PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mtec dipsiz ampul ve ısı

OzzY
23/04/2009, 03:20
1 seneyi geçti nb kullanıyorum ancak parklarda istediğimi alamadım bi türlü.

nblerle birlikte osramcool blue takmıştım fena değildi ancak yine baya sarıydı

far çanağında solma olunca ısıdan olduğu için parkları değiştirmedim orjinaller kaldı üzerinde nbleri taktım tekrar (şubatta)(bu solma olayı orjinal ampul kullananlardada olmuştu)

4 ledli ampullerden aldım arıza lambası için kaputun içine paralel çektim ancak bu yöntem pek içime sinmedi

beyaz mtec aldım ledlerden çok farklı değil yanışı kullanmak istiyorum ancak çalışma ısısı standart ampullere göre nasıl? farlar tekrar bozulsun istemiyorum.

civcivx
23/04/2009, 09:29
Nasıl yani, park ampulleri mi oluşturdu solmayı? Benim farlarda da var ama H4 ampulun hemen üstünde, parkların orada herhangi bir sorun yok.

Ziyaretçi047
23/04/2009, 14:37
ozan aracı aldığım günden beri m-tec park kullanıyorum o kadar söyleyim... Şimdi önlerde yok arka plakada takılı...

OzzY
23/04/2009, 14:39
cem abi h4lerin üzerinde vardı esas olarak ancak parkların üstündede hafif hafif vardı

civcivx
23/04/2009, 15:47
Hmm anladım. Ben de 1,5 yıldır Mtec beyaz park ampulu kullanıyorum, o kısımda sorun yaşamadım Ozan. Ama diğer kısımdaki iyice rahatsız etmeye başladı artık, xenon ampulden önce de vardı.

OzzY
23/04/2009, 16:53
ben garantiden değiştirdim Cem abi.

civcivx
23/04/2009, 17:26
Valla daha halojenler varken göstermiştim ve pek ilgilenmemiş gibi görünmüşlerdi, ben de üzerinde pek durmamıştım. Şimdi ise xenon var o sebep olmuştur diye hemen geri çevirirler zaten. Sinirlerimi bozmamak için böyle kullanıyorum ne yapayım. Ya da kafama eserse sökerim xenon'u, takarım halojeni, aynen servise :D

OzzY
23/04/2009, 18:47
cem abi ben öyle yaptım hatta maceralı oldu biraz :D:D
ben ankaradaydım araba servise gidicekti servise telefon ettim söyledim tamam ben not aldım ama anneniz hatırlatsın dedi tamam dedim

annem götürdü bıraktı hatırlattı alırken normal demişler.(NBler vardı üzerinde)
bende sinirlendim fiat çağrı merkezine şikayet ettim ondan sonra servis aradı yanlış anlaşılma olmuş siz kendiniz getirin bakalım dediler(onlar aydınlatmada solma var anlamış)
neyse gittim baktı evet sorun var ama usta yok şimdi sonra gel dedi orjianlleri taktım gittim baktı silince çıkar bu dedi çıkar ozaman dedim. sonra geldi çıkmadı değiştircez dedi. ama buna enaz 100w ampul takılmış filan dedi yok dedim beni biliyosun yalan yok dedim :D oda senden habersiz biri takmışmıdır dedim yok dedi sonra gösterdim servisteki başka bi arabada daha vardı tamam tamam dedi :D:D olay böylece kapandı

HugemaN
23/04/2009, 18:57
Durum çetrefilli olmuş biraz :):) Sonuç güzel olmuşşşşş.

civcivx
23/04/2009, 19:10
Ehehe, 100W mı? Senden habersiz mi? :D

OzzY
23/04/2009, 19:36
Ehehe, 100W mı? Senden habersiz mi? :D
hemde enaz :D:D

Buremir
23/04/2009, 20:58
Benim şu dikkatimi çeki ister xenon ister 100 lik isterse normal ampuller olsun eğer farlar her zaman açıksa illaki solma oluyor onun için benim düşüncem karanlık olmadığı sürece farları yakmamak