PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tıkırtı mıkırtı şıkırtı....

punto-wrc
26/02/2007, 10:35
Arkadaşlar yeni araba alma niyetim war we punto da sağlam adaylardan biri... Aslında almaya karar wermiştim (1.4 fire dynamic 5k) sadece rengine karar wermeye çalışıodum siyahmı olsun kırmızımı die... tabi bide bizimkilere biraz daa baskı yaparak skydome u ekletmeye çalışıodum... we bu yarın yada öbürkün alıcakken servis başlığı altındaki konuları okudum gerçekten hoş deil... Yani çoğu kişi arabadan tıkırtı gelio demiş... %90 gibi bi çoğunluk wardı yaw.. Napcağımı şaşırdım birden... Bukadar adi bi otomuki bu hemen hemen herkeste tıkırdamalar başlıo.. üstelik sadece ortalama 1 senede... Ben bi Toyota kullanıcısı olarak 3. nesil Corollamdayım ilk ikisi dahil kimseden böle şikayetler duymadım... Nasıl yapsam ne etsem.... accıkdaa para sayıpta daa az özellikli ama tıkırtısız yeni polo mu alsam?????:icon_surprised: :icon_surprised: :icon_surprised: :icon_surprised:

Korhan
26/02/2007, 10:41
Polo mu? Karar senin tabii.
Ama Polodan da tıkırtı gelirse üzülürsün. O kadar para verip demode, sıfır donanımlı, berbat motor seçenekleri olan bir araba aldığına pişman olabilirsin.

CAGLARKA
26/02/2007, 10:42
Arkadaşlar yeni araba alma niyetim war we punto da sağlam adaylardan biri... Aslında almaya karar wermiştim (1.4 fire dynamic 5k) sadece rengine karar wermeye çalışıodum siyahmı olsun kırmızımı die... tabi bide bizimkilere biraz daa baskı yaparak skydome u ekletmeye çalışıodum... we bu yarın yada öbürkün alıcakken servis başlığı altındaki konuları okudum gerçekten hoş deil... Yani çoğu kişi arabadan tıkırtı gelio demiş... %90 gibi bi çoğunluk wardı yaw.. Napcağımı şaşırdım birden... Bukadar adi bi otomuki bu hemen hemen herkeste tıkırdamalar başlıo.. üstelik sadece ortalama 1 senede... Ben bi Toyota kullanıcısı olarak 3. nesil Corollamdayım ilk ikisi dahil kimseden böle şikayetler duymadım... Nasıl yapsam ne etsem.... accıkdaa para sayıpta daa az özellikli ama tıkırtısız yeni polomu alsam?????:icon_surprised: :icon_surprised: :icon_surprised: :icon_surprised:

selamlar. evet tıkırtı problemi var ama gp nin bir italyan otomobili olduğunu ve toyota ile karşılaştırırsan yanlış bir karşılaştırma olacağını bilmelisin. toyota tüm dünyada kalitesini ispatlamış ve toyota kalitesi tartışılmaz.ancak gp sahibi olanlar bu arabaya severek biniyor ben de bunlardan biriyim. gerek tasarım gerek fiyat-donanım seviyesinin iyi olması bu arabayı almama neden oldu. bence polodan daha rahat bir araba gp. ve aynı donanımlarda almaya kalksan poloya çok daha fazla para ödersin. tıkırtıları da müzik açıkken falan duymuyosun zaten :) zaten bu tıkırtıların veya başka problemlerin olması normal çünkü gp 1 senelik yeni bir araba ama polo veya toyota corolla 15-20 senelik geçmişi olan arabalar. polonun motoru da eski bir motor. gp ninki ödül almış bir motor. sonuç olarak bu senin tercihin ne al ne de alma diyebilirim

brvhgt
26/02/2007, 10:47
kardeşim sana şunu söyleyim burdakilerin çoğu en ufak bir sesi bile abartıyor arabayı çok dinliyor benim nerdeyse bir sene oldu tıkırtı burcu değişti onun dışında ses sorunu yok geçenlerde yine arabayı dinlerken bir ses duydum ne bu ne bu derken bi baktım kol saatinde tıkırtı geliyor yani abartmışım haberim yok bide şu var puntolar yeni çıktığı için ufak tefek sorunları vardı şimdi bunlar giderildi ben sana tavsiye ederim al keyfine bak

punto-wrc
26/02/2007, 10:52
Corolla yı beğenmezdim ama GP yi alırsam pederden anahtarı dilencem galba :D Benimde donanımı we dış görünüşü cezbedio... Yoksa yol tutuş we sağlamlık vs... beklemiorum GP den ama werdiğimiz parada az değilki... Polonun goal donanımı deri direksiyon mp3 falan war; sis farı, direksiyonda kumanda müzk sist., oto. klima yok :( ... 30 milyar... Ayrıca mavi renkli poloda Allah için süper gözüküo... Biraz daa düşüneyim ben en iiisi... Kalite mi Donanım mı?

Korhan
26/02/2007, 10:56
Yol tutuş ve sağlamlığı GP'den beklemiyorsan Polo'dan hiç bekleme. EuroNcap'ten Polo 4, GP 5 yıldız aldı. Yol tutuş konusunda da GP çok başarılı.

punto-wrc
26/02/2007, 10:56
Tıkırtı mıkırtı şıkırtı napalım... Artık kendi işimiz olursa inş. VW ne geçiş yaparız... Şimdi babam sağ olsun dediğimiz dönemdeyim GP gayet ii donanımıyla kafi heralde... Miras değil alınteri dönemimizde bi Golf inş.... Her neyse peki renk konusunda ne önerirsiniz.. sonuçta ben sadece fotodan dörüom... ve yollarda geçerken... Bayide siyah yok iice bi bakamadım ama resimlerden harika gözüküo... Siyah we Kırmızı üzerinde duruorum... Bide Skydome alayımmı? Yani sonradan taktırma için pek ii konuşmamışlarda...

brvhgt
26/02/2007, 10:57
arkadaşım sende puntoyu iyice küçük gördün nasıl yani konfor sağlamlık beklemiyorum falan deri simit direksiyon çokmu önemli zaten puntodada var bunlar istersen donanımları iyice karşılaştır fiyatlara bak öyle karar ver sınıfının en donanımlı arabası puntodur istersen deri koltuk bile var 17 spor jant bolca haav yastığı çift bölge dijital klima kas yeni daha ne olsun esp asr falan filan yoltutuş polodan daha iyi konforda öyle

CAGLARKA
26/02/2007, 11:01
arkadaşım sende puntoyu iyice küçük gördün nasıl yani konfor sağlamlık beklemiyorum falan deri simit direksiyon çokmu önemli zaten puntodada var bunlar istersen donanımları iyice karşılaştır fiyatlara bak öyle karar ver sınıfının en donanımlı arabası puntodur istersen deri koltuk bile var 17 spor jant bolca haav yastığı çift bölge dijital klima kas yeni daha ne olsun esp asr falan filan yoltutuş polodan daha iyi konforda öyle

+111111

brvhgt
26/02/2007, 11:01
bu vw ne kadar büyütüyorsunuz anlamdım golf ede bindik polyada seat cordobayada oda aynı grup ya ne var bukadar anlamadım sanki onları taştan yapıyorlar yaşadığımız sorunlar diz boyu anamız ağladı gitgel servise bukadar kulaktan dolma hareket etmese insanımız herşey daha farklı olur

AWD
26/02/2007, 11:03
sen bence ii ce araştır puntonun rakibi polo diil golftür golf le punto arasında kalman lazım dı ;)

punto-wrc
26/02/2007, 11:04
Walla sadece resimlerden bakıpta konuşmuorum ikisinide test ettim bence öle... plastik kalitesi we işçilik bakımından polodan geride... Onu diorum ben ... Bu küçük görmek değilki gerçek bişi... Audi A3 te polodan çok çok iii.... Yani sinyal kollarının malzemesi falan.... Küçük görmekten ziyade kalite olarak düşük diorum polodan... Ama fiyat/donanım açısından tabiki süper....

punto-wrc
26/02/2007, 11:06
Golf we Punto mu? :D Ben kulaktaan dolma konuşmuorum ki sizin forumda yazan şikayeti dile getirdim sadece... VW kullanıcısından ilk yıl içerisinde böle bişi duymadığımı söledim okadar...

brvhgt
26/02/2007, 11:08
kızma ama birşey sorucam polonun gri plastiği nasıl daha kaliteli bide şu plastik kalitesi ölçen aletleri nerden buluyorsunuz anlamadım neyse hayırlısı olsun ama bence sen polyu al rahat et

AWD
26/02/2007, 11:09
bende alalı nerdeyse 1 sene oldu hiç bi roblem yok hatta A3 ( s line diil ama )olan arkadaşlar azı açık kalıyo niye acep :confused:

akin78
26/02/2007, 11:09
bu vw ne kadar büyütüyorsunuz anlamdım golf ede bindik polyada seat cordobayada oda aynı grup ya ne var bukadar anlamadım sanki onları taştan yapıyorlar yaşadığımız sorunlar diz boyu anamız ağladı gitgel servise bukadar kulaktan dolma hareket etmese insanımız herşey daha farklı olur

Aynen valla vw hem fiyattan hem servisten kösüyor birde memnun olma garantiside yok yani.Her vw sorunsuz değil sakın atlamayın.Arkadaşım 80.000 ytl'ye passat tdi aldı abs sorunu nedeniyle öndeki arabaya sağlam vurdu az kalsın canından oluyordu.Sonra arabayı değiştirdiler ve gazetelerde falan okumuşunuzdur 160 tane passatı geri çağırdılar,bir kısmını değiştirdiler.Bundan büyük sorun olurmu?Araba işi birazda şans bence ama sorunsuz bir makine yok,yapılmadı.

uzman
26/02/2007, 11:12
GP için sağlamlığından,konforundan yol tutuşundan şüphen olmasın,zaten motor ve yürüyen aksamdan bir sorun hiç görülmedi,olan sorunlar dikkat ettiysen daha ziyade keyfi sorunlar,seninde belirttiğin gibi tıkırtı,şıkırtı gibi sorunlar,eğer sen ve kulaklarında hassas değilse sorun olmayacak şeyler.kaldıki,diğer araçları da forumlarda okursan tıkırtı vs,çok sorunlarının olduğunu göreceksin.skydome içinde kendin karar ver çok hoş duruyor,kulanım yönünden de iyi,ama ben kişisel olarak tercih etmem,nedeni de oda sonuçda mekanik bir aksam oda ses yapabilir vs vs.(Bu tercihim bütün markalar için geçerlidir,sadece Gp için değil) tercih senin kolay gelsin.

brvhgt
şunu göz ardı etme dostum punto yeni bir araç golf polo corolla 10 15 senedir piyasada ufak tefek makyaj yapıp piyasaya sürüyorlar ayrıca vw seat skoda audi hep aynı parçaları kullanıyor bizim eski seatta nereyi söksek başka marka çıkıyordu yani eldeki parçalar kullanılıyor onu için sorun yok

AWD
kızma ama birşey sorucam polonun gri plastiği nasıl daha kaliteli bide şu plastik kalitesi ölçen aletleri nerden buluyorsunuz anlamadım neyse hayırlısı olsun ama bence sen polyu al rahat et

bencede hiç kasma sen git polo al eniyisi punto kararsız kala bileceğin bi araba diildir ya seversin alırsın yada hiç düşünmessin bile :icon_cool:

lithium
26/02/2007, 11:15
%90'ı nerden yakaladın abi. ben aldığımdan beri (nisan 2006,ilk seriden arabam) arka kapıların zor kapanması harici bir sorun yaşamadım çok şükür. onu da servis halletti...

bu arada tam düşündüğüm şeyi AWD yazmış, şimdi gördüm.. :D alıntı yapıyorum:
"bencede hiç kasma sen git polo al eniyisi punto kararsız kala bileceğin bi araba diildir ya seversin alırsın yada hiç düşünmessin bile"

Korhan
26/02/2007, 11:21
Arka kapı ayarı ve göstergelerin üstünden sadece çok bozuk kaplamalı yollarda gelen cızırtı haricinde ben de bir sorun yaşamadım.Onları da hemen hallettiler zaten. 20.000 km'ye yaklaştım. Hatta ben Nisanda almış olmama rağmen tıkırtı burcu sorunu da olmadı. Ama arkadaşların dediği gibi tereddüt ediyorsan Polo al. 1 sene sonra da kasa değişir. Elinde sadece VW logosu kalır.

CAGLARKA
26/02/2007, 11:21
zaten gp nin üzerinde fiat amblemi yerine vw amblemi olsa herkes koşa koşa alırdı ve de fiyatları uçardı, bu paralara almak mümkün olmazdı gp yi.

brvhgt
26/02/2007, 11:28
ya ben size şunuda söyleyim yeri değil belki ama audinin kullandığı quattro teknolojisini fıat ın bulup geliştirip audiye sattığını çoğu kişi bilmez ayrıca audi fıata her sene belli bir para için para ödüyor yani vw audi veya başkası sonuçta hiç birşey sorunsuz yada mükemmel değildir

punto-wrc
26/02/2007, 11:32
Bi arabananın iç malzemesinin kaliteliğini we işçiliğini anlayamıosan sana bişi diyemem... senin harbiden bi cihaza ihtiyacın war demekki... Plastik kalitesini ölçen aletle değil bizzat kendim gördüm... Arkadaşlar ne bu tepki.. Ben punto gibi bi işe yaramaz mı diorum... Sonuçta almayı düşündüğüm bi araba... Forumun servis bölümündeki konuları okudum we okadar çok tıkırtı şikayeti yazan olmuş ki bunu söledim ama şuraya bak ha... Benim düşündüğüm bu iki model nie kıyaslamayım... Yok hiç kasma polo al bilmem ne... Bide bunu yazan bi moderator... Burda size bişi danışayım dedim ama karşılaştığım muameleye bak...Yazdığım msjlar açık we net böle böle şikayetler warmış bana göre polo şöle dedim punto böle dedim ama harbiden çok güzel çok yardımcı gerçekten bi foruma yakışır ceewaplar aldım teşekkür ederim...

punto-wrc
26/02/2007, 11:34
saol korhan benim test ettiğim arçatada bi problem yktu... Polo değişiomuş zaten... başka bi modelmi gelcekmiş neymiş tam bilmiorum...

AWD
26/02/2007, 11:37
biz sana yardımcı olmaya çalışıyoruz zaten burda ama sen puntoyu aşşalıyosun yok kaliteymiş yok kendi paramı kazanırsam golf müş fln biz burda şatış temsilcisi diiliz sen punto alırsan bizim tek kazancımız aramaıza bi kardeşimizin daha katılması olur bunları değerlendirerek eleştiri yaparsan daha ii olur...

brvhgt
26/02/2007, 11:39
benim neye ihtiyaım olduğunu sana sormam düzgün konuş senin yaşın kadar arabaya bindim ben zaten yazdıklarından belli yok babam alıcak yok şöyle sanki sana soran oldu kim alırsa alsın sen önce otomobil bilgini tamamla birazda seviyeli ol sonra buralara gir tamamı

lithium
26/02/2007, 11:44
Bi arabananın iç malzemesinin kaliteliğini we işçiliğini anlayamıosan sana bişi diyemem... senin harbiden bi cihaza ihtiyacın war demekki... Plastik kalitesini ölçen aletle değil bizzat kendim gördüm... Arkadaşlar ne bu tepki.. Ben punto gibi bi işe yaramaz mı diorum... Sonuçta almayı düşündüğüm bi araba... Forumun servis bölümündeki konuları okudum we okadar çok tıkırtı şikayeti yazan olmuş ki bunu söledim ama şuraya bak ha... Benim düşündüğüm bu iki model nie kıyaslamayım... Yok hiç kasma polo al bilmem ne... Bide bunu yazan bi moderator... Burda size bişi danışayım dedim ama karşılaştığım muameleye bak...Yazdığım msjlar açık we net böle böle şikayetler warmış bana göre polo şöle dedim punto böle dedim ama harbiden çok güzel çok yardımcı gerçekten bi foruma yakışır ceewaplar aldım teşekkür ederim...

tabi ki şaka yollu dedim arada kalınacak araba değildir punto diye.. bu kadar gaza gelme arkadaşım. buradaki insanlar araçlarını çok seviyorlar, biraz al gülüm ver gülüm oluyoruz bazen, ben de kızıyorum.:peace:

sana açık net diyim, 1 senedir kullanıyorum. bence motoru iyi bu arabanın (sınıf rakiplerine göre), konforu çok çok iyi, donanımları süper. görüş sorunu en büyük sorunu, yol tutuş biraz gevşek (standart yay ve amortisörlerle). servisi, yedeği, (tahminimce) ikinci eli seni üzmez. makyajı 2008'de yapılacak, tipi hoş. vites geçişleri kolay ama kavrama anı biraz sert. bagajı küçük ama koltuklar yatıyor gerekirse. başka ne diyim, zaten araba dediğin aşağı yukarı bu kadar bişi.. polo'yu da poloculara sor, kararını ver. şahsen aramıza gelmene seviniriz...

haa bi de unutmadan, güzel bir paylaşım ortamı var puntocular arasında, sanırım bunu polo sağlamıyor :)

CAGLARKA
26/02/2007, 11:46
tabi ki şaka yollu dedim arada kalınacak araba değildir punto diye.. bu kadar gaza gelme arkadaşım. buradaki insanlar araçlarını çok seviyorlar, biraz al gülüm ver gülüm oluyoruz bazen, ben de kızıyorum.:peace:

sana açık net diyim, 1 senedir kullanıyorum. bence motoru iyi bu arabanın (sınıf rakiplerine göre), konforu çok çok iyi, donanımları süper. görüş sorunu en büyük sorunu, yol tutuş biraz gevşek (standart yay ve amortisörlerle). servisi, yedeği, (tahminimce) ikinci eli seni üzmez. makyajı 2008'de yapılacak, tipi hoş. vites geçişleri kolay ama kavrama anı biraz sert. bagajı küçük ama koltuklar yatıyor gerekirse. başka ne diyim, zaten araba dediğin aşağı yukarı bu kadar bişi.. polo'yu da poloculara sor, kararını ver. şahsen aramıza gelmene seviniriz...

haa bi de unutmadan, güzel bir paylaşım ortamı var puntocular arasında, sanırım bunu polo sağlamıyor :)

+1111 evet polo kaç senilik araba ama böyle bir dayanışma varmı yok. puntonun karizması yeter bea

uzman
26/02/2007, 11:46
arkadaşlar uzatmayın,arkadaşımız karar aşamasında bir soru sormuş,kendisine yardımcı olalım,sonuçda elbette kendisi karar verecek ve istediği aracı alacak.

brvhgt
26/02/2007, 11:48
soru sormuyor garip garip yazılar yazıyor

CAGLARKA
26/02/2007, 11:49
mini de çok sorunlu bi araba ama bi dolu seveni var. yani önemli olan bi arabaya severek binmen. bendede tıkırtı geliyo ama servise bile götürmüyorum güzel bi müzik çalıyorum oluyo bitiyo :)

punto-wrc
26/02/2007, 11:50
benim neye ihtiyaım olduğunu sana sormam düzgün konuş senin yaşın kadar arabaya bindim ben zaten yazdıklarından belli yok babam alıcak yok şöyle sanki sana soran oldu kim alırsa alsın sen önce otomobil bilgini tamamla birazda seviyeli ol sonra buralara gir tamamı

sewiye bölemi oluo peki... sana soranmı oldu demekle yani...

punto-wrc
26/02/2007, 11:54

saolasın... 2 . el konusunda bende öle düşünüyorum... zaten punto hoşuma gitmese niye almak istiyeyim dimi??? sadece sizlere fikirlerinizi flana filen sordum... poloya 30 werceğime full we görünüşüde gayet ii olan serwisi falanda makul olan punto ya 27 weririm mantığındayım... sadece paylaşayım dedim ama sana soranmı oldu die bi cewap alınca üzüldüm tabikide...:icon_surprised: :icon_surprised:

punto-wrc
26/02/2007, 11:55
mini de çok sorunlu bi araba ama bi dolu seveni var. yani önemli olan bi arabaya severek binmen. bendede tıkırtı geliyo ama servise bile götürmüyorum güzel bi müzik çalıyorum oluyo bitiyo :)

+1111

Mısafır
26/02/2007, 11:55
!!! konuyu kapanmaya maruz bırakmayalım...

punto-wrc
26/02/2007, 11:56
Karizmasınada dieceğim yok harbiden şekil bi araç.... hele siyahı yakıo....

brvhgt
26/02/2007, 11:57
bak kardeşim sen özel şeylerini direk kafadan yazıyorsun kızdığım bu ayrıca yazdıklarını okursan arabayı resmen kötüledin istersen yeniden oku bu noktadan sonra zaten karışmam sana sadece tavsiyede bulunduk illa bunu al demedik ama sen golf böyle polo şöyle corolla böyle sanırım anlamışsındırki herkes burda iyi kötü herşeyini yazıyor diğerleri yazıyormu yada söylüyormu sırf arabam kötü demesinler diye sorunlarını söylemeyenler var benim anlamadığım diğer markalarıon servisleri sırf periyodik bakımmı nyapıyor ses yok sorun yok sadece bakım oh ne ala bir kere bu yollarda ses yapmayan arabanın ben kurbanı olurum ayrıca bu forumda herkes birbirine saygılı sevgili seviyeli kalkıpta bana ters konuşursan olmaz

Gkhan
26/02/2007, 12:02
Punto-wrc ;

Bence her ikisinin artılarını ve eksilerini karşılaştır.Kafana hangisi yatarsa onu alırsın.Bu artı ve eksi konularında bizden yardım istersen zevkle edebiliriz.

Linos
26/02/2007, 12:03
Biz bazen hakikaten abartıyoruz rastladığımız sorunları! Sürekli GP konuşulan bir ortamda da bu gayet normal! 1-2 örneği saymazsak dişe dokunur ya da servislerin henüz çözemediği bir sorun yok! Hiç bir şey bilmeden foruma giren arkadaşlar da bütün bu konu başlıklarını görünce biraz çekiniyor olsalar gerek!

GP sahiplerine iyilik yaparken acaba yeni alacak olanlara kötülük mü yapıyoruz diyorum kendi kendime...:icon_confused:

Mısafır
26/02/2007, 12:03
evet, umarım hersey sut liman olmuştur. 2 arkadas da ıyı nıyetlıdır..

arabayı elestırmeye devam .... ;)

brvhgt
26/02/2007, 12:06
aynen yazdığın gibi linos kardeş arabada bir şey gören konu açıyor ondan sonra hoppala arab çok sorunlu oluyor bir civatası eksilen hemen kronik sorun diye konu açıyor dışardan geeln de bir bakıyor araba sorunlar yumağı ho kaçıyor lütfen biraz daha dikkat edelim sorunlarımız çözülmezse buraya konu açalım bence

punto-wrc
26/02/2007, 12:07
tabiki olmaz kimsenin kimseyle ter konuşma hakkı yok ama ben iç kalitesi pek hoşuma gitmedi plastiği kaliteli değil gibi geldi bana diince plastik kalitesini ölçen bi cihazmı war dediğinde iğneleyici bi söz olarak anladım ondan cewap werdim... Bi problem olmasın sadece fikirlerinizi öğrenmek istedim we deneyimlerimi söledim ok? sonuçta buraya tartışmaya değil bilgi paylaşmaya yardımlaşmaya hoş wakit geçirmeye gelioruz...
Neyse sonuç olarak Siyah 1.4 fire dynamic 5k üzerinde duruorum,, inş. skydome da oolur...
Herkese hayırlı kazasız günler....alırsam inş. en kısa zamanda fotoları sizlerle paylaşırım...

brvhgt
26/02/2007, 12:10
hayırlısı olsun kardeşim skydome tavsiye ederim bende var havası bambaşka plastik kalitesine gelince ikiside sert plastik ama puntonu renk seçimleri daha iyi ve daha canlı polonun ömrü bitmek üzere ayrıca sunulan motor teknolojisi olarak punto hem benzin hmde dizelde bir adım önde

genetrix
26/02/2007, 12:10
Arkadaşlar bende punto almaya kara vermeden önce bayağı araba baktım .Özellikle 207 vardı kafamda .Ancak arabanın arka koltuğuna ancak sol bacağım sığınca ve donanım olarak dynamic'in yarısı kadar bir donanım olunca vazgeçtim.Jazz düşündüm ama arabanın kronik sorunlarını okudum(Jazzcı kardeşler forumuna bakabilirsiniz).Özellikle 90 km üzeri hızlarda arabanın aldığı ses gerçekten çok fazla. Polo hiç düşünmedim çünkü gp'ye göre daha masraflı yakıt tüketimi daha yüksek servis ücretleri daha pahalı vs....ve aynı fiyat aralığında sunduğu donanım çok daha zayıf. Eğer plastik işçiliği bu kadar önemli ise zaten bir üst sınıf arabalara bakman lazım .Sonuçta bu segmentte hemen hemen hepsinin aynı .Sadece biraz daha iyi görünüyor diyebilirsin.Sonuçta araba işi tamamen tercih meselesi . Ayrıca da yanlış anlama ben 31 yaşındayım bu arabamı kendi paramla hatta bankanın parasıyla (kredi)alıyorum. Benim düşünmem çok normal Eğer babam alsaydı hiç düşünmezdim. Sonuçta Gp daha genç ve daha spor bir araba diğerlerine nazaran. Kronik sorunları çok fazla olmayan, donanım seviyesi yüksek ve kullanış keyfi olan bir araba. Nasıl olsa memnun kalmazsan ileride değiştirirsin .Bu işin sonu yok .Mesela ben arabayı aldıktan sonra Ekim gibi Bravo gelecek, tam tarihini bilemiyorum ama Toyota Auris gelecek Yeni Honda fit gelecek vs... Bence al ve çıkarabildiğin kadar keyfini çıkar.....

Uzun oldu Özür Dilerim :)

ghost rider
26/02/2007, 12:16
2006 da nisan ayında aldım aracımı,şuan 37000 km de,arka kapıların zor açılması ve tıkırtı burcumudur nedir o olay haricinde yoktu bir sorunu,kolayca o problemleride çözdük ve dediğim gibi 37000 km de ve 45 yanak lastik var,jantları 3 oldu düzelttiriyorum ama arabamda anormal bir tıkırtı ses vs yok.

olanlarda zaten bu yol şartlarında zaman içersinde olabilecek oluşabilecek seslerden ibarettir.

Buradaki insanlar grandepuntocu olduğu için burdalar,o bakımdan araçlarımızla ilgili eleştiri dokunur,buda gayet doğal bence.Ama iş bu marka daha iyi daha kötü muhabetine geldimi bence burası yeri değil.

Elbette puntodan daha iyiside var kötüsüde ama dediğim gibi genel anlamda bunu tartışılacak bir yerin burası olmadığı düşüncesindeyim.

Sen anladığım kadarı ile poloya karar kılmışsın,hayırlı olsun arkadaşım,güle güle kullan allah kaza bela vermesin...

punto-wrc
26/02/2007, 12:19
teşekkürler... inş. bakalım şu skydome işi harbiden çok güzel gözüküo.. fakat fotolardan tam anlaşılmıo we bizim burdaki showroomdada yok bi foto koyabilirmisin?? yani tüm tawan cam we yarısı açılıo dimi?? arka koltukta oturanların üstüde cam yani dimi.... yani 5 kapılıda nası durur ki? içeriden we dışiarıdan çekilmiş fotoların warsa paylaşırsan sewinirim... skydome u daa ii görmiş olurum....

punto-wrc
26/02/2007, 12:22
yok poloya karar kılmadım.. mavi ışıkları etkiledi ama serwis ücretleri we 30 milyara okadarcık donanımıda bi okadar soğuttu... punto ya karar kıldım da yinede fikir edinmek için sorudum.. Şöle simsiyah we skydome lu bi punto harbiden ii durur...

brvhgt
26/02/2007, 12:28
sanırım üye arçları kısmında resimler var bolca fikir edine bilirsin komple cam tam ortadan açılıyor diğerinin üstüne biniyor içerden tam ortada bir bölünme var hem ön hem arkanın perdeleri ayrı ayrı tam oto matik açılıp kapanıyor sıkıştırmamam ve ısı yalıtımı var 3 tane ana şekilde açabiliyorsun tabi istersen ara şekildede açabiliyorsun içerisi gece gündüz aşırı ferah oluyor ben kendi adıma söyleyim alışınca tavanlı arab zor geliyor

punto-wrc
26/02/2007, 13:24
Bi kaç örnek....
https://img219.imageshack.us/img219/972/img5557large2qpxs9.jpg (https://imageshack.us) https://img224.imageshack.us/img224/7788/img5558large8ewxd3.jpg (https://imageshack.us)
https://img139.imageshack.us/img139/5453/img5559large6oazp5.jpg (https://imageshack.us) https://img139.imageshack.us/img139/4951/img5560large9sgji6.jpg (https://imageshack.us)

Mısafir
26/02/2007, 13:45
Punto WRC

Aramıza katılmaya karar verdiğin için mutlu oldum. Konuyu baştan sona okurken gerçekten üzüldüm. Sonuçta 25.000 YTL civarı para çıkacak cebinden. Bütün alternatifleri değerlendirmen çok normal. Aramızda kimse arabasını alırken diğer markalara göz atmamazlık yapmamıştır. Zaten çok fantazi bi fikir olur öyle düşünmek. Soruların abartılmış ve biraz yanlış anlaşılmış. Gerksiz ve abartılı tepkiler verilmiş. Hoşuma giden kısmı ise senin bu kadar tepkiye rağmen "lanet olsun forumunuza da arabanıza da" tepkisi vermeyip aramızda kalmaya karar vermen. Siteyi iyi incelersen gönüllülük desturu ile çalışan, arada bir de olsa buluşarak arkadaşlıklarını pekiştiren, diğer araba kulüpleri gibi tek muhabbetleri modifiye, lastik yakma vs. olmayan paylaşımcı bir site olduğunu anlarsın. Yakın zamanda seni de arabanla beraber aramızda görmek istiyoruz. kulağına şimdiden aşina olması açısından ... Viva GP :)

kızılbüyü
26/02/2007, 13:56
arkadaslar punto yanlız turkıyede degıl tum avrupada da ınanılmaz bır fun grubuna ulastı.yanı kullanan alacak olan hayaleden insanlar...bır araba dunya gelırgelmez bu une kavusuyosa.vardır bıseyker dımı?yanı analtılacak bıseyden ck bakılacak bısey.ben yatmadan once bıle cıkıp cama bakıyorum.unutmadan komsum sfır mersedes aldı cam tavanında bır sorun cıktı.yanı oluyo,araba ask gıbı bısey bence.bide unutmayalımkı bunlar kul yapısı:)

x-troy
26/02/2007, 14:07
Canavar gibi araba kardeşim gp, git gözün kapalı al. bi şi olursada garantisi var sonuna kadar arkasında duruyolar sattıkları arabanın..

güle güle kazasız belasız kullan...

BGRAYS
26/02/2007, 14:26
gecenlerde polo alan bi arkadasla konusuyodukta gp almadıgına bin pismandı bnm arabama bindikten kucuk sınıfta bence beklentının ustunde bi konforu var tıkırtı mıkırtı olabılır dogaldır bnmw mercedes degil bu ustune dusersen butun sorunlar halledılır bu neyse sonra gene de karar senindir arkadasım

ABNEW
26/02/2007, 15:07
Ben de tavsiye ediyorum kesinlikle.Çıkabilecek ufak sorunlarda azalmıştır bence yeni modellerde...

microab
26/02/2007, 15:23
Tıkırtı--şıkırtı gibi problemlerinin "B" sınıfı fakat donanım,uzunluk hacim ve karizma olarak "C" sınıfı araçlarla karşılaştırılabilecek bi araç PUNTO.

Tıkırtı ve şıkırtı her B sınıfı araçta olduğu kadar var,fakat donanım ve konforu birçok "B" sınıfı araçta olmadığı gibi,"C" sınıfı araçta bile yok kardeşim.

Kıstasını buna göre yapabilirsin...
Ha bu arada MJ motor ödüllüdür bilgin olsun...

ErdeM53
26/02/2007, 15:29
Bu arabanın diğer güzel bir yanı ise ne kadar sorun olursa olsun araçtan soğumuyorsun. Onun yakışıklılığı yeter. Yani en azından ben böle düşünüyorum diğer arkadaşlar aynı görüştemidir bilmiyorum.

brvhgt
26/02/2007, 17:20
ortada abartılan birşey yok zaten tatlıya bağlandı

punto-wrc
26/02/2007, 19:30
yazdığın mesajı silerek burayı kafana göre kullanamazsın...

microab
26/02/2007, 19:41
Burada birçok arkadaş uzunca süre araçlarını bekledi.Hatta içlerinde 3 ay bekleyen bile var.Oldukca fazla satmış bir aracın,üstelikde tam istediğin gibi olanını manavdan domates alır gibi alamayacağın kesin...

toful
26/02/2007, 19:58
siparişi verince euro kuru etkilmez ben aldığımda öyle olmuştu.fiyat garantisi verilmişti.ama banka faiz garantisi alamadığımız için euyro ile birlikte faiz de artınca değişen bişi olmamıştı.

microab
26/02/2007, 20:18
Punto-Wrc
Önce mesaj yazıp sonra siliyorsun.Neden böyle davrandığını sorabilirmiyim kardeşim-ardından yazılanları havada bırakıyorsun...

CAGLARKA
26/02/2007, 20:19
Punto-Wrc
Önce mesaj yazıp sonra siliyorsun.Neden böyle davrandığını sorabilirmiyim kardeşim-ardından yazılanları havada bırakıyorsun...

evet bi gariplik oldu. birden kurlara atladı konuşma bende anlamadım o yüzden demek

punto-wrc
26/02/2007, 21:10
gittim 3 kapı 14 fire dynamic cam tawan rock siyah almaya yok dediler... yarın genel stoklara bakılcak ama büyük ihtimal yok tur dediler... yeni partiyi beklersin dediler...onunda nezaman geleceği we fiyatı konusunda garanti weremeyiz dediler :( olay o yani manawdan domates almaya harbiden benzemiomuş.... bakalım böle terslikler çıkcaksa we 4 kapı siyah camtawansız warsa onu alacam artık... nede hayal kurmuştum cam tawan 3 kapı die ama içimde patladı diebiliriz....

microab
26/02/2007, 21:25
Cam tavanlı araç bulmakta zorlanırsın-ancak sipariş iptali var ise yada showroom aracı ise olabilir belki.
Bunun dışında "eklenen bir özellik" olduğu için beklemen gayet normal.Bu kadar ümitsizliğe kapılma bu bir terslik değil.
Bekleyen derviş muradına eriyor.Benim şimdi en çok hayıflandığım özelliklerden biri cam tavan...

punto-wrc
26/02/2007, 21:48
inş abi ya... inş. tez zamanda kawuşurum siyah 3kapı cam tawanıma:)... ama 2-3 ay beklicen derlerse heralde sabredemeyip 4kapı camsız alırım artıkın.... yarını iple çekiorum walla....

x-troy
26/02/2007, 21:49
@punto-wrc
acaba ben mi yanlış gördüm yaww sabah yaş kısmında 16 yazıyodu sanki.alla alla yaşlanıyorun galiba:You_Rock_Emoticon:

punto-wrc
26/02/2007, 22:11
yok abi yanlış görmüşün... kimlik fotokopisi yollayabilirim :D

x-troy
26/02/2007, 22:20
yok abi yanlış görmüşün... kimlik fotokopisi yollayabilirim :D

estafurullah kardeşim ne demek, benim dalgınlığım günde 14 saat monitöre bakmaktan gözler sapıttı:D :D

Little F.K
26/02/2007, 22:24
Ya bende öyle gördüm sanki harbi sapıtıyorum bende bu internet sigara gibi oldu ya böyle yapıyo gözleri :(

emre
26/02/2007, 22:31
kardeş alttaki imzayı okursan baya özellikli bi puntoya sahibim ve ben bu arabayı 5 ay bekledim yani bu arabalar aynı bmw ve audiler gibi siparişle gelio türkiyeye oyüzden bulman imkansız denecek kadar zor

punto-wrc
26/02/2007, 22:48
üffff 5 ay... dile kolay walla... nası dayandın bilader... insan sabır taşı olsa çatlar :D... ne warsa almışın ama... kazasız belasız...

Gkhan
26/02/2007, 22:50
8M

emre
26/02/2007, 22:53
evet işte ben bu arabayla ne polo nede golf kıyaslarım çünkü 2sindede deri döşeme yok :D:D:D:D:D:D:D
( en basit örnek ;) )
VİVA GP 8O

punto-wrc
26/02/2007, 23:01
saat daa 23 yaa... zaman nie bukadar yawaşladı bugün... aaa... yarın olsada kurtulsam... cam tawan senin olsun fiat bana puntomu weeerrrrrrrrrr :D:D:D:D:D

emre
26/02/2007, 23:17
saat daa 23 yaa... zaman nie bukadar yawaşladı bugün... aaa... yarın olsada kurtulsam... cam tawan senin olsun fiat bana puntomu weeerrrrrrrrrr :D:D:D:D:D

inan alınca da binmek için sabırsızlanıosun arabayı alalı 4 ay geçti 8000 km yaklaşıo heran arabanın üstündeyim ama şuanda gidip otoparka arabama binmek istiorum bağımlılık yapıo bu araba özelliklede yoldaki bakışlar insanı şımartıo :D:D:D:D

Sezgintr
27/02/2007, 10:43
Ben 1 hafta zor bekledim oda krediydi, trafikti bilmemneydi derken geçen süre uyuyamaz olmuştum. Şimdi keşke 3 ay daha bekleyip skydomlu araç alsaydım diyorum.

Gkhan
27/02/2007, 10:54
Bravoda sky dome varmıydı ?

brvhgt
27/02/2007, 13:04
yeni barvoda olmamaı yav hemde şekillisinden var

ORACLE
27/02/2007, 13:47
Valla bir çok kronik sorun diye yazıldı.
bende aracı aldığımdan buyana sadece tıkırtı burcu değişti ve arka kapıları ayarlatabilmek için biraz servis kapısı aşındırdım. Onun haricinde araçta ses mes yok. Gayet memnunum. Aracın süspansiyon sisteminin çalışma sesi var ancak bu karakteristik bir özelliği aracın. Bu şekilde çalışıyor.
Klima ile ilgili sorun yaşamıştım ama onunda sorun olmadığını öğrendik. (soğutma ile ilgili hiç bir porblemi yoktu.sadec biraz sesli çalışıyor belli devirlerde. bununda çalışma şekli buymuş)

ABNEW
27/02/2007, 14:46
Bravoda sky dome varmıydı ?

GP dekinin neredeyse aynısı.Hatta daha büyüğü var:)

https://img340.imageshack.us/img340/9003/picxbigbravo2dy7.jpg (https://imageshack.us)

femoli
27/02/2007, 14:56
hemen hemen aynısı ama bizimki daha güzel nede olsa bir gp..

matrox
28/02/2007, 02:14
ya aklıma bişey takıldı amacım sorgulamak değil
punto wrc kardeşim sen üniversiteye 16 yaşındamı başladın?
birde hangi okul mezunusun yazarsan sevinirim?

dejavu
28/02/2007, 07:05
punto wrc
kusura bakma ama sen git başka araç al ya.. valllaa
senin gönlün puntodanyana değil...
bizler punto gönüllüleriyiz...
bu küçük ama çok önemli ayrıntıyı hiç unutma ve aklında tut kardeşim...

gurik
28/02/2007, 14:59
GP SEVİLEREK BİNİLMESİ GREKEN BİR ARAÇTIR. ONU BU ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK GEREKİR. Eğer sıradan bir otomobil istiyorsanız piyasa bunlarla dolu gidip alın. İster daha kaliteli ister kalitesiz. Biz gp severler objektif olamayız.

femoli
28/02/2007, 15:07
arkadaşlar yüklenmenin anlamı yok isteyen her şeyi söylemekte özgürdür

birde sky doom 3 ay beklemeye değer inanın buna... pişman olmazsınız

Mısafir
28/02/2007, 15:31
punto wrc

Gerek yok Ali ...
zate nkonu tatlıya bağlanmış. Arkadaş bayiye gidip sipariş için konuşmuş bile. Lütfen.

mavigitar
28/02/2007, 16:10
sen bence ii ce araştır puntonun rakibi polo diil golftür golf le punto arasında kalman lazım dı ;)

Evet AWD arkadaşıma katılıyorum polo da neymiş. Golf GT alırsan manyak güzel bir araba. O zaman gp ile yarışır ama polo yanına bile yaklaşamaz.
Bak arkadaşım 2,5 aylık GP sahibi bir BAYANIM. Böyle bir araca sahip olduğum için hiç pişman değilim çok araştırdım ve sonunda GP me kavuştum. Benim skydome da var full aldım. Evet haklısın ufak tefek sesler geliyor ama bunlar korkulacak şeyler değil. Sonuçta biz arabamıza aşığız en azından ben çok seviyorum gözüm gibi bakıyorum. Gerekeni yaparsan ses mes kalmaz. Ama sakın toyota ile karşılaştırma:)

:icon_smile_kisses: Hiç korkma ve bir gp sahibi de sen ol...hatta egzotik kırmızı al dehşet güzel bi renk...evet benim de düşüncelerim bu arkadaşım.:icon_smile_kisses:

femoli
28/02/2007, 16:25
araçta bazı sorunlar olabilir mercedes te bile sorunlar var şikayetimvar.com da puntoyla ilgili bir çok haber okudum ve bu mesleğin içinde olduğum halde gidip bir grande punto aldım kötümü yaptım kesinlikle inanki yine araba alacak olsam kesinlikle yine grande punto alırdım (tabiki bu sefer 1,3 90 bg lık almak isterdim ama olsun) yaşasın arabamın 1,3 75 bg motoru ve yaşasın sky dome mum

punto-wrc
28/02/2007, 21:46
ya aklıma bişey takıldı amacım sorgulamak değil
punto wrc kardeşim sen üniversiteye 16 yaşındamı başladın?
birde hangi okul mezunusun yazarsan sevinirim?

18 yaşımda başladım bilader üniversiteye... Eskişehir Osmangazi mak. müh. mezunuyum... Şu anda da Balıkesir üniversitesinde Yüksek Lisans yapıyorum...
Niye akılna takıldı merak ettim...
Başka kimlik bilgilerimi yada şahsi bilgilerimi öğrenmek isteyen warsa çekinmesin...

punto-wrc
28/02/2007, 21:49
punto wrc

Fikirlerin için teşekkürler ama pek katılmıyorum... Hangi arabayı alayım die sorduğum içinmi gönlümün punto da olmadığına karar werdin... Gönül benim gönlüm walla abicim... Benim içeme sinen arabayı alacağımdan hiç şüpeniz olmasın...

HIGH FIDELITY
28/02/2007, 21:53
Bende niye tıkırdama yok anlamadım :) 7 aydır kullanıyorum.

matrox
01/03/2007, 18:08
18 yaşımda başladım bilader üniversiteye... Eskişehir Osmangazi mak. müh. mezunuyum... Şu anda da Balıkesir üniversitesinde Yüksek Lisans yapıyorum...
Niye akılna takıldı merak ettim...
Başka kimlik bilgilerimi yada şahsi bilgilerimi öğrenmek isteyen warsa çekinmesin...

Bilader benzetmen hoş değil arkadaşım ama sorun değil
kimlik bilgilerini öğrenmek istemedim
22 yaşında ve yüksek makina mühendisi olduğunu yazmışsın
22 yaş yüksek makina mühendisi olmak için genç bir yaş onu merak ederek sordum yoksa altında çapanoğlu aramana gerek yok
saygılar

dagored
01/03/2007, 18:14
Arkadaşlar yeni araba alma niyetim war we punto da sağlam adaylardan biri... Aslında almaya karar wermiştim (1.4 fire dynamic 5k) sadece rengine karar wermeye çalışıodum siyahmı olsun kırmızımı die... tabi bide bizimkilere biraz daa baskı yaparak skydome u ekletmeye çalışıodum... we bu yarın yada öbürkün alıcakken servis başlığı altındaki konuları okudum gerçekten hoş deil... Yani çoğu kişi arabadan tıkırtı gelio demiş... %90 gibi bi çoğunluk wardı yaw.. Napcağımı şaşırdım birden... Bukadar adi bi otomuki bu hemen hemen herkeste tıkırdamalar başlıo.. üstelik sadece ortalama 1 senede... Ben bi Toyota kullanıcısı olarak 3. nesil Corollamdayım ilk ikisi dahil kimseden böle şikayetler duymadım... Nasıl yapsam ne etsem.... accıkdaa para sayıpta daa az özellikli ama tıkırtısız yeni polo mu alsam?????:icon_surprised: :icon_surprised: :icon_surprised: :icon_surprised:

hayır kesinlikle kalitesiz bir araba değil! bende bahsettiğin bu sorunları yaşadım. bu tip sorunlar her arabada olabilir diye düşünüyorum benim şahsi şikayetim arabadan yana asla olmadı hep servisten yana oldu.

punto-wrc
01/03/2007, 21:16
Bilader benzetmen hoş değil arkadaşım ama sorun değil
kimlik bilgilerini öğrenmek istemedim
22 yaşında ve yüksek makina mühendisi olduğunu yazmışsın
22 yaş yüksek makina mühendisi olmak için genç bir yaş onu merak ederek sordum yoksa altında çapanoğlu aramana gerek yok
saygılar

ok 8O :kiss: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Ama Balıksirde biz bilader kullanıoruz... Mesela esk de hacım derler... O hesap yani... Nassın abi = nassın bilader... :)

matrox
01/03/2007, 22:14
bizde de bebe çok kullanılır :D

bu arada punto al keyfini yaşa derim aklın geride kalmaz çok binmek istiyorsan multijet al yok ben az öz binerim yada sevgilim benzinlik sahibi diyorsan starjet al her iki motorda istediğin performansı sana verecektir

punto-wrc
01/03/2007, 22:41
bizde de bebe çok kullanılır :D

bu arada punto al keyfini yaşa derim aklın geride kalmaz çok binmek istiyorsan multijet al yok ben az öz binerim yada sevgilim benzinlik sahibi diyorsan starjet al her iki motorda istediğin performansı sana verecektir

"sewglim benzinlik sahibi" :icon_smile_big: :icon_smile_big: :icon_smile_big:
Keşke bulsak öle bitane :D...

- Sewgilim, sewgililer gününde ne alsam acaba sana??

- 3-5 depo benzin... :D

Gajiin
01/03/2007, 22:49
ha şöye vallahi gülümseyen yüzler ve gülümseten kelimeler görmek istiyoruz forumda...

microab
01/03/2007, 22:52
@punto-wrc
Ne kadar sürede gelecekmiş araç--pazarlığını yaptınmı?

punto-wrc
01/03/2007, 22:56
walla tam olarak bilemeyiz nezaman geleceğini diolar... Fiyat içinde garanti weremeyiz diolar... Anlamadım bu işi... Ama burdan bi arkadaştan öğrendiğime göre mart ayı içinde bir filo gelecekmiş... Bayi ne zaman geleceğini nası bilmio anlamadım... çağrı merkezini aradım biz bilmeyiz bayi bilir dedi... İlginç... Mart ayı içinde gelecek umuduyla bekliorum işte... Fiyatlarda bi oynama olmaz inş...

matrox
01/03/2007, 22:56
ha şöye vallahi gülümseyen yüzler ve gülümseten kelimeler görmek istiyoruz forumda...

hep beraber

+1000

punto-wrc
01/03/2007, 23:02

+1111111 Herzaman inş.

puntombenim
20/05/2008, 15:07
bırakalım şu polo punto kıyaslamasını bence.polo puntonun yanına varamaz bile.git hoca al bi punto bence.bolero kırmızısı çek şööleee ooooohhhh.konforlu araba.rahat.sessiz.yakışıklı.sürüş keyfi.dreksiyonda city konumuyla üfleyerek direksiyon çevir.manevra kabiliyeti süper.bastımmı gider.parlayınca göz kamaşır. cd çalarınla dumdıs dumtısss....ooohhhhhhh
ne polosu be.ayarım zaten o arabaya....punto gibisi varmı be.ses her arabada olur.aldırış etme

ses gelmeyen bi araba söölesenize bana