PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cila atılması için polisaj makinesi

badboy1980
18/04/2009, 23:59
Arkadaşlar başıma gelen boya koruma faciasından sonra artık kendi işimi kendim yapmaya karar verdim. Bugün Koçtaş'ta kendi markaları olan şarjlı polisaj makinesini gördüm. Yedek pedleri yokmuş ama yakında gelecekmiş. Basit bir şekilde cila veya pasta atmak için düşündüğüm bu alet işimi görür mü? Görmez ise önerileriniz nedir?

https://www.koctas.com.tr/U/PP-NLH-18-V-Akulu-Polisaj-/18-V/44002?R=104

ABNEW
19/04/2009, 14:37
Bence bu makinelerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta devir sayıları.Düşük devirde çalışanlar tercih edilmeli amatör cilalama için.Devir yükseldikçe daha dikkatli kullanmak gerekiyor.Hatta eğer varsa devri ayarlanabilen polisaj makinelere tercih edilmeli, ben de bir ara düşünüyordum ama sonra elle cilalamaya karar verdim :)

Fiyatı oldukça uygun ama dediğim gibi devir sayısı yüksek mi düşük mü bir araştırmak gerekiyor.Bir de markalı makinelerin yedek pedleri 20TL civarındaydı...

DeNNis
19/04/2009, 14:54
polisaj makinesi kullanacaksan önce eğitimin almanı tavsiye ederim çünkü ilk denemelerde genelde boyayı yakıyor insanlar, çevrende boyaya girecek bir araç varsa üzerinde çalışabilirsin.

badboy1980
19/04/2009, 17:59
Bence bu makinelerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta devir sayıları.Düşük devirde çalışanlar tercih edilmeli amatör cilalama için.Devir yükseldikçe daha dikkatli kullanmak gerekiyor.Hatta eğer varsa devri ayarlanabilen polisaj makinelere tercih edilmeli, ben de bir ara düşünüyordum ama sonra elle cilalamaya karar verdim :)

Fiyatı oldukça uygun ama dediğim gibi devir sayısı yüksek mi düşük mü bir araştırmak gerekiyor.Bir de markalı makinelerin yedek pedleri 20TL civarındaydı...

Valla yerinde denedim elimin üstünde :D fazla güçlü değil gibi duruyordu. Satış temsilcisi kişi ütü niyetine kullanmamak lazım dedi :D . Elle yapmaktan ise bunu denemekte fayda var gibi. Zaten şu an araç üzerinde bir boya koruması var. 6 ayda bir yenilemek için kullanmayı düşünüyorum. Bazende canım sıkılırsa kullanırım :D

polisaj makinesi kullanacaksan önce eğitimin almanı tavsiye ederim çünkü ilk denemelerde genelde boyayı yakıyor insanlar, çevrende boyaya girecek bir araç varsa üzerinde çalışabilirsin.

Şirket araçlarını yıkayan bir arkadaş var. Cihazı veririm ona dener bir bakarım baktım beceremedim. Forumdan bir arkadaşa yarı fiyatına satarım. Arkadaşlar faydalanır, üstüne belki dua da alırım :D

theblight
14/06/2009, 00:31
Bu makinalara para verme sadece wax atarsın bu makinayla waxı da elle atarsan sonuç daha iyi olur ama ben çizik gidericem dersen bu makinalar işini görmez onun da en ucuz yolu devir ayarlı avuç taşlama alman olacaktır onu da kullanmayı öğrenmek zaman alır ama profesyonel ürünlerle araç üzerindeki çizikleri giderip gerçek anlamda boya koruma ve yüzey bakımı yapabilirsin bende bosch GWS-6-115E var devir ayarlı taşlama hurda boyalı yüzeylerde çalışıp işi öğrenmeye çalışıyorum çok keyifli bir hobi benim için daha yeni başladığım için henüz araç üzerinde hiç çalışmadım sana da tavsiyem eğer böyle bir merakın varsa hurda boyalı yüzeylerde çalışabilirsin şu sıra koçtaşın devir ayarlı avuç taşlamasının fiyatı da kampanya gereği 49.90 gibi bir rakam olması lazım :)

GooSe
19/06/2009, 00:21
Arkdaşlar pasta işlemi o kadar zor bir işlem değil yeterki siz kontrollü yapın bunu ve kulladığınız pad lerinde çok eski olmamaına çünkü malum ilk işlemden sonra pasta kuruyor ve ikinci yapacağın zaman aracı keselemek istemezsin.
Dikkat ediceğiniz en önemli nokta fatura diye tabir ettiğimizim sac büküm ve kıvrım noktaları çünkü verniğin en zayıf olduğu bölgelerdir. O bölgeler haric diğer bölgelerinde herkes kolaylıkla pasta polish işlemini yapabilir.

orhanokay
19/06/2009, 11:50
Ben aldım sadece bi kere kullandım sonra attım. Devir sayısı, o, bu, şu... Hiçbirşey elle yapılan cila gibi olmuyor kanımca. Makineyle ne yaptıysam parlamadı, güya o kadar hızlı dönüyor... Elimle yaptım gıcır gıcır oldu. Bazı şeyleri insan elinin verdiği o hassasiyeti ve özeni hiçbir makina sağlayamıyor.

theblight
24/06/2009, 12:35
Ben aldım sadece bi kere kullandım sonra attım. Devir sayısı, o, bu, şu... Hiçbirşey elle yapılan cila gibi olmuyor kanımca. Makineyle ne yaptıysam parlamadı, güya o kadar hızlı dönüyor... Elimle yaptım gıcır gıcır oldu. Bazı şeyleri insan elinin verdiği o hassasiyeti ve özeni hiçbir makina sağlayamıyor.

Orhan Bey aracınızı okulun otoparkında görüyorum renkdaş olduğumuzdan dikkat ediyorum gayet güzel parlıyor maşallah tabii yeni olmasının da payı var bunda fakat bir süre sonra dairesel çizikler vs gibi sorunlarınız ister istemez oluşacaktır bu durumda elle cila atsanız da çok kısa süre parlayacaktır ilk yıkamada üzerindeki wax akacaktır yada ilk yağmurda.Bu durumda parlaklığı muhafaza edemiyeceksiniz.O sebeple yüzey mükemmelleştirme işlemine ihtiyacınız olacak bunu da elle yapmanız çok zor elle çizik gidermek çok çok fazla efor gerektiren bir işlemdir.Makinaya bu anlamda ihtiyaç var