PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum sitemiz iyice yavaşladı....

HugemaN
10/05/2009, 00:06
Selamlar

Forumda yönetici arkadaşlar, forum sitemiz gün geçtikçe yavaşlıyor... Ne yapılması gerekiyor. Hostingimizin bulunduğu server yetersiz kaliyor herhalde. Gerekiyorsa serverimizi değiştirelim. Gerekli işlemleri yapalım. Daha sağlıklı ve hızlı erişim istiyoruz...

predator_ant
10/05/2009, 00:26
katılıyorum. Bugün fıtık etti. Bi konuyu yarım saatte inceleyebildim.

kukart
10/05/2009, 02:37
sanırım antalya da bağlantılarda sorun var orta karadenizde cam gibi net gösteriyo :)

HugemaN
10/05/2009, 09:42
buda söz konusu olabilir ama bu server yurt dışındaysa ve antalya fiber cıkıslarında arıza varsa olur... Hostingimizin bulunduğu server nerede hangi firmada acaba

poyraz_o
10/05/2009, 10:42
bizdede yavaşlama var!!!

erdiyilmaz
10/05/2009, 15:08
Yoğunluğa bağlı olarak gün içinde yavaşlık hatta hiç erişilememe problemleri olabiliyor. Bunun dışında bizimle aynı serverda bulunan diger web sitelerindeki yogunluk bizlere de yansıyabiliyor. Telekomdan kaynaklanan yavaşlıklar olabiliyor, örnegin Ankaradan sorunsuz girilebilirken, diger illerden erişilememe durumları olabiliyor. Dns ayarlarından kaynaklı yurtdışı erişimlerinde problem olabiliyor. Herhangi bir sıkıntılı durum tespit ettigimizde biz de server ile görüşüp bilgi alıyoruz. Şimdilik server değişimi düşünmüyoruz. Uyarı ve önerilerinizi dikkate alacagız, teşekkür ederiz.

SRKN
10/05/2009, 22:54
Beyler site kasım kasım kasılıyor 2 saatir sayfa açmaya uğrasıyorum acaba bi alt yapı çalışmasımı var bütün her yer ışık hızı ile açarken D.H. filan sorunusz bir tek burda kasılıyor habri olan varmı bağlantımdan değil 4 mbit hat kullanıyorum imkanı yok :)

plastro
11/05/2009, 00:25
Bende mersinde 4096/1024 kullanıyorum ve baya bir bekliyorum bir sorun olduğu kesin

ferojan
11/05/2009, 02:05
Bu srunla dün ve bugün bende karşılaştım! Birkaç gün evvel hiç bir sorun yada yaşavlama yoktu ama şimdi var. Aracımın reimlerini eklemeye çalışıyorum yükleme yaparken yarıda kesiliyor. 1000kb aşmaması gerekiyor photoshopta 1000kb nin altına düşürdüm ama yinede yükleme işlemini gerçekleştirmiyor. Resimlerimi yükleyemiyorum.

demon
11/05/2009, 02:18
Bu konuda site yöneticisi arkadaşlar dilerse yardımcı olabilirim. Bana ulaşabilirler. Site gerçekten çok yavaş. Sunucu ve hosting sektöründe hizmet veriyoruz. Bu sıkıntı sunucu kaynaklı gözüküyor.

fgezgini
11/05/2009, 03:16
Gaziantep'te çok yavaş nerdeyse sabah açıp akşam okumya gelecek duruma geldi konular...

ince5757
11/05/2009, 08:34
Bende Sinop tayım aynı sorun bendede mevcut malesef.

HugemaN
11/05/2009, 08:48
herkes dertli bıu konuda... Ozaman yöneticileirmizin değiştirin serverimizin olduğu yerri baska bir yere alın....

femoli
11/05/2009, 09:13
Bugüne kadar pek bir sorun sıkıntı yoktu bu aralar böyle bir sorun var ,buda mutlak olarak geçicidir .bence biraz daha sabırlı olup bekleyelim yönetici arkadaş erdi bu konu ile yakından ilgileniyor ,en kısa zmanda çözecektir ;)

unik06
11/05/2009, 09:38
bence hiçbir sıkıntı yok,

gayet de tıkır tıkır çalışıyor ve sayfalar açılıyor.

femoli
11/05/2009, 10:22

Sana soran oldumu ayda yılda bir giriyon astistlik yapıyon :agiskavgasi::whip0000:

memox
11/05/2009, 12:24
Bende sık sık database error sayfası görüyorum. Pazar günü uzun bir süre denedim açamadım siteyi hep hata aldım.

HugemaN
11/05/2009, 15:48
Hosting ankarada galiba dolayısıyla ankaradaki üyeler hızlı bağlanabilir. Gerisi zorluk cekiyo.... Hala yavaşlık söz konusu

femoli
11/05/2009, 18:26
host istanbul da malesef öğlenden sonra anormal bir yavaşlık başladı ankaradada :)

siromar
11/05/2009, 19:24
Burda da baya yavas cok gec geliyor sayfalar

Sana soran oldumu ayda yılda bir giriyon astistlik yapıyon :agiskavgasi::whip0000:

femolim oruç uzak dogu sporlarında cok iyi diye biliyorum :)
gerçi sen de levyeyi cok iyi kullanıyordun:) neyse ben karışmayım :D

halilim
11/05/2009, 21:01
Yok yok böyle iyi, forum baglımlılık yapıyor bazen istemeden uzak kalmak iyi oluyor, artık haberleri okuyup sosyal hayatıma geri dönüyorum :D

ABNEW
11/05/2009, 22:18
Yok yok böyle iyi, forum baglımlılık yapıyor bazen istemeden uzak kalmak iyi oluyor, artık haberleri okuyup sosyal hayatıma geri dönüyorum :D

Allah iyiliğini versin Halil :)

O zaman sosyal hayatın sona erdi yine :)

femoli
12/05/2009, 09:09
Maşallahhhhh diyin arkadaşlar bu ne güzellik tir böle ışık hızı ile açılıyor :D

cihan kaşı kaşıııııı :D

Stalker
12/05/2009, 12:37
Ben Ankara'dan bile yavaş yavaş bağlanıyorum, sitenin dolu dolu olmasından evde adsl ile açarken yüklenmesi zaman alıyor diye düşünüyordum ama baya bir sorun yaşayan varmış. 2-3 ay önce çok daha rahat açılıyordu sitemiz..

narkoz30
12/05/2009, 15:12
sanırım hosting ile alakalı bir durum yavaş açılma probleminiz varsa hosta biraz daha fazla bant genişliği için müraacat etmelisiniz aylık trafiğinizi kontrol ettirin bunun için de ek bir ödeme talep ederler umarım reklamlar forum masraflarını karşılar gerçi reklam göremedim ama :D

femoli
12/05/2009, 18:01
Reklamlar kısa süre içinde gelecek hakan bey sizdende bir reklam bekliyoruz... :D

Ziyaretçi047
12/05/2009, 19:41
Hakan bey belki mysql şişmiştir. Belki apache daki child process sayısı artmıştır. Belki saldırı vardır makinaya. Belki makina üzerindeki başka bir site makinayı çok yoruyordur. Belki memory ve cpu load limitlere gelmiştir. Her şey olabilir değil mi?

Femolicim muhatabım değilsin :D:D:D

HugemaN
12/05/2009, 19:56
Hakan bey belki mysql şişmiştir. Belki apache daki child process sayısı artmıştır. Belki saldırı vardır makinaya. Belki makina üzerindeki başka bir site makinayı çok yoruyordur. Belki memory ve cpu load limitlere gelmiştir. Her şey olabilir değil mi?

Femolicim muhatabım değilsin :D:D:D sertifika felanmı var

Sen anlıyosun galiba bu işlerden....

femoli
12/05/2009, 20:07
Cihan kaşımayı unuttun herhalde gene yavaşladı :D:D

O internetten araştırmıştır şimdi yavaşlığın nedenlerini,bilgiç :D

f@tih
13/05/2009, 09:18
Reklamlar kısa süre içinde gelecek hakan bey sizdende bir reklam bekliyoruz... :D
reklam konusu açılmışken reklam ücretleri konusu ile kim ilgileniyor acaba belki benim firmamda reklam verebilir sitemize...

femoli
13/05/2009, 09:22
fatih bey bu konuda edri yılmaz ile görüşürseniz çok iyi olur :)bu arada ..teşekkür ederiz..

f@tih
13/05/2009, 13:36
bende teşekkür ederim erdi bey bana ulaşmış zaten kendisine mail attım

emin_hask
16/05/2009, 01:02
Şuan tanımladığım kadarıyla hosting paketi kullanıyorsunuz.
vBulletin zaten başlı başına hantal bir yazılım %8-12 arası normal load yapıyor.Üstüne birde sitenizde kullandığınız seo yazılımı olan vBSEO yük bindiriyor.%15 civarı ortalama load yapıyor, bence hiç durmadan kendinize bir vps kiralayın.Çünkü vBulletin için artık bu şart olacak :)
Hosting ile devam edecekseniz de iyi bir optimize etmelisiniz;
- Cookies süresini 15 Dakikaya indirmek,
- Konu görüntüleme oranlarını anında aktifleştirmeyi iptal etmek,
- Eklenti , grafikleri vs. veritabanından ftp'ye taşımak gibi bir çok ayarı düzenlemek sitenizi gözle görülür şekilde hızlandıracaktır.Özellikle hitlerin aşırı olduğu akşam ve öğlen saatlerinde çok işe yarar :)

Ah-MeT
16/05/2009, 01:07
Şuan tanımladığım kadarıyla hosting paketi kullanıyorsunuz.
vBulletin zaten başlı başına hantal bir yazılım %8-12 arası normal load yapıyor.Üstüne birde sitenizde kullandığınız seo yazılımı olan vBSEO yük bindiriyor.%15 civarı ortalama load yapıyor, bence hiç durmadan kendinize bir vps kiralayın.Çünkü vBulletin için artık bu şart olacak :)
Hosting ile devam edecekseniz de iyi bir optimize etmelisiniz;
- Cookies süresini 15 Dakikaya indirmek,
- Konu görüntüleme oranlarını anında aktifleştirmeyi iptal etmek,
- Eklenti , grafikleri vs. veritabanından ftp'ye taşımak gibi bir çok ayarı düzenlemek sitenizi gözle görülür şekilde hızlandıracaktır.Özellikle hitlerin aşırı olduğu akşam ve öğlen saatlerinde çok işe yarar :)

Verdiğiniz yararlı bilgiler için teşekürler:)
2-3 gun once birkaç günlük problem yaşıyorduk hosting imizle bir çalışma oldugu için şuan forumumuzun kadranı şuan 240 gosteriyor:)

femoli
16/05/2009, 09:28
Pekte yabana atılacak bilgiler değil erdi can bu msj değerlendirmeye alacaktır eminim teşekkürler..