PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka panzidot sesi

ferojan
27/04/2009, 01:34
Can sıkıcı seslerden biri daha.. Engelleyemiyorum bir türlü.. Aklına değişik bir fikir gelen var mı..

OzzY
27/04/2009, 01:36
pandizotu yerinde tutan parçalar sağlammı?

ferojan
27/04/2009, 01:45
Evet sağlam herşeyi denedim ama fayda etmedi
sünger bile çektim tikliyim bu ses konusunda biraz

pdr42
07/06/2009, 10:45
o ne yahu

M@GIC
03/07/2009, 01:34
bu sorun kronik galiba ben aracı aldıktan 4000 km sonra başladı. hepte var. arada bir servise götürüyorum. sorunu hallerdiyorlar ama zamanla tekrar oluşuyor. bakım zamanı gelmeye başladı ve yine o sesler baş gösterdi. fiat ucuz plastik kullanmasından kaynaklanıyor sanırım. iyi sürüşler

ferojan
03/07/2009, 01:43
Kerem aramıza hoşgeldin. Arka panzidot dediğimiz olayı biliyosun dimi bunun bakımlarla bi alakası yok abicim. Arka cam ve koltukların hizasında bagajı kapatan bir alan bazıları oraya hoparlör falan yerleştirir. Gp lerdeki panzidot hafif olduğu için titrek yollarda ses yapıyor. ve ben bunun çağresiniz buldum anlatayım sende yap ok;)

Çift taraflı bant ve yumuşak süngerimsi plastik. Kavaklıdere Fiat servisinde yapmışlardı.
Panzidotun oturduğu yere sağ ve sol olmak üzere önce çift taraflı bant üzerinede o parçayı yapıştırıyorsun ve sorun çözülmüş oluyor. Süngerimsi plastiğe bir örnek kapı fitillerinin yumuşak yeri.

xcruelx
03/07/2009, 10:46
Kerem aramıza hoşgeldin. Arka panzidot dediğimiz olayı biliyosun dimi bunun bakımlarla bi alakası yok abicim. Arka cam ve koltukların hizasında bagajı kapatan bir alan bazıları oraya hoparlör falan yerleştirir. Gp lerdeki panzidot hafif olduğu için titrek yollarda ses yapıyor. ve ben bunun çağresiniz buldum anlatayım sende yap ok;)

Çift taraflı bant ve yumuşak süngerimsi plastik. Kavaklıdere Fiat servisinde yapmışlardı.
Panzidotun oturduğu yere sağ ve sol olmak üzere önce çift taraflı bant üzerinede o parçayı yapıştırıyorsun ve sorun çözülmüş oluyor. Süngerimsi plastiğe bir örnek kapı fitillerinin yumuşak yeri.
Bir tarafı yapışkanlı ince süngerler vardı bende. Atacaktım bunu duyduktan sonra saklayım ilerisi için :)

ferojan
03/07/2009, 14:14
Aman atma lasım olur:) Çok işine yarıyacak..