PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyondan anlayanlar acil yardım

zetalpzet
03/04/2009, 08:55
arkadaşlar 2 gün önce internetden navigasyon sipariş ettim.bugün elime ulaştı cihaz çok güzel herşey çalışıyor fm Transmitter dışında.kaç tane arabada denesekde sesi aracın kabinlerine iletemedik.sorun nerden kaynaklanıyor olabilir.cihazı aldığım kişi aracın teyp ayarlarını japonya ya göre ayarla dedi bana saçma geldi ama böyle bi şey var mı gp da.cihazın linkini de gönderiyorum. 4.3" GPS DOKUNMATİK NAVİGASYON+FM, #16722575 Gittigidiyor.com (https://urun.gittigidiyor.com/4-3-quot-GPS-DOKUNMATIK-NAVIGASYON-FM_W0QQidZZ16722575)

tklx
03/04/2009, 12:19
Navigasyon cihazimin klavuzunda yazana gore, arabanin anteni arka taraftaysa FM vericisinin yaydigi dalgalar antene ulasamiyor, cunku bu cihazlardaki verici cok zayif, eger anten onde olsa bile, kabin icinde yalitim varsa yine sorun cikiyor.

c3s0
09/04/2009, 01:20
Bencede saçma... nasıl çekicekmişsin japon ayarına sordaydın keşke :P bu arada dandik bir tane transmitter var bende normal şartlarda anten takılı iken parazitli şekilde yayını alabiliyorum. Ama anteni yerinden söktüğümde daha net bir ses çıkıyor. Hiç yoktan parazitlide olsa bir ses almalısınız gibi geliyor bana. Eğer cihazın ekranında Türkiye de kullanılan frekans aralığı çıkıyorsa O aralıkta yayın yapıyor demektir ve o frekanstan cihazın sesini almanız gerekir bence.

orhanokay
09/04/2009, 09:25
Bende Exper Navigasyon cihazı var. Çok ihtiyaç duymadıkça kullanmıyorum ama hayat kurtarabilecek bir cihaz kesinlikle. tavsiye ederim. FM transmitter benimkinde de verimli değil, cızırtılı ve çoğu zaman çekmiyor. o yüzden dün gidip orjinal teybe AUX kablosu taktırdım. Şimdi ipodumla 16 GB mp3 içinden seçip seçip dinliyorum. Ses kalitesi de olağanüstü. Transmitterdansa AUX tavsiye ederim.

c3s0
09/04/2009, 12:51
Dediğinde haklısın ama arkadaşın problemi daha farklı bir cihaz almış ve onu kullanmak istiyor. Neden çalışmayabilir gibilerinden bir yanıt alıyor. Alternatif aramıyor.

orhanokay
09/04/2009, 13:12
Haklısın ama arkadan anteni olan araçlarda FM Transmitterlar ya çalışmıyor ya da çok cızırtılı çalışıyor. Melesef... Alternatif önermekten başka yapabileceğim bişey yok. Çünkü amaç çok sayıda mp3 ü dinleyebilmekse bunu transmitter kullanarak kaliteli biçimde malesef başaramıyoruz. Ya kullandığımız transmitterlerin yaydığı frekans yeterli değil ya da araçlarımızın anten yapısından ötürü bu yayın engelleniyor. Ben de aynı sorunu yaşadım ve çok zaman harcadım bununla :(

zetalpzet
22/05/2009, 09:26
hepinize tşkler bende araca aux kablosunu taktırdım navigasyonu da ona bağladım süper çalışıyor çok tşkler.