PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırmadan Gelen Koku

ssss2292
03/05/2009, 15:08
Merhaba arkadaşlar
Aracımın havalandırmasını çalıştırdığımda egzos kokusuna benzer, bir koku geliyor sebebi ne olabilir. yardımlarınızı bekliyorum.

ABNEW
03/05/2009, 22:26
Hüseyin, bu tarz şikayetler önceden de vardı hatırladığım kadarıyla.Eğer araç yeni ise kalorifer sistemi içindeki yalıtım malzemeleri ilk başlarda bir miktar koku yapmakta.Bu durum sadece sıcak hava gelirken oluyordur.Belki havalandırma kanallarından kurum gibi siyah parçalar da çıkmış olabilir :) Servise bir danışın derim...

Aşağıdaki linki de inceleyebilirsin:
https://forum.grandepuntotr.com/genel/7061-havalandirmadan-gelen-kotu-koku.html

narkoz30
03/05/2009, 22:44
Bazen trafikte benim de başıma geliyor kaloriferi mecburen açıyorsun öndeki aracın lpg eğzosunu olduğu gibi içeri veriyor fan. Trafikte dur kalklarda kalorifer çalıştırmak işkence oluyor.

anvil
04/05/2009, 08:53
dışarıdan gelen havayı kapatıp araç içi hava sirkülasyonunu açarsanız dışarıdan koku moku gelmez.

femoli
04/05/2009, 09:26
sikülasyonu dışa verdiğinizde polenden dolayı koku gelmeyecektir diye bir kaide yok açıkken her türlü koku gelebilir bunun içinde kapalı konumda tutacaksınız..

makeles
05/05/2009, 01:10
2-3 ayda bir klima dezenfektanlarını kullanınca koku problemi olmuyor..
bu arada geçen haftalarda hayvanın biri ön cama yumurta atmış (yada uçan bir tavuk yumurtladı bilemiyorum) camdan aşağıya süzülüp havalandırmaya girmiş.. 2-3 gün klimasız havalandırmasız kullanmak zorunda kaldım.. güneşin altında 2 gün pişince yumurta kokusu gitti.. :)

femoli
05/05/2009, 09:38
bu arada geçen haftalarda hayvanın biri ön cama yumurta atmış (yada uçan bir tavuk yumurtladı bilemiyorum) camdan aşağıya süzülüp havalandırmaya girmiş.. 2-3 gün klimasız havalandırmasız kullanmak zorunda kaldım.. güneşin altında 2 gün pişince yumurta kokusu gitti.. :)
uçan tavuk yumurtlamıştır :D Kokunun tamamen gittiğine eminmisiniz bizim ufacık yere bulaştı halen koku devam ediyor kaç aydır :S

narkoz30
05/05/2009, 10:25

aHAHAHA :D Abicim ben 3-4 yıl önce aracıma binerken kapının hemen yanına yeni yapılmış köpek mayısına basmıştım :D her nasılsa 1 hafta koku gitmedi malum pedal setlerine falan bulaşmış içerisi nasıl buram buram kokmuştu anlatamam :) neyse ki aracı satala çok oldu.

ssss2292
05/05/2009, 14:51
arkadaşlar çözüm önerileriniz ve görüşleriniz için teşekkürler. az önce servisten geldim. kaputu açıp baktılar önce dediler yakıt kaçırıyor bu araç korktum ama dikkatli bakınca anladıkki motor yağının buharını tahliye eden bir hortum var ve onu tutan kelepçe atmış. ve çevresi yağ olmuş. kelepçeyi taktılar ve normale döndü. gerçi araç neredeyse yeni 40.000 bakımından geçmişti. aman hortumlara dikkat.. :)

makeles
05/05/2009, 16:15
olay çözülmüş işte.. servislerde 13tl ye havalandırma temizliği yapıyorlar diye biliyorum.. istersen servisten rica et yapsınlar..

bu arada yumurta kokusu için dıştan tüm havalandırmaya üstünde -60 derece yazan domix cam suyunu püskürttüğümü yazmayı unutmuşum.. içten de klima spreyleri ile destekleyip 10dk en soğuk 10dk en sıcakta çalıştırıp koku problemini çözdüm.. mis gibi bu aralar.. :)

abulbul08
05/05/2009, 20:26
kartal marka aracın havalandırmasına fare girmişti tüm havalandırmayı söktürmüştük:D:D:D:D:D

M@GIC
03/07/2009, 02:10
polen filtresini kirli ise küf konusuna benzer kokular gelebiliyor polen filtresini değiştirirseniz daha sağlıklı olcaktır. bir de dış havalandırma çalışırken geri geri gidince eksoz gazının içeri alır. iyi sürüşler

gargolyas
29/02/2020, 14:52
Hort 😁
Motoru yikatin arkadaşlar, aynı sorun bu şekilde çözüldü