PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracı ilk çalıştırma

hayri_yilmaz
25/03/2009, 23:22
Aracı ilk çalıştırırken hangi ışıkları beklemeliyiz?ben emin olamıyorum ve 10 saniye bekliyorum zararlı mıdır bu?

Buremir
25/03/2009, 23:46
hayır değildir özellikle aracınız dizel olduğu için beklemeniz en doğrusu tabi bu benzinli araçlar içinde geçerli kontağı açtığınızda sarı burgulu bir ışık vardır yay görünümünü de andırır o ışı söndükten sonra marş yaparsınız en sağlıklı işlemi yapmış olursunuz

batuhann80
26/03/2009, 16:36
hayır değildir özellikle aracınız dizel olduğu için beklemeniz en doğrusu tabi bu benzinli araçlar içinde geçerli kontağı açtığınızda sarı burgulu bir ışık vardır yay görünümünü de andırır o ışı söndükten sonra marş yaparsınız en sağlıklı işlemi yapmış olursunuz
kesinlikle artı olarakda eklersem stop etmeden arabanızı 5 -10 saniye rölantide calıstırın turbo saglıgı için...

keykavus
26/03/2009, 16:42
Sayın arkadaşım dizellerde kızdırma bujilerinin ışığı (sarı spiral şeklinde olan) söndükten sonra fazla beklemeden çalıştırırsan yetiyor diye biliyorum. Çünkü motor çalışırken kızdırma bujilerinden faydalanıyor fazla bekleyince de etkisi olmuyor. Saygılarımla.

ABNEW
26/03/2009, 16:56
Kemal de haklı, benzinli ya da dizel aracı çalıştırmadan önce uyarı lambalarının sönmesi beklenmeli.Ancak sadece dizel için özellikle soğuk havalarda kızdırma bujisi ikaz ışığı söndükten sonra aracı çalıştırmak gerekli.Bu sayede kızdırma bujilerinin faydası olmakta...

hayri_yilmaz
26/03/2009, 21:37
Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için

HasanAliz
26/03/2009, 22:53
uyarı lambalarının sönmesi yeterli.kullanım kitapçığında bu bilgi yazıyor

Ogulcan.Öğüt
26/03/2009, 22:59
Evet kapatma sırasında da arabayı rölantıde calıstırmak dogru bşey.Sizin araçlar için gnellikle.