PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon ön takım

Ryu06
18/05/2009, 23:01
direksiyonu cevırdıgım de on takımdan ufak bır ses gelıor.tam tarıf edemedıgım bır ses hafıf bır vong lama gıbı bırsey gelıorne oldugunu cozemedım aracımda yenı bır arac oldugundan canım sıkıldı. sorunu ne olabılır acaba ? .

teşekkürler

monster_89
18/05/2009, 23:13
benimde araçta nadiren de olsa bir ses geliyor. bir manevra yapacağım zaman mesela; direksiyonu tam ters yöne sonuna kadar çevirip hareket ettiğimde, sanki içerden bir yay varmış da onu salıvermişler gibi bir ses çıkıyor dınnng die(tuhaf anlattım biraz ama!). aynı şeyden mi bahsediyoruz acaba??

Ryu06
18/05/2009, 23:15
evet hemen hemen aynı ses durdugum yerdede dıreksıyonu tam sag yaparken dınggg yada wong turu bı ses verıo degısık bı ses gelıo bısı surtuo gıbı ama surtme yok tabı :D enterasan bısı oldugu ıcın anlatamıoz tabi

puntoloji
18/05/2009, 23:22
Atahan bir ihtimal amartisör takozları olabilir.

monster_89
18/05/2009, 23:24
evet yazarken garip oluyor tarif etmek:) ben aslında önemsememiştim ama sende bunu söyleyince şimdi merak etmeye başladım. aracım 1600 kmde şuan. 3500 kmde servise uğrayın bir kontrol yapılsın dediler. ben birkaç şeyi not etmeye başladım o zaman gittiğimde sorucam artık hepsini. ama buna benzer bir sorun olan arkadaşlar varsa bize yardımcı olabilirlermi??

Ryu06
18/05/2009, 23:31
Atahan bir ihtimal amartisör takozları olabilir.

hımm aracıma yay taktırcaktım bı yerden randevu falan aldım sımdı bu ses cıkınca taktırmadan goturmek ıstıorum. garanti dışı derlerse falan ondan huzursuz oldum.tşkler

başka bılgısı yada sorunu olan arkadaslar varsa paylaşırlarsa bızımle ıyı olur

Buremir
19/05/2009, 00:53
bu bahsettiğiniz ses %99.9 amartisör takozlarından geliyor servise giderseniz kısa süre de ve ücretsiz değişim yahut yağlama ile sorununuz giderilir genelde yaşanılan bir sıkıntı değişimden sonra pek olmuyor...

Ryu06
19/05/2009, 00:58
bu bahsettiğiniz ses %99.9 amartisör takozlarından geliyor servise giderseniz kısa süre de ve ücretsiz değişim yahut yağlama ile sorununuz giderilir genelde yaşanılan bir sıkıntı değişimden sonra pek olmuyor...

eyw tşkler verdigin bilgiler için.