PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç sorum var??

volkanmet86
28/02/2007, 18:37
GP 1.3 90hp emotion + tüm paketler bi araç almayı düşünüyorum bi kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim:

bu aracın arka tekeri kampana mı? resmi siteden baktım kampana diyor ama grandepunto.com.tr de disk diyor hangisi doğru?
need for speed pakati hangi paket spor mu? onu da tam anlayamadım?
şu andaki aracım opel vectra 2.0 benzinli 136 beygir. sürekli ankara konya arası gidip gelmekteyim bilenler bilir yol dümdüz. opelle basdığımda(benzini içiyor o ayrı zaten asıl amacım az yakan bi otomobil almak) 230-220 yi rahat görüyordum. punto da max 175 yazıyor ne derece doğru?
biraz uzun oldu ama kusura bakmayın

femoli
28/02/2007, 18:59
yok arkadaşım öncelikle punto alacağın için tebrik ederim

arkalar kampana disk değil
1,3 90 bg bir araç alırsan seni tatmin edecek kadar bir hız alırsın bu sana ve kabiliyetine bağlı 200 210 görenler var ve rahat bir şekilde ulaşırsın bu hıza
+ yakıtada gelirsen şu anda kullandığın araca oranla yarı yarıya iner
1,3 90 bg emotıon alabileceğin engüzel ararç tabi bunlara pakette eklettirirsen değme keyfine sky dome sp gp konfor paketi yaslan arkana grande punto nun keyfini çıkar

volkanmet86
28/02/2007, 19:04
saol arkadaşım....

emre
28/02/2007, 19:07
yok arkadaşım öncelikle punto alacağın için tebrik ederim

arkalar kampana disk değil
1,3 90 bg bir araç alırsan seni tatmin edecek kadar bir hız alırsın bu sana ve kabiliyetine bağlı 200 210 görenler var ve rahat bir şekilde ulaşırsın bu hıza
+ yakıtada gelirsen şu anda kullandığın araca oranla yarı yarıya iner
1,3 90 bg emotıon alabileceğin engüzel ararç tabi bunlara pakette eklettirirsen değme keyfine sky dome sp gp konfor paketi yaslan arkana grande punto nun keyfini çıkar

abi ye katılmakla beraber bahsettiğin araca sahibim zaten arkadaşım ayrıca ben 205 gördüm bu araçta araba çok keyifli tavsiye ederiz ;)

Gajiin
28/02/2007, 19:25
güzel secim yapmışsın ama bence g.punto her ne kadar çok ideal bi otomobil olsa da b segmenttedir. vectra dan sonra biraz tatminsizlik yaratabilir...

emre
28/02/2007, 19:30
güzel secim yapmışsın ama bence g.punto her ne kadar çok ideal bi otomobil olsa da b segmenttedir. vectra dan sonra biraz tatminsizlik yaratabilir...

ben buna fazla katılmıorum benim arkadaşımda full bi adet var 98 model vectra ikiside aynı konforda benim arabayla ancak o biraz daha geniş ve hızlı okadar

AWD
28/02/2007, 19:48
o hızılara çıkmassın GP le malesef ama yakıtın çok makul olur emotion ve tüm paketlerle vectradaki koforu aramıcağına garanti ederim :ok:

volkanmet86
28/02/2007, 19:59
arkadaşlar sağolun
bi de bu multijet ne oluyor? tdi mı cdti mı yoksa turbo yokmu?

bi de bu tıkırtı burcu ne dir nasıl bi problem ? büyük mü?

CAGLARKA
28/02/2007, 20:24
arkadaşlar sağolun
bi de bu multijet ne oluyor? tdi mı cdti mı yoksa turbo yokmu?

bi de bu tıkırtı burcu ne dir nasıl bi problem ? büyük mü?

multijet, sizin cdti olarak bildiğiniz opel astra ve corsalarda kullanılan motorlarla birebir aynı motordur. fiat ve general motors'un ortak geliştirdiği bir motordur. sadece fiat'da multijet diye adlandırılır, opel de cdti olarak adlandırılır. yeni nesil tüm dizel motorlarda turbo zaten vardır

volkanmet86
28/02/2007, 20:27
multijet, sizin cdti olarak bildiğiniz opel astra ve corsalarda kullanılan motorlarla birebir aynı motordur. fiat ve general motors'un ortak geliştirdiği bir motordur. sadece fiat'da multijet diye adlandırılır, opel de cdti olarak adlandırılır. yeni nesil tüm dizel motorlarda turbo zaten vardır

peki hocam bu tıkırtı burcu nedir?

CAGLARKA
28/02/2007, 20:29
tıkırtı burcu tıkırtı yapan bir parçadır :) şaka bi tarafa bende bilmiyorum ama forumda bununla ilgili bölümler var. arama bölümünden forumdaki mesajlar içinden gerekli bilgileri bulabilirsin

volkanmet86
28/02/2007, 20:39
baktığım kadarıyla 2007 modellerde bu problem düzeltilmiş ama ne olduğunu cidden merak ediyorum?

CAGLARKA
28/02/2007, 20:42
direksiyondan tıkırtılar geliyo bazı araçlarda özellikle direksiyon city modundayken. ama herkeste yok. serviste çözülüyo problem varsa yeni araçlarda büyük ihtimalle çözülmüştür. (city modu=bu açıkken direksiyon oldukça hafifliyo direksiyon. kapatılınca normale dönüyor direksiyon)

Linos
28/02/2007, 22:45
Tıkırtı burcu tam olarak nerededir ben de bilmiyorum lakin artık araçları tıkırtı burcunu değiştirdikten sonra teslim ediyorlar, onu biliyorum ;) Yani muhtemelen aracını aldığında bu sorunu olmayacak! Onun için üzerinde durmana gerek yok...

ABNEW
28/02/2007, 22:48
Bizim araçlarla düz yolda 180-190km/s geçersen Vectra ile 300km/s i rahat görürsün kesinlikle:icon_eek: :D
Tabi ben de şiddetle tavsiye ederim, görünüm, donanım, ekonomi......

Gajiin
28/02/2007, 22:51
tıkırtı burcu önemli bi sorun değil gerçekten. ben servis kendisi değiştirdiği için değiştirdim. sadece bozuk zeminde arabanın sağ önünden hafif bi ses gelmesine yol açıyo. burç garantiden değiştirildikten sonra zaten sorun kalmıyor.

volkanmet86
28/02/2007, 22:52
Bizim araçlarla düz yolda 180-190km/s geçersen Vectra ile 300km/s i rahat görürsün kesinlikle:icon_eek: :D
Tabi ben de şiddetle tavsiye ederim, görünüm, donanım, ekonomi......

ibre 260:naughty:

volkanmet86
28/02/2007, 22:53
tıkırtı burcu önemli bi sorun değil gerçekten. ben servis kendisi değiştirdiği için değiştirdim. sadece bozuk zeminde arabanın sağ önünden hafif bi ses gelmesine yol açıyo. burç garantiden değiştirildikten sonra zaten sorun kalmıyor.

anladım arkadaşım saol :pist:

microab
28/02/2007, 22:59
Benim araçta değişim yapıldıktan sonra,servis kağıdına değişen parça için direksiyon burcu yazılmıştı.

volkanmet86
28/02/2007, 23:08
biliyorum çok soru soruyorum ama....
şimdi düşündüğüm model de bu büyük sonroof da var. güneşli bi günde onu kapatabilecek perde gibi bişi var mı tavanda?

brvhgt
28/02/2007, 23:11
:pist: var dostum hem perde sıcak ve soğuğu engelliyor güzel bir olay zaten tavan ısı yalıtımlı tam anlatamadım ama normal cam değil dıştan siyah içten normal görünüm yani hem fonksiyonel hemde güzel

volkanmet86
28/02/2007, 23:13
:pist: var dostum hem perde sıcak ve soğuğu engelliyor güzel bir olay zaten tavan ısı yalıtımlı tam anlatamadım ama normal cam değil dıştan siyah içten normal görünüm yani hem fonksiyonel hemde güzel

saol kardeşim...galiba lacam ben bu arabayı hafta sonu bi test sürüşü yapsam....

brvhgt
28/02/2007, 23:19
:afro: eğer alırsan pişman olmazsın kendim adına söyleyim 1.3 90 lık tavsiyemdir arabayı kullandıkça açılyor her rengi güzel ama siyah ve kırmızı farklı duruyor be cam tavan kırmızıya çok hava katıyor camlara film tavan zaten simsiyah alsana karizma 1500

volkanmet86
28/02/2007, 23:43
:afro: eğer alırsan pişman olmazsın kendim adına söyleyim 1.3 90 lık tavsiyemdir arabayı kullandıkça açılyor her rengi güzel ama siyah ve kırmızı farklı duruyor be cam tavan kırmızıya çok hava katıyor camlara film tavan zaten simsiyah alsana karizma 1500

teşekkürler arkadaşım tavsiyen için.şu an kafama tak takılan şu dreksiyonun sabit durmama sorunu. ama zannedersem bir çok sorun gibi 2007 lerde onu da halletmişlerdir..hafta sonu gidip bi iyi öğrenecem herşeyi not alıyorum:sofeer:

Linos
28/02/2007, 23:53
Bu arada tavsiyem bayiileri dolaş ve hepsinden ayrı ayrı fiyat al! Fiyatların değiştiğini göreceksin... ;)

volkanmet86
28/02/2007, 23:55
Bu arada tavsiyem bayiileri dolaş ve hepsinden ayrı ayrı fiyat al! Fiyatların değiştiğini göreceksin... ;)

arkadaşım ankara nın yabancısıyım bu sene geldim okumaya onun için pek bilmiyorum ankarayı benim bildiğim bi konya yolu üzerinde var başka nerde var biliyor musun?:pist:

Linos
01/03/2007, 00:00
ALTINDAĞ AĞAÇLI 0.312.235.25.10
ANKARA OTOMOTİV 0.312.341.31.44
BAYDARLAR 0.312.384.03.55
ALİ UĞURLU 0.312.562.21.15
ÇANKAYA KARTAŞ OTOMOTİV 0.312.583.85.85
ETİMESGUT ÜSTÜN OTOMOTİV 0.312.278.22.22
POLATLI BİRMOT/ÇANKAYA 0.312.623.98.38
SİNCAN UYAR OTOMOTİV 0.312.269.80.55
YENİMAHALLE BİRMOT/YENİMAHALLE 0.312.385.42.42

"Forumdan alıntıdır!"

Buralara bakabilirsin ;)

brvhgt
01/03/2007, 00:06
sorunlar halloldu ayrıca direksiyon sorunu her arabada yok mesela bende sadece tıkırtı burcu değişti ki buda yollardan kaynaklanan bir sorun onun dışındakiler her arabada olabilir bence

İbrahimKC
01/03/2007, 10:39
arkadaşım ankara nın yabancısıyım bu sene geldim okumaya onun için pek bilmiyorum ankarayı benim bildiğim bi konya yolu üzerinde var başka nerde var biliyor musun?:pist:

Merhaba Volkan,

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun.

Konya yolu üserindeki Kartaş'a gidersen Satış temsilci ARZU hanım var orada.

İbrahim Kıvanç Cihan'ın selamı var, yapabildiğiniz kadar indirimle bana uygun bir fiyat verirmisiniz dersen sanırım sana uygun bir fiyat çıkarır. Siteden de haberi var kendisinin...

Sezgintr
01/03/2007, 13:19
Bence vectradan sonra bu araç sende biraz huzursuzluk yaratır. Hep aklına ya vectra olsaydı şimdi gaza koyduğum gibi 200ü görmüştüm veya ne bileyim bu araba çok yavaş yaaa filan diyebilirsin. Vectra geniş ve konforlu bi araçtır yalıtımları güzeldir. Ama gp b sınıfı bi araç içine yol seside alır rüzgar seside. Ama sen full donanımlı bi araç alıcakmışsın vectra birgün bile aklına gelmez. Bende 2 sene passat kullandım ve şehiriçinde ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Hem park etmesi dert hemde yakıtı dertti. Gpuntoyu aldıktan sonra passat birgün bile aklıma gelmedi. Sadece passat iyi gidiyodu diyorum hepsi okadar.

volkanmet86
01/03/2007, 14:44
Merhaba Volkan,

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun.

Konya yolu üserindeki Kartaş'a gidersen Satış temsilci ARZU hanım var orada.

İbrahim Kıvanç Cihan'ın selamı var, yapabildiğiniz kadar indirimle bana uygun bir fiyat verirmisiniz dersen sanırım sana uygun bir fiyat çıkarır. Siteden de haberi var kendisinin...

saol dostum hafta sonu uğrayacaktım iyi oldu:naughty:

volkanmet86
01/03/2007, 14:44
Bence vectradan sonra bu araç sende biraz huzursuzluk yaratır. Hep aklına ya vectra olsaydı şimdi gaza koyduğum gibi 200ü görmüştüm veya ne bileyim bu araba çok yavaş yaaa filan diyebilirsin. Vectra geniş ve konforlu bi araçtır yalıtımları güzeldir. Ama gp b sınıfı bi araç içine yol seside alır rüzgar seside. Ama sen full donanımlı bi araç alıcakmışsın vectra birgün bile aklına gelmez. Bende 2 sene passat kullandım ve şehiriçinde ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Hem park etmesi dert hemde yakıtı dertti. Gpuntoyu aldıktan sonra passat birgün bile aklıma gelmedi. Sadece passat iyi gidiyodu diyorum hepsi okadar.

açıkcası arabalardan çok anlamam. gp b segmenti demişsin başka bilindik arabalardan hangileri b segmenti?:sofeer:

microab
01/03/2007, 14:54
Ford Fiesta--Opel Corsa--Renault Clio 3--WW Polo--Peugeot 206-207 vs
Fakat yukardaki araçların bazılarından daha uzun-yüksek-geniş boyutlarda bizim GP...

volkanmet86
01/03/2007, 15:04
arkadaşlar aslında bu konu sabitlense iyi olmaz mı? benim gibi arabayı tanımak isteyenler için çok güzel bi topic oldu? hemen hemen merak edilen her şeye cevap var...

akin78
01/03/2007, 17:08
Bendende sana ufak bir katkı olsun ama biraz üzücü bir durum.O donanımda istediğin bir arabayı tahminimce en az 4-5 ay beklersin eğer ellerinde yoksa ki muhtemelen yoktur.Ama değermi dersen bence değer çünkü daha donanımlı bir araç yok o sınıfta o fiyata.

volkanmet86
01/03/2007, 17:38
Bendende sana ufak bir katkı olsun ama biraz üzücü bir durum.O donanımda istediğin bir arabayı tahminimce en az 4-5 ay beklersin eğer ellerinde yoksa ki muhtemelen yoktur.Ama değermi dersen bence değer çünkü daha donanımlı bir araç yok o sınıfta o fiyata.

hadi ya...:icon_smile_sad: ama mart sonunda yeni parti arabaların geleceğini biliyorum belki onlarla gelir....olmazsa 4-5 bekleme yapma ihtimalim var mı? bana araba 1-2 içinde lazım...olmazsa başka araca yönelmek zorunda kalacam istemeyerek...

akin78
02/03/2007, 11:49
Ben ve benim gibi pekçok arkadaş bekliyor halen.Gelecek arabalar satılan arabalardır sanırım daha önce.29 Aralıkta verdik siparişi ve daha haber yok eğer 10 gün içinde haber çıkmazsa iptal ettireceğim ben.Sen yinede bayiden daha net öğrenersin tabi doğrusunu.

volkanmet86
02/03/2007, 13:19
olmadı şimdi bu ya....

brvhgt
02/03/2007, 13:27
ben 62 gün bekledim ama tabi hem ilk çıktığı zamanlardı hemde benim acelem yoktu ama değdi hergüne iyiki beklemişim