PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Vites Yükseltmiyor

smartmavi
05/05/2009, 23:00
Ben de bugün dualogic azizliğine uğradım. Gözüm gibi baktığım arabam ilk sorunu çıkarmış oldu.

Araç otomatikteyken vites yükseltmiyor. Hill-holder da devre dışı kaldı.
Vitesi düşürüyor ancak yükseltmiyor. Vitesi manuel olarak arttırabiliyorum ancak bunu yaparken de vites geçişi uzun zaman alıyor eskisine nazaran ve araba biraz kasılıyor.

İşin enteresan kısmı, ekranda hiçbir uyarı yanmadı. Yıkamacıdan çıktıktan yaklaşık iki saat sonra hata kendini gösterdi. Bu arada ön ızgaraya su sıktırmıştım. Sizce bunun etkisi olabilir mi?

Allahtan mekanik garantim devam diyor, yarın servise gideceğim.

Phaser
05/05/2009, 23:29
dostum öncelikle geçmiş olsun. bu aralar dualogicler cok sorunlar cıkartmaya başladı fiat son kontrollerdeki adamların tatil gününe denk geliyor galiba. aracını bence hiç vakit kaybetmeden servise götürmeni tavsiye ederim. bak benim aracım 5 aylık 4000KM daha aldığımdan beri doğru düzgün kullanamadım sürekli hata veriyor şanzıman

Ziyaretçi047
05/05/2009, 23:49
Sudan kaynaklı elektronik bir problem gibi duruyor.

smartmavi
06/05/2009, 00:04
inşalah sabah kurumuş olur o zaman :)

femoli
06/05/2009, 09:08
Valla bunun pek suyla alakası olacağını sanmıyorum muhtemelen programsal bir sorun olabilir. Yinede servisinize bir gösterin vakit kaybetmeden...

zetalpzet
06/05/2009, 10:46
bu araçlara dünyanın parasını veriyoruz ve gözümüz gibi bakıyoruz sonra bi su değmesiyle ya da farklı sebeplerle araç bozulsun sorun çıkarsın insanın canı sıkılıyor.kardeşim umarım kısa zamanda sorunun çözülür derhal servise götürmeni tavsiye ederim

smartmavi
06/05/2009, 15:05
bu sabah tamamen iptal oldu. uyarı ışığı da yandı. motoru durdurduktan sonra birdaha çalışmadı. yol yardım garantim de dolmuş. ama hizmet kesinlikle kaliteli. fiat çağrı merkezi beni en yakın yetkili servisle görüştürdü, yetkili bana telefonda neler yapmam gerektiğini anlattı ve araç çalıştı.

İş çıkışı servise gideceğim (bakırköy haliç oto) bakalım ne çıkacak. mekanik garantim devam ediyor ama masraf bana da patlayabilirmiş- eğer kullanıcı hatası varsa.

Peh, gözüm gibi baktığım arabada düz yolda giderken nasıl bir hata yaparım ki vites artışı dursun?? yada hillholder devre dışı kalsın....

Bakalım noolcak?

Arkası yarın...

Sakın bizden ayrılmayın..

memox
06/05/2009, 17:28
heycanla bekliyoruz olayların devamını.. umarım işiniz zor olmaz, problemsizce tamir ederler aracınızı garantiden..

smartmavi
06/05/2009, 18:00
bilin bakalım şimdi no'oldu? iş çıkışı servise giderken tüm elektronik destek sistemleri devre dışı kaldı- asr, hillholder, ebd ...
ve vites 3'ten yukarı geçmedi.
Yol yardımı aradım en yakın servise yönlendirdi. Zeytinburnu haliç oto. Uzatılmış garantim var ama uzatılmış garanti her parçayı kapsamaz falan diyolar. İnşallah başımıza çuval geçmez.

Haliç oto'ya giden var mı? Nasıl hizmet? benimki daha ziyade elektronik bir sorun,
iyiler mi acaba?

Yarın haber gelecek, çok gerginim yaw....

Phaser
07/05/2009, 17:19
Arkadaşlar bugun nihayetinde zincirlikuyu birmotta selçuk bey saolsun o kadar iyi ilgilendiki aracım ile sonunda sorunum için kesin bir çözüme gidiliyor. ve komple şanzımanım değişiyor. dualogic ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar bence tereddüt etmeden birmota gitmenizi oneririm. bu arada stoklarında robot mevcut robot değişimi olur ise beklemenizede gerek kalmaz.