PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klimam sol sıcak sağ soğuk üflüyor

kochuso
12/05/2009, 19:10
klimam açıkken sol kavurucu sıcak sağ soğuk üflüyor.kalorifer açık iken ise ikiside sıcak üflüyor.soldakı sorun ne olabilir

femoli
12/05/2009, 19:18
Hüseyin bey önce sizi bir tanısaydık ..

Eğer bir Tarafın sıcak soğuk kapağı kapatmıyorsa ondan yapabilir serviste işiniz çözülebilir..

kochuso
12/05/2009, 19:27
hocam yeni katıldım daha aileye.klima ve kalorifer motorları ayrı ayrı mıdır yoksa sıcak yada soğuğu aynı motor mu üfler.motor arızası olabilir mi

kara kız
12/05/2009, 19:42
aracın emotıon halıylen çift bolmelı otomatık klıma mevcut..muhtemelen sol tarafın sıcaklım ayarı yuksekte kalmıstırr.yapmanız gereken tek sey sıcaklıgı ıstediğiniz ayar getirip mono tusuna basmak.mono tusu her ıkı dereceyıde aynı seviyeye getircektırr

kochuso
12/05/2009, 19:46
kara kız onu yapıyorum 16 derece ikiside ama sol taraf alev çıkarıyor sağ taraf soğuk üflüyor.mono yapınca da -fark etmiyor

kara kız
12/05/2009, 20:11
ozaman buyuk ihtımalle klıma borularında problem vardırr motoru calısmasa ozaman sıcak hvada gelmazdii en ıyısı bı servıse gosterınn bencee..

h k
12/05/2009, 22:58
sıcak soğuk valflerde sorun var sanırım. sol tarafa kumanda etmiyor sistem. basit bir arızada olabilir dijital bir sorunda olabilir. baktırmak lazım.

Kütahyada servis yoktu benim bildiğim eskiden , hala yok mu ?

venomtigris
12/05/2009, 23:25
başıma gelenden hareketle; otomatik klimanıza girdiğiniz hava derecesini sağlamak için borulardan geçen hava miktarını ayarlayan klepelerde sorununuz var diyebilirim. benim aracımda da konsolun ortasındaki üfleçlerden arasındaki sıcaklık farkı 7 santigiratın üstünde hava çıkışı oluyordu. zaman zaman yaşadığım bu sorunu bir kaç kez servise gösterdim. klima çalışmakta iken (soğuk modda) üfleçlerden çıkan hava sıcaklığını dijital termometrelerle ölçtüler ve elle de bariz şekilde hissedilebilen sıcaklık farkını tespit ettiler. olması gereken dereceden daha sıcak hava veren üflece ait klepe/kelebek/değişken hava alığı nın, verilen sıcaklık komutunun aksine hareket ettiğini ve olması gereken açıdan daha fazla açılarak soğuk üflemesi gerekirken sıcak üflemeye yol açtığını tespit ettiler. bunun üzerine de dijital klima söküldü, servis tarafından başka bir yere gönderildi ve program yüklendi. yaklaşık 1 sene önce program yüklendiğinden beri tekrar aynı sorunu yaşamadım.

kochuso
13/05/2009, 19:28
selam servise gittim.sorun sağ otomatik ayar(çevirme)düğmesindeymiş.içinde jelimsi bir madde vardı. sanırım oto iç temizlemecilerin sıktığı temizleme parfümünün kalıntısı.elektronik devreye biraz hasar vermiş ama sorun teşkil etmiyor.valfler gaz borular falan normaldi

Buremir
13/05/2009, 20:09
genelde aynı hata oluyor istisnalar hariç bazen adaptasyon yaparak ta giderilebiliniyor

ABNEW
13/05/2009, 21:57
hocam yeni katıldım daha aileye.klima ve kalorifer motorları ayrı ayrı mıdır yoksa sıcak yada soğuğu aynı motor mu üfler.motor arızası olabilir mi

Klima sistemi soğuk hava için içinde kendine ait gazı olan bir kompresör kullanır.Kalorifer (sıcak hava) ise motor suyunu kullanır.Bazı araçlarda ise hem ısıtma hem de soğutma motordan bağımsızdır.Ancak bizim araçlarımızda böyle değil...

ahurkan
13/01/2013, 19:28
benimde aynı sorunum var, bir ustaya götürdüm 150tl istedi, sizce normal mı?