PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mazotla Araba Yıkama-Cila Kullanım

bebe
17/05/2009, 11:10
Arkadaslar merhaba,
Aracıma en son 2006 yaz aylarında bir boya koruma paketi uygulatmıstım
O gunden bugune kadar ise aracımı sadece sunger ıle yıkattım ancak herhangıbır boya koruma yapptırmadım.
Dun arkadasımla bırlıkte aracımı yıkadıktan sonra araca ıthal bır cıla (markası:sac ıtaly) uygulaması yaptık.Bu uygulamayı sadece bır kat uyguladık.
O esnada kalın sayılabılecek bır temızlık bezıne bıraz mazot döktük ve bezı yaklasık 1 saat sure ıle asılı olarak beklettık.Cıla uygulamamızı tamamlamamızın ardında bez ile aracı genel olarak sıldık.Ardından bır kat daha cıla yaptık.Aractakı parlaklık ve temızlık ınanın ılk gunku gıbı.
Bu uygulamayı sızlerle paylasmak ıstedım..
Sızlerın de gorus ve onerılerını beklıyorum..
Iyı forumlar....

attserkan
17/05/2009, 11:57
gerçkten merak ettik eğer resim çekip öncesi ve sonra gösterebilirsen çok iii olur.kazasız belasın ii günlerde kullanmanız dileğiyle.

Buremir
17/05/2009, 12:26
mazot lu bezi bilmem ama eskiler arabaları daima temiz parlak ve toz tutmaması için gaz da bekletilmiş bez ile silerlerdi çok ta güzel olurdu.

ilkersezgin
17/05/2009, 17:42
merhabalar mazot olayı doğrudur. hatta ben tiner ile denedim. ( zift için tiner yada mazot ikiside bu işi halleder) daha sonra arabayı tinerli bez ile sildiğimde çok güzel parladığını gördüm. almış olduğum tiner mazot gibi kokuyordu. bilgilerinize arz ederim. selamlar sevgiler.

Buremir
17/05/2009, 19:07
merhabalar mazot olayı doğrudur. hatta ben tiner ile denedim. ( zift için tiner yada mazot ikiside bu işi halleder) daha sonra arabayı tinerli bez ile sildiğimde çok güzel parladığını gördüm. almış olduğum tiner mazot gibi kokuyordu. bilgilerinize arz ederim. selamlar sevgiler.

kullandığınız tiner sentetik tinermiş aman aynı şeyi selülozik tiner ile de sakın denemeyin

poyraz_o
17/05/2009, 19:12
zift için tinerli bez ile sildiğimde çok güzel parladığını gördüm. almış olduğum tiner mazot gibi kokuyordu. bilgilerinize arz ederim. selamlar sevgiler.

zift izlerini tiner mazot gaz gibi şeylerle çıkarmaya uğraşmak yerine sana yağ ile çıkarmayı denersen çok daha kolay oluyor.. sür geceden yağı yat. sabaha tertemiz....

Nafiz
17/05/2009, 22:35
valla ne uygulamalar var.eskiler neler yapormuş :D

makeles
27/05/2009, 15:17
zift için sana yağ sürme olayını ilk kez duydum.. bildiğimiz paket yemeklik yada kahvaltılık sana yağdan bahsediyorsunuz dimi? :)

fatih0660
15/09/2011, 23:00
ziftle ilgili sorunum vardı başlık açmıştım zaten.. ordada konuşuldu bu konu. geçen kurtuldum ziftlerden. sentetik tiner aldım. ufak bir beze az bişey döktüm ( nemli olsun yeter )..zift lekelerinin üzerine uyguladım. canavar gibi çıktı.. sonrasında yıkayın aman diyim. ben yıkadım.ne olur ne olmaz diye..