500-tl-satilik-muzik-sistemi-gp-den-sokuldu-ikinci-el-hasarsiz.html

DOSTUM BURAN MERAK ETTİKLERİNE BAKABİLİRSİN.

AC2315
31/05/2009, 13:33
teşekkürler, iyi oldu bu açıklamalar. Eline sağlık.

GladioTurk
02/06/2009, 10:39
tesisasin modasi gecti artik kucuk bi tesisat icin harcayacagin paraya in dash alirsin hem aracin ambiansi degisir hemde uzun yolculuklarda aractaki yolcular sıkılmaz.

Serdar Acel
02/06/2009, 21:52
2007 model puntomda 60 watt subwofer var,sanırım 2 sene oldugu için biraz geveşeme falan yaptı eski sesi alamıyorum,oraya aynı şekilde başka bir hoparlör bulma şansım nedir acaba ...:)