PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 0 araç yolda kaldı

llcemll
24/04/2009, 23:39
ARKADASLAR ONCELIKLE MERHABA ARACIMI 21.04.2009 da teslım aldım ve aracım yolda kaldıı seyır halındeykenn bıanda debrıyaj bosaldı ve sıstem dısı kaldıı sasırdım sızce bu durum ne kaynaklı olabılır =?

erosistanbul
24/04/2009, 23:45
dostum hiç kurcalama doğru servise.geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

llcemll
25/04/2009, 00:18
bende ole yaptım garantıyı aradım geldıler goturduler sabah olsun durumu ogrencem heralde garantı kapsamına gırer cunku 0 daha arac allah koruduu durdurdum arabayı o saskınlıkla

badboy1980
25/04/2009, 01:43
Büyük geçmiş olsun. Tamirine uğraşırlarsa kesinlikle kabul etme derim.

femoli
25/04/2009, 09:01
Bence aracın yenisini talep edin ben olsam bu yolda ilerlerdim ..2 günlük aracım olacak ben talep ederdim ...Şimdiden geçmiş olsun ..

narkoz30
25/04/2009, 09:29
Debriyaj teliniz üretim hatası sonucu ya kopmuştur ya da montaj hatası sonucu yerinden çıkmıştır. Geçmiş olsun.
Honda marka bir motor almıştım 10 sene önce benim de başıma aynısı geldi motorun debriyaj teli koptu daha 200 km deydi götürdük hemen yaptılar. Motoru etkileyecek bir sorun değilsedaha şanslısınız geri vermek için ise dava açmanız gerekmekte o kadar kolay değil o iş.
Bu arada bir fakire de az biraz sadaka verin tekrar geçmiş olsun gerçekten ölümcül bir hata bu.

kefase
25/04/2009, 09:39
gerçekten geçmiş olsun ama. Bu konuyu iyice araştırın ve servisten neden meydana geldiği ile ilgli teknik bilgi ve yazılı bir rapor alın. aynı sorun tekrar olursa (ki zannetmiyorum) araç değişim hakkınız sizde saklı olacaktır...

kefase
25/04/2009, 09:41
Öncelikle çok geçmiş olsun.Bu konu ile ilgili ve nasıl meydana gelidiği ile ilgili servisten teknik bilgi ve imzalı bir rapor alın. Tekrar böyle bir sorun ile karşılaşırsanız (ki zannetmiyorum ) dava açma hakkınız sizde saklı kalır...

erhan0677
25/04/2009, 09:44
bu araçlarda debriyaj teli yok. büyük ihtimalle debriyaj merkezinin sızdırması hidroliğin boşalmasından kaynaklanmıştır yada aracı size teslim ederken hidroliğin kontrolunu yapmamıslardır. geçmiş olsun

erhan
25/04/2009, 09:51
çok geçmiş olsun. inşallah büyük bir sorun yoktur.

femoli
25/04/2009, 10:38
muhtemelen kontrol yapılmadı .. Debriyaj balatasında dahi sorun olabilir.. Ama çok hayati birşey değil bu en fazla aracı kadıramayıp yada yolda giderken boşta gibi frene basıp durdurulabilir :)

Phaser
25/04/2009, 11:36
cok geçmiş olsun inşallah onemli bir durum yoktur. benim de kazımda aldığım aracım sürekli dualogic vites ile sorunlarım oldu bugun italyadan parçam gelmiş inşallah bugun servisten cıkacak sorunsuz bir şekilde. bence hakkını ara derim daha ilk km de yolda bırakan araç için derim.

ABNEW
25/04/2009, 16:06
Cem, geçmiş olsun umarım önemli bir problem yoktur,

Denildiği gibi araçlarımızda debriyaj teli yok, otomatik ayarlı hidrolik sistem mevcut.Bu nedenle sorun büyük bir ihtimal hidrolik kaynaklıdır,

Bu arada sorun esnasında ses, yanma, koku gibi birşey farkettiniz mi?

poyraz_o
25/04/2009, 19:22
Geçmiş olsun.. ama öle arabayı geri verecek bir arıza olduğunu düşünmüyorum....

llcemll
25/04/2009, 20:11
arkadaslar yorumlarınız ıcın cok sagolun aracımla tophane yolunda gıdıyordum ve vıtes degıstırmek ıcın debrıyaja ayagımı attıgım gıbı debrıyaj ıcerı kısma kactıı ve tam dıbe vurduu once sasırdım dedım ben mı yanlıs algılıyorum yoksa yok mu seyır halındeyım bıde panık etmedım ısıqa elıımı attım baktım kı yok debrıyaj sonra frenledım aracıı yolun ortasında durdu kaldı sonra bakıyım bı dedım daha dokunmadan bı plastık ufak parca kopmus duruodu orda 3 cm cıvarı .. 0 bır aracta ve arac daha 3 gunluk ve henuz 265 km de gorunce sasırdımm allah buyugunden korudu allahtan kazaya neden olmadı daha sonra garantıyı aradım ve aracı z.kuyu bırmota cektıler onlarda ne iştır kı buqun aradım aradım bı ulasamadım gıttı sonra da dedıler cok yogunuz k.bkmayın aracınıza pazartesı bakılcak daha sonra karar verılcekk .. bır dıger konu ben aracımı yenı almısım bana dedıklerı konu eger sızden kaynaklıysa sorun cekme ucretı alırızz ıyıce delırdımm nasıl ıstır bu ya bıraz mantıklı olun dedım ben ıstedıqım kadar hor kullanıyım 3 gunluk arac bole mı olur

arda bey yorumunuz ıcın saqolun herhangı bır yanma koku yada ses meydana gelmedı zaten vıtes degıstırme esnasında ayagımla dokunmaya kalmadı ıcerı attı debrıyaj kolu kendını

?

Ziyaretçi047
25/04/2009, 21:19
Hiçbir şey talep edemezler. Sakın ha bir şeyi kabul edip 3 kuruş vermeyin.

ozel_egt
25/04/2009, 21:29
geçmıs olsun gecen arkdasımın sorentosu 6000 km deyken blok patlattı ve otoyolda buyuk tehlıke atlattı ve dava actı adamlar değişime yanasmayınca sımdı arayıp servıs ucretı almayalım sınırsız garantı verelım falan dıyolar hakkını ara ve kesınlıkle tehlıke atlattıgını soleyerek onlara bı gözdagı ver ıkna olmazlarsa bence devayı aç ... tekrar geçmıs olsunnn

06kaymak
25/04/2009, 22:36
gecmıs olsun...

ferojan
26/04/2009, 00:05
Büyük geçmiş olsun.. İyiki başka birşey olmamış! Nazarlık olmuş diyelim arabana olur böyle şeyler ama bu türlü sorunları Kavaklıdere servisinden Müslüm bey' e danışmak çok daha iyi olur çünkü teknik konuları onlar iyi biliyorlar. Tekrar geçmiş olsun.

EviLDoeR
28/04/2009, 14:57
öncelikle büyük geçmiş olsun

Büyük geçmiş olsun.. İyiki başka birşey olmamış! Nazarlık olmuş diyelim arabana olur böyle şeyler ama bu türlü sorunları Kavaklıdere servisinden Müslüm bey' e danışmak çok daha iyi olur çünkü teknik konuları onlar iyi biliyorlar. Tekrar geçmiş olsun.

ferojan arkadaşın dediği yapılabilir bence

llcemll
28/04/2009, 18:16
arkadaslar tekrar tessekurler bıraz once zıncırlıkuyu bırmottan geldım aracım yolda kaldıqı gun oraya cekmıslerdı.basımdan gecenlerı anlattım sorunun debrıyajın koptuqunu haasar gorduqunu bunun nedenının de hırsızlık ıcın koyulan bu kılıtlı bastonların yapabıleceqını soyledıler bnde kesınlıkle boyle bırseyın olmadıqını soyledım ve debrıyajın kıtlendıqı esnada panıkten kolu tuttuqumu ve o esnada bı cekılme olduqunu anlattım arastırıldı ve bana yardımcı oldular fazla bı soz solemeden tatlı dılle benı anladılar ve aracımın ucretsız olarak yapılcaqını soyledıler yanlız 1 2 hafta kadar parca bekleneceqını soyledıler sagolsunlar bununda cozumu olarak tamır suresı bıtene kadar ordan bır arac tahsıs edeceklerını soyledıler sonuc olarak memnun bı sekılde ayrıldım bıraz ısrar etselerde zaten durum farklı olucaktı ama ona hıc yanasmadılar tatlı bır dılle guzel bı konusma tarzıyla ısımı hallettım ve cıktım ıns ıslem suresınce bı aksılık olmaz suanlık durum bu ZİNCIRLIKUYU BİRMOT'A TESEKKURLER..