PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık Benimde Direksyon Tuş Takımım Işıklı (Adım adım anlatım)

siromar
08/04/2009, 13:47
Yaklaşık 3 gündür tuş takımını aydınlatması için ugrasıyordum. Ve bugun mutlu sonra ulaştım :)
Oncelikle Buremir'e tesekkür ederim ısıklı tus takımı için gercekten cok temiz bakmış 0'dan farksız ayrıca ilk başta calısmamasından sonra da gerekli ilgiyi ve alakayı gosterdiği için de tesekkur ediyorum.(gerci istanbul'a ve İtü'ye olan hasretimi katmerledigi icin de kırgınım :P)
Sitedeki cogu arkadas gibi benim de direksyonum aydınlatmasızdı. Derken Cengiz hocamın (BUREMİR) blue-me'li ısıklı tus takımı ilanın görüp direk pazarlıksız sorgusuz sualsiz nefes aldırmadan (50tl Bence super rakamdı) kumandaları aldım. Pazartesi sabah elime gecti ve servis tarafına yolum dusunce taktırayım dedim. veee mutsuz sonn(oyle geldi ama benimki turk filmi mutlu bitti:)) tuslar calısmadı. hicbir sekilde kumanda etmedi mp3'u ve enteresan taraf ısıklar sadece tuslara basınca yanıyrdu. Ustaya sen bunu yaparsın aslansın kaplansın seni kesseler acımaz manyak mısın sen seklindeki gazlarımda sökmedi. ve boynu bukuk ayrıldım servisten. o aksam ve ertesi gun buremir'le ve Arda (abnew)'yla istişare yaptık ve sonuc olarak biraz ugrasılsa belki yapılabilir sonucuna vardık.
Bugun sabah konya da ADEMLER(tesekkür ediyorum ismail ve mustafa'ya) elektronik ki genelde konyada ki işleri ona yaptırırım. 1 saatlik ugrasmaları sonucu bendeki tus takımının kabloları, blue-me'linin dış kısmını guzel bir mix'ledik karıstırdık yapıştırdık, kontaktan da ışıklar için elektrik çekildikten sonraaaa mutlu sonra ulaştık.
Artık benim tuş takımı da ışıklı ve çakma blue-me'li :cool::D
Toplam maliyeti de bana 50 + 30 = 80 oldu
hemen işyerinin garajında tel. ile cektigim fotoyuda koydum.
https://i39.tinypic.com/qp2no6.jpg
gerci kesin bunu da bozarım ama (femoli sen anladın:))insallah sorunsuz senelerce calısır

BSK
08/04/2009, 14:34
Ben de Fiatla papaz oldum neden yok arabamda olurmu öyle şey dava açıcam dedim size jest olsun 80 liraya halledelim o zaman dedi müşteri hizmetleri, tamam dedim parça geldi ama araç yeni seri olduğu için eski seri kumandaları araç lambaları yandığı halde teyip kumandalarını tam olarak yapmadı, uğraşalım yapalım dedi servis, soğuduğum ve canım sıkıldığı için yaptırmadım gerisin geri ışıksıza döndüm. velasıl kelam ışıksıza alıştım artık çok sıkışırsam teyipten müdehale ediyorum. Aslında çok da bi numarası yok nelere alışmıyoruz ki...

buraktii
08/04/2009, 14:47
güzel olmuş haaa

siromar
08/04/2009, 15:04
Ben de Fiatla papaz oldum neden yok arabamda olurmu öyle şey dava açıcam dedim size jest olsun 80 liraya halledelim o zaman dedi müşteri hizmetleri, tamam dedim parça geldi ama araç yeni seri olduğu için eski seri kumandaları araç lambaları yandığı halde teyip kumandalarını tam olarak yapmadı, uğraşalım yapalım dedi servis, soğuduğum ve canım sıkıldığı için yaptırmadım gerisin geri ışıksıza döndüm. velasıl kelam ışıksıza alıştım artık çok sıkışırsam teyipten müdehale ediyorum. Aslında çok da bi numarası yok nelere alışmıyoruz ki...

ısıklı kumandalar hala elinizdeyse, iyi bir elektrikci halledebilir. eskisinin kablolarıya yenisinin switch kısmını, tus takımını ısıklı yapablir.

BSK
08/04/2009, 15:16
Yok parasını da vermedim kumandayı da almadım. Sıkıldım çünkü benimki de ışıksız olsun dedim, 3 kuruşluk led için 80 lira vermek ilk başta önemsiz gelse de sonra rahatsız etti beni zaten olmayınca da boşverdim.

ABNEW
08/04/2009, 19:15
Ömer gözünaydın :) Sonunda halletmişsin, güle güle kullan...

femoli
08/04/2009, 19:33
:D:D:D:D Ustaya sen bunu yaparsın aslansın kaplansın seni kesseler acımaz manyak mısın sen seklindeki gazlarımda sökmedi. :D:D:D

Alemsin ömer valla tam kafa dengisin :D Keşke ankarada olsan :)

Güle güle kullan sonunda muradına erdin ..Azimle **** taşı delermiş yılmadın yaptırdın :D helal sana :)

Ah-MeT
08/04/2009, 22:42
Hayırlı olsun Ömer, ışıklı ışıklı çok güzel olmuş:)

siromar
09/04/2009, 01:07
Ömer gözünaydın :) Sonunda halletmişsin, güle güle kullan...

Sagol Arda. yardımların icinde tesekkur ederim tekrar. yarında angel'lar geliyor bakalım bu aralar fazla acıldım :D

:D:D:D:D Ustaya sen bunu yaparsın aslansın kaplansın seni kesseler acımaz manyak mısın sen seklindeki gazlarımda sökmedi. :D:D:D

Alemsin ömer valla tam kafa dengisin :D Keşke ankarada olsan :)

Güle güle kullan sonunda muradına erdin ..Azimle **** taşı delermiş yılmadın yaptırdın :D helal sana :)

Eyvallah femolim :) senin de basına eksidim bu surecte ama cok sukur halloldu. pedal setini de takayım resimlerini hemen koyacagım. bu arada kac yıldı pedal setlerinin garantisi :P kırarım filan elimde patlamasın

Hayırlı olsun Ömer, ışıklı ışıklı çok güzel olmuş:)
tesekkurler ahmet aksam aksam usenmedim bir tur attımarabayla gercekten ısıklı ısıklı cok guzel oluyormus.Fiat'ın ısıkları kaldırmadaki mantıksızlıgını birkezdaha anlamıs oldum

tall_gha
06/10/2009, 02:09
Arkadaşlar size bi sorum olacak bu konunun yabancısıyım ben aracımı 2.el aldım ve direksiyon tuş takımlarımda ışıklı fabrika cıkışında bu ışıksız mı oluyor yani bnm aracı aldıgım adammı yaptırmış tus takımını ısıklı olarak bu arada aracım 2006 model

femoli
06/10/2009, 09:46
2006larda fabrika ışıklı olarak gönderdi 2007 ve 2008 modellerinin bazılarında fiat iş güzarlık yaparak ışıksız tuş takımı koymuş yani sizinki normal fabrika çıkışı ışıklı..

tall_gha
09/10/2009, 00:28
tşk. mehmet.ama bu yapılanda bence cok sacma bişeymiş ah bu fiat ahhh ****

muratpunto16
01/11/2011, 15:29
bu direksiyon ışığını taktırabileceğimiz bi yer varmı ?

ykaya1983
01/11/2011, 19:59
Benim aracım 2006 model.Direksiyon tuş takımında ışıklar mevcut.Ayrıca tavan tutamaçları da bulunuyor.Birçok arkadaşın active aracında olmaması gerçekten tuhafıma gitti.Demek ki giderek malzemeden kısıyor fıat.

ultraslan33
20/11/2011, 19:57
çok ama çok güzel güle güle keyfle kullan çakma bile olsan klas duruyo:)

siromar
23/11/2011, 00:01
çok ama çok güzel güle güle keyfle kullan çakma bile olsan klas duruyo:)
artık satın alan arkadaş kullanıyordur. yanlız soyle bir baktım da baya ugrasmısım tjet'e :)