PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alarm

Cantona
28/04/2009, 09:59
Arkadaşlar mevcut GP anahtarlık üzerine taktıracağım alarm kumandasını entegre etme şansımız varmı ???İstanbul'da bunu yapan firmalar var mı ?????

Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum....

femoli
28/04/2009, 10:25
evet kumandasız alarmlar var .. kapı kilit sistemine bağlanabiliyor ve kapılar kilitlendimmi alarm devreye giriryor ... AMa önermem her zman harici bir kumanda en iyisidir kumanda arızalarına ve anahtar yıpranmasını önlersiniz..

Cantona
28/04/2009, 10:39
Kumanda yıpranmasımı sanmıyorum...Zaten kapıyı mecburen anahtarlıkla açaçağın için çift işlem yapman gerekmiyor sannedersem...Ama mekanik olarak mevcut anahtarlığımıda riske atmak istemem.O yüzden alarm kumandası taşımak istemiyorum....Mevcut anahtarlığım güsel ve kullanışlı onun üzeriene entegre oluyorsa 10 numara olur...

femoli
28/04/2009, 11:37
Kumanda yıpranmasımı sanmıyorum...Zaten kapıyı mecburen anahtarlıkla açaçağın için çift işlem yapman gerekmiyor sannedersem...Ama mekanik olarak mevcut anahtarlığımıda riske atmak istemem.O yüzden alarm kumandası taşımak istemiyorum....Mevcut anahtarlığım güsel ve kullanışlı onun üzeriene entegre oluyorsa 10 numara olur...
extra taktığın alarm kumandası ile zaten kapılarını açacaksın birde orj anahtarı neden kullanasınki yedeği dahi kullanabilirsin alarm varken ...

Bu işi yapan biri olarak benim şahsi fikrim herzaman harici bir kumanda takmak olacaktır ...

Ziyaretçi047
28/04/2009, 19:04
Bence de öyle zira her zaman alarmı kurmak istemeyebilirsin... Devreden çıkarmak istediğinde sinir olabilirsin.

h k
29/04/2009, 11:47
Bende var . Cenmax marka , Birmot Küçükyalıda taktırmıştım. GP ile uyumlu , orijinal anahtarlıktan açılıp kapanıyor.

alarmı kurmak istemediğimde kapıyı anahtarla kitliyorum. daha pratik bir yolu yok. eski aracımda anahtar ve alarm kumandası ayrıydı. tamam arabanın anahtarı korunuyor ama elde de kalabalık oluşuyordu. şimdiki şekil orijinal anahtara entegresini daha kullanışlı buluyorum.

Ziyaretçi047
29/04/2009, 13:30
Anahtarla kilitleyerek çözülüyorsa olur. Gerçi gıcık bir durum. Zira arabana uzakken alarmı iptal etmek istediğinde yapacak bişe yok ama sanırım :)

smartmavi
01/05/2009, 00:21
Selam,
Ben de GP'me alarm istiyorum, zira henüz kasko yaptıramayacağım, bari alarmımız olsun.
Serviste yaptırmazsam mekanik garantim yanar mı bilginiz var mı? Bir de alarm takarken beyin yakanlar falan olmuş. Sizce bu iş riskli midir?

Tamam taktırmaya karar verdik diyelim, kaça patlar, hangi marka daha iyidir?

Taktıranlar görüş bildirirlerse sevinirim.

Saygılar ;)

SRKN
01/05/2009, 00:34
Bende taktıracağım bi ara , servise sordum bugun 198 tl idi serviste orjinal cenmax marka idi kaliteli bi alarmdır cenmax eski arabamdada vardı ordan biliyorum.Ayrıca fiatla anlaşmalı imiş alarm garanti kapsamında takılıyor bilginize ARY otomotiv taşdelende benim servis ordan öğrendim.

ABNEW
01/05/2009, 01:26
Fiyatlar oldukça değişkendir ama Fiat Servisinde takılan alarmlar aracı hiçbir şekilde garanti dışı bırakmaz.

femoli
01/05/2009, 09:43
Serviste takılması önemli değil nerede taktırırsanız taktırın hiç bir şekilde aracınız garanti kapsamı dışında kalmaz ..