PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yetkili Servis Çalışanı Var mı Aranızda?

Phaser
28/04/2009, 09:05
Merhabalar,

bundan 3 hafta once aracımı dualogic arıza için serivse bıraktım dün aracı teslim ettiler ancak sanki halen bir sıkıntı varmış gibi geldi bana aracım garantiden parçası değişti. sitede aramızda servis çalışanı yada arası iyi olup öneride bulunabilecek biri varmı acaba iş yerim etilerde buraya yakın olursa cok daha iyi olur

anvil
28/04/2009, 10:31
Ankara ve Mersin'den var ama İstanbul'dan var mı bilmiyorum.

femoli
28/04/2009, 11:43
ankarada olsaydın hallderdik ama istersen evsan (kapandı diye duydum ama ) derya var orayla bir görüş istersenn

Phaser
28/04/2009, 20:39
Arkadaşla ilginize teşekkürler istanbul evsan kapandı maalesef. yardımlarınızı bekliyorum.

Buremir
28/04/2009, 20:47
zincirlikuyu birmot tavsiye olur

anvil
29/04/2009, 10:50
istanbuldan birini buldum :)

https://forum.grandepuntotr.com/members/erkaymis.html

erkaymis
29/04/2009, 12:14
vedat bey merhaba

aracınız nerde şuan ne gibi bir sorun var yardımcı olalım

siyah rüzgar
29/04/2009, 12:46
vedat yok piyasada. benim yakında serviş le işim var frenler konusunda sanki asfaltı kazıyoruz yolda giderken. şimdi servislerin kampanyaları neler ve ödeme şekilleri nasıl oluyor.

erkaymis
29/04/2009, 16:31
neredeyse bütün kredi kartlarına takstit yapıyoruz banka ismi vermemde sakınca varmı bilmiyorum ama servise gelmeyi düşünüyorsanız gelemden 1 gün önce randevu almanız lazım ödeme konusunda yardımcı oluruz :)

Phaser
29/04/2009, 22:33
merhabalar. araç aldığımdan beri şanzıman ile ilgili sıkıntılarım oldu enson araçta vites dişlileri ve vite çatalı denen parçalarımı değştirdiler. pazartesi aracımı servisten aldım ancak servisten çıktım manual kullandığım için farkına geç vardım otomatiğe almak istedim ancak vites tepki vermedi. daha sonra tekrar denedim ama maalesef sinirlendim kolu biraz sert vurunca otomatiğe geçti daha sonra normal olarak hem otomatiğe hemde manuale geçmeye başladı. sadece tereddüt ettiğimden başka bir servise göstermek istiyorum vitesle ilgili bir sıkıntı varmı yokmu diye.

erkaymis
30/04/2009, 12:36
vedat bey

arzayı yaptığı anda servise göstermeniz aracınız için dah iyidir fakat servise getirdiğiniz atkdirde herhangi bir sorunla karşılaşmazsak tam olarak sorunuda tespit edemeyiz fakat siz yinede servisimize yada servislere götürmenizde fayda var tekrar yaparsa mutlaka getirin kontrol edelim

Phaser
30/04/2009, 18:22
MErhaba Arkadaşlar bugun sonunda yine vites geçişinde garçlamalarım başladı maalesef artık ben bu arabadan soğudum müşteri hizmetlerinden yarın için küçükyalı birmota yonlendirdiler yarın bu arabanın iadesi için işlemlere başlanması için elimden geleni yapacağım. bu saatten sonra neyini değiştirirlerse değiştirsinler kabul etmeyeceğim bu vites için kasımdan beri 5 nci gidişim olacak. yardımlarınız için teşekkürler küçükyalı birmotta tanıdık yada düzenli bakım için gittiğiniz birileri varsa en azından bunu yazarsanız sevinirim.

erosistanbul
03/05/2009, 22:32
MErhaba Arkadaşlar bugun sonunda yine vites geçişinde garçlamalarım başladı maalesef artık ben bu arabadan soğudum müşteri hizmetlerinden yarın için küçükyalı birmota yonlendirdiler yarın bu arabanın iadesi için işlemlere başlanması için elimden geleni yapacağım. bu saatten sonra neyini değiştirirlerse değiştirsinler kabul etmeyeceğim bu vites için kasımdan beri 5 nci gidişim olacak. yardımlarınız için teşekkürler küçükyalı birmotta tanıdık yada düzenli bakım için gittiğiniz birileri varsa en azından bunu yazarsanız sevinirim.

geçmiş olsun dostum.ne yaptın halledebildinmi. benimde duallogic te sorunlarım var. ilkinde götürdüm, cd den program yükledik dediler. 1 hafta sonra gene aynı şeyi yaptı. yarın gene götüreceğim.bakalım ne olcak.daha 4 aylık araba. aynı arızadan 3 kez arıza yaparsa arabayı değiştirme hakkımız varmış. 1. vitese geçemiyorum.sürekli 2 de kalıyor,gaz yemiyo. bakalım ne olcak.
sn, deniz yurtseven bu konuda bana bi öneriniz olurmu?

Phaser
04/05/2009, 14:34
geçmiş olsun dostum.ne yaptın halledebildinmi. benimde duallogic te sorunlarım var. ilkinde götürdüm, cd den program yükledik dediler. 1 hafta sonra gene aynı şeyi yaptı. yarın gene götüreceğim.bakalım ne olcak.daha 4 aylık araba. aynı arızadan 3 kez arıza yaparsa arabayı değiştirme hakkımız varmış. 1. vitese geçemiyorum.sürekli 2 de kalıyor,gaz yemiyo. bakalım ne olcak.

Dostum M erhaba ben tofaşa mail attım sonuç olarak son kez aracımı servise çağırdılar. benim başından beri şüphelendiğim vite robotunu bu sefer değiştirecekler bugun parça bekleniyor tofaştan. bu işlem yazılım ile düzelmiyor. araç iadesi için ise çok uğraşmak gerekiyor once ikna yontemine gidiyorlar yalnız mutlaka uzatılmış garanti iste ücretsiz veriyorlar. veremeyiz derlerse sert bir ağız ile aracı iade edip gerekirse mahkeme yoluna gideceğini mutlaka ama mutlaka vurgula. geçici olarakta araç temini yaptılar. ben istanbulda sultanbeyli aldatmaz otoya gidiyorum benim sayemde dualogicte tecrübe kazandılar.

erosistanbul
04/05/2009, 17:02
sabah bıraktım aracı, inşallah düzelir.önceki bıraktığımda 2 satte düzeltmişlerdi(sözüm ona).bugün sabah 9 dan beri yapıyorlar.ister istemez sabah çok asabi dawrandım.müşteri danışmanım, halkla ilişkiler sorumlusu, teknik servis müdürü... hepsini ayağa kaldırdım. bakalım ne olcak.daha 4 aylık araba,4500 km de. ister istemez sinirleniyor insan.

Phaser
04/05/2009, 21:56
sabah bıraktım aracı, inşallah düzelir.önceki bıraktığımda 2 satte düzeltmişlerdi(sözüm ona).bugün sabah 9 dan beri yapıyorlar.ister istemez sabah çok asabi dawrandım.müşteri danışmanım, halkla ilişkiler sorumlusu, teknik servis müdürü... hepsini ayağa kaldırdım. bakalım ne olcak.daha 4 aylık araba,4500 km de. ister istemez sinirleniyor insan.

Seni çok iyi anlıyorum insan tabiki sinirlenir sonuçta gokten gelen bi parayla almadıkya bu arabayı kimse bedavada vermedi. bence en iyisini yapmışsın biraz sert görünmek iyidir. umarım sorunun benimki gibi kotu değildir. ben 7 nisandan beri aracı bekliyorum.

Stalker
04/05/2009, 22:10
ben ayda bir gidiyorum servise ve inan bana öyle herşeyi de kafama takan biri deilim ama insan aracı güzel olunca ve ona tutku ile bağlanınca sorunsuz olsun istiyor, hani çocuğu hastalandımı ebeveynler hemen iyileşsin ister ya,doktora felan götürürler, aynı misal benimki de... :)

erosistanbul
04/05/2009, 22:21
Seni çok iyi anlıyorum insan tabiki sinirlenir sonuçta gokten gelen bi parayla almadıkya bu arabayı kimse bedavada vermedi. bence en iyisini yapmışsın biraz sert görünmek iyidir. umarım sorunun benimki gibi kotu değildir. ben 7 nisandan beri aracı bekliyorum.

dostum iadeyi kabül ettrmen de bi gelişme.servis tutanakları saklayıp, tüketici mahkemesine başvurman yeterli oldumu.presödürü nasıl takip ettin.

erosistanbul
04/05/2009, 22:25
gp yi seviyorum. beğenerek alıoruz arabaları. kıytırıktan beyaz eşyaları bile arızalanınca hemen yenisiyle değiştiriyorlar. sen tonlarca para ver, çektiğin rezilliğe bak.tabiki hemen değişim peşinde değiliz ama servislerinde bu kronik arızaları kabul edip, müşteri tarafında durmaları lazım.

erosistanbul
05/05/2009, 20:21
Vedat bey ne yaptınız, arabanızdan bi haber varmı. benimki nin duallogic sistem robotunu komple değiştirmişler. şu an test te, inşallah yarın akşam teslim alırım.

erkaymis
06/05/2009, 12:42

geçmiş olsun aldığımız her şey her zaman dört dörtlük olmaya biliyor yada biz kısa bir sürede sorunla karşılaşabiliyoruz aracınızın sorunu sizin için ne kadar sıkıntıysa emin olun bayiide aynı sıkıntı içindeçünkü yaptığı bir aracın 3,kere aynı sorunla gelemsi büyük bir problem hangi bayiiye gittiniz ne işlem yaptırdınız bilmiyorum ama duallagic te bizim serviste kronik bir sorun çıkmadı muhtemelen şanzımanla ile ilgili bir sorundur ama ne olduğunu bilemiycem.yanlış anlamayın fakat hemen arac değişimi olmuyor servisin giderebileceği bir sorun ise arac değişimi yapılmaz .

eğer bizim bayiiye yakınsanız isterseniz bizede getirin bizde bir kontrol edelim aracınızı bayiiden aldıktan sonra umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir tekrar geçmiş olsun umarım tekrar böyle bir ciddi sorunla karşılaşmazsınız

erosistanbul
09/05/2009, 00:10
geçmiş olsun aldığımız her şey her zaman dört dörtlük olmaya biliyor yada biz kısa bir sürede sorunla karşılaşabiliyoruz aracınızın sorunu sizin için ne kadar sıkıntıysa emin olun bayiide aynı sıkıntı içindeçünkü yaptığı bir aracın 3,kere aynı sorunla gelemsi büyük bir problem hangi bayiiye gittiniz ne işlem yaptırdınız bilmiyorum ama duallagic te bizim serviste kronik bir sorun çıkmadı muhtemelen şanzımanla ile ilgili bir sorundur ama ne olduğunu bilemiycem.yanlış anlamayın fakat hemen arac değişimi olmuyor servisin giderebileceği bir sorun ise arac değişimi yapılmaz .

eğer bizim bayiiye yakınsanız isterseniz bizede getirin bizde bir kontrol edelim aracınızı bayiiden aldıktan sonra umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir tekrar geçmiş olsun umarım tekrar böyle bir ciddi sorunla karşılaşmazsınız

ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. küçükyalı birmotdaki arkadaşlar bu sefer bayağı ilgilendiler.robotu değiştiler, şanzıman dişlileri komple söküp tek tek kontrol ettiler.2 gün uzun yol testine çıkarttılar. bende ayrıca ustayla beraber test sürüşüne çıktım.şu an bi sorun yok gibi. inşallah bundan sonrada çıkmaz.ama bu olaya tofaşın da el atması. servisleri müşterilerle başbaşa bırakmaması. mesela toyota triptonik vitesleri iptal ediyor, bundan sonraki arabaları tek tip otomatik gelecek. piyasadaki garanti içindeki arabaların şanzımanlarıda değiştirme ihtimalleri varmış. tofaştan da bu tip söylentileri duymak isteriz.yağmasalarda azcık gürlesinler.böyle giderse garantisi biter bitmez hemen arabayı elden çıkartıp daha üst sınıf arabalara yanaşmak olacak.az para bemiyoruz, sonuçta 25 i veren 30 u da verirdi.:) saygılar.

Phaser
10/05/2009, 00:48
Merhaba Erhan bey,

ben daha henüz halledemedim sorunumu ama en azından çözüm ve uzlaşmaya vardık. ben aracımı zincirlikuyu birmota götürdüm selçuk bey saolsun araç ile ilgilendi. haftaya stoklarına robot gelecekmiş geldiğinde arayıp aracı servise götüreceğim inşallah benimde bu problemim hallolacak. senin adınada sevindim sorununun hallolmasına inşallah bir daha tekrarlamaz.

erosistanbul
12/05/2009, 20:27
Vedat bey, inşallah araban hallolur. e uzun zaman oldu, kardeşimin arabasınıda yollarda görmek isteriz.haftaya kadar neden bekletiyorlarki, küçükyalıda var, ordan istetsinler.bende buna kızıyorum işte neden hep çözümü müşterden beklerler ki(istisnalar kaidei bozmaz, hakkını vererek çalışanları tenzih ederim).neyse hallolduğunda müjdeli haberi beklerim.yeterki robotu değişsinler. değiştikten sonra sorun kalmıyor. en azından şimdilik.

Phaser
13/05/2009, 16:44
merhaba dostum iyi dileklerin için teşekkürler artık biliyormusun beklemeye alıştım inşallah sorunum bu sefer hallolacak saolsun servis cok iyi ilgilendi. aldığımdan beri ufak tefek sorunlarımda vardı bunlarada bakılacak bu arada neden küçük yalıdan almıyorlar bene bilemiyorum herhalde bi bildikleri var diyorum. aracımı teslim alır almaz burada bilgilendirme yapacağım mutlaka

Phaser
25/05/2009, 13:25
MErhabalar,

Aracımı bugun Birmot Zincirlikuyadan teslim aldım Selçuk bey saolsun aracımla bizzat ilgilendi aracım sorunsuz bir şekilde teslim aldım. komple şanzıman değişti.

comanchee
26/03/2013, 15:14
3 senedir dualogic kullanıyorum şeytan kulağına kurşun sıkıntı yapmadı henüz