PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası istatistiği

usermm1
25/04/2009, 16:01
Arkadaşlar hepimiz biliyoruzki city isimli servo direksiyon arızasından pek çok arkadaşımız muzdarip. acaba bu arızanın rastlanma oranı nedir? eğer bunu öğrenebilirsek tofaşa karşı ileri sürebilmek için önemli bir belge oluşturmuş oluruz. hepinizin tarafsız katılımınızı bekliyorum.

femoli
25/04/2009, 17:12
güzel bir istatislik ;)

hunter
25/04/2009, 17:21
böyle bir anket neden yapılmıyor diye kendi kendime soruyordum. Bu anket iyi oldu teşekkürler

poyraz_o
25/04/2009, 19:20
birden fazla kez city arızası yaşadım.
Ama bu arızalar GP de değil. idea da

Ziyaretçi047
25/04/2009, 21:09
Yaşamayan daha çok çıkacaktır :)

narkoz30
25/04/2009, 22:22
Benim araç 93000 de 85000 deyken aldım aldıgımda galerici sıfır city motoru taktırmıştı bir de mezarlıkta bulamadık bursada da yoktu fabrikada mecburen italyadan gtirdik diyor adama evlat acısı gibi koymuştu o zamanı parası ile (4 ay önce) 1700tl vermek. Şimdi 8000 km yol yaptım ne zaman arızalanacak bilmiyorum whalla korku ile biniyorum şu araca bu sorun yüzünden ağız tadı ile binemedik hani servis 1900 lira para istiyorlarmış sanki parayı ağaçtan topluyoruz.

OzzY
25/04/2009, 23:26
şimdilik bi kere :)
bi sorun var gibi ama ne bilmiyorum takozmu milmi citymi

ferruh25
25/04/2009, 23:41
benim aracın 2 kere tıkırtı burcu birkez amortisör takozu birkez de city motoru değ,şti valla bende korkarak biniyorum 6-7 aydır city modu kapalı korkumdan şu an sola cekme var erzurumda kıştan çıktık yollar berbat garantiyi uzattım aynı sıkıntıyı yaşarmıyım bilmiyorum erzurum fiat servisi çalışanları ve servis müdürümüz sağolsunlar şimdiye kadar hiç bir zorluk çıkarmadılar ama ilerde ne olur bilmiyorum ya garantim bittikten sonra????????arıza verirse

ocean_1919
25/04/2009, 23:48
"City arızası yaşamadım" diyenlerin içinde araçları çok yeni olanlar varsa bu şıkkı biraz yükseltecektir.

siromar
26/04/2009, 00:27
bir de arabanın modeli yazılsa daha specifik bi anket olurdu.
2006'lar kesin oluyor
2007 nadir
2008 ve üstünde yok gibi sonuclar cıkabilirdi :)

usermm1
26/04/2009, 17:50
birinci gün sonu itibariyle, 43 toplam oy içinde 12 arıza tespit edilmiş. buda %27,9 gibi bir orana tekabul eder ki oldukça fazla. tabi oylar çoğaldıkça oran değişebilir.

h k
26/04/2009, 18:03
bir de arabanın modeli yazılsa daha specifik bi anket olurdu.
2006'lar kesin oluyor
2007 nadir
2008 ve üstünde yok gibi sonuclar cıkabilirdi :)

evet aslında modellere göre olsaydı daha iyi olacaktı.

makeles
26/04/2009, 18:26
direksiyondan bir ses geliyor ve tam olarak tespit edemiyorlarsa "garantisi var değiştirelim" mantığı ile komple herşeyi yeniliyorlar bence.. çok bi sorunum yoktu ama değiştirmelerine izin verdim..

kukart
26/04/2009, 21:21
2006 model
benim mil tıkıttı burcu falan değişmiş fakat city inşallah değiştirmek zorunda kalacak pozisyona gelmeden aracı yenilerim;)

bu arada üstte msjı olanlar modellerini yazabilirse ömerin dediği de ortaya cıkardı...

ekodin
26/04/2009, 21:56
Bu forumda 2006 modellerde nedense her türlü problem oluyormuş gibi bir izlenim ediniyor insan. Benim aracım 2006 model ama city motoru arızası falan yaşamadım. Aldığımdan beri tıkırtı burcu, amortisör sakızı dışında bir şey değişmedi, ben bu duruma bir anlam veremiyorum, tek sıkıntım bu site oluşmadan öncede aynı şikayetimi yazmıştım yol sesi. Oda büyük oranda lastiklerle ilgili

ocean_1919
27/04/2009, 00:14
birinci gün sonu itibariyle, 43 toplam oy içinde 12 arıza tespit edilmiş. buda %27,9 gibi bir orana tekabul eder ki oldukça fazla. tabi oylar çoğaldıkça oran değişebilir.
Hesaplama yaparken "birden fazla city arızası yaşadım" diyenlerin sayısını 2 ile çarpmak gerekiyor. 11 kez bir defa sorun yaşayanlar var ve buna ilaveten, 5 oyda birden fazla sorun yaşayanlar var yani 5 oy (x) en az iki kez yaşadıysa=10 oy yapar. toplamda 21 eder şu an iytibariyle.:hammer00: Biraz karışık oldu:)

usermm1
27/04/2009, 11:41
Hesaplama yaparken "birden fazla city arızası yaşadım" diyenlerin sayısını 2 ile çarpmak gerekiyor. 11 kez bir defa sorun yaşayanlar var ve buna ilaveten, 5 oyda birden fazla sorun yaşayanlar var yani 5 oy (x) en az iki kez yaşadıysa=10 oy yapar. toplamda 21 eder şu an iytibariyle.:hammer00: Biraz karışık oldu:)

ben arızaya rastlanan araç sayısını belirtmiş oldum. arızalı servo motor sayısı dediğin gibi daha fazla çıkacak

ince5757
28/04/2009, 10:49
Arkadaşlar model belirtme olayına bende katılıyorum.Bu city arızası puntolar üzerinde inanılmaz bir olumsuzluk yaratıyor.Arabayı almak isteyen biri özellikle ikinci elde bu arzızadan dolayı almak istemiyor.

femoli
28/04/2009, 11:33
istatisliklerde gösteriyorki o kadarda kötü değilmiş bizim direksiyonlar :)

zep
28/04/2009, 11:59
aracım 2006 model 80000 km ye dayandı city ile ilgili hiç arıza yaşamadım
lakin şimdiye kadar yaşadığım sorunlar ise tıkırtı burcu,alternatör,su pompası

EviLDoeR
28/04/2009, 13:22
benim araba 2006 model arkadaşlar ama sorun yaşamadım büyük ihtimal aldığım kişiden kaynaklanıyor çünkü arabayı 5300 Km de aldım...
fakat forumu okuduktan sonra arabaya bende korkarak binmeye başladım...
bu arıza daha çok kaç km arasında veriyor arkadaşlar böyle bir istatistikte yapılabilir mi acaba ??

usermm1
29/04/2009, 15:54
yeni modellerde servo motorun iyileştirildiğine dair resmi bir bilgi varmı?

narkoz30
29/04/2009, 16:04
benim araba 2006 model arkadaşlar ama sorun yaşamadım büyük ihtimal aldığım kişiden kaynaklanıyor çünkü arabayı 5300 Km de aldım...
fakat forumu okuduktan sonra arabaya bende korkarak binmeye başladım...
bu arıza daha çok kaç km arasında veriyor arkadaşlar böyle bir istatistikte yapılabilir mi acaba ??
Öyle bir istatistik olmaz çünkü 200 km de de 70000 km de de arıza verebilir sizin kullanmanıza ve yolun durumuna da bağlı Türkiyede bozuk yollar çok olduğu için genelde bu sorun %50 yollardan kaynaklanır. Biraz daha sağlam yapılsa belki daha iyi olabilirdi ancak 2009 model olup da city si arızalanan arkadaş ben görmedim umarım revize etmişlerdir yeni modelleri.

detay
29/04/2009, 23:21
Benim araç 2006. Ben bir defa yaşadım. İlk önceleri direksiyonu çevirirken bir sürtme sesi geliyordu. Sonra bir gün direksiyon aşırı sertleşti. O şekilde yaklaşık 5-10 km kadar kullandım. Stop edip tekrar çalıştırınca eski yumuşaklığına döndü. Fakat sürtme sesi geliyordu. Servise götürdüm. Ellerinde parça olmadığını sipariş ettiklerini söylediler. Parça gelince de gidip değiştirttim. Ondan sonra bir sorun çıkarmadı. City tuşu hep açık kullanıyorum. Aracım 32 000 de. Arıza da 10 000'den önce gerçekleşmişti.

yakupca
30/04/2009, 14:22
aracım 2004 model 1,3 multijet punto. gp değil.
bende aynı arızadan şikayetçiyim.

erosistanbul
01/05/2009, 00:44
benim aracım 2009, 5000km de. henüz erken ama bi sorun yaşamadım. duallogic de bi sorunum olmuştu,onuda cd den program yüklemişler düzeldi.şimdilik arabadan memnunum.

Ersal
02/05/2009, 00:15
Ya bu konuyu kapatalım arkadaşlar valla kabus görecem uyurken..:))

aslans77
24/01/2010, 21:11
arkadaşlar benim aracım henüz 26.000 de kullandığım yollarda o kadar kötü olamamasına karşı bu sorun oluştu ise bence bütün gp ciler bu soruna adaydır fiatın bu soruna ciddi olarak markanın güvenilirliğine sürdüğü bu lekeyi temizlemesi gerekir.

JuzZz
24/01/2010, 21:24
Ya bazı arkadaşlar katılmıyor ama olay bence sadece city modunu fazla kulanmakla alakalı,aracım 2010 model ilk bin km sırf city de kulandım aracı ve arıza ışıgı yaktı 2 metre sonra düzeldi sonra acmadım hiçç bi daha olmadı 3 binde fln yine acıyım dedim bir gün dolaştım cty modunda yine yaktı ışıgı 4-5 sanıye yandı düzeldi sonra bidaha hiç acmadım arac 8 binde sorun yok..

alicanveliy
24/01/2010, 21:44
Şu anket aracın modeline, yaptığı kilometreye veya kullanım durumuna vs. göre tekrar açılsa olmaz mı? Ona göre bir istatistik sahibi oluruz.

ince5757
25/01/2010, 09:24
Modele göre açılması yeterli olur anketin.Bu sorunun özellikle 2006 modellerde yaşandığını düşünürsek daha yararlı bir bilgi almış oluruz.

k@pl@n
25/01/2010, 10:11
aracımı cumartesi servise götürdüm ve servis kayıtlarında geçen sene city değişmiş denildi. sanırım istanbulda bir servise değiştirmişler benden önceki sahibi. aracım 2008 model demekki çok kısa bir sürede arıza olmuş ve değişmiş. umarım bundan sonra yine aynı arıza bende de tekrar etmez.

Kriminal
25/01/2010, 11:20
2007 model gp 1.3 75hp 50.000 de ve hıc yasamadım city sorunu.yanlızca amortisor rulmanlarımın degısmesını soyledıler bıraz ses yapıyor ama sadece kalkıslarda...Birde kalorıferım en alt sevıyedeyken bırden kendılıgınden artıyor bunun sebebı ne olabılır?

Moosty
25/01/2010, 12:03
GP nin artılarının daha fazla olduğunu ve City arızasının servisler tarafından parça / iyi niyet garantisi çerçevesinde tamir edildiği sürece çok da önemli olmadığını düşünüyorum.

GP, City arızasına rağmen şu anda kendi sınıfında fiyat - performans olarak en uygun araçlardan biri. Üstüne bir de tasarım güzelliği eklenince uygun bir tercih oluyor.

FIAT isterse bu problemi kökten çözebilir mi? Evet çözebilir aslında, maliyeti biraz daha yüksek olur ama imkansız değil.

Forumdan takip edebildiğim kadarıyla problemin nedeni konum algılama sensörünün aşınabilir bir malzemeden yapılmış ve temas mantığına dayalı olması.

Endüstriyel tip servomotorlarda da konum algılayıcılar var, ancak konum algılama mantığı optik olarak çalışıyor, bir temas - sürtünme aşınma yok. Eski toplu bilgisayar farelerindeki mantığa benzer bir şekilde, döndükçe bir ışığı kesip açan bir tekerlek var. Daha gelişmiş olanlarda ise CD ye benzeyen bir disk üzerine lazer tutarak gerçek açıyı hesaplayan sistemler var.

Kabaca bir hesap yapalım, (oldukça kaba bir hesap olacak, bu nedenle çıkan sonucu ciddiye almayın sadece mantığı anlatmak için örnek veriyorum) bir CD çalar 100 YTL civarında temin edilebiliyor, lazerli bir konum algılayıcı da yaklaşık o kadar bir ek maliyet getirebilir.

City arızasının garanti haricinde kullanıcıya maliyeti 2000 YTL, muhtemelen bunun FIAT a olan parça maliyeti çok daha azdır. Tahminen 1500 YTL diyelim.

1500 / 100 = 15

Eğer üretilen her 15 GP de 1 den fazla araç City arızası vermeye başlarsa FIAT City sisteminde değişiklik yapabilir, ama 15 değilde 20 - 25 araçta bir bu hata çıkıyor ise muhtemelen garanti kapsamında çözmeye devam eder.

Ama şu ana kadar ana mantık değişmediyse, yani yeni modellerde de hala temas mantığına dayalı bir konum algılama varsa FIAT 'ın City için geliştirdiği tek şey temas eden yüzeydeki metal alaşımları demektir, City arızasının çıkma sıklığını azaltabilir ama tamamen ortadan kaldıracağını tahmin etmiyorum.

GP COSKUN
25/01/2010, 20:57
şu yüzde otuzluk arıza oranını yüzde 10 a dahi düşürseler süper olurdu

35TE022
26/01/2010, 21:21
Bendede 30000 km iken direksiyon durduğu yerde titremeye başlamıştı garanti kapsamında tüm sistemi değiştirmişlerdi, şu an 60000 kmdeyim ve direksiyon milinden (sanki arabanın içinden) bir sürtme sesi geliyor, bunun ne olduğunu bilen varmı? arabam artık garanti kapsamında değil :( (2006 model lansman araçlarından)

mrlasvegas
26/01/2010, 22:25
daha önceki 2004 model arabamda ben de cıty arızası yaşamıştım. öyle durumlarda yapılması gereken hemen müsait bir yere aracı çekip stop etmek ve tekrar çalıştırıp yol'a devam etmek. benim aracım cıty fonksiyonu açıkken diroksiyonu hızlı bir şekilde tam sol yaparken ilk arızayı vermişti.
şimdi 2009 gp var ama benim aracımdan şikayetim biraz daha farklı. acil bi durumda korna'ya basmak imkansız, çünkü çok sert olduğu için bir türlü öttüremiyorsunuz :) evet gerçekten de abartmıyorum ...:cool0000:

Moosty
26/01/2010, 23:07
...
şimdi 2009 gp var ama benim aracımdan şikayetim biraz daha farklı. acil bi durumda korna'ya basmak imkansız, çünkü çok sert olduğu için bir türlü öttüremiyorsunuz :) evet gerçekten de abartmıyorum ...:cool0000:

Evet katılıyorum, bu şikayet yabancı bir forumda da bilinen hatalar arasında, ben de şikayetçiyim. Alışana kadar arabadan korna sesi olarak 'gık' diye bir şey çıkartabiliyordum artık korna çalmak gerektiğinde direksiyona yumruk atıyorum :)

Çözüm için korna bağlantılarının yağlanması önerilmiş ancak hava yastığı nedeniyle sadece serviste yapılması öneriliyor:

Fault - Horn - requires a firm press to operate.
Cure - lubrication of horn contacts DANGER airbag - dealer only!
Status - Rarely reported.

Bu da linki:
https://www.fiatforum.com/grande-punto/89495-recalls-known-fault-issues.html

alicanveliy
27/01/2010, 22:09
benim aracımdan şikayetim biraz daha farklı. acil bi durumda korna'ya basmak imkansız, çünkü çok sert olduğu için bir türlü öttüremiyorsunuz :) evet gerçekten de abartmıyorum ...:cool0000:[/QUOTE]

Bence de puntonun en kötü özelliklerinden biri, sırf bunun için konu açmak lazım. Bir de kapıları kilitleyince camlar otomatik kapanmıyor.

SerhanOz
25/02/2010, 22:21
direksiyonda sıkıntı var. ciddi sekilde ses geliyor.
2100 tl istediler tamir icin. 2006 model garantisi yok.
degistirmezsem ne olur dedim agırlasır dedi direksiyon.
hala yaptırmadan kullanıyorum.

GP COSKUN
25/02/2010, 22:24

müşteri temsilcilerini arayın durumu ısrarcı bir şekilde anlatın ve garanti kapsamında değiştirmek için diretin
bir çok arkadaşımız garantisi olmadığı halde ücretsiz değişim yapıldı

cann
25/02/2010, 22:28
serhan,hiç beklemeden hemen fiat müşteri hizmetlerini ara,ama ilk önce SANA BUNU SÖYLEYEN SERVİSİ ŞİKAYET ETMEK İSTEDİĞİNİ söyle,yaptığı işteki gelişmelerden bu kadar bihaber olması affedilir bişey değil,ben olayda kasıt arıyorum.sen bu parayı veremediğin için bu arıza sebebiyle bir kaza yapsan ne olacak,üstelik bu arızayı kesinlikle bedavaya yapmak zorunda olmalarına rağmen (garantin bitse bile)

punto elx2001
26/02/2010, 09:16
2 senedir EPS siz geziyorum,

KaGaN
26/02/2010, 09:26

İyi niyet kapsamanında değiştiriliyor..Önce fiat müşteri hizmetlerini arayın sonra ya aynı servise yada başka bir servise yönelim sakın olaki para vermeyin :)

ince5757
26/02/2010, 09:36
Benim arabamda 2006 model garantisi yok değişti.Merak etme ara müşteri hizmetlerini değiştirirler.

ilkersezgin
26/02/2010, 18:17
mersinde değiştirmiyorlar kardeşim. şu anda arıza yok fakat garanti bittikten sonra değiştiremeyiz gibi bir şeyler söylediler saygılar.

cann
26/02/2010, 19:15
mersinde değiştirmiyorlar kardeşim. şu anda arıza yok fakat garanti bittikten sonra değiştiremeyiz gibi bir şeyler söylediler saygılar.
Mersin Türkiye sınırları dışına çıktıda bizim mi haberimiz yok,bu ülkede kimse kuzu kuzu "al kardeşim bu da senin hakkın" demez,kendi hakkınızı kendiniz arıyacaksınız,uğraşamam diyosanız ödersiniz 2000 tl yi yaptırırsınız.

KaGaN
26/02/2010, 20:56

öyle bir saçmalık olamaz hangi servis onu dediyse arayın müşteri hizmetlerine bildirin gerekeni yaparlar :)

Hala ücretsiz değişim sağlanmakta türkiye sınırları içerisinde :)

gurik
26/02/2010, 22:07
yok ya ben ülkenin çöküşünü çok yakın görüyorum. Roma da önce ahlak çöküntüsü yaşayıp gümlemişti. Bu millet ruhunu, kaliteli yaşam sevdasını gelişme ve uygar olma isteğini nerede bıraktı ya?
Kazanılmış hak çakallar tarafından kullandırılmıyor, kazanan hakkını aramayı bilmiyor. Bir eğitimci olarak ağlamak istiyorum. Ama gariptir ağlayamıyorum. Sadece:ban?: diyorum.

KaGaN
26/02/2010, 22:16
Hakkımızı arasakta herzaman güçlü olan kazanıyor türkiyenin bir gerçeği :) neyse konuyu bölmeyelim...

albay_alpay
19/08/2011, 20:03
fiat çakallık yapıp o paranın en az yarısını müşteriden alır;bedava değişim falan hikaye...geçen hafta konyada değiştirdim 861 tl verdim faturası elimde...kimseye punto tavsiye etmiyorum artık;gidin kronik sorununu varsa kabul eden baba markalardan alın arabanızı;verin şase numaranızı,plakanızı bi bakalım diyip ücretin en az yarısını alan sonrada bunu müşteri memnuniyeti adına yaptığını savunan fiat gibi uyduruk markalardan değil!!!

sonytech
19/08/2011, 22:40
Benim aracım 2006 model. Bir kez yaşadım city arızasını.Garantisi bitmiş olmasına rağmen biraz ısrarcı olarak garantiden değiştirildi.

drmvd
20/08/2011, 11:49
city motor arızası , kapı kolu arızası ve son olarak dualogic arızası yasadım. Dualogic robotu degisimi icin 4300 tl istendi. musteri hizmetlerinden cevap bekliyorum

hakkeb
07/01/2016, 13:14
ARKADAŞLAR PUNTOLARDA DİREKSİYON KİTLENMESİ İLE İLGİLE FORUMLARDA O KADAR ÇOK ŞİKAYET VARKİ AKLINIZ ALMAZ. BENİM ARACIM 2009 GRANDE PUNTO 1,3 MULTİJET FUN PAKET VE BİR ÇOK KEZ YAŞADIM BU SIKINTIYI. HATTA BİR SEFERİNDE KASTAMONU'YA GİDERKEN TEM OTOYOLUNDA BAŞIMA GELDİ ALLAH MUHAFAZA ARABADA EŞİM VE 2 ÇOÇUĞUM VARDI. ARAŞTIRDIM BU ÜRETİMDEN KAYNAKLANAN FABRİKASYON BİR HATA İMİŞ. BENİM VE AİLEMİN BAŞINA HERHANGİ BİR KAZA GELSE İDİ BUNUN SORUMLUSU KİM OLACAKTI. YARIN SERVİSTE RANDEVUM VAR BAKALIM NE ÇIKACAK. SERVİS SIKINTIMIZI GİDERİR BİZE YARDIMCI OLURSA BURADAN SİZLERE YAZAR VE TEŞEKKÜRLERİMİ İSİM İSİM BELİRTİRİM Kİ BU BİR FABRİKASYON SIKINTI SERVİSİN ÜCRETSİZ GİDERMESİ GEREKİYOR BUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM. LAKİN ÜCRET TALEP EDERLERSEDE HUKUKSAL YOLLARDAN HAKKIMI ARAYACAĞIM. İNŞALLAH FİAT BİZİ ÜZMEZ HADİ HAYIRLISI.

feyzullah
07/01/2016, 15:39
ARKADAŞLAR PUNTOLARDA DİREKSİYON KİTLENMESİ İLE İLGİLE FORUMLARDA O KADAR ÇOK ŞİKAYET VARKİ AKLINIZ ALMAZ. BENİM ARACIM 2009 GRANDE PUNTO 1,3 MULTİJET FUN PAKET VE BİR ÇOK KEZ YAŞADIM BU SIKINTIYI. HATTA BİR SEFERİNDE KASTAMONU'YA GİDERKEN TEM OTOYOLUNDA BAŞIMA GELDİ ALLAH MUHAFAZA ARABADA EŞİM VE 2 ÇOÇUĞUM VARDI. ARAŞTIRDIM BU ÜRETİMDEN KAYNAKLANAN FABRİKASYON BİR HATA İMİŞ. BENİM VE AİLEMİN BAŞINA HERHANGİ BİR KAZA GELSE İDİ BUNUN SORUMLUSU KİM OLACAKTI. YARIN SERVİSTE RANDEVUM VAR BAKALIM NE ÇIKACAK. SERVİS SIKINTIMIZI GİDERİR BİZE YARDIMCI OLURSA BURADAN SİZLERE YAZAR VE TEŞEKKÜRLERİMİ İSİM İSİM BELİRTİRİM Kİ BU BİR FABRİKASYON SIKINTI SERVİSİN ÜCRETSİZ GİDERMESİ GEREKİYOR BUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM. LAKİN ÜCRET TALEP EDERLERSEDE HUKUKSAL YOLLARDAN HAKKIMI ARAYACAĞIM. İNŞALLAH FİAT BİZİ ÜZMEZ HADİ HAYIRLISI.

Geçmiş olsun.

hakkeb
07/01/2016, 16:43
teşekkür ederim feyzullah inşallah çözüm üretirlerde ailemizle gönül rahatlığı ile bineriz arabamıza. İnsan ailesini bindirmeye korkuyor ya sıkıntı olursa diye Allah muhafaza

boby
07/01/2016, 21:00
Gecmis olsun.5 yildir bende city korkusuyla yasadim.bu saatten sonra ariza cikarmi bilmiyorum.
baska bi arabaya transfer olmak lazim galiba.keske yazin elden cikarsaydim.

egeo
09/01/2016, 10:32
arıza yaşamadım ama arıza korkusuyla yaşıyorum. 2011 82bin km.

SinanTR
09/01/2016, 13:02
valla ben korkmuyorum sakin kullnıyorum bozulursa fiat birmot kozyatağına dalarım arabayla sıkıysa yapmasınlar

hakkeb
19/01/2016, 13:56
EVET ARKADAŞLAR ARACIMIN DİREKSİYON MİLİ SIKINTISI OS-KA ŞERİF ALİ FİAT SERVİSİNDE ÜCRETSİZ OLARAK YAPILMIŞTIR. EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM. AYRICA SERVİSTE BENİMLE İLGİLENEN SERKAN KARDEŞİMEDE AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

feyzullah
19/01/2016, 14:07
EVET ARKADAŞLAR ARACIMIN DİREKSİYON MİLİ SIKINTISI OS-KA ŞERİF ALİ FİAT SERVİSİNDE ÜCRETSİZ OLARAK YAPILMIŞTIR. EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM. AYRICA SERVİSTE BENİMLE İLGİLENEN SERKAN KARDEŞİMEDE AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Çok geçmiş olsun hayırlı olsun. :)