PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımı sevemiyorum

defeat
22/04/2009, 01:56
Selamlar arkadaşlar,
Herhalde konu başlığından da anlamışsınızdır.Otomobilimi sevmeye çalışıyorum ancak sevemiyorum.Ailem,eşim ve otomobilim herşeyim ancak 13.06.2008'de aldığım aracımı ne yapsam sevemiyorum,bağlanamıyorum:(
Bundan önce 1997'de aldığım Clio RSİ'ımı,sportpack'li 3 kapı Punto'muzu alana kadar kullandım.Ben aldığımda 45K,sattığımdaysa 175K'da idi.Çok şey paylaştık onunla,bir kere yolda bıraktı o da benim hatamdan dolayı oldu.Şimdi gelelim GP'yle olan ilişkime...
Showroom'dan alıp çıktığımda hemen Bodrum yaptık.4 kişi+full bagaj,gerek performansı,gerek uzun yol konforu,gerekse klimanın gücüyle beni etkiledi."İyiki almışız" dedik.Otobanda sürücü tarafı dış aynanın altındaki siyah plastik uçtu gitti,sol ön davlumbazda bulunan siyah klepe gibi şeyi tutan plastik tutucu düştü."Hadi tamam" dedik.Bodrum'da serviste taktırdık.
İstanbul'a döndüğümüzde klima sistemi komple gitti.Ne ısıtma ne soğutma,ne kalorifer fonksiyonu vardı."Soket çıkmış" dediler,hallettiler.Ön frenler kamyon gibi ötmeye başladı.Baktılar,"balatalar değişecek" dediler,yaptılar.1000km sonra tekrar ötmeye başladı,temizlediler.Kapıların ayarı kaçtı,neyse onu da hallettiler.Sürücü tarafı kapı fitili attı,yaptılar.Geçen hafta yine sürücü tarafı camını kapatırken bir çatırtı oldu ve cam kapı içine düştü.Motorun çarkları kırılmış! Şimdi ön frenler tekrar ötmeye başladı,kafayı sıyırıcam.Bunlar yetmezmiş gibi bugün de klima yine gitti ama bu sefer soğutma yok,zannedersem gazı kaçmış çünkü evaporatörde hiçbir soğuma ibaresi yok,normalde üzerinin kar tutması lazım ama görüntü sıfır.
Yarın yine servise götürücem,bakalım neler zırvalıcaklar...
Arkadaşlar aracım daha 10 aylık ve henüz 4500km'yi zor yaptım.Kredisinin bitimine 4 ay kaldı,biz ne alsak diye araç bakar olduk...Lanet olsun böyle firmaya...

memox
22/04/2009, 09:03
Geçmiş olsun Oktay Bey. Bu kadar sorunu üst üste yaşayan arkadaş pek denk gelmemişti. Ya araç problemli idi yada şanssızlık oldu heralde... Tamam GP sınıfının en sağlam arabası olmayabilir ama bu kadar sorunu tekrarlayarak yaşayanda fazla yoktur sanırım.
Tekrar geçmiş olsun.

anvil
22/04/2009, 09:53
Geçmiş olsun. Sizin başınıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiştir valla. Aracınızı sevememekte sonuna kadar haklısınız. Fakat bu sorunlar iyi bir servisle düzelecek sorunlar. En kısa zamanda servisinizi değiştirin lütfen.

buraktii
22/04/2009, 09:57
geçmiş olsun tam bir kabus yaptırmaktan yorulmuşsundur...

xborsaci
22/04/2009, 10:31
Selamlar arkadaşlar,
Herhalde konu başlığından da anlamışsınızdır.Otomobilimi sevmeye çalışıyorum ancak sevemiyorum.Ailem,eşim ve otomobilim herşeyim ancak 13.06.2008'de aldığım aracımı ne yapsam sevemiyorum,bağlanamıyorum:(
Bundan önce 1997'de aldığım Clio RSİ'ımı,sportpack'li 3 kapı Punto'muzu alana kadar kullandım.Ben aldığımda 45K,sattığımdaysa 175K'da idi.Çok şey paylaştık onunla,bir kere yolda bıraktı o da benim hatamdan dolayı oldu.Şimdi gelelim GP'yle olan ilişkime...
Showroom'dan alıp çıktığımda hemen Bodrum yaptık.4 kişi+full bagaj,gerek performansı,gerek uzun yol konforu,gerekse klimanın gücüyle beni etkiledi."İyiki almışız" dedik.Otobanda sürücü tarafı dış aynanın altındaki siyah plastik uçtu gitti,sol ön davlumbazda bulunan siyah klepe gibi şeyi tutan plastik tutucu düştü."Hadi tamam" dedik.Bodrum'da serviste taktırdık.
İstanbul'a döndüğümüzde klima sistemi komple gitti.Ne ısıtma ne soğutma,ne kalorifer fonksiyonu vardı."Soket çıkmış" dediler,hallettiler.Ön frenler kamyon gibi ötmeye başladı.Baktılar,"balatalar değişecek" dediler,yaptılar.1000km sonra tekrar ötmeye başladı,temizlediler.Kapıların ayarı kaçtı,neyse onu da hallettiler.Sürücü tarafı kapı fitili attı,yaptılar.Geçen hafta yine sürücü tarafı camını kapatırken bir çatırtı oldu ve cam kapı içine düştü.Motorun çarkları kırılmış! Şimdi ön frenler tekrar ötmeye başladı,kafayı sıyırıcam.Bunlar yetmezmiş gibi bugün de klima yine gitti ama bu sefer soğutma yok,zannedersem gazı kaçmış çünkü evaporatörde hiçbir soğuma ibaresi yok,normalde üzerinin kar tutması lazım ama görüntü sıfır.
Arkadaşlar aracım daha 10 aylık ve henüz 4500km'yi zor yaptım.Kredisinin bitimine 4 ay kaldı,biz ne alsak diye araç bakar olduk...Lanet olsun böyle firmaya...
geçmiş olsun....inan seni çok iyi anlayabiliyorum....
bunun nedeni fiatın düşük kalitede ürettikleri sanki dünyanın en ii kaliteli aracı gibi bize satmasıdır...araçlar düşük kalitede neredeyse çin malı olan bu chevylerde gözumde aynı değerdedir...
sevememe konusuna gelince aynı olay bende var ...sevmek değil nefret ediyorum...herseyini yaptırdım..2.el canlandığı gibi hemen kurtulcam..bir dahada fiatın yanından geçmem açıksacı...km ye gelince sen gene iyi yapmıssın 5 senede 20.000 anca oldu :)

femoli
22/04/2009, 10:48
çok geçmiş olsun valla ne denebilirki ... hakikatten zor bir durum ..umaarım başka araçlardada buna benzer sorunlar yaşamazsınız..

goldumut
22/04/2009, 11:24
araçta bazı teknolojık urunler gıbı bırazda sans olmus anlasılan..benım aracım 2006 model benımkıde tek kapı bende baslagıcta ufak problemler yasadım ama uzun bır suredır sorun yasamıyorum ve aracımı cok sevıyorum.
sızın durumda cok sansızlık.

siromar
22/04/2009, 11:56
çok geçmiş olsun gercekten enteresan bu kadar ust uste gelmesi,
ama sizi iyi anlıyorum bundan onceki aracım 2007 civic'di ve hic servise gitmemistim (2 sene 22000km'de periyodik bakım hariç)
punto'yu aldım servisten cıkamadım :)
1)100 km de radyotor su kacırdı (servis oradaki contayı sıkmamış) Allah muhafaza tesadüfen kaputu acmasam ciddi sıkıntıydı.
2) arka cam silecek suyu arabanın arka koltugunu yıkadı ( ek yerinden cıkmıs)
3) istanbula gittim geldim on davlumbaz parcalanmıs ( nasıl oldu kimse anlamadı)
4) cukura girdim jant egildi ( bu benim hatam tamam :D:D)
5) arabaya adinin biri vurdu kactı ( bu da o adinin hatası)
6) tus takımı ısıksızdı, ısıklısını buldum sunu takın dedim soket tutmadı takamadılar. Dısarda oto elektrikcisiyle beraber hallettik.
7) herkesdeki gibi torpido kapagı bozuldu onu yaptırdım.
8) muazzam arkadan ses geliyordu. bagajdaki kapagı kaldırınca kalkan kısımın plastigi kırılmıs onu degistirdim.
yani saka gibi ama 8 ayda amma gitmisim servise ve cogu ne yazıkki arabanın hatası.
ama ben GP'yi civic'den gene cok seviyorum. Belkide sadece kendi paramla aldıgımdan olmustur. (civic baba parasıydı :D sonucta da babada kaldı :))

abulbul08
22/04/2009, 12:39
çok geçmiş olsun bazen insanda şans olacak gerçekten sende şanslıymışsın:D:D:D:D:D

ABNEW
22/04/2009, 13:53
Oktay geçmiş olsun,

Bence yaşanan sıkıntılarda biraz da şanssızlık sözkonusu.Şu anda 3. puntomu kullanıyorum.İnanın toplamda sizin yaşadığınız sıkıntıların yarısını yaşamamışımdır.Araç alımı biraz da şans işi, belki siyah olmasın kırmızı olsun deseydiniz hiçbir sıkıntı yaşamayacaktınız.Tekrarlanan problemlerde ben aracı değil de servisi suçlarım hep,

Umarım eğer araç değişikliği olursa yeni aracınızda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız...

mm_isik
22/04/2009, 14:26
Oktay bey. Gp nize bi şans daha verin okuduğum kadariyla çikarabildiği aksiliklerin tümünü çikarmiş. Uzun bi süre sizi üzmez diye tahmin ediyorum.

Ziyaretçi047
22/04/2009, 15:30
Gerçekten şanssızlık olmuş. Yani bu saydıklarınızın olması için aracı baya zorlamak paldır küldür yollarda 200 le gitmeye çalışmak lazım. Öyle bişe yapmadınız umarım. Ama sizinki gerçekten şanssızlık. Benim de çok sorunum oldu fakat her şeyi hallettim bi şekilde. Şimdi de fazla takılmıyorum.

Ama malesef fiat hala yeterince kaliteli değil bu bir gerçek. Ama bu olay fiyatına da yansıyor bu da gerçek.

demon
22/04/2009, 15:58
Benim arabadan tek bir memnuniyetsizliğim var oda taş döşeli yollarda eğer yoldaki taşlar biraz bozulmuşsa çok ses yapması. İşte o an sanki arabadan soğuyorum. Belkide benim araçta bir sorun olabilr.

Ziyaretçi047
22/04/2009, 17:18
taşlı yolda malesef benim de öyle :)

abulbul08
22/04/2009, 19:43
bu sınıfta araçlarda taşlı yollarda ses almayan araç varmı?

alperyonar
22/04/2009, 19:51
Sizin ki gerçekten şanssızlık ama tekrarlayan hatalar servisten kaynaklanır. Önce servisinizi değiştirin eğer sorunlar hala devam ederse arabada bi sıkıntı vardır sonra da arabanızı değiştirin

ersin006
22/04/2009, 21:54
geçmiş olsun bende 2008 mayıs ayında gp aldım ufak tefek sorunlar oldu bazılarını ben kendim hallsetdim oto yıkamada ön sağ tekerdeki davlumbaza tanzikli su tutulunca kelepçe çıktı bende japon yapıştırıcı ile yapıştırdım ön sağ tekerin altında davlumbazı tutan vida plastik aksamla beraber kırıldı yine kendi imkanlarımla halletdim kablo bağıyla yerine tutdurdum yapamıyacağım sorunları servise götürecem tabi şu anda sorunlar var ama garantinin bitmesine 1 yıl var onlarıda zamanla halledecem sizinkide şans artık böyle sorunlar olunca insanın bütün morali bozuluyor gerçekten

Phaser
23/04/2009, 10:37
Valla Dostum Cok Geçmiş olsun bende kasımda aldım aracımı daha 4000 KM.de aldığımdan beri dualogic şanzıman ile uğarşıyorum şuan dişliler bozulmuş ve italyadan 2 haftadır bir parça bekliyor anlıcan serviste yatıyor. senin yerinde olsam o kadar soruna karşı fiata karşı dava açıp aracın bire bir değişimini talep ederim tüketici mahkemesi direk seni bu sorunlar ile haklı bulacaktır.

selcukx
24/04/2009, 11:33
Bende aracımı 2008 de sıfır aldım ve 2000 km sonra frenlerden kamyon gibi ses gelmeye başladı. Servise gittiğimde aldığım cevap ise 2005 yılından itibaren balatalarda as kullanılmıyormuş bu yüzden tüm arabalardan bu ses varmış dediler. Tabi bende sadece puntoya binmiyorum ki doblo ve diğer araçlarada bindiğimde böyle bir ses çıkmadığını söyledim ama nafile. Sanırım kronik bir sorun.

1- Fren balata sesi
2- Torpida kapağı sorunu
3- Geri vites sorunu (zaman zaman geriye geçmiyor. 1 takıyorum sonra 2ye takıyorum ondan sonra geriye geçiyor)

Benim sorunlar bunlar ve kronik olduğu düşüncesindeyim.

Cnyt01
24/04/2009, 12:13
abisi sen bu arabayı dırek sat. sans meselesi . senın arabayı tatıl gununde mı yapmıslar ne ... bu kadar sorun ust uste gelemez yanı... 2 senedir kullanıyorum 1 kere cıty moturu degıstır okadar.

otto1234
24/04/2009, 12:38
gerçekten büyük şansızlık

Linos
24/04/2009, 12:42
Bu kadar şanssız olaydan sonra, hakikaten nefret etmemek mümkün değil!.. :(

HugemaN
24/04/2009, 19:19
Selamlar

Bende mm_işik dostuma katılıyorum bence iyi bir serviste sorunlarını tekrar gözden gecir ve arabana bir şans daha ver... Ben bindiğim arabaya aşığım....

efsane19
26/04/2009, 01:17
siz baya şansızmısınız yapacak bişey yokk olabiliyor böle şeyler. hee ben altı ayda 8000 km yaptım kış koşullarını iyi geçtik hee benim ufak tefek kazalardan başka arabada bir sorun yok sorun bendeydi şuana kadar :D hee araba çok kaliteli parçalar yok ama motor ve diğer aksamlar iyi biraz yavaş kalıyor bizimki ama yine de memnunum inş. herkez şanslı olur Allah kimseye kaza bela vermesin hayırlı sürüşler.

serkan86
26/04/2009, 10:56
Bende aracımı 2008 de sıfır aldım ve 2000 km sonra frenlerden kamyon gibi ses gelmeye başladı. Servise gittiğimde aldığım cevap ise 2005 yılından itibaren balatalarda as kullanılmıyormuş bu yüzden tüm arabalardan bu ses varmış dediler. Tabi bende sadece puntoya binmiyorum ki doblo ve diğer araçlarada bindiğimde böyle bir ses çıkmadığını söyledim ama nafile. Sanırım kronik bir sorun.

1- Fren balata sesi
2- Torpida kapağı sorunu
3- Geri vites sorunu (zaman zaman geriye geçmiyor. 1 takıyorum sonra 2ye takıyorum ondan sonra geriye geçiyor)

Benim sorunlar bunlar ve kronik olduğu düşüncesindeyim.
:agiskavgasi: geri vites sorunu bende de var çift debrej yaparsam vitese giriyor.
dün akşam Kemer e gittim ses izolasyonu gerçekten berbat sanki yolda araba değil ben gidiyorum:poster_s:

tyrant86
26/04/2009, 15:54
selamlar arkadaşlar,
herhalde konu başlığından da anlamışsınızdır.otomobilimi sevmeye çalışıyorum ancak sevemiyorum.ailem,eşim ve otomobilim herşeyim ancak 13.06.2008'de aldığım aracımı ne yapsam sevemiyorum,bağlanamıyorum:(
bundan önce 1997'de aldığım clio rsi'ımı,sportpack'li 3 kapı punto'muzu alana kadar kullandım.ben aldığımda 45k,sattığımdaysa 175k'da idi.çok şey paylaştık onunla,bir kere yolda bıraktı o da benim hatamdan dolayı oldu.şimdi gelelim gp'yle olan ilişkime...
Showroom'dan alıp çıktığımda hemen bodrum yaptık.4 kişi+full bagaj,gerek performansı,gerek uzun yol konforu,gerekse klimanın gücüyle beni etkiledi."iyiki almışız" dedik.otobanda sürücü tarafı dış aynanın altındaki siyah plastik uçtu gitti,sol ön davlumbazda bulunan siyah klepe gibi şeyi tutan plastik tutucu düştü."hadi tamam" dedik.bodrum'da serviste taktırdık.
Istanbul'a döndüğümüzde klima sistemi komple gitti.ne ısıtma ne soğutma,ne kalorifer fonksiyonu vardı."soket çıkmış" dediler,hallettiler.ön frenler kamyon gibi ötmeye başladı.baktılar,"balatalar değişecek" dediler,yaptılar.1000km sonra tekrar ötmeye başladı,temizlediler.kapıların ayarı kaçtı,neyse onu da hallettiler.sürücü tarafı kapı fitili attı,yaptılar.geçen hafta yine sürücü tarafı camını kapatırken bir çatırtı oldu ve cam kapı içine düştü.motorun çarkları kırılmış! şimdi ön frenler tekrar ötmeye başladı,kafayı sıyırıcam.bunlar yetmezmiş gibi bugün de klima yine gitti ama bu sefer soğutma yok,zannedersem gazı kaçmış çünkü evaporatörde hiçbir soğuma ibaresi yok,normalde üzerinin kar tutması lazım ama görüntü sıfır.
Arkadaşlar aracım daha 10 aylık ve henüz 4500km'yi zor yaptım.kredisinin bitimine 4 ay kaldı,biz ne alsak diye araç bakar olduk...lanet olsun böyle firmaya...

abi geçmiş olsun ama biz daha aracimizi teslim almadan bizi de karamsarliğa düşürdün.clio aracim war benimde o da çok sorun yaratiyo diye değiştirdim bende ama punto'da beni üzecek galiba.:(

abulbul08
26/04/2009, 16:30
abi geçmiş olsun ama biz daha aracimizi teslim almadan bizi de karamsarliğa düşürdün.clio aracim war benimde o da çok sorun yaratiyo diye değiştirdim bende ama punto'da beni üzecek galiba.:(
kafanı yorma bende çok araştırdım sonunda puntoya karar verdim her firmanın araçlarında çıkabiliyor böyle arızalar oda arkadaşın şansı artık.
abimde 2006 vw golf var ondada çok sorun çıktı.3500 km yaptım halen bi sorun vermedi.

linea16
30/04/2009, 19:08
çok büyük geçmiş olsun bende linea kullanıcısıyım arabayı 4 ay evvel aldım 7.000 km civarlarında daha en ufak tıkırtı duymadım.şanş diyebilirim çok sert kullanmama rağmen beni daha üzmedi ama çevremde de gp lerden kulanan arkadaşlardan var şikayetler çok ben iyiki linea almışım diyorum çoğu kişi gp nin sedanı desede alakası yok kaliteyi ve bazı hataları lineada arttırmışlar güzel günler dileğiyle

ABNEW
01/05/2009, 01:29
Baha, bence GP genel anlamda Linea dan daha kaliteli bir otomobil ama Linea nın en önemli avantajı GP sorununun %90 nını oluşturan servo motor probleminin yaşanmaması.Çünkü bu araçlarda standart hidrolik direksiyon sistemi mevcut,

Linea küçük sedan sınıfında benim de beğendiğim bir araç...

defeat
01/05/2009, 02:33
Yanımda birilerinin olduğunu hissetmek inanın çok güzel dostlar.Hepinizin yazılarını tektek okudum.Doğduğumdan beri otomobil ve benzeri eserleri inceledim,hep "neden-nasıl?" sorularını sordum kendime.Kullandığım herşeyle empati kurmaya çalıştım.Kanıksadığım şeyleri inanın çok zor bırakıyorum.Senelerdir otomobil dergilerini hatim ederim,dolayısıyla Fiat markasının algımızda nerede durduğunu da az çok bilirim fakat bu kadar olabileceğini tahmin etmiyordum.0 aldım seni ben,bir test sürücüsü test etti seni fabrikada bir de ben.Kırılır darılır diye nazik kullandım olmadı,üstüne titredim başımı öne eğdin...Bilemiyorum,eski otomobilimi hala çok özlüyorum ama eskiliğin verdiği arızaları yaptırmaktan da sıkıldığımdan aldım bunu.Bakımları layığıyla yaptırabileceğimi bilsem(ekonomik durum) inanın satmazdım.Ağır gelmeye başladı bir süre sonra.
Fakat kafamın basamadığı nokta,nasıl olur da 175k'ya gelmiş bir aracın 0 alınmış bir araca göre kendini daha iyi koruması oluyor.Nasıl daha güven veriyor?Bu kadar km sonra bir kere bir balata ötmesi duysaydım da,klima birgün buzhane yapmasaydı da öyle satsaydım...
Daha 4000'inde olan bir otomobil nasıl 40000'i çıkaracak?

Phaser
01/05/2009, 08:03
Aynen yazılarında haklısın dostum. kasım ayında polo marka aracımı sattım manual vites 4 sene kullandım bir kere olsun vitesinde cartlama olmadı. kaasımda puntomu aldım kasım ayından beri şuan 5 nci kez vites cartlama için servise bugun son kez gideceğim. bugun değişim yada para iadesi için konuşacağım aracımdan bende ciddi şekilde soğudum. nerde benim o eski polom dedim artık. seni çok çok iyi alıyorum. bu arada benim araçta maalesef şuan 4000 km.de

mustafa
01/05/2009, 10:26
Benim arabam 52.700 km'de 2 yılı doldurdum. Müfettiş olduğum için çok şehir gezdim mazotu hep farklı istasyonlardan aldım. Doğayı sevdiğim içinse çok fazla şelale, nehir, mağara gibi genellikle bozuk yollarla gidilen yerler gezdim. Hatırladığım kadarıyla kronik sorun olan arka kapı, periyodik bakımlar, boya koruma, davlumbaz taktırma (o tamamen benim hatam altını vurdum defalarca), emniyet kemeri ikaz sesini kapattırma dışında servise gittiğimi hatırlamıyorum. Kısacası benden kaynaklı olmayan tek sorun arka kapı ki o da kroniktir. farklı istasyonlardan mazot almama ve ülkemizdeki yakıt kalitesi herkesin malumu olmasına rağmen motor konusunda hiç sorun yaşamadım örmeğin. Bazı şeyler şans demek ki gerçekten.

görkem koçsan
19/08/2009, 18:05
o ses yan aynalardan geliyo aynanın dış kısmına parmak uçlarınla tokat at anlarsın cızırtı sesini

reklama gerk yok
19/08/2009, 22:42
bu sınıfta araçlarda taşlı yollarda ses almayan araç varmı?

tabiki var

mercedes alıp da neler yasayanlar var emin olun

darkT-JET
20/08/2009, 09:49
öncelikle geçmiş olsun....valla öyle yada böyle sorunlar hepimizde hatta diğer marka araclardada var..kimilerinde daha çok kimilerinde daha az...ucuz etin yahnisi derlerdi eskiden simdilerde ismi fayda/maliyet endeksine döndü,kendim için konusuyorum 1.4 lt. ,120 bg. ,turbo,tatmin edici performans,düsük yakıt tüketimi,esp,dıjıtal klima,yeterli düzeyde konfor,yine bana göre göz alıcı tasarım 8 ay önce 25.000 tl'ye mal oldu....en yakın rakiplerinin 2. el bitik halleri 30.000 tl civarındaydı...işin özü varsın sabah aksam sorun çıkarsan isteklerimi yeterince karsılıyor ya ''GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR''........saygılarımla

Bülent10
20/08/2009, 15:13
Oktar arkadaşım böyle bir durumda karşılaşmana üzüldüm benimde birkaç sorunum var "Lüften Herkez okusun " başlıklı konuyu okursa orada da göreceksin . GP ön göğüsten gelen bir ses var ve hala gitmedi. Sağdan soldan geliyor mıcırlı yolda . Bir kaç ay öncede sağ Amortisör takozlarından gelmişti. Bakalım daha ne sesler duyacağız. Benim aracım 4 aylık ve 4300 km uzun yolda artık açıyorum radyoyu 5000 bakım geldiğinde yeniden göstereceğim bu durumu

gadget
20/08/2009, 23:33
arkadaşım geçmiş olsun üzücü tabi ama 55 bin tl ye arkadaş bi vw scirocco aldı 5 gün sonra motor bitti , ve yanıt üretim hatası, aynen bi focus hatchbackte oldu, düşün adam arabanın en zor değişen parçası olan motoru indirtti sıfır arabadan, yani tamamen şans işi...
ha doğru bizim arabalarda parça kalitesi düşük, kapılar hızlı giderken hava alıyo resmen rüzgar sesi duyuyyom, kapılar devamlı tıkırdıyo, ön takım tıkırdıyo, ön panel tıkırdıyo, valla bi gün oturup tıkırdıyan her yere kağıt sokucam :) sonra benim başıma gelmedi ama servo direksiyon tamamen üretim hatası... tamamen nasip :(

Honor COOPER
21/08/2009, 00:18
Gerçekten şanssızlık olmuş. Yani bu saydıklarınızın olması için aracı baya zorlamak paldır küldür yollarda 200 le gitmeye çalışmak lazım. Öyle bişe yapmadınız umarım. Ama sizinki gerçekten şanssızlık. Benim de çok sorunum oldu fakat her şeyi hallettim bi şekilde. Şimdi de fazla takılmıyorum.

Ama malesef fiat hala yeterince kaliteli değil bu bir gerçek. Ama bu olay fiyatına da yansıyor bu da gerçek.

Cihan hocam bence pekde yansımıyor fiyatına.

ABNEW
21/08/2009, 01:03
Fiat Üretimleri bence kalitesiyle, fiyatıyla, donanımıyla sınıf standartlarında kesinlikle.Rakiplerine göre artıları da var eksileri de.En önemli artıları ise donanım zenginliği ve tasarımları...

Moosty
21/08/2009, 08:49
Fiat Üretimleri bence kalitesiyle, fiyatıyla, donanımıyla sınıf standartlarında kesinlikle.Rakiplerine göre artıları da var eksileri de.En önemli artıları ise donanım zenginliği ve tasarımları...

Kesinlikle katılıyorum, kendi sınıfında bu fiyata bu donanımları veren yok, diğer FIAT modellerindeki tasarımlara bir şey demiyorum, özellikle Doblu yu gördükten sonra, ama GP nin kesinlikle bir tarzı ve bütünlüğü var. Sonuç olarak GP alırken aynı özelliklerde bir Honda Jazz a verdiğiniz paradan daha azını veriyorsunuz, Honda Jazz forumlarını okursanız onlarda da bir sürü problemin olduğunu görürsünüz.

Bence fiyat / performans olarak GP oldukça tatminkar.

görkem koçsan
21/08/2009, 22:25
en büyük aptallığım bence fiattan araba almak.bırakın lanet dandik bişi bunlar yaa teneke valla yaa.servis desen aynı.bisikletle gidiyom yolda bu kadar yol sesi duymuyorum yaa bu kadarmı olur.serviste kısadervreden doblonun bagaj kapağı alev aldı adamlar kovayla su atıyo bu servis yetkili servis ya ben buna şahit oldum daha ne diyeyim.tabi bence fikirlere ve düşüncelere saygılıyım

ABNEW
21/08/2009, 23:43
en büyük aptallığım bence fiattan araba almak.bırakın lanet dandik bişi bunlar yaa teneke valla yaa.servis desen aynı.bisikletle gidiyom yolda bu kadar yol sesi duymuyorum yaa bu kadarmı olur.serviste kısadervreden doblonun bagaj kapağı alev aldı adamlar kovayla su atıyo bu servis yetkili servis ya ben buna şahit oldum daha ne diyeyim.tabi bence fikirlere ve düşüncelere saygılıyım

Görkem, bütün araçlar teneke, plastik ve biraz da çelikten meydana gelir.Türkiyedeki tüm yetkili servislerde bence de problem var.Ben aracı liftten düşüren, içeride araçlara çarpan Opel Servisleri de biliyorum :) Aynı şekilde 2 ayda 2 kere benzin otomatiği değişen BMW 3 ler, gaz kelebeği bozulan Golfler, debriyaj ve turbo yakan Caddyler de mevcut.

Araçlarımızın da iyileştirilmesi gereken yerleri var tabi ama bence objektif olmak gerekirse diğer markaların b segmentleri de senin deyiminle dandik ve teneke ya da bizim araçlarımız da böyle değil...

Fuzuli
22/08/2009, 03:21

Bence aracınızı fazla küçümsediğiniz gibi kendinize de boşuna hakaret ediyorsunuz...
Fiat dediğiniz firma özellikle baz donanımlarında fiyatına göre oldukça iyi bir donanım sunmakta...Kendi deneyimlerime göre de 2 senedir kullandığım aracımda büyük bir sorunla karşılaşmadım...(Arka kapının sıcakta zor açılması ya da sert yollarda ses gelmesi haricinde) Ancak 4 yıla uzattığım garanti ile yıllık bakımda kapı kolunu değiştirtirim diye düşünüyorum...Ses konusunda da aynı sesin sert zeminde Astra'dan da gediğini gördüm...Bizi araca özel bir durum değil...
Servis konusundaki fikirlerinize bende katılıyorum...Servislerin büyük çoğunluğu profesyonellikten uzak ne yazık ki...

abrituslu
25/08/2009, 09:07
sat kurtul git mersedes al

EnginBERK
25/08/2009, 09:21
bende yavaş yavaş soğumaya başladım,
özellikle ses-tıkırtı sebebiyle servisten çıkamaz olduk.

durumumu düzelttiğim an satıp, başka bir markaya geçmeyi düşünüyorum.

fatihhhh
26/08/2009, 15:16
Görkem, bütün araçlar teneke, plastik ve biraz da çelikten meydana gelir.Türkiyedeki tüm yetkili servislerde bence de problem var.Ben aracı liftten düşüren, içeride araçlara çarpan Opel Servisleri de biliyorum :) Aynı şekilde 2 ayda 2 kere benzin otomatiği değişen BMW 3 ler, gaz kelebeği bozulan Golfler, debriyaj ve turbo yakan Caddyler de mevcut.

Araçlarımızın da iyileştirilmesi gereken yerleri var tabi ama bence objektif olmak gerekirse diğer markaların b segmentleri de senin deyiminle dandik ve teneke ya da bizim araçlarımız da böyle değil...

çok yerinde bir yorum olmuş.

B segment araçların hemen hemen hepsinde böyle problemler vardır die düşünüyorum.
Başka B segment araç kullanan, yada kullanmadığı halde, böyle bizimkiler gibi problemi olmayan araç bilen varsa burda yazsın. icabında puntişleri satar, o aracı alırız.

StrawBeeRy
29/08/2009, 11:15
abi çok geçmiş olsun.şansta bu kadar denk gelir ya.fiat servislerinde bir şeyler dönüyor
sana kısa bir yaşanan olayımı anlatıyim.benim abim 4 ay önce kaza yaptı araba pertte çıktı 14 milyar hasar vardı 14 milyarı pert gösterdiler sonra abim istemedi çünkü kasko pertten 21 veriyor ama kasko kağıdında 26 yazıyor(üç kağıt yaptılar) herneyse.sonra 14 milyarlık hasarı 12 milyara yapmışlar ama nasıl yapmışlar,klima kompresörü,intercooler,radyatör,ön tampon vs.ön tamponu kırmızı takmışlar üstünü siyaha boyamışlar şimdi kırmızı çıktı alttan. hepsi sıfır takılması lazım geçen gün klima kompsesörü bozuldu servise gittik.serviste parçalar takılı gözükmüyor sonradan baya bir araştırdım bilgisayardan kazadan sonra değşen paraçaların sayfalarını çıkarttırdım.bir baktım söylediğim bütün parçaları çıkma takmışlar yani 14 milyarlık parayı kaskodan almışlar bizden kesmişler gibi bir şey.şimdi ön tamponu,klima kommpresörünü kabul ettiler,kompresör değişti tampon yapılıcak.şimdi intercooler,radyatör felan değişmesi lazım bakalım değişicekmi değişmezse kaskoyla papaz olucaz.

Romeo_er2
11/10/2009, 03:20
valla çok rahatsız etmesede ufak tefek bendede var sorunlar..öncelikle sağ camın arkasındaki plastik kaplama çıkık duruyo dişleri kırıldı galiba oturmuyo bi türlü serviste 2 saat ter döktüler..hem kötü görünüyo hem ses çıkarıyo.torpido kapağı sarkık biraz..sağ ayak bölümünün havalandırması klima yada kaloriferi çalıştırınca garip bi ses çıkarıyo..frenlerin ötmesine zaten denicek bişey yok..aracım 18.000 de maşallah tık demedi bunların dışında..bence birazda olsa kullanımlada alakalı bu durumlar..

dgn
11/10/2009, 10:03
Geçmiş olsun.Bizimde başımıza bu tür sorunlar arabayı alırken geldi tam bir hafta geç aldık.Hatalı teyp takmışlar teyp başka puntoda çalışıyo bizimkinde çalışmıyo başka puntonun teybide çalışmıyo sonunda anladılar tesisatta problem varmış yapcam diye ön göğsü söktüler yaptılar ama takarken direksiyonu iyi sabitlememişler o oynuyodu yaptılar onu yapayım derken göstergeyi sabitlemeyi unutmuşlar gösterge bi otarafa bi bu tarafa oynuyodu sonunda servis değiştirdik yaptılar şimdi sağlam oldu dedik önceki servis ne ettiyse sol ön hoperlör ses vermiyodu onuda yaptılar Allaha şükür şimdi sağlam araba.