PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GrandePunto almayı düşünenler

erdc
26/02/2007, 20:56
Arkadaşlar selam,
Eski bir puntocuyum. Arabam pert oldu ve yeni baktığım araçlar arasında grande punto başta... Bu başlık altında potansiyel gp.ciler için öneri, karşılaştırma, vb. konularda paylaşım olabilir mi.
Teşekkürler...

microab
26/02/2007, 21:07
Hoşgeldin,geçmiş olsun.
Vereceğin karar senin için hayırlı olur umarım.Sitede bir çok başlıkta neden Punto olması gerektiğine dair ipuçları bulacaksın,fakat sen biraz kestirme olsun istiyorsun sanırım ;)

Bir öneri Punto al :D

erdc
26/02/2007, 21:15
yok kestirme değil forumu baştan sona okumaya çalışıyorum.

h k
26/02/2007, 21:48
bütçe ne kadar ? dizel benzinli tercihiniz nedir ? illa punto alinacak diye bir sart yok bence , imkanlar dahilinde daha iyi araclara da yönelebilirsiniz .

sendtohakan
28/05/2007, 16:55
New Orleans Mavisi
3 kapı 2006 model 1.3 90 M.jet Emotin + Deri koltuk + 16 Alüminyum Jant + Crom ekzost ucu ve pedal takımı
40.000 km'de
26.000 YTL (takas olur)
Ertuğrul Abbasoğlu
05322058456

ufukbzk84
28/05/2007, 18:20
en azından kendi gözümden corsayla karşılaştırabilirsin...
https://forum.grandepuntotr.com/showthread.php?t=3024

*C@N*
28/05/2007, 21:06
bütçe önemli şayet 25-30 milyar arası b segmenti bir araçsa aradıgın bu fiyata bu donanımda bu kalitede başka araç yok.Ama eğer 30-35 arasıysa ben punto alma derim c segmentinde çok hoş araçalr var.Mesela civic çok hoşuma gidiyor benim düşünülebilir.Gene opel astra da olabilir.Ama dediğim gibi kendi sınıfında en iyisi gp

puntogrande
28/05/2007, 21:31
Merhaba,
Bugün bende gp cilere katıldım.Aldığım araç 1,4 Fire Dynamic-Dualogic -Comfort Paket
3000 km de.Sizce ne kadar eder.Ezpertize götürdüm ama sanki öylesine baktılar

*C@N*
28/05/2007, 21:39
aldıgın fiyatı mı soruyosun gp 2.el piyasasını pek bilmiyorum ama 25 filan olabilir.Aramıza hoşgeldin ayrıcada aldıktan sonra boşver kurcalama sen diledigince kullanmana bak.Şimdi biri çok vermissin diyecek biri yok çok ucuz onda bişey vardır diyecek canın sıkılacak gerek yok bence

Gkhan
28/05/2007, 21:45
Düşünmekle fazla zaman harcamayıp gidip alsınlar derim.

skydome'a özen gösterin ;)

EAGLE SAİM
28/05/2007, 21:46
hayırlı olsun ..bencede fazla kurcalama Tahmini 25.800

puntogrande
28/05/2007, 21:53
evet aldım bugün 24000 e devir işlemleri dahil.Yanlız plakası yabancılara verilen plakadanmış .m ile başlıyor çok uğraştırdı.2 gün içinde yeni plakası çıkacak şu anda garajda yatıyor.Expertiz iyi çıktı hasar yokmuş.Fakat dualogiclerde olan sorun vites kutusu arızası imiş ve değişmiş.önceden polo kullanıyordum.Servisler fixti.Şimdi expertiz için bile 4 farklı fiyat aldım.Bütün servisler bu forumu biliyor.Çok güçlüyüz yani.İndirim bile yaptılar

grande41
29/05/2007, 22:24
Hayırlı olsun arkadaşım.

Halil Karabey
30/05/2007, 12:01
GP 2.EL Piyasası ne durumuda fiyatlar nedir bende merak ediyorum aslında.

Honor COOPER
30/05/2007, 23:41
mersinde 21000 ytl ye 3000 de 1.4 fıre dynamic var.egzotik kırmızı araba yada arabam.com dan birinde bakabilirsiniz.

ufuk61
31/05/2007, 08:31
arkadaşım hayırlı olsun güzel günlerde kullan

a3a
31/05/2007, 15:34
GP 2.EL Piyasası ne durumuda fiyatlar nedir bende merak ediyorum aslında.
aslına bakarsanız benim dikkatimi çeken bir konu var, internette bu kadar yeni olup da ikinci elde bu kadar satılık ilanı olan araba olduğunu sanmıyorum, ben de şu anda bayii ile sıfır km gp pazarlığındayım ama insanı düşündürmüyor da degil, bunun belki sebebi forumda da çoğu arkadaşımızın yazdığı gibi ortaya çıkan sorunlardandır, insanlar bir an önce kurtulmak istiyor gibi bir düşünce olabilir. benim de kafamda soru işaretleri var aslında, sonuçta arabaya 31.000 ytl gibi bir para verip servisten çıkmamak moralimi bozar.. bir de şu yönü ile düşünürsek bu araba 10.000 li satış rakamlarında, okadar alan insan içinde ilan sayısı 40 45 olmuş ne yazar diyebiliyorum fakat, belki de bizim forumdaki arkadaşlarımızın iyi niyetinden ben sağlam tam takır bir gp ye rastlamadım :icon_smile: kolay gelsin.

microab
31/05/2007, 15:38
Sağlam tam takır Gp çok.Fakat ufacık bi trim sesi bile arıza yada rahatsızlık verici olarak yorumlandığından dolayı böyle düşündürüyor...

anvil
31/05/2007, 16:36
Sağlam tam takır Gp çok.Fakat ufacık bi trim sesi bile arıza yada rahatsızlık verici olarak yorumlandığından dolayı böyle düşündürüyor...
aynen.

gurik
31/05/2007, 16:47
ben gp'mden çok memnunum. Tam takır hem de ne ses ne seda. Yağ gibi kayıyor kerata.Şu an 14500 km de ve gittikçe zevkli hale geliyor. Onu çok seviyorum. Ve yıkatıp parlamasını seyretmek için hep görebileceğim yerlere park ediyorum. Gelen geçenin ona dönüp bakması gururumu okşuyor. He he.. bu otomobil tam benlik dostlar. Yıkarken insanlar gelip içini inceliyor ve süper bir tasarım bu ya diyorlar. Gerçekten sahip olunması gereken bir araç. GP lerinizi sevin. Onlar güzel makinalar....

Honor COOPER
01/06/2007, 10:51
+1000000
benim fiestamın 20000 de devirdaimi iflas etmişti durduk yerde.serviste garantiye bile sokmadı.en azından fiat servisleri daha ilgili problemleri çözüyorlar.

ince5757
01/06/2007, 12:10
Arkadaşlar merhaba bende yeni aldım gp mu ikinci el ve şuana kadar memnunu.Daha 1 hafta oldu.Arabadan ses gelme olayıda biraz şanz işi.2004 megan 2 arabamız var birde ve arabayı sıfır aldık ve aldığımızdan beri varya servisle akraba olduk.Arabanın ön koltuğunun delinmesine kadar birçok sorun çıktı,garantiden değişti ama yine delindi ve şimdi garantiye girmiyormuş çünkü garanti süresi dolmuş.Bunun gibi neler neler.Motorla ilgilide sorunlar çıkardı tabi.Sorunlar hala bitmedi.Araba olayı şans artık bahtımıza diyelim.Hepize sorunsuz güler.

ufukbzk84
01/06/2007, 12:19
gp için bi dünya sebep sayılabilir ama benm için en önemlilerini sıralayayım
1- gurik arkadaşıma birebir katılıyorum... yolda gpimle ilerlerken başka bi gp gördüğümde sanki benm arabamın markası değilmişte alamadığım hayal ettiğim bi araba gibi uzun süre gözümü alamıyorum...yani araba baktırıyor kardeşim...bide temizlediğin zaman bütün gözler üzerinde oluyo...ne pejo 207 ne clio III nede yeni kasa corsa ve C3 ü filan saymıyorum bilene...bu sonuçta herkesin kabulu tasarımda bence bu sınıfın bir numarası....
2- senn bu sınıf arbada arayıpta bıulmak istediğim her türlü donanıma mecvut... kaldiki bu donanımlara sahip olurken aynı donanıma sahip araçlardan nereden baksan 2-3 milyar aşağısına alabiliyosun...ne kadar ilk etapta biraz yüksek görünmüş olsada...
3- güvenlik gerçi yeni çıkan b segmenti otoları eoru ncap 5 yıldızlı genelde oluyo ama güvenlikte çok önemli...
4- multijet motor: motoru tarif etmeme gerek yok herkes tarafından kabul görmüş bi motor...
5- servis: valla şikayetçi olan arkadaşları duymadım değil ama fordta opelde duyduğum vurdumduymazlıkları daha fiat servislerinde görmedim... kaldiki bu servislerin hepsi fiattan korkuyolar bence sırf onların korkusundan bi çok şeyi halledebiliyolar iş oraya varmadan... he bu arada fiatın müşteri hizmetlerinin yanında bizim forumdanda korkuyolar şaka yollu tehtit edeyim dedim aman sakın yapma dediler...:D