PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aux sorunu (kafam karıştı)

xtremetrx
06/05/2009, 20:02
arkadaşlar 1 hafta önce teyble ilgili sorun olduğu için servise gttim
teybi söküp karşıya yollayacaz dediler 1 hata içinde yapılır dediler.2 gün geçmeden arayıp teyp hazır dediler.
Yanlız sorun şu ki daha önce aux yazan teybde şu anda aux yazmıyor. anlamış değilim. teybin aynı teyb olduğunu nasıl anlarım
teşekkürler

Ziyaretçi047
06/05/2009, 21:56
Aynı teyp değil gibi duruyor...

Buremir
06/05/2009, 21:58
aracınızın teybi ile ilgili bir forum yada belge kullanım kılavuzunda olması gerek seri numarasını karşılaştırabilirsin yada serviste iş emri açan kişi seri numarasını iş emri kartına işlemiş olması gerek ordanda bakabilirsin oda olmadı danışman gerekli çalışmayı yaparsa seri numarasını muhakkak bulur
bir örnek daha eski teyp kodu ile şimdiki teybin kodu aynımı bir karşılaştır

bazen karışabiliyor çünki teypler benimki çorluya gitmişti :)

imdesign
07/05/2009, 10:06
oLmassa teyibin antenini sök 5 10 dk bekLe sonra taktığında sifre soracak sana verilen şifreLeri yaz tutarsa odur tutmazsa deiLdir :)

Ziyaretçi047
07/05/2009, 10:49
Eğer şifre sistemi varsa antenden değil de elektrikten etkilenmesi daha doğru olmaz mı :)

sait onur
07/05/2009, 10:54
kardeslerım bence en mantıklısı akuyu kutupbaslarından ayırıp 10 dakıka sonra yenıden bırlestırmek vakıt gecırmeden yaparsan sormadan acabılır teybı cunku...yanılıyor muyum?

imdesign
07/05/2009, 11:17
Eğer şifre sistemi varsa antenden değil de elektrikten etkilenmesi daha doğru olmaz mı :)
yok eLektirikten oLmuyor denedim hacım antenLe oLuyor hatta kuLLanım kLavuzuna bakarsan orda da yazıyor ÇALINMAYA KARŞI ÖNLEM diye bir kısımda Anten teması iLe şifre sorma devreye giriyor :)

kardeslerım bence en mantıklısı akuyu kutupbaslarından ayırıp 10 dakıka sonra yenıden bırlestırmek vakıt gecırmeden yaparsan sormadan acabılır teybı cunku...yanılıyor muyum?
hakLısın kutup başLarını söktüğünde şifre sormuyor kışın çok başıma geLdi şifre feLan sormadı

ABNEW
07/05/2009, 15:04
Ben teyp antenini birkaç defa çıkardım hatta bir ara değiştirdim bile bana şifre sormadı.Bekleme süresi 5-10dk dan az da değildi.Bence anten sökülünce teyp şifre sormaz.Teyp sökülürse ya da elektriksiz kalırsa şifre sorabilir.Bunun da mantığı zaten çalınmaya karşı tedbir...

imdesign
07/05/2009, 16:17
Ben teyp antenini birkaç defa çıkardım hatta bir ara değiştirdim bile bana şifre sormadı.Bekleme süresi 5-10dk dan az da değildi.Bence anten sökülünce teyp şifre sormaz.Teyp sökülürse ya da elektriksiz kalırsa şifre sorabilir.Bunun da mantığı zaten çalınmaya karşı tedbir...
ALLa ALLa kışın neredeyse yarım gün kutup başLığım takıLı değiLdi şifre feLan sormadı bende merak edip kıLavuza baktım Aynen böyLe yazıyordu anten bağLantısı çıkarsa şifre sorar diyordu oLmazsa yarın bakarım o böLümü scannerden tarar buraya koyarım

femoli
07/05/2009, 17:04
Ben bunu halen anlamış değilim ben her şeyi şöktüm bir gün takmadım hiç bir şey sormadı ama on saniyeliğine çıkardım taktım kod istedi ...

Aracı aldığında proformada teyp seri nosu vardır ..orayla karşılaştırma yapabilirsin..

ABNEW
07/05/2009, 22:58
İbrahim, belki de anten bağlantısı derken teybin arkasındaki bağlantıdan bahsediyordur?

OzzY
08/05/2009, 02:43
abii ben söktüm 1-2 saat herşeyi gene soran eden tyok takınca çalıluyo

imdesign
08/05/2009, 08:53
İbrahim, belki de anten bağlantısı derken teybin arkasındaki bağlantıdan bahsediyordur?
evet abi oradan bende oradan bahsediyorum teyibin arkasındaki anten çıkışından

femoli
08/05/2009, 08:58
Ben dün akşamda denedim anten söküldüğünde yapıyor :) eletrik söktüm taktım şifre sormadı anteni de söktüm kod istedi ....

imdesign
08/05/2009, 09:02
Ben dün akşamda denedim anten söküldüğünde yapıyor :) eletrik söktüm taktım şifre sormadı anteni de söktüm kod istedi ....
:cool0000:...