PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik - Konfor Problemi

4ever
08/04/2009, 13:40
Merhabalar Arkadaşlar,

Puntomu alalı 3 hafta oldu. 2006 1.3 multijet dynamic.
Aldığımda üzerinde Lassa Snoways 2+ kış lastikleri vardı. Geçen hafta lastikleri orjinal mevsimliklerle değiştirttim. Aracın darbeleri çok içeri aldığını hissedince ertesi gün lastik havalarına baktım. lastikçi 40 psi basmış. önleri 35, arkaları 31 olacak şekilde ayarladım. Ama araç kış lastiklerindeki konforu kesinlikle sağlamıyor. Aldığım kişi kış lastiklerini daha az şişiriyo olabilirmi? Eğer aynıysa sadece lastikten dolayı bu kadar konfor değişimi normalmi? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

BSK
08/04/2009, 14:29
ön 32 arka 29 tavsiye ediliyor kullanma klavuzuna da bakınız yüklü durumlarda arka 32 olacak diyor. ben ön arka 32 bastırdım.

mm_isik
08/04/2009, 16:27
bırde kar lastıklerının dıs yuzeyı bıldıgımız uzere mevsımlık lastıge gore daha yumusak. yola yapısır. oyuzden de bu degısıklıgı lastıkler sıze hıssettırmıs olabılır.

ED 088
08/04/2009, 16:37
Öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız, kazasız belasız...

Önceki aracınızın marka ve modelini bilmiyorum fakat gp'yu yeni kullanıyorsanız, amortisör sisteminden dolayı konfor beklentinizi karşılamayabilir. Bende ilk başlarda çok yadırgamıştım ancak zamanla alıştım. Öyle sanıyorum ki bir çok gp kullanıcısı da bu konudan dolayı sıkıntılıdır.

BSK
08/04/2009, 16:54
Evet amortisörler çok sert o oranda yol tutuşu iyi, megan kullanıyordum çok konforluydu ama yolda durmuyordu, şimdi yoldaki her çukurdan haberim oluyor ama arabanın kaymayacağını biliyorum.

ABNEW
08/04/2009, 18:55
Bence lastik değişiminden sonra hissedilen konfor kaybı kış lastiklerinin yumuşak hamurlu olmasından kaynaklanmakta.Bir de sert hamurlu bir yaz lastiği seçilmişse konfor ve yol sesinde hissedilebilir bir fark olabilir doğal olarak.

185 65 15'' için orijinal ölçüler : önler 33psi arkalar 30psi
175 65 15'' için orijinal ölçüler: önler 35psi arkalar 30psi

Değerler mjtd 75bg, 90bg ve ortalama yük için....

fatihhhh
08/04/2009, 18:58
ben kışlık lastik olarak lassa snowways 2 aldım.
yazlıklar arabanın üzerinmde gelen pirelli lerdi.
yazlıklardan nefret ediyorum. yol sesini içeri çok fazla alıyor.
kışlık lastiğim daha konforlu ve daha sessiz.
konforlu ve sessiz bi yaz lastiğini de yana yana arıyorum bakalım. bulabilirsem parasına puluna bakmadan en sessiz lastiği almaya çalışacam.

4ever
12/04/2009, 14:56
cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum. lastik havalarını 34-30 yaptım ama pek bişi değiştirmedi. şimdide duracakken ve dönüşlerde lastik gıcırtı yapıyor. bu sorunda sıcaktan mı acaba?