PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonax - Shell Nisan 2009 Kampanyası

badboy1980
29/03/2009, 12:00
Arkadaşlar, bugün havanın yağmursuz olmasını fırsat bilip, Sonax'a aracımı yıkamaya götürdüm. Nano boya koruma için fiyat aldım. Sağolsun hanımefendi yardımcı oldu. Nisan ayında Shell ile ortak olarak bir kampanya olacağını bildirdi. Shell'den 100 TL'lik yakıt alanlara, Nano boya koruma 240 TL olacakmış. Bana fiyat iyi gibi geldi. Hatta "isterseniz şimdi yaptırın benzin fişini sonra getirirsiniz, hallederiz" dediler ama ben fiyatı 200 TL'ye çekmek istiyorum siz ne dersiniz?

Veya da sizin daha uygun fiyatlı bildiğiniz bir bayi var mı?

Linos
29/03/2009, 12:54
Nano boya koruma için iyi bir fiyat bence... ;)

plastro
29/03/2009, 18:37
Normalde nano guard boya koruma 360 tl. kampanya ile 120 tl. indirim yapacaklar demekki,
Mersin sonax fiyat listesi

Sonax-Admin (https://www.sonaxmersin.com/fiyat.aspx)

z_ygt
31/03/2009, 00:01
Ziebart'ın indirimlerini takip edin.Şu an indirim var mı bilmiyorum ama bazen iyi indirim yapıyorlar.

badboy1980
01/04/2009, 10:43
Öğrendiğim kadarı ile, bu kampanyaya, klima dezenfekte ve cam bakımının da dahil olduğunu belirttiler. Sanırım bu lampanya çok tutacak gibi geliyor.

sait onur
01/04/2009, 10:56
arkadaslar havanın ısınmasını fırsat bılıp cesıtlı fırmalar kampanyalara gırecekler bunları dıkkatlı takıp etmek gerek.zaten buradanda bılgılendırırz bırbırımızı.şimdilik sonaxınkı fena degıl gbı gorunuyor.

civcivx
01/04/2009, 11:13
Fiyatlar birden bire yüksek oranda artmış. Şubat ayında Garanti Bankası kampanyasında ucuz olan koruma, normal fiyatı olan 200 lira yerine 100 liraya yapılıyordu. Şimdi ucuz olan koruma 240 liraya çıkmış. %20 zam! Şu an 360 lira normal fiyata sahip olan kampanya da aynı oranı düşünürsek 300 lira imiş galiba. Tamam bu işin sezonu geldi ama bu kadarı da fazla yani.

OzzY
01/04/2009, 15:02
Fiyatlar birden bire yüksek oranda artmış. Şubat ayında Garanti Bankası kampanyasında ucuz olan koruma, normal fiyatı olan 200 lira yerine 100 liraya yapılıyordu. Şimdi ucuz olan koruma 240 liraya çıkmış. %20 zam! Şu an 360 lira normal fiyata sahip olan kampanya da aynı oranı düşünürsek 300 lira imiş galiba. Tamam bu işin sezonu geldi ama bu kadarı da fazla yani.
abi fiyatlar aynı, bahsettiğin uygulamardaki malzemeler farklı :)
garanti kampanyasından yapılan işlem standart boya korumaydı. normal malzemelerle yapılıyodu.

burda bahsedilen nanoguard adlı koruma, malezemede nano üretim destekli dolayısıyla fiyatı ve kalitesi farklı.

civcivx
01/04/2009, 15:26
Tamam işte Ozan, o normal uygulamanın kampanyasız, Şubat'taki fiyatı 200 TL idi. Şimdi Sonax'ın listesine bakınca aynı uygulama 240 TL olmuş. Yani %20 zam gelmiş. Bu hesaba göre Nano uygulamanın da Şubat'taki fiyatı 300 TL olsa gerek. Nano'nun Şubat'taki kesin fiyatını bilen var mı?

Bu arada listede yazana bakılırsa, fiyatlar +KDV imiş. Yani 360+KDV olan uygulama, 240+KDV= 283 TL. oluyor.

https://www.sonax.com.tr/images/pictures/Uygulama_Fiyat_Listesi_2009_2.jpg

OzzY
01/04/2009, 15:48
Pardon abi ben o zam olayını atlamışım. normalin fiyatı nano fiyatına yükselmiş yazmışsın gibi anlamışım :)

haklısın tüm fiyatlar zamlanmış, mesela formel 21 yıkama 20den 30a çıkmış %50 zam :S

kdv için ise nakit ödeyince almıyolar galiba.

batuhann80
01/04/2009, 18:56
evet bugün arabayı yıkatırken sonax'ta listenin üst tarafına bakamadım başım dönmeye basladı...:D

civcivx
10/04/2009, 17:17
Kampanya bilgileri açıklanmış. Fiyatı KDV dahil 294 TL.

Yalnız şu jant temizleme ve koruma göz boyama gibi geldi bana. Jantın neresini neyden koruyacaksın, üzerinde boya bile yok. Klima dezenfekte için ise yapı marketlerde 15 TL.ye satılan Carpex klima dezenfekte spreyi ile harikalar yaratılıyor, 75 TL fiyat biçilen şeyin de pek farklı olduğunu düşünmüyorum :)

https://www.sonax.com.tr/images/pictures/Shell_Kampanya_2.jpg

kara kız
11/04/2009, 22:17
Kampanya bilgileri açıklanmış. Fiyatı KDV dahil 294 TL.

Yalnız şu jant temizleme ve koruma göz boyama gibi geldi bana. Jantın neresini neyden koruyacaksın, üzerinde boya bile yok. Klima dezenfekte için ise yapı marketlerde 15 TL.ye satılan Carpex klima dezenfekte spreyi ile harikalar yaratılıyor, 75 TL fiyat biçilen şeyin de pek farklı olduğunu düşünmüyorum :)

https://www.sonax.com.tr/images/pictures/Shell_Kampanya_2.jpg

oaman ben sana sonaxta çalışan bı uygulamcı olarakbu olayı açıklıımm..senın dediğin gibi göz boyama falan diğill...
oncelıkle araçın jantına jant temızleyıcı dediğimiz ilacı sıkıoruzz.bu ilaç yuzeye yapışmış ve yanmış olan balata tozlarını son zerreciğne kadar temızleyen bi ilaçtirr..ve hiç birsekılde marketlerde falan satılmayan sadece sonax bayılerinde bulunaan bir ilaçtırr.ilacı sıktıktan sonra etkısını gostermesi için 10 dakıka beklıyoruzz..sıktığmızda seffaf olan ilaç etkısını gosterdiğinde pembe hale donuyor ve balata tozları yavştan akmaya başlıyor..sonra tabancayla yıkyıp temızlıyoruzz ve kuruluyoruzz..daha sonra ikinciilaç olan ve aracın heryerinde kullanılabilen zift ve katran sokucu ilaçla tekrar fırcalıyoruzz ve yuzeydekı zifti vs kırrleri alıyoruzz.( NOT:JANT İLACI SADECE YANMIŞ BALATA TOZLARINI JANT YUZEYINDEN ÇIKARTMASI İÇİN UERTİLMİŞTİR) daha sonra jantı tamamemn kurutup.atomızer tabancayla jant koruma ilacını atıyoruzzz...
faydalarına gelirsekk..balatadan çıkan tozların tekrar jant yuzeyıne yapısmasını engeller..aynen aracın yuzeyıne yapılan uygulama gıbı jantın yuzeyınde bir film tabakası olusturaarark zift katran vs gibi kirlerin yuzeyıne tutunmasını engeller ve tek yıkamada tum kırlerden arındırır..

HasanAliz
19/04/2009, 16:04
bu uygulamada yapılınca aracın üzerinde bulunan ufak tefek çizikler sıyrıklar yok oluyor mu acaba ? ben bunu öğrendikten sonra yaptırırım ancak.yoksa kaportacıda pasta-cila yaptıracam.

Nafiz
19/04/2009, 20:17
Pastanında boya üzerinden bir katı alıp(yaklaşık 0.3 mikron)boyanızı incelttiğinide ben hatırlatmak istedim.Sonax uygulamaları tamamen boya üzerine kaplama yapmaya yöneliktir.Çizikler dolgu yöntemiyle giderilmeye çalışılır.Uygulamalar sonunda yaklaşık olarak 0.2 - 0.4 mikron arasında boya üzerine kalınlık elde edilmiş olur.Nano guard boya koruma dünya üzerindeki tek nano uygulamadır.

HasanAliz
19/04/2009, 21:20
benim dediğim çizik ve sıyrıklar çok ufakta olsa (çapı en fazla 1 cm ) boya tamamen üzerinden kalkmış olan çizikler.yani altındaki beyaz astar gözüküyor.
arabanın yanında duran biri bile zorlukla görebilir.çok dikkatli bakmak ( araba yıkandıktan sonra) gerekiyor.şöför mahallinin bulunduğu kapı üzerinde ve kapının uç kenarlarında mevcut.

bunları giderebiliyor mu NANO GUARD ? evimin hemen 100 m. aşağısında SONAX var.oraya da soracam giderebiliyorlarsa yaptırabilirim.

JASMINE
19/04/2009, 21:30
benim dediğim çizik ve sıyrıklar çok ufakta olsa (çapı en fazla 1 cm ) boya tamamen üzerinden kalkmış olan çizikler.yani altındaki beyaz astar gözüküyor.
arabanın yanında duran biri bile zorlukla görebilir.çok dikkatli bakmak ( araba yıkandıktan sonra) gerekiyor.şöför mahallinin bulunduğu kapı üzerinde ve kapının uç kenarlarında mevcut.

bunları giderebiliyor mu NANO GUARD ? evimin hemen 100 m. aşağısında SONAX var.oraya da soracam giderebiliyorlarsa yaptırabilirim.

Nano guard boya koruma sistemlerinde bahsetmiş olduğunuz çiziklerin giderilmesi mümkün değildir. Sadece o bölgeye rütuş uygulaması veya komple boyanması ile sorun giderilebilinir. Bu sorun pasta-cila uygulamasında da giderilemez bence.

OzzY
19/04/2009, 21:46
astar görünüyosa ne bi boya koruma nede pasta bu çiziği yok edemez.

badboy1980
26/04/2009, 20:58

Astar gözüken çizikler için komple boyanmadan yapılabilecek müdahale biraz riskli ve dikkat gerektiriyor. Söz konusu bölgeye rötuş yapılıp. bir gün beklenecek, daha sonra 2500'lük ıslak zımpara ile rötuş fazlası boya ile aynı seviyeye getirilip, polisaj yapılıp cila atılacak eli yatkın olmayan kişi rezil edebilir durumu.

Beni başıma gelen boya koruma facialarından sonra artık prof olma yolundayım :D

kara kız
26/04/2009, 23:50
nano guard gercek boya korumadır arkadaşlar araca nano guard yapılabilmesi için 12 farklı ilaç uygulanması gerekıyor.nano guard da ooyle cila gibi bir sey değildir.kucuk basınclı bir tup seklıde aracın yuzeyıne sprey seklınde puskurtulerek ve mıkrıfiber bezle aracın kaportasına yedirilerek uygulanıyor..araca keskın bir parlaaklık veriyor..ve en onemlısı aracın uzerinde film tabakası olusturuyor..ve bı tabakada aracın boyasını kus pislıkleri recine demir tozu zift sinek bocek vs lekelerin den maksimum seviyede koruyor..imkanı olan varsa hiç dusunmeden yaptırsın ..farkı gercekten fark edeceksinizz