PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cd çalar çalışmıyor

Birkan61
24/04/2009, 20:35
Aracımız 2006 model 1.3 75ps GP.
Ne olduysa cd çalar cd'leri çalmamaya başladı. Ekranda " CD ERROR " diye bir hata veriyor.

Nasıl giderebiliriz ?

Aracın garantisi bitti fiyatı ne kadar mâl olur ?

Şimdiden teşekkürler.

Buremir
24/04/2009, 20:52
servisinize gidip durumu bildirin onlarda blankput servisine gönderir ve ücret bilgisi ister sizde ona göre karar verirsiniz yok eğer fiyat yüksek olurda yaptırmazsanız bir ücret ödemezsiniz
ama fazla bir ücret tutmaz sanırım benimki sıvı teması yüzünden ön panel değişti 190 lira civarı dediler 95 lira ödedim
sizinki o kadar değildir umarım

anvil
24/04/2009, 22:05
başka cd'lerde de aynı hatayı veriyor mu?

Birkan61
25/04/2009, 08:22
başka cd'lerde de aynı hatayı veriyor mu?

Evet başka cd'lerdede aynı hatayı veriyor.
Arabadaki cd'lerin dışında dün bir daha deniyim dedim evde kendim boş bir cdye doldurdum tekrardan ama yinede cd error demekte ısrar ediyor :)

Bu arada Buremir (https://forum.grandepuntotr.com/members/buremir.html) ,

İlgine teşekkür ederim.

narkoz30
25/04/2009, 14:12
lazer lensiniz arızalanmış bu lens genelde uzun ömürlüdür ancak statik sebeplerden dolayı yanabiliyor. Playstation 3 servisi olduğumuz için aynı hatayı PS3 blu-ray gözleri için de söyleyebiliriz yaklaşık 120 dolar bir maliyeti var PS3 gözlerinin ancak cd çalar lazer lensi çok da pahalı birşey değildir. Umarım 50-60 a çıkarırlar genelde işçilik çok fazla alınır bu tip işlemlerden dolayı. (Araç sistemi olmasından kaynaklı)

Birkan61
26/04/2009, 11:54
Dün izmitteki Fiat servisine götürdük aracı.
Cd çaların kendisinin bozuk olduğunu ancak istanbulda yaptırabileceğini söylediler..
Yaptırdığımız zaman fiyat konusundanda bahsederim :)

qwertqwertzx
01/10/2010, 10:52
Benim GP'daki CD çalarım sadece orjinal CD'leri çalıyor.
Kendi PC'mde yaptıklarımı çalmıyor.CD error diyor.
Bilgisi olan varmıdır?

Teşekkürler

karakushasan
01/10/2010, 12:06
Dün izmitteki Fiat servisine götürdük aracı.
Cd çaların kendisinin bozuk olduğunu ancak istanbulda yaptırabileceğini söylediler..
Yaptırdığımız zaman fiyat konusundanda bahsederim :)
selamlar bendede arada bu sorunu veriyordu"cd error" maslakta yetkili servise götürdüm açıp içini temizlediler sorun kalmadı:D

karakushasan
01/10/2010, 12:08
buarada adres isteyenler için hatırladığım kadarıyla yazıyorum maslak oto sanayi 2.kısım 6.sokak blaunkpunt(doğru mu yazdım bilmiorum) servis:D

karakushasan
01/10/2010, 12:09
Benim GP'daki CD çalarım sadece orjinal CD'leri çalıyor.
Kendi PC'mde yaptıklarımı çalmıyor.CD error diyor.
Bilgisi olan varmıdır?

Teşekkürler

kaliteli cd almanızı öneririm philips vb normal piyasada cdlerinde sorun yaratabilir;)

zafer murat
01/10/2010, 12:37
modvi elektronik atatürk sanayi sitesi maslak eğer teybin garantisi devam ediyorsa ruhsat fotokipilerini çekip gönderebilirsiniz

qwertqwertzx
01/10/2010, 13:33
kaliteli cd almanızı öneririm philips vb normal piyasada cdlerinde sorun yaratabilir;)

Malesef hertürlü CD ve yazma tekniğini denedim???
Acaba başkasının başına da geldimi merak ediyorum.

karakushasan
01/10/2010, 13:44
Malesef hertürlü CD ve yazma tekniğini denedim???
Acaba başkasının başına da geldimi merak ediyorum.,
kusura bakmayın yardımcı olmak için soruyorum mp3 olarak kaydetme ihtimaliniz varmıdır büyük ihtimalle mp3 okumuyorsa teyp hata verecektir..

paratutmaz
01/10/2010, 14:16
Elektronik marketlerden temin edebileceğiniz temizleme CD leri (likit+cd paketler) %90 ihtimalle sorununuzu çözecektir. Anladığım kadarıyla CD yi bir müddet çevirip sonra error veriyor playeriniz. Bunun en büyük sebebi gözün kirlenmesi ve bu sebeple okuyamamasıdır.. Tamirciye gitmeden temizleme yöntemini denemenizi tavsiye ederim.

qwertqwertzx
01/10/2010, 14:48
Temizleme CD'sini deneyeceğim.
CD yazma konusunda bilgim var.MP3 olarak değil Nero ile müzik CD'si olarak yazıyorum.Zaten diğer arabamda çalıyor.

teşekkürler

42hg498
05/10/2010, 13:59
aynı hatayı bendede sıksık yapıyor. bu temizleme cd sini dendiniz mi?