PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtarla kapılar sağdan açılıp kapanmıyor

arg1
18/04/2009, 12:18
benim arabada tesadüfen sağdan kapıları açmaya çalıştım ama sağ taraftan kapılar açılmadı. servise götürdüm sağ kapı kilidini söktüler arızalı olduğunu söyleyip değiştirdiler fakat yine olmadı. başka gp lerde denediler onlarda da aynı problem var. sizlerde bir deneyip hepsindemi aynı problem var bunu bulursanız ona göre fiata mail atıp sorunun neden kaynaklandığını öğrenebiliriz teşekkürler.

Ziyaretçi047
18/04/2009, 12:23
Ben denemiştim açılıyordu sanki :)

batuhann80
18/04/2009, 17:15
ha ha süper yahu..
umarım kasıt ettiginiz sag kapıdan acınca bütün kapılar niye acılmıyordur diye sormak istediniz?
ama bunu servisin bilmemesi cok ilginç...
ve arızalı diye servisin kiliti degiştirmesi dahada ilginç..yoksa ben mi yanılıyorum??
çünkü bir cok firma sagdan acılan kapılarda sadece sag kapı acılır...soldan acarsanız bütün kapılar acılır..
hatta kumandayla kapattınız ve soldan anahtarla actınız sadece sol ön kapı acılır...
bir cok firma böyle bir uygulama yapar ama sebebini bilmiyorum...
arabanızda arıza yok bu normaldir...
bende corollada var oda öyle...
(ama sag kapı sagdan acılmıyorsa arızalıdır)

abulbul08
18/04/2009, 19:38
bu yazıyı okuduktan sonra denedim.sağ kapı anahtarla açılıyor fakat kilitlerken tüm kapıları değil sadece sağ kapı kilitleniyor diğer kapılar açık kalıyor.

toggykaya
18/04/2009, 22:43
sebebini bende bilmiyorum ama adamların bildiği bişiler vardır mutlaka:D eski toyotamdada böyleydi

xcruelx
19/04/2009, 00:39
Valla ben eski model 1997 model brodway vardı merkezi kilitli o da öyle
sol anahtarla acıp kapatırsan tüm kalıpıları acıp kapatıyorsun. Ama sağdan açarsan sadece sağ açlıyor. Yine sağdan kitlersen sadece sağ kitleniyor. Taa eski den beri böyle sistemi. Ama arkadaşın demek istediği bumu orası karışık. Daha detaylı bir açıklama verse daha iyi olacak.

batuhann80
19/04/2009, 00:50
en garibime giden ise servisin arızalı diye yenisini takması ve yine olmadı diye cevap vermesi...hem arkadasın zamanını calmıslar hemde bosu bosuna dösemeyi söküp işlem yapmıslar...
sonra diger puntolardada deneyip aynısı var demesi onlarıda arızalı diye umarım sökmemişlerdir...
..ilginç bir servis...
sanırım bazı servislerde bilgi sahibi olmak için forumu takip etse daha iyi olacak...:D:D
pasif güvenlik ve mantıklı diye düsünüyorum...

Ersal
19/04/2009, 17:52
ha ha süper yahu..
umarım kasıt ettiginiz sag kapıdan acınca bütün kapılar niye acılmıyordur diye sormak istediniz?
ama bunu servisin bilmemesi cok ilginç...
ve arızalı diye servisin kiliti degiştirmesi dahada ilginç..yoksa ben mi yanılıyorum??
çünkü bir cok firma sagdan acılan kapılarda sadece sag kapı acılır...soldan acarsanız bütün kapılar acılır..
hatta kumandayla kapattınız ve soldan anahtarla actınız sadece sol ön kapı acılır...
bir cok firma böyle bir uygulama yapar ama sebebini bilmiyorum...
arabanızda arıza yok bu normaldir...
bende corollada var oda öyle...
(ama sag kapı sagdan acılmıyorsa arızalıdır)

Serviste benimkinede baktılar orjinali böyle rahat olun arkadaşlar

alperyonar
19/04/2009, 20:23
arkadaşlar o deil de sağ ve sol arka kapı kollar araba ilk alındığından beri sorun yaratıyordu. artık son 1 aydır canı istediğinde açılıyor. sizin de böylemi???

husso
20/04/2009, 09:01
arkadaşlar onun sebebi maliyeti düşürmek için yapılan bi şey sağ kapıda merkezi kilit motoru sadece o kapıya hükmeder yani diğer kapıları kilitlemez ve açmaz...

svs
22/04/2009, 02:50
benim arabada tesadüfen sağdan kapıları açmaya çalıştım ama sağ taraftan kapılar açılmadı. servise götürdüm sağ kapı kilidini söktüler arızalı olduğunu söyleyip değiştirdiler fakat yine olmadı. başka gp lerde denediler onlarda da aynı problem var. sizlerde bir deneyip hepsindemi aynı problem var bunu bulursanız ona göre fiata mail atıp sorunun neden kaynaklandığını öğrenebiliriz teşekkürler.

*
*
*
bende de aynı olay var abi sağdan açılıp kapanmıyor

xcruelx
22/04/2009, 10:02
Böyle bir sorun yok ki Bütün merkezi kilit sistemleri aynıdır. Merkez sürücü kapısıdır. Ordan olunca hepsi açlır kapanır. Diğerleri sadece kendine hükmeder.

femoli
22/04/2009, 10:38
Zaten bu bir sorun değil normali bu sadece sol kapının merkezi bölümü var diğer kapılar tek motordur...

ocean_1919
22/04/2009, 16:32
Arıza olmayan bir kilidi arızalı diye değiştirmeleri çok ilginç. Arızalı olan şeylerde de normali bu demeleri düşündürücü.

OzzY
22/04/2009, 18:17
Böyle bir sorun yok ki Bütün merkezi kilit sistemleri aynıdır. Merkez sürücü kapısıdır. Ordan olunca hepsi açlır kapanır. Diğerleri sadece kendine hükmeder.
mareada öyle değil 2 kapıdanda merkezi kilidi kontrol ediyo.

monster_89
22/04/2009, 18:44
Benim eski aracım 98 accentti. ben ona dışardan merkezi kilit taktırdım. takarken başındaydım. o ara ustayla konuşurken öğrenmiştim bu olayı. eğer sağ kapıyada merkezi kilit motorlu takarlarsa dediğiniz gibi sağdanda anahtarla 4 kapıyı açabilirsiniz. bizim araçlarda koymamışlar, ki bu da maliyetle alakalı bi durum bence. bundan dolayı açılmıyordur. benim eski araca sağ kapıyada motor takmışlardı ben ondan da kontrol edebiliyordum. dayımın broadway vardı geçen yaz onda sağ kapıdan kontrol edemiyorduk. yani tamamen motorun konulmasıyla alakalı bi durum.

xcruelx
22/04/2009, 19:18
mareada öyle değil 2 kapıdanda merkezi kilidi kontrol ediyo.

:) teşekkür ederim.

Benim kastım sistemdi. merkezi kilit motoru ve sitemi öyle dizayn edilmiş. ama sağ da motor konup sistem birleştirilebilir. Bİzde tek sistemdir. Sorun yoktur anlamında idi. Bu arada mareada öyle oldugunu bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. :) sağolasın.

koc.ay
27/10/2009, 00:38
öncelikle herkeze sevgiler saygılar :) bu bahsettiginiz problemin dışında bendede bir problem olustu. hemen anlatıyım kapıları ister kumanda ile isterse içeriden kitleme veye acmaya basıldııgında sadece ön kapıları kilitleyip acabiliyorum arka kapılar calışmıyor öncdene calısıyordu nedene ne olabilir? engin bilgilerinizle ve tecrübelerinizle bana yardımcı olup yol gösterirseniz sevinirim

xcruelx
27/10/2009, 10:14
öncelikle herkeze sevgiler saygılar :) bu bahsettiginiz problemin dışında bendede bir problem olustu. hemen anlatıyım kapıları ister kumanda ile isterse içeriden kitleme veye acmaya basıldııgında sadece ön kapıları kilitleyip acabiliyorum arka kapılar calışmıyor öncdene calısıyordu nedene ne olabilir? engin bilgilerinizle ve tecrübelerinizle bana yardımcı olup yol gösterirseniz sevinirim
Birden fazla nedeni olabilir. Önden arkaya gidişte kabloda sorun olmuş olabilir. Aynı şekilde merkezi kilit beyninin arkaya tarafa sinyali göderen çıkışı arıza yapmış olabilir. yada sinyal gidiyor ama arka kapılardaki mekanizma kitlenip kilidi açamıyor olabilir. Anlıyacagız üzere servis yolları görünmekte.

gurik
27/10/2009, 12:19
İYİ DE BU DURUM NORMAL.Niye değiştirdiler ki? O KAPI SADECE KENDİNE KUMANDA EDER.

sertaç
28/10/2009, 09:07
hehe benim sağ kapıda anahtar deliği bile yok :D

lionT-JET
28/10/2009, 12:51
benım arabada acılıp kapanıyor..

koc.ay
03/11/2009, 18:32
Birden fazla nedeni olabilir. Önden arkaya gidişte kabloda sorun olmuş olabilir. Aynı şekilde merkezi kilit beyninin arkaya tarafa sinyali göderen çıkışı arıza yapmış olabilir. yada sinyal gidiyor ama arka kapılardaki mekanizma kitlenip kilidi açamıyor olabilir. Anlıyacagız üzere servis yolları görünmekte.

servise götürdüm sorunun bulunması için bu sefer bagaj dada sorun oldu arka kapılar ve bagajda acılmıyo artık :( ve net bişey sölemiyolar servistekiler kalsın arastıralım yapalım diyolar ortalama 400 tl yada daha fazla olabilir diyolar :(

xcruelx
04/11/2009, 09:06
servise götürdüm sorunun bulunması için bu sefer bagaj dada sorun oldu arka kapılar ve bagajda acılmıyo artık :( ve net bişey sölemiyolar servistekiler kalsın arastıralım yapalım diyolar ortalama 400 tl yada daha fazla olabilir diyolar :(
Araba garantide değilmi? neden para istiyorlarki?