PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Söğüt ağacı

ersin006
16/04/2009, 18:13
:lamo0000:merhaba arkadaşlar bundan bir kaç gün önce arabamı bir söğüt ağacının altına parketdim geldiğimde ağacın şerbet diye tabir edilen bir sıvısı arbamın ön camına nokta nokta şeklinde yapışmış aslında parkederken aklıma geldi ama havalar serin olduğu için damlamaz diye tahmin etdim fakat yanılmışım bu şerbeti arabamın ön camından nasıl çıkarırım suyla sabunla silince çıkmıyor bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini benimle paylaşırsa çok memnun olurum

JASMINE
16/04/2009, 21:44
Çam ağaçlarından damlayan reçine lekesinin aseton ile çıktığını biliyorum. İstersen bir dene. Asetonun cama bir zararı olacağını sanmıyorum.

tombalak
16/04/2009, 22:41
Benzinliklerde sıvı gaz satılır zifti anında çıkarıyor sanırım bunuda çıkaracaktır.

e_cag
16/04/2009, 22:47
Cam, üzerinde muhtelif solventlerin denenmesi için risksiz bir yüzey. Aseton, olmazsa metanol, boyaya kazara v.b. hiç bir şekilde damlatmamak şartıyla selülozik tiner, bulunabilirse karbontetraklorür olur. Bunlardan biri mutlaka çözecektir. En kolay bulunabilecek olan aseton ve selülozik tiner. Metanol ve karbontetraklorürü Ankara'da nereden bulursunuz bilmiyorum. Forum üyeleri araında varsa Ankaralı kimyagerler malzemecilerin nerede olduğunu bilir, söylerler.

poyraz_o
16/04/2009, 22:47
Benzinliklerde sıvı gaz satılır zifti anında çıkarıyor sanırım bunuda çıkaracaktır.
Zifti çıkarmanın daha kolay yolu var...
bakkallarda satılan sana yağı alıyorsununz ve güzelce ziftli bölgeden aşağı kadar bolca sürüyorsunuz ve evinize gidip yatıyorsununz sabah kalkınca A.a ziftler nerede yerde :D

Linos
16/04/2009, 23:42
Ersin, senin camdaymış, yine iyi. Benim tüm tavan bu reçinelerle kaplı... :(

xcruelx
16/04/2009, 23:54
bakkallarda satılan sana yağı alıyorsununz ve güzelce ziftli bölgeden aşağı kadar bolca sürüyorsunuz ve evinize gidip yatıyorsununz sabah kalkınca A.a ziftler nerede yerde :D
Ciddimisin? İlk defa duyuyorum. Şaşırdım cidden. Gaz olayını biliyordum ama bunu ilk defa duydum.

anvil
17/04/2009, 09:00
cam da olsa aseton, tiner gibi maddeler kullanmayın. gazyağı yada bol sıcak su deneyin.

poyraz_o
17/04/2009, 18:55

Ciddimisin? İlk defa duyuyorum. Şaşırdım cidden. Gaz olayını biliyordum ama bunu ilk defa duydum.

Ewt.. bundan önce eski puntolardan vardı. o epey bi zift olmuştu.....
bu şekilde çıkartmıştım hepsini... çıkmayan ufak tefek 2-3 yer kalıyor... onlarada bezi sürdüğünüzde direk beze yapışıyor. araba tertemiz kalıyor...
tabi sonra yağlı dolaşmamak için arabayı yıkıyorsun :D