PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı altı aydınlatma

tombalak
16/04/2009, 22:49
Kapı altllarına aydıntlatma takmak istiyorum. Emotion modellerde olan kapı altı aydınlatmanın kobloları sizce bütün modellerde kapı içlerinde varmıdır yoksa yeni kablomu çekilmeli?

ABNEW
16/04/2009, 23:18
Hasan, bu konu daha önce de konuşulmuştu başka bir başlık altında.Buradan kendi başlığıyla devam edilirse bence de daha iyi olur.Emotion ı olan arkadaşların yardımları gerekiyor biraz:)
Resim eklerlerse iyi olur :)

HugemaN
16/04/2009, 23:33
Bende istiyorum bende Fun var... Acab tesisat hazırmıdır....

narkoz30
17/04/2009, 09:25
Tesisatı kesinlikle yok ancak yuvaları mevcut yani sonradan eklenebilir ancak serviste yaptırmanızı tavsiye ederim çünkü GP nin tüm modellerinde iç elektrik tesisatı birbirinden farklıdır bu da kesinlikle maliyetlerin düşürülmesi içindir. İtalyalardan extra bi güzellik beklemek yanlış olur. :)
Bu arada kapı altı için yaptıracağınız ışıklı aydınlatma kapı içlerinideki izolasyon malzemesine zarar verirse zaten izolasyon açısından eksik olan aracınıza daha büyük bir problem yaratmış olursunuz kaş yapayım derken göz çıkarmayın.

femoli
17/04/2009, 09:47
yok aslında çok basit şekildede yapabilirsiniz kapının alt kısmına yapıştırma led ler var onlardan takıp kapı ışık otomatiğine bağlayabilirsiniz..

ArcA
17/04/2009, 17:47
bende o ledlerden var koltukların altına takıcam diye aldıydım ama kapı ışık otomatiğine bağlamak için hangi kablodan elektrik almak lazım onu bilemiyorum:) kapılara dışardan baktım bi switch falanda göremedim ondan takmaya yeltenmedim hiç.. kapı otomatik elektriğini kapıdan alabiliyorsak bende kapının altına takmayı deneyebilirim..
yeterki arabanın beynini bozmadan hangi kabloya takabiliriz biri yardımcı olsun:)

Genius
20/04/2009, 10:32
malesef bu iş bu kadar kolay değil. kapı altına takılan lambanın tetiklenmesi için ucu kapı switch'inden alıyorsunuz ama elektrik bağlantısı kapı içindeki (+) uçlardan birinden almanız gerekiyor. Bu uca elektrik ise sadece kontak açıldığında geliyor. Takılan lamba led ise araçtaki body computerdan dolayı sürekli yanıyor. Elektrik hattına diyot bağlamazsanız geri dönüş yaptığı için arabayı kilitlemek için kumandaya belki 5-6 defa basmanız gerekiyor ve death lock yapamıyorsunuz. Uğraşmak isteyen arkadaşlara kolay gelsin...

femoli
20/04/2009, 16:25
Engin led den doayı demişsin ama üst aydınlatmalar benim led hepsi böyle bir sorun olmadı ..

tavan lambasının şase ucunu alıp . + yıda herhangi bir yerden alırsan . Pek sorun çıkacağını sanmıyorum .. Şaseyi kestiğinde lamba sönüp ..

Genius
20/04/2009, 18:40
Engin led den doayı demişsin ama üst aydınlatmalar benim led hepsi böyle bir sorun olmadı ..

tavan lambasının şase ucunu alıp . + yıda herhangi bir yerden alırsan . Pek sorun çıkacağını sanmıyorum .. Şaseyi kestiğinde lamba sönüp ..

Senin anlattığın sistemde kapılardaki soketleri geçmek gerekiyor. Kapıdaki soketleri geçmeden ancak benim dediğim kadar oluyor. Yada kapıdaki soketin içinden bir şekilde geçicez. Benimde tavan lambalarım da led ama biz (+) ucu kapı içi tesisatından aldığımız için body computer devreye giriyor. Zamanım olmadığı için malesef bu iş şu an askıda bekliyor.