PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marşpiyel'e kriko yerlestirme

sait onur
30/03/2009, 11:05
Kardeslerım benım arabada marspıyel var.gecen dusundum lastık patlayınca nasıl degıstırırım dıye,boydan boya o parca uzerıne bınmıs.nasıl yapacagımı pekk cıkaramadım.fıkrı olan varsa yazarsa sevınırım.

imdesign
30/03/2009, 12:12
sanırsam ön ve arka camurlugun aLtında her iki yönden kriko yeri vardı bende LastikLeri değistirirken Lastikçim krikoyu oradan vurmustu

femoli
30/03/2009, 12:15
Bence böyle durumlarda kriko yerine başka şeyler düşüne bilirsin

önerilerim

Lastik tamir köpüğü
elektrikli pompa
havalı balon kriko (aracın altına sönükken koyuyorsunuz Borusunu aksoza takıp çalıştırıyorsunuz gaz verdikce balon şişip aracı kaldırıyor max 4 tona kadar yırtılmaz patlamaz)

mustafaf
30/03/2009, 13:22
bu havalı bolan olayı guzelmıs yaw.ozellıkle aracının yaylarını degıstırıp, dusurenler ıcın bırebır bence...

TunFeB
30/03/2009, 13:35
Lastik tamir köpüğünüde ben denedim. Şaşırtıcı ve mükemmel bir olay....

makeles
30/03/2009, 15:35
marşpiyel üzerinde ucu aşağı bakan oklar vardır.. oralar aracı kaldırmak için en uygun şase yerini gösteriyor.. eğilip bakınca yuvarlak ortası boş kriko yerleri mevcut.. aracı lifte alırken de oralardan kaldırıyorlar.. (bugün kaldırttım) :D

femoli
30/03/2009, 15:50
marşpiyel üzerinde ucu aşağı bakan oklar vardır.. oralar aracı kaldırmak için en uygun şase yerini gösteriyor.. eğilip bakınca yuvarlak ortası boş kriko yerleri mevcut.. aracı lifte alırken de oralardan kaldırıyorlar.. (bugün kaldırttım) :D
Arkadaş sonradan marşbiel taktırmış yani o oklardan eser yok .. Kaldırma yeri kapanmış :)

makeles
31/03/2009, 07:44
sonradan takılmış olabileceğini göz ardı etmişim.. :) önden yaklaşık 35cm ve arkadan yaklaşık 40cm uzaklıkta.. 10-15cm içerde..
aracı ilk aldığımda hem krikoyu test amaçlı hemde eğlencesine kaldırmıştım.. lastik patladığında kriko sağlam bi yere denk gelsin yeter ama komple lifte alınırken kaynak yerlerinden kaldırabiliyorlar.. dün çırak rastgele salladı kaldırmadan önce müdahale ettim tam yerine getirdiler.. bu arada kaldırmak için gösterilen yerler bana çok ortaya yakın geldi..

sait onur
01/04/2009, 10:39
balon kopuk vs vs... bunları nereden bulabılrım

siyah rüzgar
01/04/2009, 20:29
geçenlerde praktikerde gezerken gördüm bu köpüklerden alsammı almasammı diye düşündüm ve vazgeçtim dün akşam lastiğim patladı ve 30 sn içinde indi. bir an düşündüm krikoyu nereye vuracağım hakkında hemen kitapçığa baktım ve orda gayet net bir şekilde gösteriyor aklınızda olsun. ayrıca bana göre her arabada mutlaka o köpüklersen olmalı diye düşünüyorum. çünkü benim kaldığım yol bilenler bilir kağıthane cendere yolunun kemerburgaza yakın olan kısmı aydınlatma ışığı bile yoktur o yolda. yol gitmez kervan geçmez misali :)

Genius
01/04/2009, 20:34
Yaylı ve marşpiyelli arabalarda lastik patlamadan da krikoyu yerleştirmek çok zor. Ben bunun için yere bir takoz koydurup arabayla onun üzerine çıkıyorum. sonrası herşey aynı zaten ;)

makeles
01/04/2009, 20:36
balon kopuk vs vs... bunları nereden bulabılrım

lastik şişirme ve tamir spreyi olarak online alışveriş sitelerinde satılıyor..

kara kız
01/04/2009, 23:13
sonax ın lastık kopuğunu tavsiye ediyorum arkadaşlarr tum buyuk marketlerde mevcutt