PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009 Albea Sole Premio

Ogulcan.Öğüt
01/04/2009, 17:22
2009 Model Albea Sole Premio 1.4 77 Hp almayı düşünüyoruz.Aracı Dayım için bakıyoruz araç genelde şehir içi kullanım için kullanılacak yalnız aklıma Bir kaç soru takıldı.

Dynamicta alasım jant var ama Fiat.com da Premio için alasım jant bölümünde Tp yazıyor.(Tamamlayıcı Paket) Bu ne demek + Bu jantlar Kaç inç.

Aracı tavsiye edermisin Size göre (+)'ları , (-)'leri Nelerdir ?

ABNEW
01/04/2009, 20:02
Oğulcan, Albea Tr de tutulmuş bir araç.1.4 fire uzun ömürlü ve Albea ya yakışan yeterli bir motor.Bakım masrafları oldukça uygun.Bagajı sınıf standartlarında ve oldukça geniş.Alaşım jant ölçüsü 14 tür.Albea ve Palio ların orijinal aj leri bu ölçüde, hayırlısı olsun...

Ogulcan.Öğüt
01/04/2009, 20:35
Tesekkürler Arda Abi.

siyahinci83
01/04/2009, 20:40
albea ile arkadaşım takla attı allahtan birşey olmadı ama bende çok güven eksikliği bırakmış bir araç...

Ogulcan.Öğüt
01/04/2009, 20:54
Dayımında 2001 toyota corolla vvt-i var aracı iki araç cok benzio biririne yeni farkettim.

h k
01/04/2009, 20:58
her çeşit albea ile binlerce km yol yapmışımdır. usturuplu binilirse takla falan atmaz merak etmeyin.

araç biraz yüksek , yan rüzgarlardan fazlaca etkilenir . başkada bir sorun çıkmaz uzun yolda canavar gibi gider. şu anki fiyatına göre iyi bir araçtır. fiyatına göre alternatifleri olan accent logan vs içinde bence eli yüzü en düzgün araçtır.

OzzY
01/04/2009, 21:09
Oğulcan 5-6 gün kullandım güzel bi araç bence, ayrıca bizim puntolardan daha performanslı geldi bana şehir içinde şanzıman farkından dolayı.

Ogulcan.Öğüt
01/04/2009, 22:02
Fikirleriniz için tesekkür ederim.Cumartesi günü Keleşşan'a gitcm Sole premio ya bakmaya.Buraya yazarım sonuu

Erdem Bozdağ
02/04/2009, 12:58
çok albeacı taksiciyle konuşmusumdur ben de bir fiatcı olarak
genel olarak memnunlardır.arızası çok olmayan,motoru uzun ömürlü,basit ama başarılı bir arabadır.bence fiyat ve kendi segmenti arabalara göre başarılı bir arabadır.benim de dayımda var albea gayet memnun olarak biniyor.

maceraci95
05/04/2009, 00:23
Ben iki yıl 2006 model 1.2 16v dynamic kullandım.

Artıları
İçi ferah ve tavan yüksekliği iyi
Kullanımı rahat
Bagajı büyük
Benim kullandığım 1.2 16v motor hacmine göre çok performanslı makine
Frenleri kuvvetli
Parça fiyatı ucuz sayılır.
Motor kolay kolay sorun çıkarmaz. (Bakımlarını yaptırırsan)
Alt takımları çok sağlam.

Eksileri
Kötü yol tutuş
Arka fren kampana ayarlarını her 10 bin km'de kontrol ettirmeli. Aksi halde arka frenler ses yapıyor ve zayıf tutuyor. (Bu ses özellikle duruş esnasında dışarıdan daha iyi duyuluyor)
Yerden yüksek olduğu için rüzgarlardan çabuk etkileniyor.
Sert frenajlarda arkasını çabuk bırakıyor.

Ogulcan.Öğüt
05/04/2009, 09:11
Dün Keleşşan'a gittik araca bakmak için Sagolsunlar Orda Cok iyi karsıladılar bizi.Dayım aracın arkası kalkık tempra misali :D falan dedi.Aracı begenmedi anlıyacagınız

j.b
08/08/2009, 16:06
slm arkadaşlar fıat liderliğii eldenn bırakmıyoo bencee araçlarııı mükemmell derecee iyii sayılırrr premioo binicisiyimm gerçekten çokk güzell arabalarr çokk ideal kısacasıı alıcılara tavsiyee ederimm gözümm kapalııı :D